News: Rezerwy: Znicz pokonał Legię

Rezerwy: Znicz pokonał Legię

24.01.2015 14:01

(akt. 08.12.2018 04:26)

Piłkarze rezerw Legii przegrali w swoim pierwszym sparingu w tym roku 1:2 ze Zniczem Pruszków. Jedyne trafienie dla "Wojskowych" zanotował Filip Karbowy, który pokonał Oliwera Wienczatka strzałem z dystansu. Poniżej relacja, a wkrótce zaprezentujemy zdjęcia oraz skrót wideo.

Zdjęcia z meczu (fot: Kacper Piwnicki, Damian Kujawa)

24 stycznia piłkarze rezerw Legii rozegrali pierwszy sparing w 2015 roku. Rywalem był drugiligowy Znicz Pruszków, którego trenerem jest Dariusz Banasik - były szkoleniowiec "dwójki". Spotkanie było również okazją do nieoficjalnego debiutu dla Aleksandra Karbowiaka, który na Łazienkowską trafił z Gwardii Koszalin.

Od początku spotkania grę prowadzili piłkarze Banasika. Legioniści nie mogli się przebić przez agresywnie grających rywali. W ofensywie zupełnie nie funkcjonowała lewa strona - skrzydłowy Tomasz Nawotka nie radził sobie z przeciwnikami. Szybko gola mogli zdobyć przyjezdni, lecz świetnie w bramce spisał się Artur Haluch, który obronił uderzenie Macieja Górskiego. Po byłym legioniści było widać, że nabrał doświadczenia w trakcie ostatnich lat, kiedy to tułał się po różnych klubach.

Już w 8. minucie rywale prowadzili jednak 1:0. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Nawrocki, a akcje głową wykończył Artur Januszewski. To podrażniło legionistów i niecałe dziesięć minut później mieliśmy remis. Z około 25 metrów uderzenie oddał Filip Karbowy, Oliwer Wienczatek (powinien być lepiej ustawiony), nie poradził sobie ze "spadającym liściem" juniorskiego reprezentanta Polski. Obie ekipy miały kłopoty ze stwarzaniem sobie dalszych sytuacji. W 36. minucie czerwoną kartkę za faul ujrzał Igor Biedrzycki, ale trenerzy ustalili ze sobą wcześniej, że w takiej sytuacji na placu gry może pojawić się inny gracz.

W drugiej połowie Znicz wystąpił w zupełnie zmienionym składzie, a w Legii Michała Trąbkę zmienił Grzegorz Tomasiewicz. Pomocnik pojawił się na placu gry, mimo że dopiero w nocy wrócił z testów w Górniku Łęczna. Legioniści źle rozpoczęli połowę, gdyż już w 54. minucie stracili gola. Znicz na ponowne prowadzenie wyprowadził Andrzej Niewulis, który wywalczył futbolówkę przed "szesnastką" gospodarzy i pewnym uderzeniem pokonał Dawida Lelenia.

Drugie 45 minut nie porywało jakością, ale pamiętajmy, że to dopiero początek przygotowań dla legionistów. Warszawianie próbowali kontr, lecz skuteczni w defensywie byli pruszkowianie. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, choć końcówka była żywsza w wykonaniu podopiecznych Jacka Magiery.

Legia II Warszawa - Znicz Pruszków 1:2 (1:1)
Karbowy (17. min.) - Januszewski (8. min.), Niewulis (54. min.)

Żółta kartka: Rakowski (Legia II)

Czerwone kartki: Biedrzycki (Znicz - 36. min. - za faul)

Legia II: Haluch (46' Leleń) - Turzyniecki, Kochański (72' Dzięcioł), Makowski (72' Najemski), Rakowski - Karbowiak (72' Skowron), Zawal (72' Małachowski), Karbowy (72' Górka), Nawotka (72' K.Michalak) - Trąbka (46' Tomasiewicz) - Anczewski (46' Suchanek).

Znicz: Oliwer Wienczatek (46' Bigajski) - Rackiewicz (46' Kucharski), Niewulis, Biedrzycki (36' Jędrych), Pielak (46' Kopciński) - Banaszewski (46' Kubicki), Tomczyk (46' Chrzanowski), Januszewski (46' Dobosz), Nawrocki (46' Panas; 85' Muszyński), Grudniewski (46' Jakubowski) - Górski (46' Barzyc; 75' Kraska).