Ricardo Sa Pinto zwolniony!

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

01-04-2019 / 17:47

(akt. 05-04-2019 / 21:36)

Ricardo Sa Pinto został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu Legii Warszawa. Portugalski szkoleniowiec nie poprowadzi mistrzów Polski w spotkaniu z Jagiellonią Białystok.

Ricardo Sa Pinto poprowadził poniedziałkowy trening Legii Warszawa, który rozpoczął się w południe. Po zajęciach Portugalczyk został zaproszony do klubowych gabinetów, gdzie miał spotkanie z zarządem klubu. Tam zakomunikowano mu, że nie poprowadzi mistrzów Polski w środowym spotkaniu z Jagiellonią Białystok w ramach 28. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Portugalski szkoleniowiec prowadził mistrzów Polski w 28 spotkaniach. Legia w piętnastu meczach wygrywała, w siedmiu remisowała oraz zanotowała sześć porażek. Pod wodzą portugalskiego szkoleniowca, stołeczny klub odpadł z Pucharu Polski w 1/4 finału, gdy lepszy okazał się po dogrywce Raków Częstochowa.

Stołeczny klub będzie najprawdopodobniej prowadził rozmowy w kwestii sposobu ostatecznego rozstania z byłym piłkarzem Sportingu. 

Nie wiadomo, kto zastąpi Sa Pinto w roli trenera Legii. Mistrzów Polski w spotkaniu z Jagiellonią Białystok poprowadzi najprawdopodobniej Aleksandar Vuković, który wcielał się w rolę tymczasowego szkoleniowcach po zwolnieniach Besnika Hasiego oraz Deana Klafuricia. Stołeczny klub poszukuje nowego szkoleniowca. Na liście kandydatów znajduje się Marek Papszun z Rakowa Częstochowa.

Komentarze (835)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy kapral
 • 1 / 0
osobiście nie żałuje zwolnienia Pinto... niektórzy piszą, żeby dać trenerowi czas, zgodzę się z tym, ale ma to być fachowiec do którego jest pełne przekonanie... Pinto nie ma żadnego doświadczenia w budowaniu zespołów, nigdzie nie trenował nawet roku, to trener strażak nie budowniczy... można było dać mu czas do końca kontraktu, ale to byłaby niezła prowizorka, tym bardziej, że nie widać było żadnego postępu... trener chciał wysokiego, silnego napastnika dla swojej lagi do przodu, nie dostał go to pomyślał, że Kulenovic go zbawi... kiedy wreszcie dawał szanse Carlitosowi to laga i tak została... nie mieliśmy żadnych schematów, ani pomysłów w grze ofensywnych, oczywiście oprócz lagi... graliśmy beznadziejną piłkę, oczy pękały jakby miały wybuchnąć, w wyniku tego Wisła nie tyle co nas pokonała co zgw.łaciła... przy takiej padace, wolałbym już Magierę przynajmniej byłby o wiele tańszy... jedyny plus Pinto to jego znajomości, Meideros to ciekawy piłkarz szkoda, że nie udaje się mu pokazać swoich możliwości... tylko za znajomości trenera się nie dostaje najwyżej dyrektora sportowego... mam tylko gorącą nadzieje, że tym razem Mioduski zatrudni kogoś z doświadczeniem i to niezależnie od wyników teraźniejszych... żadnego k.urwa: "Vuko dzięki za mistrzostwo zostajesz trenerem na następny sezon"...
Sagan z Vuko zaczną w środę od .....?
Mam nadzieję, że od przekonującego zwycięstwa Legii. I sądzę, że nie jest to nierealne przy obecnej formie Jagi. I nawet przy obecnej formie Legii
~f(L)or
 • 1 / 0
czyli znowu piłkarzyki zwolniły trenera...
zapewne czy już w najbliższym meczu w wyjściowej zobaczymy Kuchego i Rado a być może i Malarza

jedyny pozytyw że mamy dług wdzięczności u obu Krakowskich drużyn, w rundzie mistrzowskiej 6pkt wpada z automatu,
ciekawe kto był "okiem" Probierza..
Generał broni
 • 3 / 0
DM ze swojej praktyki winien wiedzieć przynajmniej to jedno:
Nie ma takiego fachowca, który zrobi tanio, szybko i dobrze.
Jeśli tanio i szybko, to na pewno nie dobrze.
Jeśli tanio i dobrze, to na pewno nie szybko.
Jeśli szybko i dobrze, to na pewno nie tanio.
Pułkownik
 • 1 / 0
Święta racja,

To tak jak kobieta, która chciała kupić zmywarkę,
Sprzedawca pyta jakiej szuka, na co ona odpowiada, że chce dobrą i tanią,
Na co sprzedawca - a na co pani dwie?!...
Dajcie spokój z tym Bergiem, Sagana z emerytury ściągnie.
Pułkownik
 • 0 / 0
wykrakałeś
Chorąży
 • 3 / 3
Jprdl. hehe

Chcieliśmy trenera, który:

Odmłodzi skład;
podziękuje legendom;
pozbędzie się piłkarskiego szrotu;
wprowadzi normalne obozy i treningi, takie same jakie są w dużej piłce;
będzie miał autorytet;
nie będzie zarażony PMS-em.

Jak takie sprzątanie ma dać wyniki od razu? Czasem lepiej cofnąć się krok, żeby potem zrobić 15 do przodu. A teraz dostaniemy jakiegoś PMS'a który odkurzy legendy, da odpocząć i na świeżości i na efekcie nowej miotły pojedzie do pierwszego kryzysu, który mam nadzieję że przyjdzie po eliminacjach. Tylko co potem, jak nie będzie fundamentu. Taki IMO stawiał RSP. Wszyscy będą szcześliwi że mamy kolejnego mistrza tej gównianej ligi i będziemy jechać jakieś Arki czy Lechy, Ale kogo takie mecze w ogóle emocjonują? Nie mowię, że na bank z RSP zagralibyśmy w LE/LM. Mówię tylko że koleś stawiał fundament. Majecki, Szymański, Kulenovic i pewnie gdyby był Michalak też na bank zrobiłby postęp. Zdajecie sobie sprawę razem z prezesem, że chłopcy z rezerw mieli w końcu po co trenować? Bo w końcu była szansa dostać się do jedynki. Bo ktoś może na nich w końcu postawić. Tak dostając przez to w Lechami/Wisłami. Ale ch,.... tam.

Kogo teraz dostaniemy? Gościa który wyleciał z Arki, czy Podbeskidzia za styl i wyniki? Gościa który nie wiadomo, czy umie przygotować zespół do gry na 3 frontach? Gościa z PMS-u, czy kolejny wynalazek(Magiera/Jozak/Klafuric/Vuko)? Czy kogoś z po prostu z legijnym DNA, tylko do czasu, aż to okaże się za mało?

W przypadku polskich łamag nawet nie będziemy wiedzieć, czy dobrze przygotowali zespół na obozach. Nie byłem, nie jestem fanem RSP kilku rzeczy nie rozumiałem, ale jprdl przynajmniej wiedzieliśmy że zespół jest bardzo dobrze przygotowany do gry na cały sezon, jak u Staszka. Będziemy mieć chociaż tyle zagwarantowane, w przypadku PMS-u? Bo bajki że przyjdą CZerczesowy/Bjelice to sobie można opowiadać do zajeb.ani.a. Nam poodmawiały Markiewicze/Gule/Granty i inni.
Generał broni
 • 4 / 3
No to rozprawmy się z tym:

1.Odmłodzi skład;- to akurat się zgadza;
2.podziękuje legendom;- podziękował liderom przez co nie ma kto wziąć odpowiedzialności za wyniki w trudnych chwilach;
3.pozbędzie się piłkarskiego szrotu;- nakupował szrotu w postaci Agry i Rochy, a pozbył się reprezentantów Polski;
4.wprowadzi normalne obozy i treningi, takie same jakie są w dużej piłce;- zamknięte treningi, a obóz jak widać wcale nie był super, bo nie mamy żadnej przewagi nad innymi, a nawet wyglądamy słabiej;
5. będzie miał autorytet;- tak jak w wypadku Hasiego, frustracja i dziwne zachowanie nigdzie nie wzbudza się autorytetu;
6. nie będzie zarażony PMS-em- od PMS dostał 4 razy w czapę, czy pokazał, że jest słabszy od tej mitycznej złej PMS.

Gość zrealizował 1 pkt z 6, więc stawianie go wyżej od Magiery, Urbana czy Berga jest zakłamaniem.
Pułkownik
 • 3 / 2
@Kacza - celne sprostowanie, nie ma co plakac za tym gosciem.
Jesli juz to nad nasza Legia ze 'nie ma szczescia do trenerow' i jest zarzadzana tak jak jest..

@Byczek - kiedy odmowil Markiewicz, bo nie slyszalem ?
Jeszcze rok temu w czerwcu mowil ze by sie zastanowil.
Ale lata leca, czas na to byl najlepszy po Hasim czy Magierze.
Generał broni
 • 0 / 0
Wybiła dwunasta, za chwilę pierwsza. Kto przygotowuje drużynę na mecz z Białymstokiem? Kto ustala taktykę?
Generał broni
 • 2 / 1
Pani Iza z PS, Stanowski,Dawidziuk lub Vuko,a czy to ważne zresztą? i tak zaraz ich w Legii nie będzie:)p
Porucznik
 • 2 / 1
A kto ustalał na mecz z Wisłą? I jaka ta taktyka była. Proszę o poważną odpowiedź bez napinki.
Generał broni
 • 1 / 0
Mecz z Wisła jest już przeszłością.
Jeśli chcemy zdobyć MP, musimy się skupić na najbliższym meczu.
Powtórzę zatem innymi słowy: czy poważne jest powoływanie nowego sztabu szkoleniowego na dzień przed spotkaniem?
Starszy sierżant
 • 2 / 1
Lepszy nowy sztab kilka tygodni przed końcem sezonu niż trwanie w niejakim zawieszeniu. Gorzej nie będzie. Jak nie będzie lepiej to po prostu nic nie zyskamy.
Z resztą spójrz rok wstecz.
Generał broni
 • 2 / 0
Przed rokiem tajemnicą Poliszynela było, że Jozakowe treningi i tak prowadził Klafurić.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Ale może piłkarze nie chcieli grać dla trenera, bo aż wierzyć mi się nie chce że grają na Poziomie niegodnym Legii.
Generał broni
 • 0 / 0
No i nie doczekałem się odpowiedzi.
Generał
 • 2 / 3
Bez względu na wszystko mam nadzieję, że nikt nie popełni błędu z Vuko jak to było z Klafuriciem. Od nowego sezonu poważny trener. Oby nie Urban. Pewnie to nierealne, ale ja bym na ławce trenerskiej u nas chętnie zobaczył Felixa Magatha. Tylko niestety kasa nie ta. I poza zmianą trenera potrzeba wywietrzyć szatnię z kilku starszych graczy. I jeszcze co do Vuko... Moim zdaniem powinien spróbować sił poza Legią. I jak bedzie mu szło to wtedy rozważyć go na stanowisku 1 trenera.
Generał broni
 • 8 / 4
Skoro już 2 kwietnia i nie ma dementi to wypada pożegnać Ryszarda Lwie Serce.
Naprawdę rozwala mnie, że jeszcze ok 22 całkiem ogarnięci użytkownicy forum wierzyli, że to Prima Aprilis :))
Każdemu trenerowi staram się za coś dziękować:
Magierze za MP, rewelacyjny bilans ligowy ze średnią pkt 2,17 (najlepszy wśród trenerów powyżej 10 meczów), rekord zwycięstw na wyjeździe w historii klubu i super występy w LM.
Klaufowi za bilans 5-1-0 w fazie mistrzowskiej i naprawienie błędów Jozaka;
Hasiemu za awans do LM i pomoc przy ściągnięciu Vadisa i Moulina mimo, że Albańczyk był kompletną pomyłką tak jak Sa Pinto, o czym pisałem przy zatrudnianiu obu z nich.
I właśnie wymieniając zasługi poprzednich trenerów dotarło do mnie, że Ryśkowi nie mam za co dziękować poza wstawieniem do bramki Majeckiego, odważnym postawieniu na Szymańskiego z Wieteską i wypracowaniem niezłych SFG.
Gdzieś poniżej bodajże Mientowy napisał, że 99% forum cieszyło się z przyjścia Sa Pinto. Widocznie ja byłem tym 1%, bo sprawdziło się wszystko, co napisałem przy jego zatrudnieniu i nie przytaczam tego z satysfakcją.

"Generał broni Kacza
To ja nie mam pozytywnych odczuć i też mam wiele powodów:
- historia pokazuje, że piłkarze szczególnie ofensywni nie są dobrymi trenerami np Bakero, Urban, Boniek. Lepiej sobie radzą byli defensywni pomocnicy lub obrońcy;
- nigdzie nie był dłużej niż rok, z niektórych klubów wyleciał po kilku miesiącach;
- poza ostatnim sezonem w Liege nie miał wyników;
- facet konfliktowy z kilkoma słabymi akcjami na koncie jak symulka po dostaniu piłką przy ławce;
- wielkie ego niepoparte wynikami;
- kiepsko znosi krytykę;
- jak odpadniemy z F91 czy Cluj to zostaje mu tylko polska liga czyli monotonna praca z wynikami w maju i mnóstwo czasu na nowe konflikty.

Moim zdaniem za rok już go tu nie będzie.
[14-08-2018 11:01]"
Podporucznik
 • 3 / 1
Ja tez bylem w 1%. Dla mnie od poczatku to byl Besnik Hasi 2.0. Mam wrazenie, ze przynajmniej wsrod aktywnych wowczas kibicow te proporcje nie zmienily sie nawet po po publikacji wywiadu z bylym belgijskim przelozonym Pinto, ktory powiedzial wprost, ze Pinto wylecial z klubu za brak oglady i skandaliczny pozbawiony stosunek do przeciwnika, sedziow etc. W tym czasie mozna juz bylo zaobserwowac dokladnie takie samo zachowanie Pinto w Polsce, ale z jakiegos niektorzy powodu kibice Legii twierdzili, ze to jak najbardzie dobry znak, bo przeciez sedziowie sa zawsze przeciw Legii i takie wypowiedzi zdejmuja z naszych pilkarzy presje...
To taka logiczna gimnastyka (zyczeniowe myslenie), ktore czesto uprawiaja ludzie kiedy bardzo chca by bylo tak jak chca.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Z tym 99% to się nie zgodzę. Wielu znało jego błyskotliwą karierę zwłaszcza w Sportingu.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Poza tym już w Luksemburgu pokazał, że jest kawałem bufona. Zachowywał się tragicznie, przynosił tym tylko wstyd Legii. I to nie była ekspresja tylko zwykłe buractwo.
Generał brygady
 • 0 / 0
Kacza

"Naprawdę rozwala mnie, że jeszcze ok 22 całkiem ogarnięci użytkownicy forum wierzyli, że to Prima Aprilis :)"

Uwierz mi, że jak spojrzałem na inne strony w tym na oficjalną, to miało mnie prawo zmylić, że może na pierwszy rzut oka, to jest prima aprilis. Po takim nie ukrywajmy - wpyerdolu, od wisły, to człowiek miał prawo stracić czujność w atmosferze zrezygnowania i obojętności po tym niedzielnym "festiwalu".
Mimo wszystko po dodanym wywiadzie z Mioduskim, momentalnie zrozumiałem, że to nie jest prima aprilis. Zwyczajnie prezes Legii wyszedłby na totalnego idiiotę, gdyby po tragicznej niedzieli, miał chęć do robienia sobie jaj ku chwale p.a.

Jak zdążyłeś mnie tutaj poznać, to nieraz w naszych rozmowach podkreślałem, że dopóki nie zobaczę to nie ocenię czy ktoś jest zły dla Legii czy kocurem.
Dlatego nie byłem zarazem tym zachwyconym, ale także nie zamykałem się na Pinto. Zwyczajnie po przygodzie Klafa, większość z nas chciała, aby przyszedł w końcu człowiek, który zawodu trenera nie będzie się tutaj uczyć, a już coś wniesie swoim dosyć ciekawym doświadczeniem.
Dlatego sorry, ale miałem prawo zostać wprowadzony po części w błąd. Po prostu dzień ewidentnie groteskowo przypadł na ogłoszenie tej decyzji. Stąd te rozważania i dywagacje.

Pinto nie ma. Teraz trzeba ratować nie tylko bieżący sezon, ale także po nim europejskie puchary, bo bez tego, Legia może mieć naprawdę bardzo ciężko. Pytanie, czy wprowadzenie pozytywnej energii przez Vuko, wystarczy na podniesienie nie tylko poziomu morale w zespole, ale także poziomu gry, na co wszyscy czekamy od początku tego sezonu.
Generał broni
 • 0 / 0
Picco:
spoko :)
Dlatego, że widziałem Twój nick dodałem "ogarnięci" :)
Tak to jest jak się zaczyna gadkę z jarząbkami, którzy brędzą 3 po 3.
Jak widzisz z mojego posta ja już w sierpniu zeszłego roku przewidziałem, że taki będzie finał tej przygody.
Sierżant
 • 4 / 1
Dzisiaj Franciszka Smudę zwolnili z Górnika Łęczna i znając Miodka i jego przygłupich współpracowników to ta kandydatura będzie rozpatrywana zapewne...
Generał broni
 • 3 / 0
Jeśli jest tani, to zachodzi taka możliwość.
Generał broni
 • 1 / 0
Jak szaleć to na całego:)
Generał brygady
 • 0 / 0
Nawałkę też ostatnio zwolnili...
A może weźmiemy obydwu? Nawałka na trenera a Smuda na asystenta ;)
Generał brygady
 • 1 / 0
Smuda do dziś studiuje polonistykę, więc świat jeszcze przed nim.
Starszy sierżant
 • 4 / 1
Dla mnie to prezes nie wie tak naprawdę w która stronę pociągnąć ten wózek. Mówił wielokrotnie o tym że Legia ma mieć strategię na lata. A tak naprawdę to co widać to strategia kończy się z każdym końcem sezonu. Co sezon zwrot o 180 stopni.
Generał broni
 • 6 / 0
W takim razie nie jest to strategia, tylko taktyka.
Generał broni
 • 1 / 1
Już to pisałem ale powtórzę. nasza strategia wg Mioducha to zbudować Ajax Amsterdam bis - to jest nasz CEL i wszystko nad czym pracuje Mioduch. Owszem zdobywać mistrzostwa musimy, ale to nie wchodzi w skład strategii, to jest tylko jedno z narzędzi do realizacji strategii.
Generał broni
 • 0 / 0
Zenek
W takim razie ten New Ajax Amsterdam to cel strategiczny.
Strategią byłby przemyślany plan działań doń prowadzący.
Generał broni
 • 2 / 0
Cel to Ajax a strategia to budowa - struktura, kredyty, inwestycja, do momentu aż zainwestowane piniądze zaczną robić jeszcze większe piniądze. Do tego czasu będziemy oglądać chu..a a nie piłkę nożną na Łazienkowskiej 3.
Podporucznik
 • 0 / 2
Obejrzyjcie wywiad z Mioduskim na sport.pl Ciekawy wywiad i jest też o strategii
Generał broni
 • 0 / 0
Z tego wynikałoby, że poziom działań taktycznych i operacyjnych szwankuje.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
A co wczoraj mówił w wywiadzie? Że wynik jest najważniejszy. Więc może by się wreszcie zdecydował. Jak tak dalej będzie to niedługo będziemy mieli drugą Polonię Wojciechowskiego A nie Ajax.
Generał broni
 • 0 / 0
Co jest lepsze, ciastko czy befsztyk? Przecież jedno drugiego nie wyklucza, prawda?

Drobny szczegół: za jedno i za drugie trzeba zapłacić.
Major
 • 5 / 6
"Po meczu z Wisłą Kraków (0:4) ostatecznie oceniliśmy, czy trener jest gwarantem zdobycia tytułu w tym sezonie. Doszliśmy do wniosku, że raczej na to nie wygląda i to jest powód ostateczny. Ale oczywiście powodów było multum" - Dariusz Mioduski

Zwrocilbym uwage na slow "multum"...
Pułkownik
 • 5 / 0
no cóż można się nie zgadzać, ale mieć wyniki i wtedy nikt nie patrzy na pewne niedociągnięcia, ale jak nie ma wyników to i inne rzeczy zaczynają przeszkadzać
Generał broni
 • 4 / 1
No i to wyrażenie - "doszliśmy do wniosku". Jakie my? W Legii dział sportowy składa się z prezesa Miodulskiego i telefonu do Pana Zahrorskiego. Zresztą zdanie później czy wcześniej Mioduski mówi "myslałem, że to w jednak wypali nawet w meczu z Wisłą były pewne momenty". Czyli minutę wcześniej jest wszystko dobrze, mammy nadzieje a nagle cukier u Mioducha spada i Pinto wylatuje bo multum powodów. Z tym gościem jeszcze nie raz nie będziemy się nudzić. :)
Pułkownik
 • 1 / 4
Tak, od poczatku bylo wiadomo ze tego trenera moga obronic tylko wyniki.
Tylko okazuje sie jednak ze jak brak wyobrazni i umiejetnosci taktycznych, a do tego podstawowych zdolnosci interpersonalnych to cudow nie ma..
Major
 • 3 / 7
Gdyby kierowac sie tylko zachowaniem tego bufona to powiniene wyleciec po miesiacu... przez jakis czas ignorowano te wszystkie bzdury, ktore wypowiadal ten pajac... jak nie murawa to dzwony w kosciele podczas treningu, zawsze caly swiat byl winien porazek tylko nie on.... ale juz pierwszy oboz przygotowawczy pod jego wodza pokazal jakim jest trenerskim nieudacznikiem i amatorem... to co prezentowalismy na wiosne to zenada... i ten szrot ktorego nasciagal na czele z paralitykiem Agra... jak to mozliwe ze ktos taki prowadzil Legie przez 7 miesiecy...!!!
Major
 • 6 / 15
Szmaciarzu TFU81TFU won z Legii razem z tym Twoim portugalskim nieudacznikiem...!!!
Pułkownik
 • 6 / 3
Kolego, bardzo proszę o ciut więcej kultury. Nie przystoi nam Legionistą.
Generał broni
 • 4 / 1
biper
Z drobną poprawką: Legionistom
Major
 • 2 / 10
biper1

Stary, wybacz... ale nie mam za grosz szacunku dla smiecia, ktory pluje na wszystko - klub, kibicow, prezesa - bo jego guru zostal wypier... poczytaj jego wpisy ponizej, chocby odnosnie Magiery... i tak, ja rowniez czasami nie przebieram w epitetatch odnosnie Pinto, ale chyba jest roznica miedzy kims kto zdobyl chocby MP i byl w Legii wiele lat niz jakims portugalskim bufonem, ktory nic nie osiagnal....
Pułkownik
 • 4 / 1
, @manekin

Masz rację, mój błąd - Legionistom, dzięki.
Pułkownik
 • 4 / 1
@ NaszaL

Masz swój punkt widzenia i go wyrażasz, Twoje prawo - od tego jest to forum.
Mi się rozchodzi o to abyśmy jako kibice Legii Warszawa nie obrażali się wzajemnie. To, że się nie zgadzacie w poglądach to Wasza sprawa ale jak to wygląda gdy zaczynają się wyzwiska? Nie przystoi.
To po prostu poziom wyznawców akwizytora Magiery.
Porucznik
 • 8 / 1
Nie wiem skąd wziął się mit o "trenerze na lata". Skoro w Europie średnia długość pracy trenera to 11 miesięcy. Zakładając, że nasz trener będzie wygrywał ligę i grał w pucharach - będzie na lata. Jeśli nie zaliczy wyjazd. Dlaczego tak jest? Bo jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce, ze stolicy, z najwyższym budżetem i najlepszym składem. Naszym celem jest wygrywanie. Jeśli natomiast zaliczamy wtopę i odpadamy z pucharu z I ligowcem, przegrywamy u siebie po żenującym meczu z Cracovią pierwszy raz od 68 lat, przegrywamy z Lechem Nawałki (!), przegrywamy z pospolitym ruszeniem z Krakowa 4:0 (z Peszką!) - to niby jaki jest powód żeby ktoś prowadzący zespół został? Miał wszelkie warunki na tacy, wybierał miejsca na zgrupowania, sprowadził graczy, których chciał...i co? Sędziowie źli i trawa bo Prezes nie skosił...Jeśli Prezes Darek nie wywaliłby Pinto - Pinto wywaliłby Prezesa Darka - w kosmos.
Alien, tak trzymaj Bracie, jestem z Tobą
Trenera którego widzę w Legi to Petrescu.

Ale raczej jest nie do wyciągnięcia. Chociaż wolałbym płacić milion euroszekeli na trenera niż na niektóre piłkarskie podroby.
Generał broni
 • 1 / 0
Dan Petrescu dopiero co wrócił do Siedmiogrodu.
Pułkownik
 • 2 / 1
Według mnie to nie jest trener na którego warto postawić, facet żyje wiuecznie na walizkach i tylko czeka kto mu da więcej $
Generał brygady
 • 6 / 2
Najbardziej cieszy się pani Iza. I to mnie szczególnie martwi. Dziennikarze potrafią zniszczyć każdego. Najgorsze, że osłabiają w ten sposób mój Klub.
Generał broni
 • 5 / 3
Pani Iza to nie żaden dziennikarz tylko koleżanka Darii Kabały-Malarz byłej pogodynki sportowej C+ obecnie również "dziennikarki".
Generał broni
 • 4 / 1
Masakra i tacy ludzie mają jakikolwiek wpływ na Polską piłkę zresztą stano nie lepszy, to samo tyczy się tego redaktora naczelnego z PS tam w ogóle otoczono się wiesniakami z kompleksami Warszawy i piszę całkiem poważnie,większość z nich to wiesniaki ale tacy typowi z miejscowości poniżej 1k ludności.
Kapitan
 • 5 / 8
Niesamowite, jak wielką i oddaną rzeszę fanów udało się zebrać portugalskiemu Nawałce. Niektórzy pewnie wciąż wierzą, że to żart na prima aprilis.
Inną sprawą jest to, że zwolnienie beż żadnego planu B i C świadczy o tym, iż Prezes nie wyciąga żadnych wniosków i nadal stosuje typowe korpo podejście zadaniowe, co jest gwarancją dalszego bajzlu
To nie fani Sa Pinto ale długofalowego pomysłu na Legię, odłączonego od polskiej patologii, który wczoraj legł w gruzach.
Generał brygady
 • 6 / 0
Zbyt wielu zależy, żeby Legii się nie powiodło, niestety.
Generał broni
 • 6 / 2
Brawo TLW ,ale to trzeba mieć mózg i czytac z rozumieniem co złotoustny okoloko wcześniej piepxył żeby to pojąć,a nie miec ciągłe klapy na oczach zaciągnięte.
a ty pewnie jesteś miłośnikiem zwalniania trenerów co 3-4 miesiące bo ja nie mnie to irytuje
Kapitan
 • 3 / 0
O masz...coraz więcej serwisów chwyciło się plotki o Bergu. Cenię i szanuję to co osiągnął w Legii, ale gość właśnie rozpoczął sezon ze Stabaek w lidze norweskiej. Jest więc raczej nie do wyjęcia. Inna sprawa, że ciekawe co osiągnąłby z tym składem.
Pułkownik
 • 2 / 0
Solskjear też był na kontrakcie w norwegii, a pozwolili mu zostać tymczasowym, a finalnie nie wrócić do klubu;)
Generał broni
 • 5 / 5
Za ten nmr z Pinto na Jadze powinien być pusty stadion, a te smrody z Źylety których leje elana Toruń na twardym gruncie niech zapomną o puszkach i jak zobaczę wywieszoną szmatę na saskiej to ja zerwę,koniec wkladania wam kasy w kieszenie, niech wam teraz rado albo malarz pomaga.
Z nogami wszystko w porządku? Bo z główką chyba nie do końca...
Generał broni
 • 0 / 1
Leje was młodych juz połowa Polski,starszych się sluchajcie.
Powodzenia !
to teraz czekam aż Pan Mioduski poda się do dymisji z funkcji prezesa i zatrudni prezesa i dyrektora sportowego którzy znają się na piłce
Generał broni
 • 4 / 6
Nie wiem, jak na Białorusi, ale w Polsce wszyscy znają się na piłce.
Dokładnie. Potrzeba jakiegoś długo falowego planu sportowego bo takie działanie doraźne będzie powodować różne wahania, od euforii po takie jak w meczu z Wisłą. Potrzeba nam pomysłu, stabilizacji i konsekwencji.

P.S. Paczka do Ciebie dotarła?
Kapitan
 • 4 / 0
O naiwny Ty :) Mioduski ma przecież wizję i wedle tej wizji on wyznacza kierunek wszystkich zmian w klubie :)
tak znają a w zasadzie nie znają na niczym
oni mówią ze wysłali
Generał broni
 • 5 / 0
No przecież wyraźnie odpowiedział na na to pytanie wczoraj. Nie poda się do żadnej dymisji ponieważ buduje nowoczesną Legię, która będzie zarabiała na siebie Akademią i wprowadzi ją na poziom europowo-światowy. Wszystkie inne kluby działają gorzej niż Legia. Żadnego piłkarza z innych klubów Ekstraklasy by nie zatrudnił bo najlepsi są w Legii. Preses jako właściciel widzi jak wiele daje prezes jako prezes dla klubu i nikt tyle nie da, bo gdyby taki ktoś istniał tak jak nie istnieje, to by go od razu zatrudnił. Poza tym nie ma do nikogo innego zaufania, bo to są jego piniądze. Jest tak mądry, że doktor Hustler ma takie samo zdanie jak on. Reasumując jest doskonale i nic nie będziemy zmieniać. A trenerem Vukowicz.
To mam nadzieję że dojdzie :)
Kapitan
 • 9 / 0
Vuko do końca sezonu? Czyli gra Rado i Malarz do samego końca, Kulo i Majecki w odstawkę (chyba, że będzie polecenie z góry, aby grali). A potem mówi się o powrocie Berga- przecież to taka sama taktyka jak u Sa Pinto, trener tej samej wagi, a potem zdziwienie, że znów będziemy mieli ciężki start sezonu, potem strata do lidera kilka punktów, zmiana trenera na jesień i nadzieje na poprawę, po czym nadejdą wiosenne przygotowania i znów to samo... Kiedy w końcu KTOŚ na górze zrozumie (i kibice również), że tutaj nie pomoże dosłownie nikt, żaden cudotwórca na stanowisku trenera, tylko trzeba zacząć wzmacniać zespół? Nie mogą to być pseudowzmocnienia, czyli pchanie zawodników tanich, którzy nie błyszczą z nadzieją, że może u nas zaczną grać lepiej- jak nie potrafią, to nie będą... Nikolić, Prijović, Ondrej, można tak wymieniać- łączy ich to, że grać potrafili i udowadniali to w swoich ligach, słabszych, ale widać było, że potrafią. Ktoś powie: Vadis dopiero w Legii zaczął grać dobrze. A ja na to- a w Anglii znalazł się z przypadku? Wzięli byle ciecia belgijskiego i tam nie poradził sobie, a ukryty talent odpalił w Legii? Nie. On w Belgii grał bardzo dobrze zanim poszedł do Anglii, regularnie grał w Lidze Europy z Brugge, grał pełne sezony w Jupiler League. Koniec z mamieniem kibiców jakich to Legia ma wspaniałych zawodników- nie ma. W Slovanie gra chociażby Andraz Sporar- dlaczego nim się nie zainteresują? I ściągnięty zostanie jakiś no-name, ogórek bez liczb, który da złudną nadzieję, że odpali, a będzie kosztować więcej niż Słoweniec. Jest masa zawodników, dla których Legia potencjalnie jest interesującym klubem- z lig słowackich, serbskich, słoweńskich, węgierskich i podobnych- teoretycznie słabszych niż nasza, a zawodnicy potrafią kręcić tam niezłe liczby w klubach z wyższej części tabeli. Ściąganie zawodników z dołu tabeli chociażby Ligue 1 (mówię tu o Remym) to przeważnie zawodnik o dobrych umiejętnościach, ale gdy przychodzi presja to nogi jak związane- Remy w meczach luźnych potrafi być ścianą, a przychodzi mecz gdzie musi, a nie tylko może (a tu jest Legia i każdy mecz jest z kategorii MUSI) i jest elektryczny. Philipps- umiejętności ok, a pracowitość i głowa już nie na Legię. Przez ostatnie kilka okienek to tylko Cafu, Martins i może trochę Carlitos (de facto wykręcił dobre liczby w słabej lidze- naszej) dają jakość. A ilu jest takich, którzy przyszli z teoretycznie lepszych lig, potencjalni liderzy i zawód ogromny? W Legii trzeba charakternych zawodników, a nie ciepłe kluchy jak niektórzy. Zła tendencja, kiedy nie idzie wywalamy trenera, a nie oglądamy jakim materiałem dysponuje. I kto przyjdzie? Papszun, Ojrzyński? Przecież wtedy będziemy oglądać rąbankę drewnianych, ale wysokich i silnych gości, wygramy ligę i w pałę w eliminacjach. Przyjdzie Berg? Z tym co jest to znów gra w obronie i kontry, nuda, nuda i nuda- a potem znów go zwolnią. Idzie zły czas, na górze jest ktoś, kto nie panuje nad tym wszystkim. Człowiek, który powinien znać się na liczbach i statystykach powinien też patrzeć na liczby w sporcie- znów naściąga ogórków jak Necid czy Sadiku? W środku kogo dostaniemy? W obronie będzie bombowo- przywlecze kogoś, kto będzie tykającą bombą. Miałem nadzieję, że Mioduski wyciąga wnioski, zaczynałem mu ufać, że idzie w dobrym kierunku- w kierunku stabilizacji i z wyciągniętymi wnioskami, że to nie trener, a zawodnicy są do kitu. Jednak się pomyliłem, wali głową w mur zamiast go przeskoczyć. A z każdym uderzeniem wypadają mu kolejne złotówki z kieszeni...
Całkowicie się zgadzam. Bardzo dobry komentarz
Major
 • 2 / 5
Myślę że piłkarzom spadnie kamieć z serca i powalczą w środę. Efekt może być podobny jak po odejściu Jozaka chociaż jest kłopot ze składem z powodu kontuzji i zawieszenia Cafu.
Generał broni
 • 4 / 2
Haha ponoć stara gwardia namieszala razem z sportowcami z Źylety,ale burdel w tej naszej kopanej.
Generał broni
 • 5 / 4
Mioduski. Żyleta też cie kopnie w dupe ,teraz zobaczysz jak to naprawdę z nimi jest,jak można być tak naiwnym jak ten człowiek.
Major
 • 10 / 17
Pozbylismy sie wrzoda... dosc kompromitacji i osmieszania klubu przez portugalskiego pajaca... moze jeszcze uda sie uratowac mistrzostwo choc patrzac na to do jakiego stanu doprowadzil Legie ten amator latwo nie bedzie...
Pułkownik
 • 11 / 8
Jak na razie największym i ropiejącym strupem, to jesteś ty, nygusie.
Major
 • 5 / 8
Hehe.... kolejna sierota po portugalskim amatorze...)) Lapcie sie Rysia z klakierem...))
Marszałek Polski
 • 7 / 3
Kolego, nie chodzi o "sieroctwo" po trenerze czy kimkolwiek. Nie wiem czy zrozumiesz ale postaram się w miarę prosto i jednoznacznie- twoje wpisy i język jakiego używasz to kompletne dno. Nie chodzi o temat tylko o formę i treść. Dlatego ludzie zwracają ci uwagę żebyś uszczelnił kloakę, bo zajeżdża.
Natomiast to czy w ogóle jesteś kibicem Legii czy tylko wiejskim przygłupem z Polski wc, który nie ma swojego życia jest już sprawą dalszego rzędu. Nie zajmuję się twoimi kompleksami tylko tym jak ogólnie tu wyglądasz i pachniesz.
Generał broni
 • 15 / 4
Zadałem sobie bolesny trud obejrzenia wywiadu z prezesem z koziej d,,py i mam straszne wrażenia. Bufonada, pompierstwo i bezrefleksyjność, ze słów Miodulca wynika, że wszystko idzie zgodnie z planem i zarówno zatrudnienie Pinto jak i zwolnienie są efektem jego doskonałej pracy, pomysłowości i, co ciekawe, wynikiem działań strategicznych - ha ha ha. Podobno przechodzimy do etapu zdobywania mistrzostwa polski Vukowiczem - jest to wybór naturalny i oczywisty - ha ha ha. Oczywiście ryzykujemy ale to działanie przemyślane - ha ha ha. Zatrudniać w pionie sportowym nikogo nie będziemy bo prezes nie ma zaufania do nikogo i na obecnym etapie budowy Ajaxu Amsterdam Warszawa tylko on sam jako prezes zrozumie jego samego jako właściciela, żaden prezes mu nie potrzebny a dyrektor sportowy - Kucharski ma pełnię władzy i się sprawdza. Kupiliśmy w pytę Portugalczyków bo są najtańsi a z dwóch najtańszych trener wybierał zawsze Portugalczyka bo to oczywiste, o portugalizacji szatni nawet się nie zająknął. Co ciekawe okazuje się, że nadal pomaga nam nadal doktor Hustler, ale jak zaznacza Miodulec jego rady są w sumie niepotrzebne bo on myśli tak samo ha ha ha. Strategicznie wszystko idzie super, dobrej gry być nie musi bo najważniesze jest mistrzostwo a naszym zabezpieczeniem są transfery Szymańskiego i Majeckiego czyli w porównaniu z ostatnim sezonem poszliśmy naprzód. Także sportowo będzie stabilnie a na pewno coraz gorzej, na szczęście finansowo jest lepiej, bo budujemy Akademię, na co klub wziął kredyt bankowy 10-30 mln (tego nie chciał dokładnie powiedzieć ale podobno dużo więcej niż ITI za stadion czyli ponad 10 baniek a cały koszt akademii to na dziś ok. 40 mln), co akurat jest plusem, bo sporo kasy (25%) Miodulec wycyganił od Państwa, jak to syn Kulczyka.
Niestety, Mioduski jest kompletnie oderwany od rzeczywistości i kompletnie nie zna się na piłce, otacza się ludźmi podobnymi do siebie, którzy również kompletnie nie znają się na piłce. Musi oddać stery komu innemu. Musi to w końcu zrozumieć.
Generał broni
 • 2 / 0
Niestety jest znacznie gorzej, Mioduski realizuje projekt biznesowy z udziałem własnych pieniędzy i nikt go od tego nie oderwie, musi kontrolować wszystkie kluczowe stanowiska w klubie w obawie przed złodziejami i nieposłusznymi sabotażystami. Takie pierdoły jak sport trochę mu przeszkadzają ale on myśli 10 lat w przód itp itd, facet odleciał po prostu. Żeby chociaż te jego plany się w excelu zgadzały, ale gdzie tam, topi milion za milionem w bezsensowne, nieprzemyślane ruchy, jego plany nawet nie są z excela tylko z power pointa.
Pułkownik
 • 8 / 6
Czyli jednak prawda. To dawaj teraz gimbazo, Paszkuny, sruny, Ojrzynskie i inne dzikie węże z tzw polską myślą szkoleniową. Miodek w ogóle nie wyciąga wniosków z porażek. Kiedy jest mowa o trenerze, ten zatrudnia nastepnego amatora. Ciekawe jakiego "Paszkuna" zatrudni teraz.
Bo działa doraźnie i jak marionetka, sterowana przez media i piłkarzy, którzy robią co chcą. Smutne...
Generał broni
 • 7 / 3
Z wywiadu wynika, że Mioduch nie szuka trenera w Polsce, co prawda w życiu słowa prawdy nie powiedział ale chyba teraz przez pomyłkę powiedział, ale raczej ani Papszuch ani Ojrzyński. Dlatego bedzie docent Vujkowicz, ale na razie nie chcieli mu przeszkadzać bo zdaje egzamin na UEFĘ Pro.
Generał broni
 • 8 / 2
Ach no własnie Vukowicz zdaje egzaminy i nie ma czasu na takie pierdoły jak prowadzenie Legii, to ciekawe kto przygotowuje zespół do meczu z jagielonią? Może Radowicz, albo prezes sam wyjmie piłkę z magazynu i rzuci niech grają i się przygotowują sami.
Generał broni
 • 5 / 0
W szkole podstawowej nauczyciel WF rzucał uczniom piłkę ze słowami "macie, pograjcie sobie". (Uaktywnił się dopiero wtedy, gdy drużyna uczniowska awansowała z grupy w turnieju "O Złotą Piłkę"). Déjà vu?
Major
 • 2 / 6
Stokowiec, Stolarczyk, Probierz i Papszun to polska myśl szkoleniowa. I wciąga nosem portugalską myśl szkoleniową
Pułkownik
 • 1 / 2
żadnego polskiego szkoleniowca w Legii
Probierz? Stokowiec? Serio?..
Major
 • 9 / 11
Wsciekle ujadanie klakiera, plucie na klub, Mioduskiego, Magiere (sic!) i wszystkich ktorzy krytykowali portugalskiego amatora... bezcenne...))
Generał broni
 • 9 / 11
Morda w kubeł przegrywie.
iwan

Uważaj bo ten psychol będzie Cię podejrzewał że to ja piszę z Twojego konta ;)
Generał broni
 • 5 / 1
Ty głupku, a kto wybrał portugalskiego amatora na trenera , jak nie Miodulski. Zresztą nadal chwali Pinto po telewizjach, jak to świetnie jego życzenie okiełznał drużynę i wprowadził na wyższy poziom a teraz po prostu przyszła kolej na nowy etap. Obaj i Pinto i Miodulski są kłamcami i mitomanami, dobrali się w korcu maku, pewnie dlatego się tak całowali po pijaku.
Generał broni
 • 9 / 5
9 trenerów w niespełna 3lata o to dorobek okoloko,zero stabilizacji przegrane z Cracovią po 60 latach na swoim podwórku,brak awansu do LE dwa x pod rząd, zostawienie na stanowisku takich fachowców jak trenerzy od kobiet,zatrudnianie stażystów jak Magiera czy Vuko,haniebne okłamywanie kibiców,lizanie rowów pseudo dziennikarzy wchodzenie w buty Wojciechowskiego z ksp w skrócie korporządy Mioduskiego zwanego Pudlem,a i dodam upadek Źylety która to coraz bardziej przypomina kocioł z posen.
Do wczoraj myślałem że w klubie jest wizja długofalowa ale to jest tylko doraźne zarządzanie klubem, zwłaszcza przy aspektach sportowych. Czekam na jakiegoś inwestora, który ma pomysł i przejmie większość udziałów w klubie.
Major
 • 8 / 10
Ty nie myslisz... Ty masz pake zamiast mozgu... lap Rysia za nogawke i won z z Legii szmaciarzu...
Pułkownik
 • 1 / 0
pytanie kiedy ktoś będzie wstanie wybrać trenera, który swoją pracą utrzyma się na stanowisku dłuższy czas
Podporucznik
 • 2 / 0
Eh... Czasami nie wiem co o tym myśleć... Nie podoba mi się takie żonglowanie trenerami, ale z drugiej strony Sa Pinto był słaby.
Marzy mi się trener na lata, ale żeby utrzymał się na stanowisku musi mieć wyniki. A jak może mieć wyniki jak nasza kadra jest średnia. Dobrą pakę mieliśmy gdy grał Vadis Odjidja-Ofoe, Nikolić i Prijović. Teraz mamy średniaków, po których nie widać żeby mogli pociągnąć Legię do naprawdę wyśmienitych wyników.
Niestety jesteśmy biednym klubem, który jeszcze sam nie wie, w jakim kierunku podążać (ciągłe zmiany, które wykluczają tak potrzebną stabilizację).
Wszystko sprowadza się tak naprawdę do pieniędzy, bez których nie pozyskamy oraz nie zatrzymamy naprawdę dobrych zawodników oraz nie zakontraktujemy dobrego trenera (więc będą średni lub słabi zwalniani co rok). Błędne koło...
Tylko głupiec może śnić o potędze. A racjonalnie myślący kibic, jest regularnie raniony w swej miłości do Legii...
Major
 • 10 / 14
Minusuj, minusuj... teraz jest malo ludzi na forum, wiec kont Ci wystarczy... ale bedziesz j****y szmaciarzu za plucie na Legie i pogoniony jak portugalski wrzod...
Generał
 • 9 / 10
Ty chyba nie rozumiesz że nie jesteś tu mile widziany. Już to ktoś dobrze podsumował, że takich jak ty na imprezie wystawia się na zewnątrz bo psują klimat. A na teksty z mówieniem na kogokolwiek że jest gó.wnem pokazałeś tylko jakim kmiotem jesteś.
Pułkownik
 • 6 / 7
Paszkunie "NaszaL" weź rozbieg, a ściana sama cie znajdzie.
Major
 • 10 / 10
Nie pomoga Ci juz Twoje konta klakierze... to portugalskie gow... zostalo pogonione, a Ty sie skompromitowales pluciem na klub w obronie amatora.... won razem z nim...
Generał
 • 4 / 11
Możesz mi possać pento jak to robisz akwizytorowi parówo z Posen.
Major
 • 8 / 7
A taki byl nasz klakier zawsze grzeczny... przynajmniej pod swoim glownym kontem... puscily hamluce...)))
Nigdy nie mówiłem, że jestem grzeczny. Jak ktoś pluję nie będę udawał, że pada. W realu też niekoniecznie musiałoby się skończyć na wymianie zdań. Życie.
Major
 • 7 / 8
Buhahaha... jestes taka sama popier... jak portugalski amator... wiec nawet nei wspomniaj o realu internetowy trollu... won....!!
Generał
 • 6 / 10
Na TVP Sport leci teraz powtórka meczu U20 Polska-Niemcy.
Proponuję zapoznać się co preferuje polska myśl szkoleniowa reprezentowana przez akwizytora Jacka Magierę i zagraniczna opcja, której nie dotknęło jeszcze zepsute środowisko medialne w Polsce(bo jak?).
Ten niemiecki trener to jakiś geniusz. Jaki on musi być dobry, że tak słabą piłkarsko nację, jakichś Niemców, wyciągnął na taki poziom. Zdumiewające.
Normalny. To akwizytor nie ma pomysłu, tylko laga do przodu.
To zupełnie jak u Sa Pinto. Zdumiewające.
Major
 • 5 / 7
Portugalski niedacznik zostal pogoniony po kilku miesiacach tak samo jak w kazdym poprzednim klubie... szkoda tylko, ze my rowniez dalismy sie nabrac na tego amatora... zero szacunku dla tego bufona i parodysty...
Zakład że nie będzie taką pi.zdą jak akwizytor, który płakał w mediach typu weszło jaka stała mu się krzywda parówo?
Major
 • 4 / 8
Haha... glupi Rysio nie plakal... a murawa, a dzwony, a to ze Maczynski sie na niego skarzyl... pluj sobie na Magiere, ktory zdobyl MP i wyszedl z grupy LM, a chwal portugalskiego amatora ktorego byle trener z ekstraklasy czy I ligi nakrywal czapka...
Magiera nawet nie umiał sam awansować do grupy, ostatnim, który gdziekolwiek awansował był Hasi co pokazuje jaki cudowny był tak na prawdę akwizytor.
Magiera nie wyszedł z grupy LM, Legia odpadła z tych rozgrywek a zajmując 3 miejsce przenieśli nas do LE. I dodam po pierwsze to nie Magiera awansował do LM tylko Hasi po drugie, trzecie miejsce dały nam zaledwie 4 punkty, po trzecie kiedy przyszło nam się mierzyć z Magierą o awans do LM/LE odpadliśmy pierwszy raz od kilku sezonów.
Co do ligi gra Legii na wiosnę 2017 była równie tragiczna jak jest obecnie tylko nie było drużyny tak punktującej jak obecnie Lechia a MP drżeliśmy jeszcze przez 12 minut po zakończeniu bez jajecznego meczu z Lechią w Warszawie.
Jeden Vadis w tym sezonie i Pinto ma jakieś 7-9 punktów więcej. Bez Vadisa kariera akwizytora skończyłaby się jak w rezerwach, które nieudolnie prowadził czyli fatalnie.
No, gra Legii na wiosnę 2017 była równie tragiczna jak obecnie. Poszedłbym dalej i stwierdził, że nawet tragiczniejsza, a co to tam. Dlatego skończyliśmy ją z bilansem 11-5-1, serią 15 meczów bez porażki, serią 14 meczów bez straconej bramki z gry. Na szczęście święty Vadis bronił i atakował we wszystkich meczach i jakoś się udało.
Mam nadzieję, że po Vuko nowym/starym trenerem zostanie akwizytor Jacek. On wie jak układać się z mediami i sprzedawać banailuki.
Generał broni
 • 6 / 3
Swój chłop, Polak, błysk w oku,wspaniała mowa ciała,poukładane w głowie,Legionista a że czasami coś brzydko powie o Legii to tylko dla jej dobra,legenda i szanowany piłkarz,kumpel dziennikarzy w 100%profesjonalista przedstawiciel Polskiej mysli szkoleniowej dzida i do przodu. Jacek Magiera.
Major
 • 6 / 12
Won szmaciarzu z tym Twoim portugalskim pajacem...!!!
Ma też brata w Polsacie dlatego nawet Lechici jak Wichniarek kibicują akwizytorowi.
Wy.pierdalaj przybłędo z Posen, wypad do rudego tam gdzie jest też akwizytor Magiera.
Major
 • 5 / 10
Hehe, widze ze nerwy puszczaja... lap sie Rysia lajzo...pokazalaes w ostatnich dach gdzie masz Legie...
Kapitan
 • 4 / 1
Przegrane mistrzostwo z Lechią, która składa się w dużej mierze z legijnych odpadów, to będzie największa porażka działu sportowego zaraz po akcji z Celtikiem. Już na konferencji o budowie ośrodka widziałem że towarzystwo odpłynęło konkretnie. Nie będąc w klubie widzę ze się źle dzieje a prezes z dyrektorami mydlą oczy że jest inaczej. Sporo osób pisze że może obcokrajowcy nie wiedzą co to jest Legia. Po ostatnich poczynaniach mam wrażenie że uświadomienie przydałoby się zarządzającym. Czy ch....wa grę dopiero na Wiśle zobaczyli? Przecież oczy krwawiły na każdym meczu w tej rundzie. Wygrane tuszowaly tylko gówniana grę, która nie licuje z tym klubem. Serio niech DM zamiast trenera ogarnie prezesa, bo się nie zna na piłce kompletnie.
Podporucznik
 • 4 / 1
Równia pochyła jest już od jakiegoś czasu. To co wyprawia się w strukturach klubu to jakiś chocholi taniec i żadne piękne korpogadki prezesa i jego dworu tego nie zamaskują. Każdy widzi jak jest, poza prezesem, jego świtą i jarzabkami.
Tu potrzeba prezesa, dyrektora sportowego a dopiero potem trenera i wzmocnień.
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Boniek nazwał całą tą sytuację "pożarem w burdelu" czyli uważa, że Legia to burdel. Rudzielec twierdzi, że z ligi w ciągu 10 lat eksportowano do klubów zachodnich takich świetnych piłkarzy jak: Lewandowski, Piszczek, Błaszczykowski, PIĄTEK, Milik, Bednarek, GROSIK, KOWNAŚ, LINETTY i Fabiański. No jeśli chodzi o Lewandowskiego to mógłbym się zgodzić ale reszta? Grała lub gra w średniakach europejskich. Liga angielska, hiszpańska czy nawet holenderska w ciągu roku "produkuje" więcej lepszych piłkarzy niż Polska w 10 lat. Dopóki będziemy mieli takiego prezesa i takich działaczy w piłce nożnej to nic się nie zmieni. Powinniśmy się cieszyć, że jak na Polskie warunki mamy prezesa wizionera który chce stworzyć akademię piłkarską na poziomie europejskim.
Podpułkownik
 • 3 / 1
Boniek pseudo ekspert,jak sie wziął za trenowanie reprezentacji to widzieliśmy tego efekty. Niech się zajmie Reprezentacją która gra padlinę i Brzęczkiem któremu najlepiej wychodzi klaskanie przy linii bocznej
Podporucznik
 • 0 / 3
"mamy prezesa wizjonera" xD xD xD
Normalnie lezę! Buahahahahahaha!
Wizjonera po LSD chyba
Koniecznie trener z zagranicy. W Polsce trenerzy nie mają pojęcia o taktyce i grze do przodu, Ciągle słychać tylko graj do tyłu i buduj buduj akcję. Prezes musi szukać trenera który słynął z gry do przodu a nie tylko z przygotowania. Gra ma sprawiać przyjemność a nie do tyłu i laga na walkę. Może trener Thiery Henry ? stać ?
47
Generał broni
 • 5 / 4
No to będzie musiał się spodobać pismakom, bo inaczej po paru miesiącach za ich sprawą i ku ich euforii zostanie zwolniony.
Pułkownik
 • 0 / 0
w polsce najważniejsze jest dla trenera nie przegrać, zagranicą grać w piłkę... pomyślmy kto powinien prowadzić Legię?
Major
 • 7 / 14
TFU81TFU

Widze, ze gdy Twoj guru zostal pogoniony zaczales pluc na Legie i Mioduskiego... kolejny raz potwierdzasz jaki z Ciebie kibic i ze tak naprawde w du... masz klub, a wazniejszy dla Ciebie byl ten portugalski pajac.... won szmaciarzu razem z nim....!!!!!
Wyp.ierdalaj przybłędo z Posen.
Sierżant
 • 2 / 0
Czyli tak, Vuko zostanie odesłany do swojego pokoju niezależnie od tego czy obroni tytuł czy nie a my eliminacje do LE (LM) zaczniemy z jeszcze nowszym trenerem i mocno odmienionym składem. Na dodatek już pojawiają się typowo "eksperckie" opinie, że skoro Nawałce nie udało się w Poznaniu to może się udać w Warszawie.
Sprawdzanie gruntu za pomocą skoku na główkę to nie jest dobra metoda, ale jak widać cały czas ma swoich zwolenników.
Zaczynam lepiej rozumieć powiedzenie, że teraz liczy się tylko następny mecz. Rozważania o przyszłości zostawiam specjalistom od oddalającego się horyzontu.
Starszy sierżant
 • 5 / 3
Prezesie zatrudnienie Polskiego trenera będzie błędem. Nie ma takiego, wszyscy są ciency.
Święta racja ale niestety zatrudni. Po raz kolejny Mioduski pokazał jak jest mało odporny i podatny na nagonki medialne. I do tego ma brzydką cechę że publicznie nie staje za swoimi pracownikami a czasami wręcz dołącza się do krytyki. Pierwszy raz tak zrobił z Bergiem po sprzedaży Radovica do Chin. Traktowałem go jak mniejsze zło mając do wyboru Leśnodorskiego i jego ale jeden okazał się kombinatorem i bufonem a drugi pierdołą bez charakteru.
Generał broni
 • 1 / 4
Z tego wczorajszego wywiadu można odczytać, że DM jest sceptycznie nastawiony do polskich trenerów. Coraz trudniej takiego dobrać, bo ten zespół zwalnia kolejnych, wiele ciekawych potencjalnych kandydatów nie będzie z tego powodu zainteresowanych, a po drugie nasza słaba liga ma duży wpływ na przyciągnięcie dobrych trenerów.
Pułkownik
 • 4 / 1
jaki polski trener, bez jaj, tylko opcja zagraniczna
Wypocin B. Rzemińskiego w PS ciąg dalszy: "W tworzeniu zespołu trenerowi nie pomogło także odsuwanie najsilniejszych jednostek. Bo w ten sposób Sa Pinto nie zbudował sobie lepszej pozycji (jak miał w zamiarze), a jedynie podkopał autorytet. Zesłanie Arkadiusza Malarza do rezerw (i jego ponowne przywrócenie), afera z Krzysztofem Mączyńskim czy "wypchnięcie" z drużyny Michała Pazdana. Każde z tych ogniw na łańcuchu Portugalczyka ciążyło bardzo mocno, aż w końcu pociągnęło go w dół.".

1. No krew mnie zalewa... Malarz był bramkarzem przyspawanym do linii, któremu wystarczyło robić dośrodkowania by cała drużyna miała problemy, a w tym elemencie i Cierzniak i Majecki byli zdecydowanie lepsi, do tego nie pasowało mu zepchnięcie na 3 cią pozycję. Miał grać w imię pozycji jaką sobie wyrobił i faktu, że przyczynił się do zdobycia MP?

2. Afera z Mączyńskim. Ehh.... Mówimy tu o zawodniku, który w Legii się nie sprawdził na całej linii od początku pobytu. Pasywny na boisku, średni w odbiorze, do tego toksyczny o czym mówił w wywiadzie Sa Pinto (podśmiechiwanie z trenera, lekceważenie obowiązków).

3. Wypchnięcie z drużyny Pazdana. Tu już koleś popłynął do krainy wiecznego pier*******. Pazdan już w pierwszym wywiadzie w Turcji powtórzył to, od czym od dawna mówiono. Wypalił się w Legii, chciał zmienić otoczenie za wszelką cenę. Sa Pinto to wiedział, wiedział Pazdan, wiedzieli ku*** wszyscy, tylko nie dziennikarz.
Młodszy chorąży
 • 5 / 4
Co do Malarza się z tobą nie zgodzę. Jest dwa razy lepszy od Ciezniaka. Ciezniak nie wybronili nam żadnego meczu za to wiele zawalił, jak ten ostatni. Arek zawalił może 4-5, ale za to wybronili dziesiątki kiedy to drużyna grała piach.
Podpułkownik
 • 3 / 2
Nikt nie chce widzieć, że Arek Malarz ma gigantyczne problemy ze wznawianiem gry, wybijana piłka w 9 na 10 przypadków ląduje w tym samym miejscu w okolicach środkowej linii boiska. Majecki to przy Arku mistrz wznawiania gry. Wyjście do dośrodkowania to osobny temat.
Najbardziej wq... mnie jednak Mąka, smętek który bez specjalnego zaangażowania przechowywał się w Legii na przymusowym skazaniu.
Michał Pazdan chciał i potrzebował odejść jak na tak doświadczonego zawodnika miał bardzo duże wahania formy, której nie potrafił utrzymać w 3 kolejnych meczach. Zrobił jeden błąd powinien odejść znacznie wcześniej.
Podpułkownik
 • 3 / 2
Nikt nie chce widzieć, że Arek Malarz ma gigantyczne problemy ze wznawianiem gry, wybijana piłka w 9 na 10 przypadków ląduje w tym samym miejscu w okolicach środkowej linii boiska. Majecki to przy Arku mistrz wznawiania gry. Wyjście do dośrodkowania to osobny temat.
Najbardziej wq... mnie jednak Mąka, smętek który bez specjalnego zaangażowania przechowywał się w Legii na przymusowym skazaniu.
Michał Pazdan chciał i potrzebował odejść jak na tak doświadczonego zawodnika miał bardzo duże wahania formy, której nie potrafił utrzymać w 3 kolejnych meczach. Zrobił jeden błąd powinien odejść znacznie wcześniej.
1. Raczej bym powiedział, że postawił na Majeckiego, który nie był dużo słabszy, natomiast ma potencjał żeby być bramkarzem z innej bajki, oprócz tego jest wyższy i 20 lat młodszy chyba i jest swego rodzaju zabezpieczeniem finansowym. Co do Malarza, to moim zdaniem Pinto zauważył, że ma za duże poważanie wśród kolegów, że wyrobił sobie zbyt mocną pozycję i będzie utrudnieniem na jego drodze do władzy. I fakt jest bardzo przyspawany do linii i mimo wszystko ta decyzja się zdecydowanie broni.


2. Afera z Mąką, tutaj się nie zgodzę - owszem może i Mąka nie grał wspaniale, ale raz że był Polakiem, dwa że miał dużo doświadczenia i trzy - chyba nie wmówisz mi, że Antolic jest wartościowszym zmiennikiem, niż Mąka. Poza tym RSP wylał wiadro pomyj na Mąkę z wzajemnością zresztą. Jeśli to by były wymysły Mąki, to podczas meczu ze Śląskiem piłkarze Legii co najwyżej splunęli by mu w twarz. To teraz obejrzyj sobie mecz, obejrzyj jaki szacunek mieli do niego piłkarze Legii, jak serdecznie się witali, z jakim szacunkiem nawet się faulowali. Ja od tego momentu zacząłem podejrzewać, ze jednak w tym co mówi musi być dużo prawdy, bo inaczej byłby skreślony przez kolegów, z którymi dzielił szatnię.


3. Wypchnięcie Pazdana - oczywiście jest to kolejna przypyerdolka dziennikarska, Pazdan nie jest typem kolesia, który grzecznie usiądzie na ławce i będzie wchodził raz na 10 meczy. On musi być pod prądem. W Legii zdecydowanie bardziej sprawdza się dwóch wysokich ŚO, gdy graliśmy Pazdanem i Malarzem to co chwile padały bramki po rożnych. Pazdan miał świetne momenty, ale ma też ograniczenia, natomiast szacunek za profesjonalizm w wywiadach po odejściu z drużyny, pokazał klasę i mam wewnętrzne przeczucie, że wiele spraw zachował dla siebie. Natomiast obiektywnie to wolę Jędzę na ŚO, czy to z Remymy, czy też z Wieteską.


4. Cieszę się że RSP to przeszłość. Bardzo imponowało mi to co zrobił zaraz po przyjściu, że pokazał że ma jaja, poświęcił mecz z Płockiem, momentalnie odbudował ekipę, start miał fenomenalny. Natomiast to co się przewija w opiniach, jak już wrócił do punktu zero i miał zacząć budować to wyszedł u niego brak podstaw rzemiosła. To co mamy w tej chwili to najbrzydziej grająca Legia od wielu wielu lat i wcale nie chodzi mi tylko o mecz z Wisła, ale ogólnie o każdy kolejny mecz... Jedyny plus to taki, że dzięki stawianiu autobusu Legia nie traci wielu bramek i tylko dzięki temu jest jeszcze w grze o tytuł. Ale Legia i autobus ... Dla spotkań ekstraklasowych te dwa pojęcia się wykluczają. RSP tego nie rozumiał i dlatego go nie ma. Mam wrażenie, że chyba nie do końca zdawał sobie sprawę czym jest Legia w Polsce. No i jeszcze jedno, ma qtas Rado, którego pomija i nie bierze nawet do osiemnastki, a wpuszcza beznadziejnego Hamalainena. No ale Rado pewnie mu nie pasuje z tych samych powodów co Malarz, a gdyby cokolwiek powiedział, to też poleciałby do rezerw jak malarz i zrobionoby z niego buntownika. Plus taki, że jeśli faktycznie zapierdzielał na treningach za dwóch, to zaraz może się okazać że dojdzie nam świetny zawodnik, z którego portugalski idyota w ogóle nie korzystał ...
Pułkownik
 • 4 / 1
Mąka polak z doświadczenien, sorry ale doświadczeniem w człapaniu po boisku, bardzo dobrze, że się go pozbyto bo ten piłkarz jest gorszy od Antolica, który też człapie, ale przynajmniej potrafi podać piłkę, a Mączyński to pozorant i wieczne straty.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Mąka Polak z doświadczeniem ? to nie ma znaczenia Polak czy nie, liczy się zaangażowanie i umiejętności. Popatrz na ostatni mecz w Wiśle, Albańczyk z doświadczeniem, któremu nikt nie płacił przez ponad pół roku. Zapycha jak parowóz jak Jodła i Ivica za najlepszych czasów
Właśnie czytam, jak to w Legii nie było schematów budowania akcji, postępu w grze, atmosfery, mieliśmy ch***** siedzenia w autokarze, że wszyscy mieli Sa Pinto dość, wreszcie że nie zbudował niczego. No tak ku*** wyjście z kryzysu na jesieni zrobiło się same, motoryka też, a Jędrzejczyk po zdobytej bramce salutował Sa Pinto że ma go w du***.
Pułkownik
 • 0 / 2
schematy ofensywne zależą od kreatywności piłkarzy ofensywnych, widać ta jest przeciętna
Generał
 • 0 / 2
Nie sposób wyjaśnić dlaczego Legia nie może trafić na porządnego trenera. Przeciętne Kielce czy Szczecin, drużyny bez pieniędzy jakoś sobie poradziły a Legia ciągle drepcze w miejscu.
A jakie to sukcesy odniesiono w tych Kielcach czy Szczecinie? Tak się pytam bo nie pamiętam a internet o nich milczy.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tam jest inny poziom presji i inne oczekiwania. W Legii musi być wynik tu i teraz. Co nie oznacza, że zatrudnienie RSP śmierdziało porażką już od meczu z Dudelange. Chodzi o jego zachowanie. Jak ktoś jest bucem i arogantem to nie ma szans by poprowadził grupę do sukcesu.
Pułkownik
 • 2 / 0
ciekawe co pisaliby kibice, dziennikarze, itp jakby Legia zatrudniła trenera pokroju Lettieriego, czyli wyplutego przez 3 bundeslige...
Ja osobiście nie jestem za takim zwalnianiem trenera (żeby ocenić trenera trzeba mu dać czas - chociaż jeden pełny sezon!) . Pinto mi się nie podobał jako trener ale gdybym miał wybierać to bym go zostawił na stanowisku. Jeżeli ma być nowy trener to powinien to być LESZEK OJRZYŃSKI! dlaczego? bo to dobry trener, zna nasz klub bo trenował grupy młodzieżowe, to gość z Mazowsza, w klubie gra jego syn. Ojrzyński ma dobrą mentalność z jednej strony inteligentny co widać nawet po wywiadach do tego potrafi utrzymać dyscyplinę i no co najważniejsze potrafi dobrze przygotować drużynę do rozgrywek.
Generał
 • 1 / 1
W tej chwili czołówka polskich trenerów to Stolarczyk i Fornalik. W dodatku obaj pokazali, że potrafią prowadzić z powodzeniem kluby które mają niskie budżety. Ojrzyński to nie trener na Legię. Niech najpierw pokaże co potrafi w e-klapie.
Mieliśmy trenera, teraz go nie mamy, a przynajmniej jedynie na papierze. To jest jak widać sensowny w ocenie Mioduskiego pomysł na dobrnięcie do końca obecnego sezonu...
Pułkownik
 • 3 / 0
Stolarczyk hahaha a co on wygrał? pytam poważnie, bo dla mnie trener który prowadzi drużynę środka tabeli to przeciętniak, a nie jakiś top... poza tym w WIśle się sprawdza bo wisła jest polska, ma zawodników którzy już na emeryturze bawią się piłką i paru którzy chcą się wypromować, presja też żadna, to całkiem inny kapelusz niż prowadzenie Legii
Zbylu: "Ojrzyński to nie trener na Legię. Niech najpierw pokaże co potrafi w e-klapie." a to Ty przespałeś chyba okres w którym Ojrzyński trenował Arkę (Pucha Polski, Superpuchar) oraz Górnika i Koronę. I w porównaniu do Formalika i Stolarczyk ma jakieś sukcesy na koncie! Ja już podałem dużo argumentów za Ojrzyńskim.
Nareszcie koniec tego toksycznego zwiazku z Polskich trenerów to tylko Michniewicz ale teraz nie realny dałbym szansę Ojrzynskiemu do konca rundy Vuko asystent
Starszy sierżant
 • 2 / 3
proponuję zakłady kto będzie bronił w następnym meczu......prowokuje i powiem że Malarz.....czekam na minusy........
~CVADSVSDFBGD
 • 1 / 1
lubie Cierzniaka ale po ostatnim meczu niech siedzi na lawie
Podpułkownik
 • 1 / 5
Tylko Malarz!
Pułkownik
 • 0 / 0
Masz plusa, Malarz.
Starszy sierżant
 • 2 / 2
proponuję zakłady kto będzie bronił w następnym meczu......prowokuje i powiem że Malarz.....czekam na minusy........
Starszy sierżant
 • 4 / 0
Napiszę coś niepopularnego. Sa Pinto jest miernym trenerem, ale przynajmniej jest trenerem. Niby dobrze, że wyleciał, bo niczego sensownego nie zbudował i to by się już raczej nie zmieniło - ale z drugiej strony wracamy do gry bez trenera. Jeśli ktoś wierzy, że taka gra na dłuższą metę się sprawdzi, to gratuluję optymizmu.
~Kapone1
 • 2 / 2
No to Miodulski oficjalnie zrobil cyrk z naszego klubu. Co runde to nowy trener. A byl Staszek to nie mozna bylo go zostawic w spokoju...
Generał broni
 • 0 / 0
Czerczesow żądał konkretnych transferów za konkretne kwoty.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Patrząc jak wiele musimy płacić za zerwane kontrakty opcja Stanisława mogła okazać się niekoniecznie droższa.
Ja naprawdę zachodzę w głowę jak można tworzyć takie niestworzone historie i to o czymś co było zaledwie trzy lata temu. Czerczesowi z końcem sezonu wygasł kontrakt i wcale nie miał ochoty go przedłużać czekając na lepsze propozycje. Po dwóch tygodniach takiego zawieszenia w końcu Leśnodorski Żewłakwo zaczęli go mocniej naciskać, nawet jeździli do niego do Austrii. W końcu stwierdzili i słusznie że dalej klub nie może być w zawieszeniu tylko czas poszukać nowego trenera. Kiedy pamięć zawodzi naprawdę w obecnych czasach nie jest problemem sięgnięcie do źródłowych informacji zamiast powtarzania bzdur.
Generał broni
 • 0 / 0
Z tego co pamiętam, mowa była o 20 milionach. Euro.
Pułkownik
 • 1 / 1
poprostu swirek niektórzy żyją w swoim świecie i fakty do nich nie docierają
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
No i bardzo dobrze. Zawodników mamy jak na Ekstraklasę super. Tylko drużyna niezgrana. Zero stylu, potencjał Szymańskiego niewykorzystany.
Tylko teraz pytanie: kogo wziąć w zamian? Papszuna? Ojrzyńskiego? A jakie mają doświadczenie Ci Panowie? Jaką dają gwarancję, że wypalą? Taką jak Nawałka?
Generał dywizji
 • 0 / 2
Ojrzyński ogarnął Arkę, zrobił z niej grający w piłkę zespół (co ważne w grach zespołowych) i zdobył z nią PP i SPP w 2017 roku.
Generał brygady
 • 4 / 4
Decyzja była na pewno trudna , ale zostawić zespół w rękach Pinto to decyzja jeszcze gorsza . To co zrobił Pinto po samodzielnych przygotowaniach jest wręcz niewiarygodne . A więc kościół wyznawców Pinto do likwidacji ,główny kapłan zaszył się ,przynajmniej nie ubliża innym użytkownikom forum .
Podporucznik
 • 0 / 1
Najśmieszniejsze jest to, że wracamy do punktu wyjścia - Rado znowu trenerem w fazie finałowej :))
Mam nadzieję, że nowy trener(Vuko) postawi na Fatalczyka jako kapitana a jego zastępcę faceta na szczudłach Hlouska. Ci dwaj muszą mieć nowe kontrakty a tylko w taki sposób zgodzą się podpisać nowe umowy. Umowy na lata. Warto też odkurzyć młodego duchem, bożyszcze mediów Malarza, który w pokonanym polu zostawił Sa Pinto i Mioduskiego. Za ten wyczyn powinien mieć kontrakt dla piłkarza na jakieś 3 lata z opcją przedłużenia.
Sierżant
 • 2 / 6
Miejsce Fatalnego jest na ławce rezerwowych i to najlepiej w innym klubie ale tego drewniaka żaden zawodowy klub nawet za darmo by nie chciał to jesteśmy skazani na tą ofermę bo zarząd amatorów i dzban Miodek dadzą mu nowy kontrakt zapewne, potrzebny jest jakiś bojkot bo to co się dzieje w tym klubie to jakaś porażka...
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Na pewno jest lepszy od Agry.
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Na pewno jest lepszy od Agry.
Chorąży
 • 5 / 3
I znów pilkarze zwolnili trenera. Kto by nie przyszedł to nic z tych gwiazdeczek nie wyciągnie. 1 moja decyzja to przesunięcie do rezerw Kucharczyka, Hamalainena zero ambicj i tego Roche. Kucharczyk chyba największy ferment sieje. Potrzebny jest środkowy pomocnik.
I posadzcie na ławę Szymańskiego żeby ochlonal. Dzieciak ma talent, ale obecnie nic nie daje druzynie. Za bardzo chce.
Współczuję dla Vuko. Powodzenia
~ad
 • 2 / 1
Ciekawe że za każdym razem to są inne "gwiazdeczki". Ba! Nawet w dużej części sprowadzone przez "zwalnianego trenera". Cuda!
~Lolipop
 • 1 / 0
Berg w Legii po sezonie
Sierżant
 • 2 / 4
Pinto dzbanie tylko nie zapomnij zabrać ze sobą Angy, Rocha i Michała Fatalnego bo ich też w tej drużynie nie chcemy.
Fatalny jest ponad Mioduskim więc zapomnij.

Mioduski jest też pod Malarzem i Radovicem.

1. Kucharczyk
2. Malarz
3. Radović
4. Mioduski
5. Vuković

Ponad wszystkimi jest jednak Pan Lucjan Brychczy ale jest On po za wszelką konkurencją bo to nasza żywa Legenda.
Jak zwykle nad wyraz " MĄDRA " wypowiedź KINDZIOLA - PINDOLA ! I tyle w temacie.
~LLLegia
 • 1 / 4
Znowu zacząłem wierzyć tytuł! W srode tylko zwycięstwo. Jedna z niewielu dobrych decyzji Pana prezesa to zwolnienie RSP
Obawiam się że będzie ciężko choćby o punkt w trzech ostatnich meczach rundy zasadniczej.Obym się mylił.
Generał brygady
 • 5 / 3
Powiem tak dobrze ze go zwolnili , ale teraz Vukowic wstawi do skladu Rado ktory nie gral pare miesiecy i Malarza ktory nie bronił kilka miesięcy no i oczywiscie Kucharczyka.
To wszystko bez sensu.
Jak bez sensu? Karuzela się kręci i nie ma nudy!
Pułkownik
 • 0 / 0
i pewnie Astiz i Antolic do 11stki
Czy Pinto zostałby zwolniony po meczu z Jagą czy za miesiąc czy dwa, nie ma najmniejszego znaczenia. Chyba każdy widział, że wszystko pikowało w dół i chyba tylko naiwni łudzili się jeszcze, że Legia zacznie coś grać.

Był po prostu złą kandydaturą i marnym, trenerem, z wybijałym ego. Potwierdził tylko opinie, które o nim krążyły, gdy do nas przychodził. Nic nie dała rewolucja, nic nie dał obóz, nic nie dały transfery. Zrobił się za to smród w szatni, zawodnicy o wątpliwej wartości, zostali zastąpieni kolejnymi zawodnikami o wątpliwej wartości, taktyka nie istnieje, motoryka wygląda kiepsko, a w zespole nie ma liderów.

Nie mogło się to zakończyć inaczej. Vuko tu nic zapewne nie pomoże, ale też i nie popsuje, bo za bardzo nie ma czego. Może wstrząśnie trochę zespołem, a przynajmniej nie którymi zawodnikami.

Osobną kwestią jest osoba prezesa Mioduskiego, który kompletnie nie czuje piłki, a stara się udowodnić sobie i wszystkim wokół, że tak nie jest. Otacza się ludźmi, którzy również nie mają zielonego pojęcia o futbolu. Gość już się totalnie pogubił i sądzę, że naprawdę już nie ma pomysłu co dalej. Była opcja Chorwacka, z zaciągiem bałkańskim, portugalska z portugalskim, w między czasie, jeden amator, a w zasadzie dwóch i "młoda" Polska myśl szkoleniowa. Każdy następny wybór prezesa będzie bardzo wątpliwy, w którą stronę by nie poszedł, bo po prostu nie wypaliło mu nic.

Jego wybory były nie trafione, w zasadzie każdy jeden i to na każdej płaszczyźnie. Myślę że po prostu powinien również ustąpić lub ewentualnie, dać większość władzy osobie profesjonalnej, która wie jak prowadzić klub piłkarski.
Podpułkownik
 • 4 / 0
Znaczenie momentu zwolnienia jest, bo z Sa Pinto szanse na obrone tytulu oscylowaly, powiedzmy, wokol 20-25%, a bez niego wyraznie sie zwieksza, chociaz niczego to nie gwarantuje.
Jeżeli wygramy te 3 ostatnie mecze rundy zasadniczej,w co bardzo wątpię,to znaczy że po raz kolejny nasze orły grały to co potrafią najlepiej czyli na zwolnienie trenera
Kapral
 • 0 / 1
Zastanawiające jest, dlaczego na oficjalnej nie ma żadnej informacji. Hmmmmm ...
Bo ogłoszą to jutro wraz oficjalną nominacją nowego-tymczasowego trenera.
Plutonowy
 • 1 / 2
Jeszcze Nawałka się trafi.....

oby nie....
Starszy sierżant
 • 5 / 3
Teraz będzie jak z Hasim Kompan szatni dobry wujek vuko będzie się slizgal na przygotowaniu fizycznym poprzednika jak jacus m by potem dał popis następny krzepota. Nie zdziwię się jak w pierwszym w środę wyjdą kumple vuko i tzw rada drużyny Radovic Malarz. Teraz to dopiero wyjdzie kto tu rządzi na twiterze już hieny ujadaja a w przegladzie toaletowym euforia tfu.
ciekawe, jak coś zatrybi na jesieni to będziemy wychwalać obozy w Troi.
Ostatnio całe puchary poległy podobno przez Florydę. A że to było pół roku wcześniej? Co za różnica.
Porucznik
 • 5 / 1
Jakim przygotowaniu fizycznym? Przebiegliśmy w Krakowie 6 km mniej od emerytów, pijących wódkę i gości z nogami na śrubki.
Dla mnie tym ruchem Mioduski przegrał nie bitwę ale całą wojnę. Do tego jeśli rzeczywiście trenerem ma zostać Vuković i przywr ócić hmmm Malarzy czy Radoviców to jest Waterloo Legii.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Nie twierdzę że pinto wszystko robił dobrze ale jak stado leni ma to wszystko już w d...to stwierdzili że mają wywalone i nie będą się przejechać bo zaraz będzie po trenerze jak w Lechu. Moim zdaniem kopacze doskonale wiedzieli co robią. Wróci trening leciutko będzie czas na zakupy wypad nad wodę z wędką Nowy tatuażyk będzie super a kibice dalej będą się łudzić że to profesjonaliści
Starszy sierżant
 • 2 / 2
Świrek masz rację ja też uważam że w tym momencie przegrana została wojna a konsekwencje będą ogromne. Wolę jeden sezon stracić niż żeby znowu Luksemburg pokazywał nam dupsko. Dopóki nie pozbywa się nierobow lejtkow i emerytów za dziś będzie przeciętność i nawet największy talent młodego zniszczą pokazując taki etos pracy.
Uwielbiam te teksty, kto komu przygotował drużynę. Gdyby traktować poważniej te dyrdymały to jeszcze by wyszło na to, że jak Legia na jesieni zagrała kilka niezłych meczów za Sa Pinto, to przygotował mu ją Klafurić.

Ten mit przygtowań Hasiego też jest przedni. W czerwcu przygotował drużynę na przełom września i października. Większości najlepszych zawodników z pierwszego składu nie przygotowywał, bo w czasie obozów albo nie byli jeszcze piłkarzami Legii, leczyli kontuzje lub odpoczywali po Euro 2016, no ale chłonęli pozytywną energię przygotowań Besnika jak swego czasu piłkarze Lecha za trenera Panika czerpali energię z oceanu.
Generał broni
 • 1 / 1
świrek
Póki co, jesteśmy na etapie Ligny i Quatre Bras; nie wszystko jeszcze przegrane.
Wszystko zależy od tego, co zrobi Drouet d'Erlon.
Porucznik
 • 2 / 2
Sklepała nas Cracovia, Wisła a nawet Lech - Nawałki! Do tego odpadliśmy z I ligowcem z PP w kompromitującym stylu. Żadnego progresu, żadnego postępu. To są bitwy przegrane przez Mioduskiego. Niestety ale wtopił chłop dziesiątki milionów nie grając w pucharach od dwóch lat, teraz miał realną wizję wtopienia kolejnych...Łatwo toczyć wojny nie za swoją kasę. Trudniej patrzeć spokojnie jak najlepszy personalnie zespół w kraju dostaje ciężki łomot od przypadkowej zbieraniny z Krakowa prowadzonej przez wyśmiewaną "polską myśl szkoleniową" w postaci, jakby powiedziano u nas - "amatora" Stolarczyka. Ten amator zrobił z naszego trenejro wiatrak. G..... graliśmy - bez taktyki, sensu, agresji. Nic. Zero. Ani jednego przyzwoitego meczu na wiosnę. Podejrzewam, że Darek liczy na mobilizacje samych graczy i wszystko mu jedno czy wybiegnie Rado czy Malarz. Ważne żeby uratować tytuł. A to wciąż realne. Jeśli ten Rado z Malarzem i żoną Vuko a nawet Pasquato - będą wygrywać to decyzja Darka będzie słuszna. Czy warto spróbować - warto. Inaczej i tak zespołu nie będzie a może jeszcze nie być tytułu...Ratujmy co się da.
Mioduski się posypał. Wierzyłem w niego ale dzisiaj coś umarło.
Alien,jak sobie przypomnę to 99% tego forum,jak Mioduski zatrudnił Pinto było w euforii.Mogliśmy przeczytać komentarze typu,"wreszcie trener na lata,ktoś co weźmie z mordy nasze gwiazdy",itp.Śmiem twierdzić że ty też byłeś w tej grupie,podobnie jak ja.Miodek myślał podobnie,zaryzykował i się nie udało.Chciał dobrze.Najlepiej to zatrudnić wróżkę a potem trenera.
A co, ma grać Portugalczykami, którzy nic nie pokazali ? Agra Rocha czy Madeiros to zbawienie dla Legii ? Ogarnij się, pewnie, że pierwsze co powinien zrobić wymienić tych którzy zawiedli. Ile dla Legii zrobił Martins a ile Radović ? ( choć nie jestem fanem talentu Rado, to nie sądzę, że będzie gorzej, z Martinsem na pewno nie bedzie lepiej ).
Pułkownik
 • 0 / 0
cóż nawet jak końcówkę dogra grupa trzymająca władzę, to i tak latem ich pożegnamy
Plutonowy
 • 0 / 3
i co kolejny odprawę pokaźną zgarnie....
Plutonowy
 • 0 / 0
Ale Jaja....
Major
 • 1 / 0
Obstawiamy!

Jak długo będzie pracował następny trener Legii na lata?
(Nie mam tu na myśli tymczasowego trenera)
Przecież wiadomo że sierpień.
Irlandia Płn, czy Kosowo?
Na lata...do łata:)
Generał broni
 • 0 / 0
Znów przyjdzie maj, a z majem bzy
i czekać mam na lepsze dni
znów przyjdzie mi nosić przykrótkie sny
do lata, do lata, do lata ... ♪♫♬
~Rudy
 • 0 / 0
prima aprilis
~fan Kazimierza D.
 • 2 / 1
To że zwolniono trenera to jedno. Kiedy odejdzie właściciel, kompromitujący i rozwalający klub. Niech zostanie tylko właścicielem a kierowanie klubem powierzy osobie z mądrą głową.
Największym nieszczęściem jest szef podejmujący same złe decyzje.
Drużyna potrzebuje poważnych wzmocnień a bez tego kolejne zmiany trenerów nic nie dadzą.I więcej Legionistów takich jak Furman.
A może by tak Mioduski zaprosiłby Wojciechowskiego do spółki?
Styl zarządzania jak swego czasu w KSP więc się dogadają.
Ale JW ma większy kapitał.
Jedyny plus po RSP, to taki, że jaki trener nie przyjdzie, będzie mieć drużynę dobrze przygotowana fizycznie. Przynajmniej to nie będzie do poprawki.
Podpułkownik
 • 5 / 2
Jeszcze sezon, gora dwa takich trenerskich karuzeli w Warszawie i Mioduski wyrobi sobie w Europie wizerunek niczym swego czasu Jesus Gil.
No ale dopiero co chciałeś zwolnienia trenera. Czyli co, znowu źle? Jak w Greckiej Tragedii:)
Generał broni
 • 0 / 1
Adriano:
ciężko spodziewać się czegoś innego, skoro gość podejmuje pod wpływem chwili histeryczne i w dodatku kompletnie błędne decyzje, z których nie wyciąga wniosków tylko je powiela.
Już zatrudnienie RSP z myślą o 3 latach czy nawet pucharach w tym roku było abstrakcją, skoro Portugalczyk nigdzie nie był dłużej niż rok. Zresztą pisałem o tym jak go zatrudniano.
I jeszcze zapowiedział, że jak nie będzie trofeum to dalej będzie zwalniał czyli nie ma żadnej wizji, o której tyle gada tylko jest strach przed porażką, opinią innych itd.
Mówiło się, że Leśny ma gorącą głowę, a to Mioduski zmienił w 2 lata tylu samo trenerów co poprzednik przez 4 lata.
Generał broni
 • 1 / 2
świrek
Mowa o 'Ofiarnicach' Ajschylosa ;-?
Podpułkownik
 • 2 / 0
Brakuje jeszcze antycznego choru...

Kacza,
Mioduski odpowiada na podobne Twoim zarzuty, ze na tym wlasnie polega jego wizja - maja byc rokrocznie trofea, a jezeli zespol nie idzie w tym kierunku, to on reaguje. I chyba tu jest clou sprawy. Bo przeciez, jak piszesz, taka "strategia" blizsza jest histerii i szalenstwa, niz przemyslanej wizji, w ktorej odpowiednio dobrany sztab ludzi (nie tylko trenerski) pracuje systematycznie na sukcesy. One przeciez powinny wynikac z systematycznego podnoszenia jakosci klubowego profesjonalizmu, sportowego poziomu druzyny i budowania finansowego pod to podloza, trwalego fundamentu. Mioduski tymczasem dziala jakimis zrywami na zasadzie tymczasowego gaszenia pozarow. I chociaz na razie wszystkie swoje bledy, niczym strazackim kocem gasniczym, przykrywa na chwile tytulami mistrzowskimi, to niewiele ma to wspolnego z roztaczanymi przed kibicami wizjami przyszlosci Legii i dazeniem do europejskiego TOP 50.
Pułkownik
 • 0 / 0
dokładnie Kacza, właśnie to mnie najbardziej zastanawia, jak można powielać te same błędy, tzn nawet nie zwalnianie trenera pod wpływem impulsu, ale kompletnie nie być przygotowanym na ewentualne zmiany, zanosi się, że znowu kilka miesięcy będziemy szukać szkoleniowca...
Niestety nie oglądałem meczu ( choć jak widać nie muszę żałować ) i nie czytałem komentarzy po meczu, nawet dziś nie wchodziłem na nasze forum ale postanowiłem zerknąć na chwilkę...

Szok, RSP się z nami żegna...albo to my się z nim żegnamy. Szkoda bo myślałem że to właściwy trener ( jak był Magiera czy Hasi to od początku mówiłem że będzie słabo ALE gdy przychodził ten Chorwat którego nazwiska nie pamiętam bo mi wyleciało z głowy to jednak TEŻ się cieszyłem. )...

Sa Pinto moze i trener fajny ale wyników nie było a gra była też coraz gorsza. Pożyjemy zobaczymy.

Nie mogę się doczekać nowego trenera, mam nadzieję że szybko ogarnie drużynę.

PS.: Vuko może być ale proszę tylko na chwilę, potrzebujemy kogoś z pomysłem.

Legia Mistrz, pzdr Mati.
Najlepszy mój prezent urodzinowy od lat. Ale dziękować Mioduskiemu nie ma za co, bo sam ten Pinto się u nas nie zatrudnił.
Starszy sierżant
 • 2 / 6
Nareszcie. Skład na Jagiellonię: Malarz - Hlousek, Wieteska, Jędrzejczyk, Stolarski - Martins, Remy - Kucharczyk, Carlitos, Vesovic - Niezgoda.
Podporucznik
 • 4 / 1
Ciekawe czy Vuko w końcu posadzi na ławce Szymańskiego albo przynajmniej zmieni mu pozycję na skrzydło.
Co do Malarza to nie widze tego, jego czas się skończył.
No i zobaczyc Niezgodę też byloby fajnie.
Generał brygady
 • 1 / 0
dreammm

No właśnie, Jarek w końcu powinien zacząć wchodzić na boisko, zagra dwa trzy mecze i się znów "rozstrzela". Natomiast Arek, no cóż faktycznie jego czas już minął.
Starszy sierżant
 • 3 / 2
Co Wam się nie podoba w tym składzie? Radziu znów ma bronić? Majecki chyba wciąż kontuzjowany. Jak dla mnie to i Miszta może bronić, ale Cierzniak po ostatnim meczu nie powinien grać. Malarzowi i Majeckiemu może czasem przydarzały się błędy ale potrafili bronić w nieprawdopodobnych sytuacjach. A Radziu? Zwykły, może i solidny bramkarz, ale jak dla mnie to na Legię za słaby. Bez błysku. Co miał obronić obronił, co puścić puścił i tyle właściwie w tej kwestii... Remy wzmocni środek i może nie będzie już takich dziur w obronie. Kulenovic i Szymański w kiepskiej formie ostatnio, Hamalainen tak samo.Nagy kontuzjowany. Kim chcecie grać? Jakieś propozycje? Jak oglądałem ostatni mecz to myślę że i Rado wyróżniałby się na tle pozostałych. Niezgoda jest szybki, nie kombinuje zbytnio. Typowy napastnik. Tak to widzę.
Pułkownik
 • 0 / 0
skąd przekonanie, że piłkarz który stracił rok nagle sie rozstrzela?
Generał dywizji
 • 2 / 2
No to Panowie tak już przed snem...
DM dobrze czy źle wg Was zrobił zwalniając w tym momencie sezonu RSP ?
Generał broni
 • 1 / 1
Wiele zależy od tego, czy ma przygotowanego następcę.
Generał brygady
 • 3 / 0
LLEGIAA

Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć jutro. Zastanawiające jest dlaczego na oficjalnej cisza na ten temat.
Źle zrobił, że go w ogóle zatrudnił. Wiadomo było, że to toksyczna jednostka, coś jak Besnik.
Generał dywizji
 • 0 / 0
PICCO

Łudzisz się że to prima aprilis? Bez szans za daleko to poszło...gdyby Mioduski robił sobie jaja w tym programie wyszedlby bardziej na idiote niz luzaka. Program godzinny....nie nie wierzę

Co do RSP strasznie Legia mi się nie podobała ale jeśli w szatni nie ma dramatu dałbym mu zagrać do końca. Jakoś akcja Vuko i starszyzna nie wydaje mi się że wystarczy na MP
Podporucznik
 • 3 / 1
Na oficjalnej jest cisza, bo dalej trwają rozmowy na temat zerwania kontraktu z RSP.
Generał brygady
 • 0 / 0
Nie łudzę. Po prostu ostrożnie podchodzę do tematu.
Też z jednej strony nie chce mi się wierzyć aby Mioduski miał nastrój do żartów prima aprillisowych po wczorajszej katastrofie. Z drugiej zaatanawiające jest milczenie oficjalnej w tym temacie. Moze chca to obwiescic 2 kwietnia by byc wiarygodnym bez podejrzen p.a.
Generał broni
 • 0 / 0
PICCO
Obawiam się czegoś innego. Mianowicie tego, iż DM nie ma nikogo w zanadrzu i odbywa się gorączkowa łapanka, stąd i cisza na oficjalnej stronie.
(Aleksandar Vuković pozostaje jako wariant awaryjny.)
Generał brygady
 • 0 / 0
Jeżeli Vuko zdobędzie MP to wszyscy powiedzą, że super posunięcie, ale jeżeli wypadnie poza trójkę to nie będzie za wesoło. Ja jeszcze wierzę, że będzie MP, choć do tego potrzbna będzie zwiecha Lechii na dwa trzy mecze. Pożyjemy zobaczymy.
Generał brygady
 • 0 / 0
A czy to jest dobry moment na branie kogoś całkowicie z zewnątrz, kogoś kto nie z na ligi ani zespołu?
Generał brygady
 • 0 / 0
Manekin

Mało kto chce podjąć się zadania, aby być wyłącznie strażakiem na ten sezon i mając w świadomości to, że ktoś na 100% przyjdzie na gotowe latem.
Sądzę, że Ojrzyński, czy inni kandydaci którzy przewijają się zakulisowo, to nie chcą być trenerem tymczasowym.
Problem jest spory i ciężki do naprawy. Ja tylko mam nadzieję, aby z tego braku laku, nie został po raz kolejny Stefan Białas (z całym szacunkiem dla tego Pana).
Vuko nawet jak zdobędzie MP, to w Legii i tak dalej będzie wyrwa. Zwyczajnie kolejny projekt jak i spora kasa poszły w czeluść.
Poza tym, nasz klub często zmienia trenerów, gdzie w większości przypadków robił to słusznie, lecz niestety takie działanie, nie zachęca do pracy w takim środowisku, nawet kiedy $ się zgadza.
Trudna sytuacja, trudny moment dla Legii. MP nie przykryje dziury po meteorycie i pytanie co dalej po tym sezonie?
Pułkownik
 • 0 / 0
żle, jeśli dziś do szatni nie wejdzie jego nastepca (nie mówię o trenerze tymczasowym)
Generał
 • 1 / 2
Trzeba zauważyć kilka kwestii. Od jakiegoś czasu stopniowo wywala sie Polaków. W zamian przychodzą marnej jakości obcokrajowcy. Ok, nigdzie nie ma 100% skuteczności transferów. Legia to inny temat, dlatego bawią mnie zachwyty jakimś gosciem z Lubina czy Szczecina i jęki jaki super grajek. Ale tu trzeba stabilizacji.

Jak powinna wyglądać kadra Legii??? Proste. Max 6 obcokrajowców, reszta nasi - w tym 2-3 młodzików co są stopniowo wprowadzani. Niedawno tu jakiś nieuk pisał, że Polacy są słabi i drodzy. Gó.. prawda. Pietrzak z Wisły ma 27 lat, a Wisła latem znów będzie kasy szukać. Nawet pół mln euro to nie jest dużo. Co do obcokrajowców... Niech będa ale na jakimś poziomie, a nie co zima truskawkowy zaciąg. Sprawdza się max 2, z jeden ujdzie, a reszta to chyba do rezerw.

Tu ludzie mają małe pojęcie o piłce. Przede wszystkim.. Nie jesteśmy klubem globalnym, nie jesteśmy w lidze globalnej. Liga jak nasza powinna żyć w dużej mierze ze sprzedaży piłkarzy, promocji własnej młodzieży. I też szukania perełek u sąsiadów. A nie ściągania łamag z całej Europy, co wywąchały, że tu kasa dobra, ładne obiekty i medal do kolekcji można mieć i w cv mistrza wpisanego.

Gdzie nasza akademia??? Tylko zawodnicy mentalnie związani z Legią będą za nią umierać. Wiadomo, że też nie bedzie 11 facetów ze stolicy i okolicy. Ale tak 5-6 mogłoby być na luziku. Mioduski fajnie mówił na początku. Tzn. wychowujemy piłkarza, on mając te 22-24 lata odchodzi, a potem po latach wraca.

Co do trenera to ostatnim fachowcem to był Czerczesow. Widać było że Legię traktuje poważnie. Magiera był zielony jak szczypior na wiosnę. Jozak był klapą. Sa Pinto tez. Hasi może i warsztat miał, ale coś nie pykło. Ale cóż.. Lepiej szukać ch.. wie kogo, ch.. wie gdzie. vuko do końca sezonu, potem oby mądry trener z doświadczeniem. Pora budować w miarę polską Legię.

Mioduski musi to zakumać. Inaczej dalej będziemy miec co sezon nerwy. Ja czekam na jeden spokojny sezon. Gdzie na luzie zapewnimy sobie tytuł.
~jo
 • 0 / 2
Zwolnienie Magiery po tym jak mu wyje&ali w kosmos połowę składu to był błąd. Gość może nie jest gwiazdorem i nie macha łapami jak holenderski wiatrak skrzydłem ale ma swój sposób na drużynę i umiejętnie buduje swój autorytet. TYLKO CZY TO JEST MOŻLIWE W LEGII MIODUSKIEGO...
~Yorick
 • 2 / 1
Cieszę się, że Mioduski pogonił tego pajaca, którego zatrudnił Leśnodorski.
A nie, czekaj...
Chorąży
 • 2 / 1
W Golu mówią że jest przepis który nie pozwala Legii zatrudnić kolejnego trenera w tym sezonie!
~LesnoLoczek5
 • 1 / 0
No i dlatego jest Vuko on jest w sztabie i może prowadzic klub a trener od nowego sezonu
~1981
 • 0 / 1
Na Legia .com ,nic nie ma o zwolnieniu Pinto ,Jutro pewnie powiedzą ,że to był żart ,a ja już nie mogę patrzeć na tego zarozumiałego pajaca i buca jakim jest Pinto ,wypad z Polski pseudo trenerze
Rychu fajnym był strazakiem ale ognia nie ugasil, zawsze coś mu się tam tlilo. Jara z resztą to nam się od dłuższego czasu grunt pod nogami, tylko momentami potrafimy to ogarnąć zmieniając trenera. Pan Stasiu był chyba najbliżej ugaszenia całego tego pożaru lecz Wladi nie pozwolił...
Stasiu był na tyle krótko że nie zdążył sam zająć się ogniem.
Generał broni
 • 1 / 0
"Nie zdążył sam zająć się ogniem" czy "sam nie zdążył zająć się ogniem"?
~kabaret
 • 0 / 1
Bierzcie kolejne miernoty na trenerów na pewno dobrze na tym wyjdziecie i cyk kolejna zamiana za pół roku xD Kabaret
Bez zakończenia unii personalnej właściciel-prezes będziemy w d***e.
Bez poważnego dyrektora sportowego będziemy w d***e.
Czyli znając realia przynajmniej przez następne 5 lat będziemy w d***e.
A karuzela transferowa i karuzela trenerska tylko będą podrażniać hemoroidy...
Trzymajcie mnie...

DM : - Od pewnego czasu obserwujemy rynek trenerski.
Dziennikarz : - Kto jutro poprowadzi trening?
DM : - Jeszcze nie wiem...
Dziennikarz - A Vuković już wie że będzie trenerem tymczasowym bo jest na egzaminach w Białej Podlaskiej?
DM - Jeszcze nie wie...
Młodszy chorąży
 • 4 / 4
D.Mioduski na piłce się niestety nie zna. Inna sprawa, że obecnie - po tym co wyczyniał Leśnodorski - na wiele sobie pozwolić nie może. Przed Legią dopiero płacenie rachunków. To co się dzieje w Legii, tak naprawdę od przyjścia całej trójki, to cyrk.
Generał broni
 • 5 / 4
"Inna sprawa, że obecnie - po tym co wyczyniał Leśnodorski - na wiele sobie pozwolić nie może"

Nie jarząbku.
Nie może sobie na wiele pozwolić, bo zaliczył 2 z rzędu wtopy w pucharach i nieudolnie zarządza klubem podejmując co chwilę nieracjonalne i nielogiczne decyzje.
Podpułkownik
 • 10 / 12
Jęki jarząbków zaklinających rzeczywistość, że to żart primaaprilisowy i że Sa Pinto zostaje, to dowód na podobne oderwanie od rzeczywistości, na jakie cierpiał ich idol. Trener konfliktowy, owładnięty dziwną wizją szacunku, zwyczajnie słaby i zawodzący w ważnych meczach - a tu płacz i modły, by to był żart.
Serio ktoś pomyślał ,że te info to żart i ,że legijni dziennikarze po takim blamażu jak wczoraj będą sobie robić kawały i wciskać takie newsy dla jaj? Albo,że ktoś z klubu ich wkręcił...Zahorski czy Mioduski a jutro podadzą w mediach ,że przedłużyli z RSP kontrakt do 2595 roku
Chorąży
 • 4 / 5
Legia.com jedyne 100% pewne źródło informacji w kwestii Legii, dotychczas nie potwierdziło tego newsa. Także dopóki to nie nastąpi ja nie jestem niczego pewien!
Kapitan
 • 1 / 2
Dziwne pytania zadajesz :) Przcież tu jest cała masa inteligentnych i myślących ludzi
Mioduski dziś potwierdził ,że pogonił tego pajaca i że rozmowy bedą toczyć się jeszcze jutro ws.odprawy dla tego gościa.Na co tu jeszcze czekać człowieku?
Znając kompetencje strategiczne prezesa to wypowiedź: "Eee. Przeliczyliśmy sobie jeszcze raz. Wysoka odprawa. Rychu zostaje. A tak w ogóle to prima aprilis" jest całkiem możliwa.
Chorąży
 • 1 / 3
Jest Prima Aprilis a mina Mioduskiego w trakcie tego wywiadu dość dwuznaczna.
Jeśli uda się obronić tytuł, to te 4-0 będzie miało w tym ogromny wkład.
Podporucznik
 • 0 / 6
Na tej konferencji to jedyni swięcicki próbował co ciekawego wnieść,
Kapral
 • 3 / 2
Oby nie wiązałoby się to z tym, że do bramki wróci Malarz.
Pułkownik
 • 0 / 2
Nie no, faktycznie tragedia !
Trzeciego tytulu pod rzad zeby przypadkiem Nam nie wygral ?
Podporucznik
 • 1 / 6
Redakcjo, w lewym górnym rogu jest opcja wyboru tła, ale jak klikam to kolor się nie zmienia.
Chorąży
 • 4 / 5
Liczę na to że to Prima Aprilis, pal sześć wszystko ale to by był najlepszy żart o jakim słyszałem... Właśnie oglądam sportowy wieczór i rozwalają mnie prowadzący którzy podniecają się zwolnieniem RSP! Chciałbym zobaczyć ich miny jutro jakby się okazało że Mioduski zrobił ich wszystkich jak dzieci...
Starszy kapral
 • 3 / 4
Mam dziwne wrażenie, chociaż nawet dla mnie to jakaś abstrakcja, że jutro wszyscy na czele z pseudo dzinnikarzami i kopaczami bardzo sie zdziwimy..
W ten sposób Sa Pinto dopełni swojej obietnicy i nigdy nie poda ręki Probierzowi...
Pułkownik
 • 0 / 2
Żarty prima aprilisowe podobno tylko do południa???
Porucznik
 • 2 / 5
Jutro Darek z RSP staną obok siebie i powiedzą że to prima aprilis.. :)
I szczerze mówiąc to byłby dobry krok.
Kwiecień to nie jest czas rozliczeń...
~Wojti (L)
 • 1 / 1
...."Na liście kandydatów znajduje się Marek Papszun z Rakowa Częstochowa." dobrze ze to 01 kwietnia
Starszy szeregowy
 • 1 / 1
Teraz powinien zostać zatrudniony Maciej Skorża.
Oto dlaczego: https://demotywatory.pl/4917956/Dlaczego-nasza-rodzima-ekstraklasa-jest-tak-slaba-Jesli-proby
Porucznik
 • 8 / 1
To co najważniejsze w wywiadzie z Prezesem to jasne postawienie sprawy i rozwianie wszelkich wątpliwości - mamy wygrywać trofea! Nie to wyjazd. Taką mamy strategię. Nie żadne wizje, akademie, chrzanienie i bajdurzenie. Wyniki tu i teraz to jest najważniejsze. Reszta to dodatek, to wsparcie które ma nam dać przewagę za 5-10 lat. Nie możemy sobie pozwolić na przegrywanie po 4:0 i kompromitację. I tu się z Prezesem zgadzam w pełni. Żadne tam mozolne budowanie sukcesów w przyszłości. Tu jest Legia Warszawa a nie klub na zadupiu. Tam sobie zatrudnijcie trenera na 5 lat. U nas może pracować 5 lat ale tylko jak co roku będzie miał mistrzostwo i puchary. Inaczej wyjazd. Mamy największy budżet, najlepszych piłkarzy. Działamy na największym rynku. Łosi mamy rozwalać w drobiazgi a nie męczyć bułę po 1:0 z gaciami pełnymi i drżąc o wynik. A tak to wyglądało. Żegnamy Pinto bez żalu. 10 meczy do końca - szansa jest tylko trzeba ruszyć zad. Czy damy radę nie wiem ale warto spróbować. Mimo wszytko to mniejsze ryzyko jak pozostawienie Sa Pinto, który działał już pod presją, której nie wytrzymywał.
Podpułkownik
 • 3 / 1
To chyba kluczowe, co napisales - z kimkolwiek nowym lub z Vuko na lawce szanse nie beda wcale mniejsze niz z niemajacym juz nic do zaproponowania, konfliktowym, tracacym szatnie Sa Pinto.
Pułkownik
 • 0 / 5
Pan Pinto to jest tren-er. .
Bo ma w sobie coś z trenow..
Pelno go... a jakoby go wcale nie było .. :) :)
Dla mnie dobra wiadomość. jeszcze niech swój szrot zabierze ze sobą do domu.
Powiedzcie że to Prima aprilis.....
Generał broni
 • 1 / 0
to prima aprilis...
Generał broni
 • 2 / 0
W tym znaczeniu, że jutro secunda aprilis. Tylko tyle mogę powiedzieć.
Generał broni
 • 2 / 0
Koledzy,
Pal sześć: Sá Pinto czy pa, Pinto — te transmitowane pogaduszki mają charakter iście iluminacyjny.
A konkluzja? Paradoksalnie: ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
Pułkownik
 • 0 / 2
Trener niewazny:) byleby mieć dobrego gościa od przygotowania fizycznego. Jak będą zapirzac jak male samochodziki to pojada każdego.

Serio jakby zamienić pensję trenera i gościa od przygotowania i pozyskać adekwatnie... to myślę że lepiej byśmy na tym wyszli.
Pułkownik
 • 0 / 0
Za przygotowania zawsze odpowiada trener, asystenci mu tylko pomagają. Więc jednak warto postawić na dobrą jedynkę a nie asystenta
Pułkownik
 • 0 / 1
W tym rzecz. Niech to nie będzie gość średni w trenerce i w przygotowaniu... Niech będzie wybitny w przygotowaniu... a wtedy w trenerce może być zalosny;)
Porucznik
 • 1 / 3
A na oficjalnej stronie nic nie ma..
Poczekam z komentarzem do jutra
Na oficjalnej stronie nic nie ma. program z Cierzniakiem zablokowany. DM w dziwnych miejscach robił miny. To chyba dobry pomysł.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Nie czekaj trzeba było zobaczyc na youtubie godzinny program sport.pl i byś wiedział że mimo daty to nir prima aprilis...godzinna rozmowa z DM a Sa Pinto i Legii ogólnie
LLEGIAA - mam szczerą nadzieję, że DM w tym programie pokazał że ma naprawdę specyficzne poczucie humoru.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Thorstein

Nie ma tematu....personalnie mówił o Sa Pinto...osmieszylby sie występując w godzinnym programie i robiąc sobie jaja....Sa Pi to odchodzi na 100% jutro ostateczne dogadanie między Panami o kosztach rozstania
Generał dywizji
 • 0 / 0
Czyli chciałbyś aby RSP został tak ?
Chcę byśmy mogli go rozliczyć po sezonie.
Ostatni trener, którego mogliśmy rozliczać z pełnego sezonu to Berg. To są jakieś jaja...
LLEGIAA nie ośmieszył by się Darek tylko ośmieszył by dziennikarzyny,którzy ciągle ośmieszają Legię ;-)
Generał dywizji
 • 1 / 0
Zobaczymy. Ja uwazam że tak po bandzie Prezes by nie poszedł. Mimo Prima Aprilis nie przystoi to do stanowiska. Wg mnie na bank RSP jest zwolniony a szczegóły dograne jutro wraz z info o prowadzeniu orzez Vuko. Czy słusznie że go zwolnili? Byłem za po sezonie w trakcie przy 5 pkt straty i zostawieniu to Vuko to wg mnie słabe...nie wierzę że nagle Vuku Makarz Kuchy Rado pociągnął ten projekt do MP
Generał broni
 • 1 / 0
Co za głąby. Zadają trudniejsze pytanie, po czym albo je rozwadniają, albo się przekrzykują jak przekupy. A DM w to graj...
Dobrze chopciaż broń boże poslkie beztalencia jakieś Papszuny czy Ojrzyńskie
Plutonowy
 • 0 / 0
A trener Kobierecki? W tym momencie ma chyba większe doświadczenie niż Vuko. Jak jedziemy po bandzie, to może jemu dać szansę...
Pułkownik
 • 3 / 0
Lepszy trener Kamieniecki... jak się bawić to się bawić. A i na Legia.net będzie miał dobra prasę :)
Kapitan
 • 9 / 3
Co może być gorszego niż zwolnienie trenera? Danie drużyny Vuko, który już parę razy pokazał, że nie ogarnia. Co za dno. Jak nie ma zastępcy to trzeba było trzymać Pinto.
Pułkownik
 • 5 / 1
Ogólnie trener tymczasowy to patologiczne rozwiązanie. Nie mające ani jednego pozytywnego asepektu
Im dalej słucham tego programu tym większe mam nadzieje na to, że po prostu Mioduski ma naprawdę fatalne poczucie humoru...
Taka poszlaka:
Tomasz Włodarczyk: Magazyn Ekstraklasy jednak bez Radosława Cierzniaka. Sa Pinto zwolniony to Legia Warszawa zablokowała występ swojego piłkarza.
Kapitan
 • 3 / 3
Zacznij się szczypać, może obudzisz się zlany potem
Zyzol - liczę na to.
~E.S.
 • 0 / 0
A na oficjalnej nic nie ma????Prima aprilis.
Generał broni
 • 4 / 0
Tudzież ceni Nawałkę jako trenera.
~
 • 0 / 1
Bilans RSP - Malarz - nie wielka strata, jest Majecki
Pazdan - pokazuje dziś ze nie było sensu go skreślać
Maczynski - uważam ze dobrze przygotowany dawałby więcej niż Antolic w drugiej linii
Kante - znaczna strata
W zamian
Martins - coś wnosi
Madeiros - nawet jak odpali w czerwcu odejdzie
Pozostali - piach
Opłacało się?
Generał broni
 • 2 / 0
DM uważa, że robi dobrą robotę jako prezes.
Generał broni
 • 0 / 0
W końcu pierwsze dobre pytanie.
Generał broni
 • 7 / 1
Obraz malowany przez DM coraz mniej świadczy o nim dobrze, jako o prezesie...
Generał broni
 • 4 / 4
Zwolnienie Pinto jak najbardziej ma sens ponieważ poziom sportowy jest bardzo bardzo niski a korekty kadrowe zrobione przez Pinto fatalne. Zwolnienie zasłużone tylko kuśwa kiedy? No przecież nie dwa dni przed meczem. Ludzie trzymajcie mnie, Wukowicz zrobi jeszcze większy pierdo..nik niż Pinto. Po raz 100 robimy zmianę trenera i nie mamy następcy tylko łapankę na hurra może ktoś się zgodzi. Tak się klubu nie prowadzi i Pan Mioduski robi wszystko, żeby nazywać go przygłupem.
Powiem tak, byłem w gronie mocno umiarkowanych zwolenników Mioduskiego, obecnie sam dostrzegam jaki tam jest bajzel spowodowany jego decyzjami. I jeszcze wtrącenie Prezesa o przyczynach zwolnienia Sa Pinto: "celem Legii są trofea". No ku*** człowieku opamiętaj się, dopiero co Sa Pinto stworzył Nam zarys drużyny, która owszem ma gorszy okres, ale patrzy dalekosiężnie. Jak graliśmy w zeszłym roku o tej porze? 1 - 2 klasy gorzej, był legendarny problem "szatni", braku chęci gry, przygotowania fizycznego, wewnętrznych podziałów. Przyszedł gość, który to poukładał i to w ciągu kilku miesięcy. I co? Ibum jak domek z kart, bo taki Prezes ma kaprys...
Pułkownik
 • 0 / 0
1-2 klasy gorzej ? No to juz sie nie da (;.
Zarys druzyny ? A owszem, tyle ze odstawiajac pilkarzy nie tylko za brak zaangazowania czy umiejetnosci a wlasnie wedlug swego kaprysu.
Checi zbyt duzych by grac cokolwiek do przodu a nie chowac sie asekuracyjnie tez ostatnio nie bylo. Szatni nigdy nie kupil.
No i bum..
~Igor
 • 0 / 1
Obym się mylił , ale coś mi mówi, że Zawałka będzie nowym treneiros...
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Co to za pi**a w tej szarej marynarce w kratę?
~Krzysztof
 • 0 / 0
Gdyby to było rano to może bym uwierzył :-)
Znowu kilka miechów i bęc z du**, znowu brak dania szansy trenerowi na wyjście z kryzysu, wreszcie znowu vuko, serio was to cieszy? Prezes zrobił sobie z Legii prywatne korpo, hołdujące zasadzie albo jesteś zaj***** albo wypad, tylko pomysłu i wyników brak, ale za to śpiewka o tym jaki mamy mocarny skład w toku.
Pułkownik
 • 3 / 0
Nie wiem czy jakoś trener cokolwiek tu zmieni...
Tylu ich było i żaden nie był dobry.

A może dla zgrywu niech Mioduski wybierze trenera dla Lecha a Rutkowski dla Legii?

Skoro będą chcieli zaszkodzić a ich wybory są ciągle zle to znaczy ze Ci trenerzy się sprawdza :)
~Leśny na trenera????
 • 0 / 0
Włączcie sobie Sekcje piłkarska na YT i nie piszcie ze 1 kwietnia .Miodek potwierdził .
Ci dziennikarze.
Zamiast wypytywać DM o motywacje przekonują go, że słusznie postąpił. To jakiś żart.
Generał broni
 • 0 / 0
A czegóż się spodziewać?
Ja tam zauważyłem,że jak padło pytanie o zwolnienie Sa Pinto to Darek lekko się uśmiechał.Chciałbym aby to była nieprawda i Darek ich wkręcał,będzie im głupio oj będzie ;-)
Generał broni
 • 4 / 0
Uśmiechał się z innego powodu. Z powodu ewidentnej indolencji dziennikarzyn ten wywiad szedł i idzie po jego myśli. Łykają wszystko jak pelikany...
Starszy sierżant
 • 2 / 2
Ponieważ w tym przypadku dobrze postąpił. Błąd popełnił zatrudniając go.
Ale ci dziennikarze urabiają Mioduskiego...
Manipulacji tyle, że jutro w oświadczeniu DM powinien powołać się na klauzulę "prima aprilis".
Generał brygady
 • 5 / 3
Bardzo dobra decyzja ,facet niezrównoważony emocjonalnie dopiero mógłby się rozkręcać negatywnie po takim blamażu .
Generał brygady
 • 6 / 1
Panie właścicielu kolejny do zwolnienia to prezes .
Pułkownik
 • 0 / 0
Ciekawe spostrzezenie, faktycznie moglby teraz dopiero dac popalic nie tylko dla ambicji ale w trosce o wlasna d....
A tak to juz rozstrzygniete.
Co do Prezesa pelna zgoda, mowie to od ponad roku.
Tyle ze Darek tego nie widzi, ciagle uwaza ze dla 'dalekowzrocznej koncepcji rozwoju' wlasciciela najlepszy jest obecny Prezes (;
Generał
 • 0 / 0
DM na żywo w sport.pl:
www.youtube.com/watch?v=uJNi88yjVpI
Generał
 • 1 / 2
Poczekam z komentarzem do jutra, bo dziś 1 kwietnia.
~Roman Zub
 • 0 / 0
Pinto zwolniony Mioduski potwierdził w Sekcji Piłkarskiej
wypiję piwa pinta
za zdrowie Rysia Sa Pinta (Pinto)
za to że od nas odchodzi
Generał brygady
 • 1 / 2
Chłopski po co się jarać ,niech weźmie Nawałkę , on mu punktów na stuka aż miło .Ma duży sztab to prezes będzie zadowolony .Amatorka pełną gębą .Po co im listy transferowe jak i tak nikt do nas nie przyjdzie .To teraz rada drużyny ustawi taktykę na Jagę .Pomalowany już jest w pierwszej składzie razem z Rado a co tam !
Generał broni
 • 3 / 0
Ci 'dziennikarze' są jednak słabi.
Tak hieny jeszcze pan trener nie odszedł a Wy niby wielcy kibice Legii cieszycie się ale tylko do północy jutro już 2 kwiecień i pan Sa Pinto będzie czyścił tą stajnię Augiasza z zgnilizny !!!
cobus Ile jeszcze razu to napiszesz amebo ?
Generał brygady
 • 2 / 4
j****j się w swojego h*ja pajacu !! Leć do Izy na kawę już czeka !Ten klub do puty będzie na sznurku dziennikarzy i dziadków z szatni to może zapomnieć o sukcesie ! Jest chory od góry do dołu .Serce krwawi jak się patrzy na ten burdel w Legii !!
Kapitan
 • 0 / 1
Klub na sznurku dziennikarzy? Przecież wg was dziennikarze mają zawiązany jawny spisek przeciw Legii i walą w nią jak w bęben
dobra, to Prima Aprillis

Tylko (L)

bawcie się dalej
jednak prawda, właśnie patrzę na yt i program z Mioduskim...
Panie Prezesie, przyznam że naprawdę żal mi Pana. Tak po ludzku. Może to czas, by przemyśleć swoją rolę w klubie? Może lepiej pozostać właścicielem, ale zatrudnić przy tym prezesa znającego się na rzeczy? Podpisanie umowy z Sa Pinto na 3 lata świadczy tylko i wyłącznie o braku myślenia ze strony zarządu klubu, skończyło się to tym samym co zawsze - szukaniem strażaka. Czy to właśnie chciał Pan osiągnąć?
Porucznik
 • 1 / 2
Prima Aprilis?
Generał broni
 • 1 / 0
strategia

2. «przemyślany plan działań w jakiejś dziedzinie»
regularne zwalnianie trenerów co 150-250 dni to też jakaś strategia.
Generał broni
 • 0 / 0
To jest strategia Dnia Świra gdzie zawsze ucinana jest jedna głowa choć winowajców jest od wuja.
W sumie zespół nic nie grał, a trener upierał się aby stawiać na Portugalczyków. Którzy w większości nic nie pokazywali.
Tylko co teraz?
NA oficjalnej nic takiego nie ma.Trochę to dziwne
teraz w wywiadzie live na sport.pl jest.
Podporucznik
 • 2 / 3
No to kto teraz panie Darku? Może Hindus? Hindusa trenera na lata jeszcze nie mięliśmy i zaciągu indyjskiego też jeszcze nie było.
Ku chwale ojczyzny panie prezesie, po puchary, po mistrzostwa, po wszystko!
Zszedł limit graczy poza UE.
Ja bym brał Ugandyjczyka :)
Generał broni
 • 0 / 0
Indie to perspektywiczny kierunek, będą wkrótce najliczniejszym krajem świata.
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Po kompromitacji w Krakowie było jasne, że z portugalskiej mąki nie będzie chleba. Pytanie: co dalej, bo Vuković nie bardzo nadaje się na trenera-strażaka. Może potrafi zmotywować, ale moim zdaniem nie umie ustawić drużyny taktycznie. Na pewno Legia musi grać bardziej ofensywnie. Nie wierzę w wielką formę Radovicia, ale powinien dostać szansę gry w pierwszym składzie kosztem Szymańskiego i Medeirosa, którzy powinni wchodzić na zmiany. W ataku widzę Kulenovicia z podwieszonym Carlitosem, który będzie się wymieniał pozycjami z Rado. Na skrzydłach Kucharczyk i Vesović. Środkowi pomocnicy powinni grać wyżej. Pod wymuszoną nieobecność Cafu jako partnera Andre Martinsa najchętniej widziałbym Remy'ego, ale docelowo ustawiłbym Francuza z "Jędzą" na stoperze, a Wieteskę przerzucił na prawą obronę - tak grał w zeszłym sezonie w Górniku. Na lewej obronie mamy problem, bo Hlousek kiepski i lekko kontuzjowany, a Rocha chyba jeszcze gorszy (jego zachowanie przy rzucie karnym dla Wisły było tragifarsą). Trudno, będzie musiał grać któryś z nich. Na bramkę powinien wrócić Malarz, bo Cierzniak zawodzi,a Majecki to melodia przyszłości. Takiemu ustawieniu powinien towarzyszyć wysoki pressing. Największy problem jest z szybkością i dynamiką - legioniści człapią w jednostajnym tempie. Aż żal było patrzeć, gdy w Krakowie chwilami odbijali się jak dzieci od napakowanych i naładowanych energią zawodników Wisły. Trzeba trochę złagodzić treningi, żeby drużyna jak najszybciej złapała świeżość. Na pewno potrzeba więcej pasji, zaangażowania w grę i wiary we własne umiejętności. Zespół budują zwycięstwa. Gdyby udało się pokonać Jagę, która też złapała zadyszkę, to może potem pójdzie już górki. Oby tak było!
HAHA i wy nadal w to wierzycie?
To ja wyobrażam sobie jak wy chodzicie głosować na rząd.
Jak by co jestem a-polityczny ;-)
tak do tej pory Mioduski mówi coś w stylu
"Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść"
gdzie to oglądnąć?
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Cyrk.
Generał brygady
 • 2 / 0
Faktycznie Prezes potwierdził zwolnienie Sa Pinto.
Starszy szeregowy
 • 2 / 1
Mioduski mówi, że Vuko będzie tymczasowym trenerem... No to po mistrzu, LE i wszystkim innym
Gdzie tak mówi?
~kaem
 • 0 / 0
na sport pl
~L
 • 0 / 1
Trener to raz. Szkielet drużyny tj min. Napastnik, rozgrywający, defensywny pomocnik, środkowy obrońca, 2 na boki obrony i 2 na boki pomocy tj min 8 piłkarzy plus trener...to dwa. Każdy w miarę klasowy a więc min. po 2 mln euro w górę (i to przy sprawnym skautingu) to wychodzi 2 razy 9 czyli 18 mln euro w zakupie plus kontrakty. Taka jest minimalna, minimalna powtarzam, cena (pod warunkiem że ze sprawnym scoutingiem który też kosztuje) za to co chcielibyśmy oglądać mniej więcej. Jakieś goście z Rakowa czy Probierze i polska młodzież to kolejna ułuda i kolejne pieniądze w błoto. Nie stać Nas? Ok. Może nie a może tak. Ale ten kraj ma 40 mln. ludzi i wcale nie mówione że za 2 3 lata kogoś w Polsce będzie stać. My nie mamy patentu na hegemonię a czas nie stoi w miejscu. Tu ważne kto pierwszy podejdzie poważnie do tematu i wcale to nie musimy być my. Kasa misiu kasa reszta to bajki.
Żadna Pirma Aprillis! Wywalili nieudacznika i tyle.
Generał broni
 • 3 / 0
Czy DM przez noc osiwiał?
potwierdzone przez Mioduskiego.
Generał broni
 • 0 / 0
Ok czyli na 100% RSP OUT.
Generał broni
 • 0 / 0
Potwierdzone.
Kapitan
 • 0 / 0
A więc jednak...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Prezes potwierdzil ....ale smieje sie ...z drugiej strony byloby to slabe wobec trebera gdyby Prezes robil sobie jaja wg mnie
Generał brygady
 • 5 / 4
W takim razie nie ma co liczyć na puchary .Tu żadem trener nie pomoże !! Burdel jak cholera, klubowi dziennikarze już myślą o wyciągani brudów .Super to teraz zacznie się głaskanie po f...talch w szatni .O to wam chodziło piłkarzyki , gdzie wy do pucharów ,truskawki na pole zbierać .Darek jednak nie masz jaj .Nie myślałem ,że to napiszę ale lepiej sprzedaj Legię .Lepiej być biednym klubem , ale prowadzonym z głową a nie z ręką w d***e .Teraz Panie kucharski możesz pan po przedłużać umowy dziatkom a co tam mamy kasę na rozpieprzanie !! Jest mi obojętne co zdobędziecie a o pucharach zapomnijcie na pięć lat
Dobra. DM potwierdził :(
Plutonowy
 • 3 / 0
Żart na 1 kwietnia i teraz sprawdzają kto z piłkarzy z szampanem biega, kogo złapią ten idzie orać grunty pod akademię do końca kontraktu....
A wiecie co jest najlepsze.
Na legia.net żadnego potwierdzenia z rozmową z klubu.
Inne media tylko powołują się na legia.net.
Pułkownik
 • 0 / 0
Jutro ma być oficjalna informacja jak skończą negocjacje.
Porucznik
 • 0 / 0
poczekam do wywiadu ale Miodek ...
Jak by to był żart parskne śmiechem stano już 5 artykułów wysmarowal i ws, ystnie strony pisza o tym udał im się żart jak coś
Może ktoś z nas na trenera Legii,tylu jest mądrych znawców na Legia.net,pewnie dali by radę.Mamy taką pakę piłkarzy że wchłoną tą ekstraklasę na lata świetlne aby tylko ich dobrze odżywiać i sowicie im płacić.Jest ktoś chętny ? :-)
Chorąży
 • 1 / 0
Podobno zwolnienie to ściema. Ale wolałbym żeby była to prawda.
~Ergiebe
 • 0 / 0
Jeśli to nie prima aprilisowy żart, pomyślał bym o Engelu. Radził sobie w lidze i kadrze.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Czytając teksty na Legionisci plus jednak malo poważna data to raczej prima aprilis ale zobaczymy co Prezes powie za 2 minuty
Kapitan
 • 0 / 1
To jeszcze masz wątpliwości?!
Starszy sierżant
 • 0 / 2
Głupi żart i tyle!
Porucznik
 • 0 / 2
Oto jest dzień, który dał nam Pan! Weselmy się i radujmy się w nim! Teraz czas na zwolnienie prezesa.
Generał brygady
 • 0 / 1
Jeżeli jest to prawda, a wszystko wskazuje że tak, to jest to dobra decyzja. Wydaje mi się, że Ricardo Sa Pinto nie zdobył zaufania piłkarzy, nie zdobył szatni. Zbyt wybuchowy charakter, za szybkie stawianie na swoich rodaków, którzy nie umierają za trenera ani za klub, zbyt dziwne decyzje co do składu, taktyki i zbyt wiele zmian w każdym kolejnym spotkaniu. To się nie mogło udać.
Mamy wielu dobrych zawodników, którzy z jakichś powodów nie pokazują pełni swoich umiejętności. Carlitos, Vesović, Szymański, Nagy czy nawet Cafu ostatnimi czasy spuścili z tonu. Nasza linia obrony jest tak niepewna, tak dziurawa jak szwajcarski ser. Nie ma w postawie naszej defensywy solidności, jedności, współpracy. Nie ma monolitu.
W linii pomocy zaś brakuje nam profesjonalnych skrzydłowych i rozgrywającego. Jest młody Szymański. Nie oczekujmy od tego młodziana, że uciągnie grę Legii, że uciągnie presję jaka na nim i na pozostałych graczach ciąży. To starsi wiekiem i doświadczeniem gracze powinni dominować a młodzież taka jak Szymański, Wieteska, Kulenović czy Majecki mieć spokojne głowy.
Moim skromnym zdaniem Vuković ma szansę poskładać tych chłopaków do kupy. Jednakże Legia potrzebuje dobrego trenera o takiej charakterystyce jaką miał Stanisław Czerczesow. Groźny, ale sprawiedliwy. Trener budzący szacunek a nie facet, który na samym początku rozwala szatnię.
Po za tym trzeba podziękować kilku zawodnikom. Dobrze, że w czerwcu kończą im się kontrakty. Szkoda mi np. Hamalainena bo z dobrego piłkarza stał się praktycznie niepiłkarzem.
Jeszcze wyjdzie na to, że w najbliższych meczach ratować nas będzie Mirosław Radović. Myślę, że na 20 - 30 minut dobrej gry jest go jeszcze stać.

Do boju, bo niebawem mecz z Jagiellonią. Pokażmy siłę jako kibice, piłkarze, jako Legia Warszawa.
Szkoda, że kibice i generalnie My ludzie, my Polacy potrafimy się jednoczyć tylko wtedy jak jest źle. Dobre i to, ale to za mało. Miło było patrzeć na stadion w Krakowie. Ponad 30 000 kibiców, radość i energię, która płynęła od tych ludzi. Między innymi dlatego właśnie Wisła pożarła nas jak małe owieczki.
Na oficjalnej nic nie ma na ten temat czyli żart.
~Wendigo11
 • 0 / 0
Piotr Nowak!!!!
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Jakie szczęście od Pana Boga najwyższego! Jak ja tego typa nie lubię. Ignorant, nic nie pokazał. Oby tylko Mioduski odstawił na bok ludzi, którzy mu do tej pory doradzali i zatrudnił wreszcie trenera Polaka (od razu dodam doświadczonego). Innej opcji nie ma. Kolejny raz widzimy, że ludzie z zewnątrz (za chwalebnym wyjątkiem Staśka) nie pasuja tu i nie nadają się do Eklapy.
Kapitan
 • 5 / 1
Jutro piłkarzyki wesoło na trening, a tam wyskakuje Pinto i woła prima aprilis! Zapierdalamy kółka aż się pożygacie ścierwa! Każdy tyle, ile miał z Wisłą zjebanych zagrań.
Starszy sierżant
 • 8 / 5
Wybaczcie że to napiszę ale Malarz z kumplami właśnie pewnie odpala szampany. Sorry ale nie wytrzymałem nerwowo. To widzę wszystko na jedną kartę va bank. Tu nigdy nic się nie zmieni bo brak jest konsekwencji w działaniu i pilkarzyki dobrze o tym wiedzą teraz przyjdzie ich wujek i powróci model 1 godzinka zabawy a potem fru galeria Mokotów
Kapral
 • 1 / 0
Też się tego bardzo obawiam... dlatego po mimo wyników byłem za tym, aby Sa Pinto został... ponownie wychodzi na to, że zawodnicy góra :(
Ponoć cały klub odpala szampany bo nikt go nie trawił .Czy to w szatni czy gabinetach klubowych. Jedynie kto tam się może tym zamartwić to jakiś Agra czy inny Rocha
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Ja też mam w d.. obecne wyniki bo są one poklosiem szatni i trzeba było zaciskac żeby i doprowadzić sprawę do końca a od nowego okienka zainwestować w nową krew której się chce plus tacy jak Nasz Dominik bo Płock raczej poleci z ligi ale jak zwykle działamy na pałę i w afekcie duże kluby jak nawet Dortmund wpadając w długi poświęcił dużo żeby odbudować klub do tego stopnia że kończyli rozgrywki na 11 miejscu jak dobrze pamiętam.
Ze sprawdzonych źródeł wiem, że drużynę od jutra poprowadzi Tomasz Hajto, asystentem ma zostać Jacek Gmoch.
Podporucznik
 • 0 / 0
Za 10 minut (20:00) odpalajcie sport.pl albo ich profil na youtubie. Będzie Mioduski.
Kapitan
 • 1 / 4
Śmieszą mnie narodowcy którzy piszą ze w Legii mają grać sami Polacy. Ilu anglików gra w city, liverpoolu? Ilu włochów w juventusie? Nawet Ajax mający świetną akademię ma w składzie więcej obcokrajowców a mimo to nie przeszkadza im aby liczyć się w europie nie mówię juz o ich ligach. A jesli polacy to wymieńcie takich ktorzy zagwarantowali by mistrzostwo na 10 kolejek przed końcem i awans do grupy przynajmniej LE
jak już spekulujemy to Leśny w rozmowie z Weszlo FM wspomniał coś o wielkim powrocie Henninga Berga.
Major
 • 1 / 1
w końcu!
1 KWIETNIA I WSZYSTKO W TEMACIE PAN SA PINTO DALEJ BĘDZIE KASOWAŁ TĄ ZGNILIZNĘ Z SZATNI !!! JUTRO NOWY STARY TRENER HA, HA
nowotworek czy aby na pewno?
Podporucznik
 • 1 / 6
Wiem, że Weszlo.fm to najgorsszy wróg na tej stronie, ale ten tekst jest perfekcyjny, no sorry
weszlo.com/2019/04/01/stanowski-o-sa-pinto-mioduskim-amatorstwie/
1 KWIETNIA I WSZYSTKO W TEMACIE PAN SA PINTO DALEJ BĘDZIE KASOWAŁ TĄ ZGNILIZNĘ Z SZATNI !!! JUTRO NOWY STARY TRENER HA, HA
Na oficjalnej nic nie ma na ten temat. Ale jeśli to prawda to kto w jego miejsce? Przecież my z trenera na trenera wybieramy co raz gorzej.
Generał broni
 • 0 / 0
Poczekajmy do 20:00.
Kapral
 • 0 / 1
Jeśli to nie prima aprilis to super wiadomość. Poczekam jednak z radością do jutra, czy nie zdementują tego jako żartu na pierwszego kwietnia.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Na Legionisci w artykule jezt na dole takie coś. Jak to nie prima aprilis to strach się bać...


Prezentacja kolejnego szkoleniowca - po trenerze, który wkrótce zastąpi Sa Pinto - zaplanowana jest wstępnie na przełom sierpnia i września 2019 roku.
Przecież to jest ironia...
Prezentacja kolejnego szkoleniowca - po trenerze, który wkrótce zastąpi Sa Pinto

Przeczytaj to zdanie jeszcze raz ze zrozumieniem a wszystko będzie jasne
Sagan tymczasowym trenerem !!!!!!
Generał broni
 • 1 / 3
Następny amator, który nie potrafi zdania po polsku sklecić.
Kapitan
 • 0 / 2
No i gitara ,do środy wypłukać jak najwiecej toksyny i ruszamy po tron.Teraz wszyscy najlepsi na plac i na swoje pozycje.Szkoda Kante, Pazdana ale to cena lekkomyslnosci zarzadu pozwalajacego rozszabrować i uproscic zespól czyniac go nie dosc ze monotaktycznym to jeszcze slabym.Teraz pozegnać Agre, Rochę i Madeirosa ( chyba źe Sporting sprzeda go za jakies 250 tys euro) i grać sercem ,zaangazowaniem i umiejetnosciami by tytul zostal w Warszawie.Dosyć sportowego dziadostwa w Legii a Pinto niech wraca na salony trenerskie bo w topowych klubach na niego i trenerskie umiejetności czekają !
Sierżant
 • 3 / 1
Póki nie ma info na oficjalnej stronie to pamiętajcie że dzisiaj jest 1 kwietnia a nie się jaracie jak dzieci na widok cukierków.
Starszy kapral
 • 13 / 2
Jz166 wyzywasz od kiboli , troli , od zer , od przegrywów życiowych i do tego masz czelność wymagac kultury wypowiedzi od innych samemu prezentując poziom rynsztoku , zupełnie jak Twój ukochany trener RSP. Ucałuj go mocno na odchodne
Generał broni
 • 3 / 4
Wy tu wyzywacie trenera, portugalskich piłkarzy, właściciela Legii od dawna. Wasze chamstwo i prostactwo oraz nienawiść trzeba traktować z buta, bo tylko na to zasługuje!
~THG35YJ
 • 0 / 0
DAWAĆ TU OD RAZU TRENERA JANA URBANA!!!
Generał dywizji
 • 1 / 0
Na Legionisci tez jest artykuł wiec raczej nie prima aprilis bo co portale dogadaly sie miedzys sobą?
Legia.net puściła żart a reszta internetu łyknęło jak mucha g.ó.w.n.o,to w Polsce normalne.
Myślę,że zwolnienie Sa Pinto w taki dzień 1.04 byłoby trochę niepoważne i nie na miejscu.
Generał broni
 • 0 / 1
Cytuję:
"Zawsze też może trafić się na rynku jakieś zagraniczne nazwisko. Prezes Legii może także spróbować zatrudnić Jose Mourinho, który niedawno stracił pracę w Manchesterze United. Sprowadzenie go razem z Robertem Lewandowskim z pewnością byłoby świetnym ruchem mistrzów Polski.",

ale to nie jest w artykule pt. "Pa, Pinto".
Generał brygady
 • 1 / 1
Sądzę podobnie jak Vipers.

Jakby go mieli odpalić z Legii, to by już wczoraj to zrobiono.
Tak mi się przynajmniej wydaje.
Podporucznik
 • 1 / 5
Leśny ma rację, tymczasowo lepiej dać szansę Sganowskiemu. Widzicie, trzeba mieć nos do ruchów w klubie. Vukovic już miał kilka szans prowadzić klub i każdy widział jak to wyglądało.
Podporucznik
 • 0 / 0
Saganowski to się miota w CLJotce, a co dopiero 1 zespół.
~ad
 • 0 / 0
Jeśli to jest prima aprilis to więcej na legia.net nie wchodzę.
Mega słabe miało być
Kapral
 • 0 / 0
no coment....
Na oficjalnej cisza jak to wkręt to mega sławę każdy o tym piszę
Generał dywizji
 • 0 / 0
No nie wiem...jesli to nie prima aprilis to ...chyba musiał być mega syf jesli zdecydowali się teraz gdzie za 2 dni mecz z jaga....
Marszałek Polski
 • 1 / 1
No to jak Vuko w środę to i Rado na placu pewnie
I to będzie koszmar.
Podpułkownik
 • 3 / 2
A teraz co było?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
swirek koszmar to był wczoraj.
Co zrobić żeby tych chłopaków w 2 dni odbudować mentalnie
Generał
 • 2 / 0
Jeszcze większy koszmar niż wczoraj? wątpię.
Ja wiem,ja wiem,niech grają młodzieżowcy i aby wszyscy byli z Polski a najlepiej z Warszawy,wtedy OGIEŃ ;-)
To byłby koszmar bo wygrałoby ostatecznie kolesiostwo. I to nie ważne kto będzie trenerem, jeśli nie przypasuje kilku kopaczom trzymającym władzę to poleci.
~Lazienkowska3
 • 5 / 0
Leśny mówi, że powrót Berga jest prawdopodobny. Ciekawe?
Gdzie to mówi
???
~Lazienkowska3
 • 0 / 0
Przeczytałem na Onecie, ale wywiad dał dla weszło. Podobno....
Generał broni
 • 1 / 1
— Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody?
— Tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.
Generał broni
 • 0 / 0
Tyle lat minęło, a dziennikarstwo się nie zmienia.
Kapitan
 • 1 / 2
Powrót Berga byłby super!
Plutonowy
 • 0 / 0
Mistrz 10/10
Porucznik
 • 0 / 0
Szkoda, że to Prima Aprilis... ale jutro stanie się faktem.
~wertu
 • 0 / 0
Kolejna wtopa,kolejne nadzieje,kolejne mżonki :)))
~L
 • 0 / 0
DexPL Czerczesow to chciał zostać, jednak wobec celów przed nim stawianych (w pucharach), domagał się nie osłabiania zespołu tylko dodatkowo przynajmniej 2-3 konkretnych (bardzo) wzmocnień dodatkowo. Wzmocnień nie dostał, a drużynę jeszcze osłabiono, w międzyczasie pojawiła się oferta rosyjska, więc nic dziwnego, że stwierdził, że z fantastami oderwanymi od rzeczywistości pracował nie będzie. Nie będzie firmował swoim nazwiskiem domagania się od niego niemożliwego, jak nie tylko nie wzmocniono jego zespołu, ale w dużej mierze zdemontowano to co jest. I taka jest prawda. I tak będzie z każdym szanującym się trenerze. Mówisz Czerczesow to wyjątek? Vadis i Nikolić też wyjątek? Prijović wyjątek? To odpowiadam. Trzeba zatrudnić gościa od "wyjątków". Tu nie ma innej rady. To co opisujesz to są półśrodki na tzw. dwa uda. Może się uda może się nie uda. A to już przerabialiśmy wielokrotnie.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Tak, to były wyjątkowi gracze i to był wyjątkowy trener. Jak tylko mieli okazję, wynieśli się do lepszego klubu. Niestety nie do Barcelony, czy MU, a do przeciętnych klubów. Taki jest poziom naszej ligi, że jak jakiś piłkarz zagra dobra rundę, to już go nie ma. Tak samo by było z Szymańskim. Gdyby umiał zagrać dobrą rundę. Ale nie potrafił, więc gra jak gra u nas.
~Gizior
 • 0 / 0
Prima aprilis, oficjalna nic nie pisze a po za tym dziwne że poprowadził trening i dopiero go pogonili.
Major
 • 1 / 1
Do końca sezonu nie ma przerw na kadrę - brać Staśka z litewsko-białoruskimi kumplami i gonimy mistrza!
Pułkownik
 • 3 / 6
Ale całkiem serio, komu przeszkadzały wyniki Urbana z jego ostatniej kadencji? Komu przeszkadzało pierwsze miejsce? Komu przeszkadzał jego styl gry, zwłaszcza patrząc na to, co się dzieje dziś?
A nie sądzę aby nasz skład wówczas był jakoś specjalnie mocniejszy od obecnego. Ja bym chętnie wrócił do czasów gdy 1 miejsce w lidze było czymś normalnym przez większość sezonu, a i do fazy grupowej LE dostawaliśmy się.

Urban, Vuković, Cezar Sanjuan Szklarz jako spec od przygotowania fizycznego i niech się dzieje co chce.
To akurat wiadomo od dawna. Ścierwojadom.
Generał broni
 • 3 / 2
Serio styl za Urbana??? Pamiętasz wyjazd na mecz z PBB gdzie wyszliśmy 9-cioma defensywnymi zawodnikami a i tak przewaliliśmy 1-0 po błazenadzie!!!
Stanowcze NIE dla urbana.
Major
 • 4 / 1
TFU81TFU uznaje tylko trenera z zagranicznym nazwiskiem... taki np Magiera to dla niego "akwizytor"... ch... ze wyciagnal nas z czarnej d**y po Hasim, zdobyl MP, wyszedl z LM, a w Legii spedzil kilkanascie lat... mozna go wyzywac i gnoic... ale przychodzi Hasi, Jozak, czy Pinto i z miejsca to sa dla niego guru... pan Dyzma z Portugalii nic nie osiagnal, okazuje sie kompletnym nieudacznikiem ale akurat jemu nalezy dac czas, nie wolno krytykowac itd...
Kapitan
 • 1 / 1
Może jeszcze napisz, dlaczego wyszliśmy tyloma zawodnikami defensywnymi? Wyszliśmy, bo mieliśmy tyle kontuzji przez odżywki szarlatana Wiśnika, że nie byliśmy w stanie zapełnić nawet ławki rezerwowych. Tak się śmiesznie składa, że w tamtym meczu Ojamaa strzelił prawidłową bramkę na 1-0, piękną bombę w okienko, ale sędziemu liniowemu uroiło się, że Vrdoljak przeszladzał bramkarzowi w interwencji, co nie miało miejsca.
Generał broni
 • 1 / 0
Portugalczyku, jak nóż bezlitosny,
Naciąłeś grajków jak róż w kraju sosny...
1 KWIECIEŃ I WSZYSTKO W TEMACIE p.Sa Pinto jest i będzie wymiatał tę zgniliznę z szatni a leser piłkarzyki won z Legii !!!
Kapral
 • 2 / 1
A na oficjalnej ani słowa...... Prima Aprilis ?
Jeśli tak, to nie śmieszny.
Porucznik
 • 1 / 0
rzeczywiście, oficjalna strona milczy, więc może rzeczywiście to Prima Aprilis.
Panie Miodulski, jest Pan właścicielem Legii, a może by tak zatrudnić prezesa, który będzie znał się na rzeczy? A najlepiej z nim dyrektora sportowego?
Zwolnienie Sa Pinto to dobra decyzja (zakładam, że to nie żart primaaprilisowy). W Legii kompletnie nie sprawdzają się trenerzy typu Hasi czy Sa Pinto. W Legii potrzebny jest jakiś twardziel typu Rosjanin (ktoś w stylu Czerczesowa) albo ze Skandynawii (ktoś w stylu np. Lagerbäcka).
Już ignorując jaki to był trener, to w tej śmiesznej lidze nigdy nie będzie dobrze, jeżeli menadżerowie są zwalniani po kilku miesiącach pracy.
Podporucznik
 • 1 / 3
Dokładnie
Podpułkownik
 • 6 / 2
No niemożliwe. A taki był fajny, zagraniczny i wszystkich rozstawiał po kątach.
~LEGIONARY
 • 0 / 0
Pierwszy kwietnia...
Tylko nie wesoły Janek
Starszy sierżant
 • 1 / 4
I może w końcu niech prezes przestanie eksperymentować znowu przyjdzie trener tym razem np Hiszpański i co znowu nam naściąga Hiszpanów nie tędy droga . W Legii mają grać Polacy do tego 4, 5 obcokrajowców ale nie jakiś ogórków typu Agra i jedziemy ..wtedy może to wypali kibice Legii bardziej się utożsamiać będą z graczami typu Zbychu , Romek Artur czy Michał niż z zagranicznym szrotem a i ci gracze Polscy wiedzą co to jest Legia . Ojrzyński był by idealny
Generał broni
 • 3 / 0
W Legii mają grać dobrzy gracze. Tylko tyle i aż tyle.
Kapitan
 • 0 / 0
ilu anglików gra w city, liverpoolu? Ilu włochów w juventusie? Nawet Ajax mający świetną akademię ma w składzie więcej obcokrajowców a mimo to nie przeszkadza im aby liczyć się w europie nie mówię jz o ich ligach. A jesli polacy to wymien takich ktorzy zagwarantowali by mistrzostwo na 10 kolejek przed końcem i awans do grupy przynajmniej LE
Starszy sierżant
 • 4 / 1
Dobra decyzja. Ale jak przyjdzie Urban to się wqrwię nie na żarty.
Stanislav, ty gde?
Generał broni
 • 2 / 0
Tише едешь, дальше будешь...
Prima aprilis
Młodszy chorąży
 • 2 / 1
Ostudzę zapał co poniektórych. Nie będzie trenera z czołówki europejskiej. Ba, nawet nie będzie trenera ze średniego poziomu europejskiego. Dlatego, że dla takich ludzi Legia Warszawa to jest piłkarskie zad***e i 4 świat. Do nas trafiają gwiazdy piłki lat 90tych, które szukają ogrania, doświadczenia i budują dopiero swoją pozycję, albo wyrobnicy. Wypadek z Staszkiem to wyjątek, ale i tak w jego przypadku jak tylko troszkę coś pokazał, to został zatrudniony w reprezentacji narodowej.
Mam osobiście nadzieję, na dobrego trenera z krajów i lig ościennych. Takiego z 25 latami doświadczenia, który co jak co ale przygotować fizycznie potrafi nawet gwiazdeczki pokroju Philipsa. Takiego, który potrafi opier... jak bura su.kę Cafu i Remiego, żeby przestali pajacować i zaczęli zachowywać się jak na liderów środka pola przystało. Takiego który wytłumaczy Szymańskiemu, że na śniadanie to trzeba zjeść te 1000kcal, a nie jogurcik żeby mieć siłę i wytrzymałość z*******ać na treningach i nie być przestawianym przy każdym jednym zagraniu. Wiem, że wymagam wiele, biorąc pod uwagę nasza Eklapę - ale to są podstawy które w przypadku naszego zespołu powinny wystarczyć żeby zdobyć MP, zagrać w grupie w Lidze Europy oraz ustabilizować finanse.


Tyle i tylko tyle pragnę - Panie Mioduski!
Krzysztof Stanowski


@K_Stanowski
9 min.9 minut temu
Więcej
Nowym trenerem Legii zostanie Jan Urban.Umowa do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny sezon.Jego asystentem będzie Vukovic.Konferencja jutro w południe.
Prima aprilis
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Czyli nihil novi. Miejmy nadzieję, że przez te kilka lat nauczył się trenować.
Pułkownik
 • 2 / 3
A ich trenerem od przygotowania fizycznego będzie Cezar Szklarz

Jak będzie notował takie wyniki jak za swojej ostatniej kadencji przy Ł3 to nikt nie będzie kręcił nosem, serio.
Jedna z 3 sensownych opcji a dwóch pozostałych o których pisałem wcześniej nikt nie bierze pod uwagę.
A tak zmieniając temat można było zostawić każdego który był do tej pory i nie płacić odszkodowań reszcie a za te pieniądze mieć VOO i wyniki mielibyśmy lepsze niż w ostatnich latach. Tzn puchary i liga na luzie
Kapitan
 • 1 / 3
Cesar to świetny fachowiec. Znakomicie przygotował drużynę Urbanowi i później Bergowi. Koniec Berga nastąpił szybko po jego odejściu. Wielka szkoda, że wtedy odszedł, ale chciał pozostać wierny Urbanowi i pracować razem z nim.
dobre ale tylko na pare meczy... bedzie barani smiech jak po hasim i sa pinto...
Generał brygady
 • 0 / 0
Papszun, Vuko, Urban... ciekawe który następny do końca dnia jest jeszcze kilka godzin, więc może jeszcze jakieś wiarygodne info. :-)
Dwóch wolnych sensownych trenerów : wdowczyk i kasperczak - w odwrotnej kolejności ale to byłyby nie popularne u kibiców dedyzje. To może Urban 3 raz:)
~ad
 • 0 / 0
Czwarty?
Generał broni
 • 0 / 0
Słuchając rad światłego, słynnego trenera
Zawodnik Jaś do startu dzielnie się zabiera.
Przysiadł, wypiął się wdzięcznie, sprężył się jak puma,
Lecz mu niestety wtedy pękła w majtkach guma.
[...]
Wszyscy huzia na Jasia, że zdechlak, chabeta...
Na szczęście ocaliła biedaka ankieta,
Która udowodniła — systemem Gallupa —
Że zawodnik ambitny, z tym że trener d**a.
Generał broni
 • 0 / 0
Andrzej Waligórski był geniuszem...
BRAWO
Podporucznik
 • 1 / 7
Ja proponuję co pół roku zmieniać trenera, po co gadać głupoty, że mamy trenera na lata. Był Jozak- ulga, że odchodzi, gorzej być nie może, był Klafuric - uff każdy inny będzie lepszy, potrzebny zamordysta, przyszedł Pinto - co on tu robił, gorzej być nie może. Przecież w kółko to samo się powtarza
Major
 • 2 / 5
Doktor Jozak, trener kobiet i amator ktory z kazdego klubu wylatywal po kilku miesiacach... nie przesaadzasz z tym ytulem trenera dla tych panow....?
Głupoty to Ty gadasz, futbolplayer, wychodzisz z nory po porażkach, wracasz do nory w maju, i topisz smutki.
Podporucznik
 • 0 / 1
No Jozak to nie był trenerem profesjonalnym, a jednak prowadził ten klub, podobnie Klafuric. Ten sam prezes zatrudnił Pinto i co najgorsze zatrudni najprawdopodobniej kolejnego amatora Paszpuna. Jedyny trener z Polski którego bym widział to Probierz, ale jeśli nie byłoby innej możliwości. Spójrzmy na Brzęczka, który też był przymierzani do Legii. Facet nie ogarnia reprezentacji, a co dopiero Paszpun w Legii
Podporucznik
 • 0 / 1
Co jest głupotą? uargumentuj
Generał broni
 • 1 / 9
Nie dziwię się, że 1 kwietnia mowa o Vukovicu, bo to jest żart a nie trener.
Starszy szeregowy
 • 7 / 1
Ciężko go było polubić.Niestety czeka nas kolejny bałagan, kolejna wizja i kolejny zaciąg Bóg jeden wie skąd.
Generał broni
 • 1 / 10
Jak dla ciebie to będzie zaciąg z Bangladeszu.
Kapitan
 • 1 / 1
Dobra decyzja. Teraz opcja wewnętrzna, z później? Szkoda, że tradycyjnie nie mamy opcji B, tylko będziemy szukać na chybcika. Oby nie kolejna rewolucja narodowa (byli Chorwacji, byli Portugalczycy, może teraz Słowacy? Hiszpanie? Serbowie? Eskimosi?). Aby temu zapobiec trzeba jasno przesądzić: za budowę drużyny odpowiedzialny jest prezes i dyrektor sportowy, a ty szanowny trenerze jesteś od trenowania, taktyki, doboru graczy na mecz, a nie od prowadzenia scautingu, negocjowania kontraktów i sprowadzania rodaków.
Generał broni
 • 1 / 1
Mamy opcję B: FC Bajzel.
~xxx
 • 0 / 0
prima aprillis?
Generał
 • 0 / 3
legia.net/news/urban-nowym-trenerem/49345
legia.net/news/jan-urban-wraca-do-sterow/27575

To się dzieje naprawdę!
Pułkownik
 • 1 / 2
Nawet przez chwilę pomyślałem że do końca sezonu to nie byłaby zła opcja
Pułkownik
 • 4 / 1
Niby to dobra decyzja, bo drużyna z każdym meczem zaliczała tylko regres a w szatni było pewnie jeszcze gorzej.
Ale jedna rzecz wkurza najmocniej: Dziś właśnie zatryumfowali wszyscy polscy dziennikarze: Z PS, z Weszło. To dzień ich wielkiego zwycięstwa, kiedy mogą krzyknąć Mioduskiemu prosto w twarz: A nie mówiliśmy?
Tymczasem Mioduski wyrasta na kolejnego Wojciechowskiego, ale z mniejszą kasą. Dobrze, że przynajmniej zadbał o akademię, ale cała reszta to od czasów awansu do LM tylko upadek.
Kapitan
 • 1 / 0
A może czasami warto posłuchać krytyki, bo może być w niej prawda? Nic z artykułu I.Koprowiak nie zostało zdementowane. Dziennikarze reprezentują kibiców, którzy mają prawo do poznawania tego co się dzieje w klubie nie tylko z oficjalnych komunikatów.
~Yo
 • 0 / 0
Prima aprilis
Nie zdziwię się jak nagle Legia zacznie wygrywać.
Major
 • 2 / 6
Czy naprawde tak trudno bylo to przewidziec.... przeciez ten portuglaski Dyzma w kazdym z poprzednich klubow byl wypier... po kilku miesiacach... przypadek....??
~L
 • 0 / 0
Dzwonić po Klaufa zadanie ma mistrz jest do zdobycia.
Major
 • 7 / 7
TFU81TFU

Mam nadzieje, ze pozostaniesz do konca ze swoim guru i odejdziesz razem z nim... won...!!!
Generał
 • 5 / 3
I po co prowokujesz? Pinto został zwolniony, daj już na luz.
Major
 • 2 / 4
Po co... widziales co ten idiota wczoraj wypisywal, byle bronic pajaca ktorego tak uwielbia, ze stawia ponad Legie... na jakiej podstawie...?

Thorstein drugi... jeszcze 2 godziny ttemu pisal ze nie ma sie co martwic, ze to taka liga... no ku...
NaszaL i to że ktoś kogoś broni i ma odmienne zdanie to upoważnia Ciebie do obrażania kogoś?No proszę Cię!
Major
 • 0 / 2
Vipers33

Oczywiscie ze mozna miec odmienne zdanie, bynajmniej tego nie neguje.. ale sa jakies granice... pierd... ze wczoraj zagralismy calkiem niezle, ze w sumie wszystko jest ok, a przegrane to wina przypadku, murawy, sedziow, nagonki, a nawet nas - kibicow... no ku... chcemy sie pospierac - ok, ale merytorycznie... a nie ze ten pajac pozakladal multum kont z ktorych minusuje wszystkich przeciwnikow jego guru....
Wstalem z rana liczac ze przeczytam dobra wiadomosc odnosnie trenera a tu cisza ..no nic dzien sie dopiero zaczal, nie wszystko stracone:)
[01-04-2019 06:51]

chyba wykrakalem :) - moze czas puscic kupon w totka
Starszy kapral
 • 9 / 1
Furiat wywalony.Legii potrzeba teraz spokoju.Mam nadzieję,że Vuko do końca rundy,żeby był czas poszukać trenera bez zbędnego pośpiechu.
Plutonowy
 • 2 / 5
Prima aprilis
Generał broni
 • 1 / 5
Henri Casper Tchaque?
Znany ormiański trener Urbanian już jedzie na białym koniu.
Henry Mountain
Generał broni
 • 0 / 0
Pora na ... Milutinović Bora.
Kapitan
 • 3 / 2
Dobrze się stało. Idealny przykład, że dobry piłkarz nie musi być dobrym trenerem. Cieszę się po ludzku, że taki arogancki egocentryk nie jest już trenerem Legii. Na Ł3 pewnie święto w szatni poza kilkoma Portugalczykami. Teraz trzeba spiąć pośladki i spróbować gonić Lechię. Nie mam oczekiwań wobec nowego trenera. Liczę na efekt Solskjaera wśród zawodników.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Tylko skąd wziąć tego legijnego Solskjaera? Vuko raczej nim nie będzie.
Kapitan
 • 1 / 0
Tylko że Solskjer to akurat świetny trener bo uczył się od jednego z najlepszych trenerów w dziejach piłki
Chorąży
 • 1 / 0
czułem w kościach że tak bedzie
Kapitan
 • 2 / 10
Znowu idiotyczna decyzja i teraz szukanie w biegu i na wariata jakiegoś trenera, nie idealnego dla Legii tylko jakiegoś tam, innego niż Vuco. Ten skład i tak lepiej grać nie będzie a trzeba będzie płacić znowu dwóm trenerom jednocześnie, podpisanie 3 letniego kontraktu z Pinto też nie było mądre i właśnie w taki sposób w szybkim tempie znikają pieniądze z klubowej kasy a później problem bo nie ma pieniędzy na transfery. Jak Mioduski prowadził wcześniej firmy to pozostaje zagadką ale jak na razie to co decyzja to pomidor. Kiedy w końcu zapanuje stabilizacja w naszym klubie i jakaś wizja klubu i drużyny bo jak na razie to co pan Mioduski rano wstanie to inną wizję ma dla klubu.
Chorąży
 • 0 / 0
racja najpierw powinna być acja Jesienny liść a pozniej mecz w Białysmstoku na sprawdzenie czy to wina piłkarzy czy trenera?
Jeśli w środę pod wodzą vuko wygramy z jaga, w niezłym stylu to wniosek będzie jeden, że naszym piłkarzom się w głowach przewraca. I nie będzie to wina Pinto tylko Dariusza prezesa że na takie coś pozwala
Młodszy chorąży
 • 4 / 0
To nie jest prima aprilis? Po wczorajszej przegranej to było jedyne wyjście. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się znaleźć jakiegoś normalnego trenera z doświadczeniem a nie na dorobku.
Generał broni
 • 0 / 0
Czemu więc dziś, a nie wczoraj?
Starszy sierżant
 • 2 / 1
Był słabym trenerem może punkty o tym nie świadczą bo jednak mamy drugie miejsce z szansą na Mistrza ale ta gra to porażka graliśmy bezbarwnie bez stylu po prostu beznadziejnie a już przegrać z drużyną co to żebrała o 4 miliony by w ogóle dostać licencję to kompromitacja i to ile przegrać 4 - 0 . I jeszcze coś o wielkości Legii nie decyduje ilość tytułów MP co nam z tych tytułów zdobywanych seryjnie no co ?? kto te nasze tytuły za 10 lat będzie pamiętał jedynie wierni kibice Legii . Legia wielka to Legia grająca rok w rok w Europejskich Pucharach a z Sa Pinto i taką grą znowu byśmy się skompromitowali w nich . Więc dobrze że go zwolniono . Jeszcze to jego pajacowanie na konferencjach wszyscy winni wyników tylko nie on .
~pablo
 • 0 / 0
Moze MACIEJ SKORŻA CHCIAł by przysjc on lubi zdobywac mistrza polski i napewno gorszym trenerem od sa pinto ni ejest tylko moze byc za drogi bo wdubaju pewnie ma duzo kasy
~bolo
 • 0 / 0
Nie widzicie że dzisiaj jest 1 kwietnia.
~lokis
 • 0 / 0
Największym błędem Mioduskiego było zwolnienie Jacka Magiery. Nie wytrzymał ciśnienia, ale najpierw sprzedał mu trzech najlepszych graczy Nikoloca, Prijovica i Vadisa O. A potem lament. Tylko JM miał pomysł na grę, chciał grać do przodu i miał posłuch u graczy. Wystarczyło dać mu szansę. To był (jest...) trener na lata.
A potem zaczął się powolny zjazd... Czy Chołownia byłby słabszy od Rochy ?! Ale to młody gracz perspektywiczny i nasz chłopak. A Niezgoda jest słabszy od Hammalainena ?! Teraz to miotanie się gołego w pokrzywach. Ja nie widzę rozwiązania. Nie znam się. Paszpun z Rakowa ?! Żart czy to na poważnie ? Jednak 1 kwietnia czy coś na rzeczy ?
Sierżant
 • 5 / 1
No tak, wszystko byscie na raz chcieli. Trenera ktory wietrzy szatnie, wszystko wygrywa, druzyna prezentuje piekny styl, graja mlodzi polacy itp itd a to wszystko ma byc zrobine w ciagu 3 no moze Co nakjwyzej 6 miesiecy. Niestety cos za cos. Z cracovii I lychy wszyscy sie smiali a teraz okazje sie ze po 12-18 miesiacach zaczyna ja jakos grac. Zanom Cos napiszecie to proponuje to przemyslec.
Kapitan
 • 0 / 1
A ja proponuję wrócić do szkoły przynajmniej na język polski
~L
 • 0 / 0
Gdyby to był żart prima aprilisowy to wyjątkowo nieudany, spalony na starcie. Żart musi bawić, być zaskakujący. Więc na szczęście żart to chyba jednak nie jest. Teraz ważne co dalej. Trener. Ok. Ale żaden tam gość z Rakowa, Ojrzyński czy inny Probierz. Konkret musi być . Lagerback, Eriksson, Toopmeller, Czerczesow. Nie łudźmy się znowu polską myślą szkoleniową tylko dlatego że Pinto to d..pa nie trener. Ale trener to za mało. Na szybko potrzebujemy szkieletu i tu też konkret: napadziora (przynajmniej vel Niko), środkowego (przynajmniej vel Vadis) i defensywnego (przynajmniej vel choćby Moulin), reszta może (trochę) poczekać. Wywalić bez sentymentów emerytów Rado, Hama , wiecznie niespełnione talenty które "zaraz wypalą" Wieteska, Kulenović, Niezgoda, Szymański (póki jeszcze ktoś chce jakikolwiek grosz dać), totalne niewypały transferowe typu Antolić, Rocha, Stolarski... Drogo? Wcale nie!!! Drożej to jest utrzymywać i kupować przez 2-3 sezony te całe badziewie piłkarsko i trenersko podobne oraz przegrywać z piekarzami i lekarzami w Europie!!! I to zapewne dużo drożej wyjdzie. Porządny trener i porządni zawodnicy (przynajmniej szkielet w linii prostej od napastnika po bramkarza). To musi iść w parze, bo za dużo szrotu mamy (nie tylko trenerskiego). Inaczej to weźmiemy gościa z Rakowa i będzie kolejna powtórka z rozrywki co najwyżej okraszona krótkotrwałym efektem nowej miotły i roszadami poszczególnego szrotu. Brutalnie? Tak jak wspomniałem nie stać nas na półśrodki do celowo.
Porucznik
 • 3 / 6
Dobra wiadomość. Z jagiellonia Vuko a później niech przyjdzie Ojrzyński.
Kapitan
 • 4 / 3
Co wy niektórzy macie z tym Ojrzyńskim? Jest kibicem Legii, fajnie, ale na tym kończą się jego atuty. Na boisku wyznaje podobną filozofię co Sa Pinto. Legia ma grać w piłkę czy robić z niej karykaturę?
Kapitan
 • 0 / 0
No to będzie dopiero żart prima aprilisowy, facet który od dwóch sezonów nie może znaleźć zatrudnienia będzie ratunkiem dla Legii, my potrzebujemy trenera przez duże T a nie jakiś amatorów co to Koronę Kielce prowadzili i jedyne co wyróżniało drużynę to ilość fauli i kartek. Ludzie trochę lodu na głowę
Major
 • 8 / 10
I mam nadzieje, ze naczelny klakier i inne Thorsteiny pojda za swoim guru... w koncu dla nich on byl wazniejszy niz Legia...
Mniej więcej za pół roku będziemy bronić kolejnego trenera przed takimi jak ty....
Major
 • 0 / 5
Won....!!!
Major
 • 5 / 8
Brawo... portugalski pajac pogoniony... nie mam za grosz szacunku dla tego bufona...
Major
 • 6 / 10
Wy się nazywacie kibicami Legii??Śmiejecie się z tego klubu na każdym kroku, szydzicie po każdej porażce, wielbicie Kucharczyka i Leśnodorskiego, który ma jedną wspólną ceche z Wami, też się śmieje z Legii, sprzedałby Legia Training Center zanim by powstała.Oby ten news był ponurym żartem, oby Wam gul skoczył.
No dobra, teraz trener na lata z zagranicy.
No nie, stracił szatnię, musi być inny.
No to teraz Polak, związany z Legią.
No nie, przegrywa.
No to teraz na prawdę, ostatni raz, na lata, tym razem naprawdę.
Ale cienias, dziennikarze się śmieją, nie da rady.
No to teraz na prawdę, na lata, sprawdził się.
Hmm, coś słabo grają.
Ok, to teraz już na lata, na 1000%, fachowiec, długi projekt na lata, damy mu długi kontrakt żeby nie kusiło wywalanie.
....
....
Adam widziany w okolicach stadionu Legii. Cieszycie się?
Pewnie w enel med po rozstaniu z Lechem ma zabiegi regeneracyjne
Generał broni
 • 0 / 0
Info to ma już godzinę a na oficjalnej nadal cisza. Za godziną DM na żywo na sport.pl chyba wtedy dostaniemy odpowiedź.
Ja dziś w nic nie uwierzę na temat Legii,jutro to co innego ;-)
A może tak zatrudnić Macieja Skorże zagranicą świetnie sobie radzi nawet na Igrzyskach Olimpiskich/azjatyckich wygrał Medal z bardzo słabą drużyną więc już nie ma tej PMS co 99% trenerów z polski
Pewnie nie do wyjęcia, pojechał tam robić kasę i odcinać kupony. Może kiedyś jeszcze się będzie chciał wziąć za jakiś duży polski klub, ale pewnie nie teraz. Przyznam że też o nim pomyślałem.
i co tak mnie minusujecie pewnie byście wydzieli Czerczesowa który jest dla nas nie realną Opcją ,albo innego trenera z top 50 prawda jest taka że nie jesteśmy jakąś III/IV rzedną Potęgą gdzie super Trenerzy do nas przyjdą więc nie róbcie sobie nadziej że ktoś znany przyjdzie może jakiś Serb z Partizana by się nadał bo tam się liczy Walka na boisku ,Taktyka i Technika i ofensywna Gra
~L
 • 0 / 0
Ojrzynski lub Papszun inny przebieranców nie potrzebujemy
Zobaczymy jakie miny będą mieli Ci co tak się cieszą jeżeli to blef,pewnie będą śmiać się z was Ci którzy nie widzą sensu zwalniania teraz trenera ;-)
~Dario
 • 0 / 0
Czemu nie potraficie zrozumieć, że problem nie tkwi w trenerze tylko tkwi w piłkarzach. Trenerzy odchodzą, piłkarze zostają z małymi korektami. A efekt wciąż ten sam gramy padakę i dostajemy baty od tuzów polskiej piłki Nafciarze Craxa, Wronki czy Raków
Generał broni
 • 6 / 0
Zarządzanie klubem jest na takim samym poziomie jak gra Legii w meczu z Wisłą, totalny bałagan bez ładu i składu,mam nadzieję że Mioduskiego też ktoś zwolni.
Niestety biorąc pod uwagę to ze oficjalna strona klubu milczy na temat zwolnienia trenera mam obawy ze to prima aprilisowy zart redakcji, który powtarzają inne media a o 20tej zdementuję to Mioduski w Sport.pl
Generał brygady
 • 5 / 0
Tak, na pewno jest to idealny temat do żartów dla redakcji.
Podsycanie atmosfery o zwolnieniu trenera po gwalcie w Krakowie.
To nie jest temat do żartów. Jakieś wyczucie smaku ludzie.

Sa Pinto poleciał zasłużenie.
Wielki doradzca ze Szwajcarii nic nie doradzi prezesowi?
doradca ma się rozumieć
Może te transfery polecal
Generał broni
 • 2 / 0
Miał być Basel, wychodzi bajzel.
Kapitan
 • 1 / 0
Doradca zobaczył jaki jest bajzel i dał sobie spokój, jakoś w Polsce to zarządzanie klubami kuleje, nawet ludzie po dobrych międzynarodowych szkołach łamią sobie zęby, może czas aby Mioduski pojechał do Monachium na staż i tam pobierał lekcję zarządzania klubem
~Siwy
 • 0 / 0
niestety ,ale to tylko primaaprilisowy żart.....
Chorąży
 • 5 / 4
Byle nie Nawałka (prezes byl w nim zakochany), błagam...
Generał broni
 • 5 / 1
To byłby koszmar nocy primaaprilisowej...
No to sowitą odprawę zgarnie .Czekam na rozliczenie osoby,która podpisała kontrakt na 3 lata z typem,który w poprzednich klubach pracował nie dłużej,niż kilka miesięcy.
Generał brygady
 • 0 / 0
On miał umowę 1+2.
Generał broni
 • 0 / 0
Jeśli miał, to nawet nie wypełnił tego '1'.
Starszy sierżant
 • 4 / 1
Mam nadzieję że to nie Prima aprilis
Podporucznik
 • 2 / 1
A jo po raz kolejny spytam. Po co było podejmować kolejny raz ryzyko (biorąc pod uwagę wybuchowy charakter i narcyzm nie poparty osiągnięciami) i zatrudniać trenera stanowiącego duży znak zapytania?
Podsujmujy odprawy dla kilku ostatnich trenejros. Za te wszystkie pieniądze można by zatrudnić jednego dobrego, sprawdzonego z naprawdę wysokiej półki. Takiego nam właśnie potrzeba.
I tylko nie wypisujcie, żeby brać te Nawałki, Papszuny, Urbany czy inne Ojrzyńskie Zatrudnienie polskiego nieudacznika to kolejne stracone miesiące. A najwyższy czas ruszyć wreszcie do przodu.
Mądry Polak po szkodzie, każdy mądry jak nie za nasze pieniądze dobry trener kosztuje my szukamy eksperymentów ale taka prawda że na to nas stać
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Info niby dobra ale…jak często można zmieniać trenera?? To się jakiś sport wewnętrzny w Legii zrobił
Major
 • 6 / 1
Agra już chyba nie zagra :))
Może mieć ciężko się przebić do 18meczowej
Podporucznik
 • 1 / 1
A Rocha się nie pokocha
Starszy sierżant
 • 0 / 1
Do 18stki meczowej rezerw się nie załapie.
Generał broni
 • 0 / 2
Poeta, tylko głowa nie ta...
Vuković poi ilu meczach będzie odsunięty? Po 2 lub 3? Jest jakas ogarnięta sprzątaczka na Legii co by wzięła tę trenerską robotę ?
No właśnie od kwietnia do września? Czy jest warto dla tych paru miesięcy trenerki?
Porucznik
 • 14 / 0
Z nowym trenerem trzeba podpisać kontrakt na kwartał, z opcją przedłużenia o kolejny. Dłużej nie ma co wybiegać w przyszłość.
Generał brygady
 • 4 / 10
Od razu zatrudnić dwóch. Zmieniać w zależności od nastroju kibiców
W punkt! Najlepsze podsumowanie długofalowej koncepcji budowania drużyny ;)
Nowy trener to chyba najprędzej latem narazie z tymczasowym Vuko
Ciekawe czy Vuko będzie chciał wejść w buty Klafa. W końcu każdy trener kończy karierę we wrześniu...
Godzinę później na oficjalnej nic nie ma. Nie grzejmy klawiatur.
Oficjalna czeka pewnie z info aż ustalą warunki zwolnienia
Major
 • 6 / 2
A jak Vuko na 1 mecz, to Rado na placu:)
Podejrzewam że może być bardziej produktywny niż Agra
~Tom
 • 0 / 0
Tylko Jan Urban!!!!!
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Albo pierwszy kwietnia albo nie.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Ja myślę, że poczekam do jutra. Jak jutro też będzie zwolniony, to znaczy że to pradwa.
Major
 • 2 / 1
Nie posądzam naszego pionu marketingu o taką inwencję:)
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Prawda. Pradwa to przodkowie dwójki.
A czytane wspak (adWARp) potwierdza po raz kolejny tezę o słowotwóczrej funkcji WARu!

Ja, przyznam się, nie jestem z tej wiadomości o RSP zadowolony. Wciąż uważam, że jest za mało czasu na znalezienie dobrego trenera i ustawienie całej drużyny na nowo. Przecież koniec już tuż tuż. Czyli będziemy jakoś łatać i kompinować.. Loczka też mi trochę szkoda. Zaangażował w projekt "Rysiek" i pieniądze i prestiż. Chciał dobrze, a czemu tak wyszło?

Ale ten (ex)nasz Rysiek to faktycznie jakiś zmyłkowy. Przecież różne sukcesy w życiu trenerskim miał. To dlaczego w "L" mu nic nie wyszło?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Panowie - poczytajcie wpisy Borasa 44 i Byczka - gdzieś w gchynba w głównym materiale pomeczowym. Całkiem świeże, świetne merytorycznioe teksty o planowaniu, budowaniu i konsekwencji w działaniu.
Ja generalnie uważam że piaty czy szósty zwolniony trener w ciągu dwóch lat z okładem to jest obraz nędzy tych, którzy prowadzą selekcję i zatrudniają.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lub (jednak) braku cierpliwości i konsekwencji
Major
 • 8 / 2
No oby Mioduskiemu nie przyszło do głowy Fakena zatrudniać. A marzył o nim...
Przestań człowieku straszyć, bo zawału dostanę.
Niech trzyma się od naszego klubu z daleka
Generał broni
 • 2 / 1
Wypluj to słowo!
Podporucznik
 • 10 / 2
Nie ma sie z czego cieszyc, bo o sprawach legijnych wciaz decyduje ten sam, ktory zatrudnil Sa Pinto, Klafuricia i Jozaka. Dopoki zmiana nie nastapi na najwyzszym stanowisku bedziemy nadal swiadkami dziadowania. I prosze mi nie mowic, ze musi miec czas na nauke, bo jest w Legii od ponad 5 lat.
Tak jak piszesz.. Niestety.
Chorąży
 • 0 / 5
Jeden zatrudnił Sa Pinto, Klafuricia i Jozaka, drugi Berga, Hasiego i Magierę.
Generał broni
 • 1 / 0
Teodor:
dobre podsumowanie, że ten drugi zatrudniał lepszych trenerów.
~Wac99999
 • 0 / 0
1 kwietnia !!!!!
Porucznik
 • 0 / 0
myślę że to nie żart z okazji 1 kwietnia.
Chorąży
 • 5 / 0
Tradycyjna zmiana trenera przed rundą finałową. Chyba nie było co zwlekać.
Właśnie czas grać o mistrzostwo
Ciekawe kiedy przemówi prezes co dalej, chyba teraz vuko do końca a latem nowy trener na lata
Generał broni
 • 0 / 0
No jak Vuko do końce sezonu, a po "zwycięskiej klęsce" zapewne ktoś z dwójki Magiera lub Czesław 711. Jednocześnie koniecznie stado mejwenów.
Starszy sierżant
 • 0 / 2
no koszmar .....dwóch najlepszych trenerów w eklapie poszło z dymem ....co za weekend....tylko co dalej?
Starszy sierżant
 • 0 / 2
no koszmar .....dwóch najlepszych trenerów w eklapie poszło z dymem ....co za weekend....tylko co dalej?
~Hando
 • 0 / 0
fajnie że ludzie to łykają to jak pelikany hehehe
Podporucznik
 • 10 / 9
Jakby Mioduski miał jaja to by dał Lesnodorskiemu prowadzić klub.
Żeby znowu kasa poszła na spłatę udziałów
Generał broni
 • 1 / 10
Nie, po to żeby znów sprzyjał kibolom i dawał im coraz więcej władzy w klubie.
Kapitan
 • 5 / 2
Kolejna jarząbkowa bajka, Leśnodorski sprzyjający kibolom i dający im coraz większą władzę w klubie.

Jak Mioduski zmienił swoje i klubu podejście do kiboli i w jaki sposób ograniczył ich władzę w ciągu ostatnich dwóch lat? Jest mniej rac? Mniej opraw? Sklep Kibica zamknięty? Zakazy stadionowe dla kiboli wydane? Pozwy w sądach przeciwko kibolom złożone? Zmniejszone zaangażowanie klubu oraz fundacji w inicjatywy tzw. grup kibolskich?
Generał broni
 • 0 / 4
Nie zaszczekasz realiów, leśnodorski trollu.
Porucznik
 • 11 / 1
Jak już ma przyjść ten Papszun to niech przyjdzie razem z Prezesem Rakowa...To nasze dwa najsłabsze punkty.
Nie wierzę w ten projekt raczej to go nie puszcza
Nareszcie, czekałem na ta informacje od rana, DZIĘKUJĘ!!!
Tylko pytanie co dalej?
Generał broni
 • 1 / 1
Jak to co? Beisel (czytaj: bajzel; nie mylić z FC Basel).
Vuko strażak i zobaczymy, licze narazie na efekt nowej miotły i otwarcie okna w szatni. A później? Pewnie znowu ktoś z zagranicy ale juz Mioduski może skreślić kilka cech charakteru trenera i może cos sie wykrystalizuje bo gorzej chyba byc nie moze.
Starszy sierżant
 • 3 / 3
No dobrze, ale co dalej? Vuko? W 3 dni wprowadzi swoje schematy? Dokona czarów? Leśny wróć !!!
Zanim Magiera przejął zespół to Vuko zdążył zrobić z Vadisa kozła ofiarnego, ale kto wie.
Nie do końca kozła ofiarnego. W takich sytuacjach, gdy zespół jest rozbity, łatwiej chyba dotrzeć i wywołać sportową złość u zawodników zżytych z klubem, takich jak Rado, Jędza czy Malarz, a nie przykładowo u Medeirosa czy Agry. Nie zdziwił bym się gdyby Malarz wskoczył teraz do bramki i rozegrał 10 meczy życia.
Generał broni
 • 0 / 0
Bądźmy realistami: w półtora dnia.
Plutonowy
 • 3 / 4
To jest ten czas, czas na Mariusza Rumaka!
Na rumaku do tartaku
Starszy sierżant
 • 1 / 0
To wskakuj i jedź...
~wojak5036
 • 0 / 0
Dzisiaj jest 1 kwietnia...
No i to jest świetna wiadomość.Teraz na białym koniu wjedzie polski trener(może nawet Vukovic).Otworzy okno,oczyści toksyczną atmosfere,scali szatnie,przywróci Radovicia do składu.Nagle okaże się,że Lechia jutro przegra z Arką a Legia w Maju świętuje kolejne mistrzostwo.Tak będzie.
Pasqauto wróci. Pazdan i Kante też chcą rozwiązać kontrakty i wracać.
Kapral
 • 10 / 3
No i co teraz poczną forumowe "dziewczęta" zakochane w Pinto ? Został im tylko plakat nad łóżkiem.
~hdv
 • 0 / 0
Dziewczęciem to możesz ty być ćwoku, są tacy którzy nie histeryzują jak ciota po porażce i wiedzą że normalny klub potrzebuje stabilności w działaniu tak jak to zrobiły Wisła, Pogoń czy Cracovia. Poczekaj błaźnie teraz na nowego trenera od nowego sezonu, który 2-3 tyg. przed eliminacjami LE zacznie dopiero poznawać drużynę, ściągać nowych i uczyć, nowej lepszej gry.
Starszy szeregowy
 • 10 / 0
Cristian Pasquato lubi to
Tak naprawdę nigdy nie odpalił i pewnie go odpalimy latem
Adriano, już próbowaliśmy w tym okienku - wyszlo jak wyszło
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Nigdy nie dostał prawdziwej szansy to jak miał odpalić?
Hulk, a co to znaczy prawdziwa szansa? Na jesieni 2017 grał dość regularnie, kilka razy po 90 min. na wiosnę już trochę słabiej. To przepraszam mamy gościowi dać cały sezon grania po 90 min niezależnie od jego formy, żeby stwierdzić że "dostał szansę"? Dostał facet niejedną szansę, ale większość z nich koncertowo...zawalił. Jasne zdarzały mu się przebłyski jak ekwilibrystyczna bramka z Termalicą czy zwycięski gol z Wisłą, ale to za mało. Facet najczęściej jak grał to spowalniał grę, tracił piłkę, nie był produktywny. Odesłanie go do rezerw to była dobra decyzja w kontekście jego dotychczasowej dyspozycji.
W ogóle oprócz trenerow, którzy są zmieniani jak. rękawiczki ktoś ponosi odpowiedzialność za ten bałagan. Rozumiem że właściel dostaje po kieszeni a poza tym?
Piłkarze?
Dyrektor sportowy?
Pion sportowy?
Prezes?
Pułkownik
 • 1 / 0
Wlasciciel wzywa na dywanik Prezesa (; i oby nawet wreszcie go wymieni !
Tym razem się uda. Nowy rumuński trener i jego zaprzyjaźnienie rumuńscy piłkarze sprawią, że Legia stanie się nową Steauą w ciągu 3 lat
Prezes już przyniósł globus. Zaraz będą kręcić.... a palec zatrzyma się na...
Generał broni
 • 0 / 0
Krajową?
Generał broni
 • 0 / 0
W sensie: Clubul Sportiv Universitatea Craiova.
Tak w ogóle to już nie wierzę, że kolejny raz uratuje nas strażak... Za dużo tego farta z mistrzostwem w ostatnich czasach...
Generał broni
 • 0 / 0
To kto dostanie wezwanie?
Oto jest pytanie... Szkoda, że ewidentnie nasi decydenci się pogubili...
Pozdrawiam
~hdv
 • 0 / 0
To kretyństwo, on nie poprowadził Legii nawet w jednej pełnej rundzie, nie mówiąc o sezonie. Ci sami debile ktorzy wyśmiewają karuzelę trenerską, że zero stabilizacji, że przesadza sie ze zmienianiem trenerów, jak przyjdzie niepowodzenie od razu wrzeszczą że trzeba zmienić trenera i tak to głupio się kręci. Jak przyjdą najważniejsze miesiace eliminacji do LE, to znów nowy będzie poznawał drużynę, sprowadzał swoich, wprowadzal nowe pomysły na grę. Czysta głupota, ja bym wolał Sa Pinto przynajmniej jeszcze pełny następny sezon. Wcześniej nie ma czego rozliczać.
Niewłaściwa kolejność! Najpierw powinien być dogadany następca, później zwolnienie Pinto, następnego dnia prezentacja nowego trenera.

Kiedy w Legii w końcu doczekamy się profesjonalnego zarządzania?! Czas skończyć z tą amatorką...
Drużyna powinna odczuć płynne przejście pod skrzydła nowego szkoleniowca, Vuko jako strażak jeszcze nic nie wygrał.

Prezesie Miodku: nie zatrudniaj przypadkiem parodysty Nawałkorza!
Może Miodulskiemu uda się wyciągnąć Smucę z Łęcznej!? To byłby prawdziwy hit na miarę naszego prezesa...
Smudę miało być...
Generał broni
 • 0 / 2
Nie smuć już...
Smuda ma inne priorytety
Major
 • 7 / 1
Wywalenie Kante, dyktatorski styl, brak schematów w rozegraniu to największe grzechy Sa Pinto. Drużyna to też team spirit, a on kłócił się ze wszystkimi. Piłkarze mieli go dość
Kante jak do nas przychodził to był prze-kocur. Jak ktoś nie widział sparingów to niech milczy, został zaszczuty i zajechany, amen.
Podporucznik
 • 3 / 1
Może dobrze, że go nie sprzedalismy, kto wie.
Oficjalna milczy... ciekawe.
Oficjalna zawsze ma tyły i to jest zaskakujące. Jednak nie ma się co oszukiwać, top zwolnienie jest faktem.
* To zwolnienie, nie top zwolnienie :-) Głupio wyszło.
News dnia więc jak najbardziej TOP zwolnienie.
Udało Ci się z tym TOP zwolnienie...
Plutonowy
 • 0 / 0
Milczy bo to pewnie prima aprimis...... Czekamy
Krótko mówiąc niechcący nieźle wyszło:-)
No ale żarty żartami. Co dalej?
Podporucznik
 • 2 / 5
Jedyny plus jest taki, że zdołał nam ściągnąć dobrych zawodników Agre i Luisa Roche.
Niech ich zabiera razem ze sobą, pisałem już to w lutym to minusowała nasza tutejsza społeczność :)
Podporucznik
 • 2 / 1
Jak napisałem, że Agra będzie ogórkiem, a polityka transferowa klubu to żart to miałem chyba z 20 minusów :)
Podporucznik
 • 1 / 1
Ciebie też niech zabiera.
Gra była delikatnie mówiąc słaba. Jednak tak się nigdy nic nie zbuduje. Chcecie to mnie minusujcie ale zarządzanie Legia to porażka...
"Chleba i igrzysk":
teraz przez 2 tygodnie będziemy debatować kto będzie trenerem,
potem posłusznie kupimy więcej karnetów na rundę finałową (ciekawość jak to będzie za nowego trenejro),
a biznes się kręci.
No wiadomo że rzucił na pożarcie. Teraz brakuje hasła :wszyscy na stadion wspierać nowego trenera.
~(L)ukasz
 • 0 / 0
Oby tylko to nie był zart!
Generał broni
 • 7 / 2
To jest niezły majstersztyk.
Na początku sezonu zostawić na stanowisku trenera amatora znanego z trenowania kobiet, który był asystentem gościa, któremu zdawało się, że może być trenerem, a był totalnym niewypałem.
W jego miejsce zatrudnić frustrata, który nigdzie nie był dłużej niż rok i pozwolić mu ściągnąć w zimie 3 rodaków, którzy przyszli tu głównie dla niego. A następnie zwolnić go 10 kolejek przed końcem bez planu zastępstwa z bagażem tych 3 Portugalczyków, w tym dwóch marnej jakości, a trzecim mającym problem z motywacją i przykładaniem się do obowiązków.
W międzyczasie przerżnąć polskie i europejskie puchary.
Wizja i profesjonalizm godny naśladowania.
I podpisać na 3 lata umowę...gdy trener jest tu średnio kilka miesięcy.
Dawać KLAFA, zdobędzie kolejnego Majstra :)
Najśmieszniejsze że tak to działa...
~hdv
 • 0 / 0
majstra synku to mogą sobie zdobywać w poznańskiej wsi, w stolicy zdobywa się Mistrzostwo
Generał broni
 • 1 / 0
Klafurić jest bez posady.
~naiwny
 • 0 / 0
OJRZYŃSKI!!!!
prima aprilis to bylby, gdyby na pisali ze przychodzi Mourinho. Sa poleciał , to jest prawda. Teraz wazniejsze pytanie, who next. Mioduski dzisiaj o 20.00 w sport.pl
Graliśmy do d... i w tym kontekście decyzja nie dziwi, ale to już kolejny raz, gdy nasz prezes podejmuje krótkowzroczne decyzje... Nie należę do tych, którzy jadą po Dariuszu Mioduskim, bo ma sporo dobrych pomysłów, ale mam wrażenie, że w jego słowa czasami trudno uwierzyć... Często mówi o wierze w jakiegoś człowieka, wierzy w projekt i... i zaraz po projekcie...
Kiedy będzie jakaś stabilizacja? Kiedy będzie normalnie?
Generał broni
 • 0 / 0
♪♫♬ Za rok, może dwa...
Starszy sierżant
 • 1 / 2
Ave Maryja!
Młodszy chorąży
 • 10 / 3
Dla PintoFANÓW sezon już się skończył :)
Generał broni
 • 0 / 2
Grunt, że dla leśnych fanów to Legia w 2017 r. się skończyła!
~hdv
 • 0 / 0
ja jestem głupolu fanem stabilizacji, obecnie najlepiej grają Wisła, Cracowia i Pogoń mimo że mieli koszmarną wręcz serię porażek i nie zmienili trenera
Ale dla nas trwa zostało 30 pkt do zdobycia więc jeszcze jest do zdobycia Mistrzostwo
Jeśli to nie Prima Aprilis to toast dziś chętnie wzniosę
~Jaro
 • 0 / 0
Niech przyjdzie Ojrzyński, albo choć ktoś kto zna te słaba ligę...
Generał broni
 • 5 / 0
I nad tym trzeba się pochylić. Pamiętam komentarze, że nareszcie przyszedł trener i porozstawia p***eczki po kontach i weźmie się za nich. Jesienią RSP ze sztabem z ruiny zrobił szkielet zespołu, który dobrze punktował i wszyscy czekaliśmy na zimę. Ta jak się okazało była dobrze przepracowana więc co się qurwa nagle stało???
To nie jest aż tak trudne do ogarnięcia i jednocześnie cholernie smutne. Dzień Świra w Legii trwa w najlepsze.
To nadal był szkielet a nie pełne ciało. W pół roku cudów nikt nie zrobi...
Generał broni
 • 1 / 1
Punktował, bo miał najlepszy kadrowo skład w kraju wbrew propagandzie jarząbków.
Jozak na jesieni też punktował Niezgodą w ataku po 1:0 w każdym meczu.
Zresztą jak on punktował?
Poza Koroną i Górnikiem, gdzie szybko strzeliśmy gola nigdy nie wygraliśmy zdecydowanie. Same wymęczone zwycięstwa, głównie po SFG.
A zima była dobrze przepracowana tylko wg jarząbków i innych trolli.
Przecież nikt nie widział, co się działo na zamkniętych treningach, a w sparingach z 2 i 3- ligowcami z Portugalii strzelał głównie Remy.
Plutonowy
 • 2 / 3
To nie żart, to fakt i ja jako nieprzychylny RSP od początków tego pana na Ł3 mogę się tylko cieszyć.
Współczuje wszystkim, którzy wierzyli że Pinto zrobi z nas kolejny Sporting, albo wuj wie co jeszcze xD
Ten człowiek miał wypaczony charakter i ogólnie wypaczone pojęcie o piłce i szeroko pojętym "stylu".
Serioo byłem w tym sezonie na każdym meczu i jak czytałem potem, że graliśmy dobrze stylowo tooo ...zresztą już nie ważne.
Dobra decyzja - lepiej późno, niż później Panie Miodku...
Major
 • 1 / 3
Póki co brak informacji na oficjalnej i Prima Aprilis. Więc RSP nadal na stanowisku. To że inne portale łyknęły to cóż... Poziom dziennikarstwa ;p.
Plutonowy
 • 0 / 0
A jak teraz oceniasz poziom dziennikarstwa, gdy info się potwierdziło przed oficjalnym komunikatem ?
A co się dzieje i gdzie jest Dr. Bernhard Heusler, ten wieloletni prezes i największy twórca największych sukcesów FC Basel, z którym Legia nawiązała współpracę jakiś rok temu, i który miał doradzać i wspierać realizację strategii klubu? Rok czasu jego doradzania i przegrywamy z bankrutem 4:0. O co chodzi, co się dzieje?
Major
 • 1 / 2
Jeżeli to nie jest żart to super. Dawać jakiego Polaka. Walka i schematy tak jak u Stokowca, Stolarczyka czy Probierza. Koniec promowania szrotu z zagranicy. Piłkarze powinni odetchnąć od narwańca i wziąć się do roboty tak jak po Jozaku
Źródło? Albo karny Adblock za *** żart na 1.04
Ja to nie rozumiem tych co wyzywają tak Sa Pinto i mam teraz do was pytanie?
Czy trener kiedykolwiek wam coś zrobił,wyzywał was,oczerniał,prosił abyście nie przychodzili na stadion?
Widzicie właśnie było na odwrót,bo o kibicach zawsze mówił w samych superlatywach i zawsze prosił o przyjście na stadion i wspieranie Legii,broni klubu i swoich piłkarzy przed hienami źle życzącej Legii.Trener w przeciwieństwie do was ma do nas i klubu szacunek,a dlaczego wy go nie macie?
Wszystko zrzucacie na trenera a piłkarze to co,święte krowy przychodzące do klubu tylko po wypłatę?
Generał broni
 • 1 / 2
To prawda, że o kibicach zawsze mówił z szacunkiem i wdzięcznością, dlatego po nim jadą tylko antykibice.
Podporucznik
 • 1 / 3
Niezłe jaja. Ponoć Leśnodorski byl nazywany "Pinokio", to co powiecie teraz? Co pół roku każdy kolejny trener miał być tym na lata i to nie moje słowa tylko Mioduskiego. Teraz kolejny odchodzi, długi i zobowiązania rosną. Leśnodorski miał zadłużyć klub? Spójrzcie na obecną sytuację finansową klubu i zastanówcie się na spokojnie, która Legia była stabilniejsza. Marek Paszpun? Szykuje się komediodramat z Polakiem w roli głównej. Człowiek, który nie liznął eliminacji do pucharów ma tam wprowadzić Legię? Upadliśmy tak nisko, że ściągamy jakiegoś trenerzyne, ktory wygrał z Legią. Gdybyśmy nie grali z nimi w PP to jego nazwisko nie figurowałoby nawet na tej stronie. Bieda, bieda i biada na przyszłość. Zostaną nam zgliszcza Wielkiej Legii, już zostaliśmy ze szrotem, zbieraniny zaciągów Chorwackich, Portugalskich, Legia to obecnie stary wyjałowiony poligon wojskowy, na którym zostały same niewypały. Kto to pozbiera teraz? Syf jest taki, że kolejne lata będzie trzeba sprzątać po tych zaciągach i szrocie. Wątpię jednak, że zacznie się proces porządkowania i sprzątania, patrząc na poprzednie wybory to może być jeszcze gorzej. Jestem pewien, że w obecnej sytuacji finansowej do klubu zaczną trafiać młodzieżowcy lub jeszcze gorszy szrot, co będzie mieć przełożenie na jeszcze gorszą jakość tego zespołu.

Pisał "troll Leśnodorskiego", jestem jego wysłannikiem, co jeszcze macie do powiedzenia na mój temat? Za obiektywizm płaci się krytyką. Za prawdę dostaje się baty.
~mmmmmm
 • 0 / 0
Teraz będzie kolega pilkarzykow Vuko i dalej nic się nie zmieni jeśli zwalniają powinni mieć Od razu następcę inaczej sama zmiana dla zmiany jest bez sensu
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
alleluja !!!!!
Generał broni
 • 0 / 1
Dia da Mentira?
~Jaś Urbann
 • 0 / 0
Pan Dariusz ma wizję, ale nie ma pomysłu i nie czuje tego klimatu. To taki golfista z Konstancina na Żylecie. Co z tego, że ma kulturę osobistą i pewnie jest poczciwym człowiekiem z marzeniem o wielkim klubie, jak po te marzenie idzie po omacku. U steru powinien być ktoś kto porwie za sobą ludzi, piłkarzy, kto żyje tym klubem i jedzie po bandzie jak Boguś. Albo jeżeli chce koniecznie pracy u podstaw, to trzeba rozgonić tych piłkarzy. Wszystkich. Postawić na młodych. Olać 2, 3 sezony, ale zbudować solidny fudnament. Bo tak to nawet jak raz na 10 lat się coś uda zrobić, to ci piłkarze po dobrym sezonie odchodzą, robi się dziura, której nie załatają i jest katastrofa. Potem 5 trenerów nawet mogą w sezonie zatrudnić, ale i tak to niczego nie zmieni, bo nie ma wizji i czasu. Wszystko na hurra.
Jeżeli to Prima Aprilis to muszę przyznać, że brutalny źart.
~Turuk
 • 0 / 0
Dariusz Wdowczyk.
Generał brygady
 • 2 / 1
Vukovic do konca sezonu
~Aria dla atlety come back
 • 0 / 0
prima aprilis :)
Porucznik
 • 2 / 1
Żaden żart. Po Pinto. Vuko.
Generał brygady
 • 0 / 0
Jednak prawda, juz w necie pokazuja sie o tym artykuły.
Generał broni
 • 0 / 0
No a jako źródło L.net Dopóki nie zobaczę info z oficjalnej to nie ma tematu.
~HENIOK
 • 0 / 0
https://twitter.com/BL_1916/status/1112743293572603905
~Stało się nieuniknione!!!
 • 0 / 0
PRIMA A PRILIS czy jednak fakt?! Pytanie co teraz, kto następny?! Teoretycznie sezon można jeszcze uratować i zdobyć mistrzostwo. Pytanie tylko, czy ktoś kto przyjdzie wygra wszystko do końca?! Lechia jeszcze pkt zgubi na pewno!!! Pytanie czy Nasi są w stanie wszystko wygrać?! Prezes musiał zwolnić Sa Pinto, bo wczoraj szala goryczy się przelała ( dodając do tego jeszcze Raków), żeby ratować sezon bo tu nie tylko mistrzostwo bardzo odjechało ale z tym co "gramy" to el LE by również odjechać mogły... Pytanie podstawowe KTO MA BYĆ STRAŻAKIEM, bo Jaga już w środę.... o tyle dobrze, że u nich też bałagan więc może efekt nowej miotły zadziała i 3 pkt zostaną w Sto(L)icy
Generał brygady
 • 1 / 4
Zart na poziomie autora. Zrewanzuje sie rownie zajebistym: Piotrek, masz dziure w spodniach.

Juz lepszy byl z Papszunem jako kandydatem na to stanowisko.
Kapitan
 • 1 / 2
Jak miesiąc temu Kuchy wylądowałna trybunach było jasne że to koniec Pinto w Legii. Jak nie wyleci teraz, to po Jadze.
Szczerze nie wiem jakim trzeba być głąbem żeby trzymać taką knującą ... jak Kucharczyka?!
Jeśli to nie jest żart to niech już serio DM wyznaczy kogoś innego na prezesa. Kogoś kto np radzi sobie z presją...
~ad
 • 0 / 0
Bardzo mi przykro. Naprawdę liczyłem na tego trenera. Ale co teraz?
Obawiam się że wróci opcja Nawałki...
To źle obstawiasz.
Generał broni
 • 2 / 5
Obawiam się, że nie wróci z tego prostego powodu, że nigdy nie była brana pod uwagę. Ale taki udawany kibic Legii jak ty nie ma wiadomości o podstawowych faktach dotyczących klubu, tylko bezmyślnie powtarza medialne plotki.
Ale go nikt tu nie chce
Podobno Czerczesov wraca :D
Podpułkownik
 • 3 / 0
Na Rumaku
Byloby swietnie.. ale czuje ze I Stasiu jakby mial wiecej czasu to by wkoncu polecial... tu nie moze byc normalnie
Kapitan
 • 0 / 1
Prima aprilis
może to żart prima aprillisowy
Podpułkownik
 • 0 / 1
miejmy nadzieję, że nie.
I jak zwykle gonimy własny ogon....
Jeśli to żart to jest okrutny...
Podpułkownik
 • 0 / 0
Miejmy nadzieję, że prawda. Pytanie kto za niego.
Generał brygady
 • 1 / 0
W zwiazku z tym, ze Ty sam nawet nie wiesz, to lepiej, zeby Rysio zostal.
~Laguna
 • 1 / 0
Czas na Jana Urbana.
Generał brygady
 • 1 / 4
Ludzie to prima aprilis! Dajcie spokój to żart!
Generał broni
 • 1 / 2
Sam jesteś żart.
Generał brygady
 • 0 / 0
Kolego jz66 nie obrażaj!
Marszałek Polski
 • 7 / 0
Wiecie co szkoda mi tego naszego prezesa. Pamiętacie filmik co tam ściska RSP i się cieszy że ma fajnego trenera. Przecież facet musi siedzieć i ręce załamywać co tu robić. Skąd trenera zatrudnić żeby po kolejnych eliminacjach nie był kolejnego zwolnienia
Ja na miejscu prezesa nie wiedziałbym co mam robić, bez kitu
Też mi go szkoda, bo jednak on chciał tu coś zbudować. Nastawił się na akademię żeby tutaj coś stało trwałego na złe czasu. Niestety ma bardzo złe decyzje personalne. Poprzednik wyciągnął z kapelusza Berga i żarło. Darek wyciąga z kapelusza Jozaka i katastrofa. Poprzednik ratuje sezon doświadczonym trenerem z Rosji i żre. Darek próbuje ratować sezon doświadczonym Portugalczykiem i katastrofa. Serio, tutaj jakieś fatum jest nad tym człowikiem, bo Portugalczyk pomijając jego krótkie pobyty w klubach wydawał się człowiekiem który może ogarnąć pożar i wygrać spokojnie ligę. Dobrze zaczął. Przygotował fizycznie. Biegali jesienią dużo lepiej. Sam nie wiem co tu się spieprzyło.
Zgadzam się.. ciężkie decyzje.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Wlaśnie tu jest pronlem jesienią grali lepiej a teraz z meczu na mecz coraz gorzej
Generał broni
 • 2 / 2
Skoro oficjalna milczy oraz jej konta na TT i FB tez to na razie proponuję spokojnie poczekać. Jak pisałem DM o 20.00 na żywo w studiu sport.pl
Jestem tego samego zdania ;-)
Podporucznik
 • 2 / 1
No to nasze piłkarzyki otwierają szmpany.Niech Mioduski dobrze obejrzy wszystkie wczorajsze stracone gole i zobaczy,że to wszystko było nieudolnie sprokurowane.Ci zawodnicy tez nadają się do wywalenia.
Generał broni
 • 1 / 1
Dostaniesz za to minusy, bo masz czelność bronić znienawidzonego przez pismaków trenera i przez hejterów forumowych, którzy bezmyślnie kupują wszystko, co im te pismaki sprzedają.
Pułkownik
 • 4 / 2
Żaden Papszun, żaden trener bez doświadczenia pracy pod presją, pisałem to latem jak przedłużano umowę z klafuriciem i piszę to teraz.
~Jimi
 • 0 / 0
Nawalka trenerem
~W
 • 0 / 0
W "Panoramie" (TVP2) podali, że Nawałka
Generał broni
 • 2 / 8
Nawalka trenerem Legii.
Niestety nikt go tutaj nie chce
Generalnie jeśli to prawda i przyjdzie Papszun to ze skrajności w skrajności popadamy
Pułkownik
 • 4 / 2
Trzymajmy kciuki za to żeby nie pozwolono mu odejść z Częstochowy
Prawda taka jest ze Stasiek Czerczesow trafil nam się jak ślepej kurze, ale jak Miodek dalej będzie patrzył żeby zatrudnić kogoś za grosze w promocji to nowemu trenerowi daje czas do końca sezonu
~Lazienkowska3
 • 1 / 2
Na stronie Legia.com nie widać oficjalnego komunikatu. Może to fake news podzielony przez prima aprilis......
Dajcie spokój z tymi komentarzami o Prima Aprilisie, redakcja napisała że nie bawi się w takie rzeczy. Dwa, serio myślisz że sobie chcieliby robić takie głupie żarty z użytkowników strony na temat bardzo ważnej kwestii? To absurdalne. Zwolnili go i już, zanim ktoś z działu prasowego napisze komunikat to zejdzie, a redakcja ma swoje dojścia i wtyki.
Generał brygady
 • 0 / 0
Nie bawi sie???
A zart z zajebaniem dzwigu w trakcie budowy stadionu? Do tej pory go pamietam.
~Lazienkowska3
 • 1 / 0
Traktuję to poważnie, ale tak naprawdę najważniejszy jest oficjalny komunikat klubu. Odwołanie ministra z rządu odbywa się przecież po komunikacie prezesa rady ministrów a nie na podstawie komunikatu nawet najbardziej zacnej redakcji.
Najpierw są dyskusje kuluarowe. Potem jest rozmowa w gabinecie. Ot i cała tajemnica. Komunikat to tylko ogłoszenie decyzji. Przecież rzecznik klubu nie jest pierwszą osoba która się o tym dowie, a jeszcze musi napisać coś, plus pewnie komentarz Mioduskiego zdobyć. Troche mu zejdzie, a na korytarzu klubowym już wiadomo o tym dużo wcześniej, przeciek do dziennikarzy idzie i wszysyc wiedza to o czym rzecznik dopiero napisze.
Eksperyment polski zakończony klęską. Eksperyment chorwacki zakończony klęską. Eksperyment portugalski zakończony klęską. Jaki nowy eksperyment zafunduje nam Mioduski?

Trenerzy w Legii zmieniają się od lat, a drużyna dalej nie prezentuje poziomu, który satysfakjonowałby kibiców. Obawiam się, że to nie trenerzy są tutaj problemem tylko piłkarze. Kiedyś mieliśmy dobrych zawodników to graliśmy z powodzeniem w Europie, teraz mamy z metra ciętych piłkarzyków z wklęsłymi klatami to dostajemy baty od drużyny bankruta. Przyjdzie nowy trener, coś tam poprawi, wygramy jeden dwa mecze i za chwilę znowu wrócimy na te same tory porażek i kompromitacji. Jestem kibicem Legii od lat 90 tych więc wiem znam ten scenariusz, szczególnie za rządów Mioduskiego.
Mioduski zapewne zwali winę na swoich doradców i powie coś w stylu ,że Pinto wydzwignął Legię na drugie miejsce ,zrobił co mógł ale jakas formułą się wyczerpała.
~ad
 • 1 / 0
Ależ oczywiście. Raków ma lepszych piłkarzy. 100% pewne info.
Teraz tylko brakuje, żeby Prezes Miodulski wyszedł na konferencji i powiedział, że przeprasza za wszystkie wpadki do dzisiaj, za brak europejskich pucharów i wszystkie złe decyzje oraz zapowiedział, że do końca sezonu drużynę prowadzi Vuko i trwają poszukiwania trenera. Fajnie byłoby jakby powiedział, że w czerwcu przyjdzie nowy trener, który będzie miał np 2/3 lata na zbudowanie drużyny i w tym okresie musimy się liczyć z brakiem trofeów i wtopami, po to aby za 3 lata być przygotowanym na ligę mistrzów.
Niestety się rozmarzyłem.
Kapral
 • 0 / 1
Hmm wiesz co w 90% z tym co napisałeś się zgadzam... nie rozumiem tylko za co ma przepraszać Mioduski?? Za to, że próbuje różnych opcji?? Za to, że stara się wyciągać wnioski?? Też kibicuje Legii od czasów Wojtka Kowalczyka, a tak, że pamiętam od czasów Ligi Mistrzów... Dla mnie największym problemem są piłkarze... przepłacani...czasem tak patrzę na nich i chyba widzę same modelki...(dla mnie ponownie trener zwolniony przez nich) Fakt jest taki, że Legia Musi znaleźć balans między Fizycznością tej ligi i techniką + szybkością gry w Euro Pucharach... od kilku lat to się jej nie udaję... Wg. mnie obojętnie jaki trener teraz przyjdzie i tak nie dostanie 2-3 lat na zbudowanie/przewietrzenie szatni po swojemu lub pod wizję gry jaką ma mieć Legia Warszawa.... Generalnie jestem wstanie bez zajękniecia pójść na okres 2-3 lat przebudowy drużyny, byle bym widział walkę na murawie i jazdę na przysłowiowej du.. na murawie...
No to cyk. Jak śpiewał Muniek Staszczyk:

Karuzella, karuzella
Świat się kręci i umiera
Słońce świeci, słońce gaśnie
Będzie ciemniej albo jaśniej
Plutonowy
 • 0 / 0
Nie wiem czy to dobry moment, ale jest jeszcze o co walczyć, a jeśli Darek ma jakiś plan (w co wątpię) to niech będzie, kiedyś i tak by to nastąpiło. Może zadziała efekt nowej miotły, oby.
Planem mógł być wg mnie tylko Kosta Runjaicz. Teraz to może być chyba tylko ktoś z łapanki. No chyba że napalił się na tego Marka Papszuna, bo wg Jankax89 on ma jakąś tajemniczą klauzulę. Ale czy to nas zbawi, czy nie, nie wiadomo, bo problem nie jest tylko w trenerze.
Porucznik
 • 1 / 0
Vuko trzymaj się chłopie!
ps. Nawałka jest do zgarnięcia.
Może od lata w Lechu się przyda żeby stosować pressing
Podporucznik
 • 1 / 0
Jeżeli to nie żart to dobra decyzja, ale Ja uważam że Vuko niestety jest kiepskim trenerem. Tu potrzeba kogoś kto natchnie tych pilkarzy.
Podporucznik
 • 0 / 0
Prima aprilis Panowie????
~??prima aprilis
 • 0 / 0
pytanie czy to prima aprilis czy nie ? :)
~Radzio
 • 0 / 0
Na oficjalnej cisza więc chyba jednak żart, niestety nieśmieszny ????
To jest żart. Na Oficjalnej stronie nic nie piszą.........chyba że jeszcze napiszą????
Generalnie statystyka okresu zatrudnienia Pinto utrzymana. Prezes zatrudniając tego faceta nie wiem na co liczył? W takim klubie jak Legia ryzyko się minimalizuje, a nie stawia na nowe trenerskie "talenty" mając nadzieję, że u nas odpali. Brak mistrzostwa to będzie kolejny finansowy cios. A wystarczy najpierw trochę więcej wyłożyć, żeby potem więcej nie stracić.
Dłużej trzymać tego człowieka nie było sensu.To najlepszy moment ,żeby w końcu się go pozbyć klubu i ratować ten sezon walką o mistrza do końca.
Nie wiem czy Vuko to udzwignie ale skoro Klaf dał radę to i może teraz też się uda.
~Stało się nieuniknione!!!
 • 0 / 0
PRIMA A PRILIS czy jednak fakt?! Pytanie co teraz, kto następny?! Teoretycznie sezon można jeszcze uratować i zdobyć mistrzostwo. Pytanie tylko, czy ktoś kto przyjdzie wygra wszystko do końca?! Lechia jeszcze pkt zgubi na pewno!!! Pytanie czy Nasi są w stanie wszystko wygrać?! Prezes musiał zwolnić Sa Pinto, bo wczoraj szala goryczy się przelała ( dodając do tego jeszcze Raków), żeby ratować sezon bo tu nie tylko mistrzostwo bardzo odjechało ale z tym co "gramy" to el LE by również odjechać mogły... Pytanie podstawowe KTO MA BYĆ STRAŻAKIEM, bo Jaga już w środę.... o tyle dobrze, że u nich też bałagan więc może efekt nowej miotły zadziała i 3 pkt zostaną w Sto(L)icy
Jeśli to żart to naprawdę nieśmieszny.
~Mozart
 • 0 / 2
Nawałka do końca sezonu ponoć już ustalone
Pułkownik
 • 0 / 0
Chyba nie
~.
 • 0 / 1
Z takich rzeczy się nie powinno żartować. Mam nadzieję, że to jednak nie PA.
~Adikbmw
 • 0 / 0
Timing Prima Aprilisowy nieprzypadkowy :)
No a świstak zawijał Ryśka dokumenty w sreberko :-)
Ktokolwiek za niego w środę wszyscy na stadion bez wyjątku!!!!!
Już wiadomo kto - ten co przerżnął z Luksemburczykami 1:2...
~????????????????????
 • 0 / 0
????????????????????????????????????????????????????
~Rumcajso
 • 0 / 0
Prima aprilis czy prima sort? ????
Niestety tak jak pisałem, to prima aprilis ????
Ale czy dziś czy w czwartek, różnicy nie robi. Jedynie jagielloni damy się przełamać
Niech Panu Bądą Dzięki
Bardzo dobrze. Żegnamy prostaka, chama i sierotę taktyczną.
+ despotę, tyrana, a jak przechodził ulicą to psy wyły ;)
~samON
 • 0 / 0
a to nie prima aprillis ?
~yyy
 • 0 / 0
Jeszcze trzeba poczekać czy to nie prima aprilis, jeszcze nigdzie indziej nie ma o tym wzmianki...
Podobno Vukovic juz za sterami.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Alleluja i do przodu.Mama nadzieje że to nie prima aprilis
Generał
 • 2 / 1
BRAWO ZA DECYZJĘ!
Pryma-aprilis Zbylu ;-)
Starszy kapral
 • 0 / 0
Stanowski i Włodarczyk też o ty pisali wiec raczej to prawda.
Generał
 • 1 / 0
Vipers33, nie wyobrażam sobie żeby to był blef.
~Rysio
 • 1 / 0
Brawo za decyzje