Cezary Miszta
fot. Marcin Szymczyk

Rio Ave wykupiło Cezarego Misztę

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

17.06.2024 21:10

(akt. 17.06.2024 21:13)

Rio Ave skorzystało opcji wykupu Cezarego Miszty. Temat został już sfinalizowany. Zawodnik porozumiał się z klubem i chciał kontynuować karierę w Portugalii.

Legia może zarobić na transferze mniej lub więcej niż milion euro. Ostateczna kwota jest uzależniona od wielu aspektów – od tego, ile Cezary Miszta będzie grał, jakie sukcesy z nim w składzie osiągnie Rio Ave i za ile bramkarz z rocznika 2001 będzie sprzedany do kolejnego klubu.

W styczniu br. Miszta został wypożyczony do końca obecnego sezonu z Legii Warszawa do Rio Ave. Doznał kontuzji (skręcenie prawej kostki) na lutowym treningu, na początku kwietnia wystąpił dwa razy w zespole do lat 23, a 17 maja zadebiutował w pierwszej drużynie, rozgrywając świetny mecz z Benficą (1:1), w trakcie którego obronił 9 strzałów. To przekonało ostatecznie Portugalczyków, by sięgnęli po Misztę.

Po odejściu Miszty w Legii jest obecnie sześciu bramkarzy — Kacper Tobiasz, Dominik Hładun, Gabriel Kobylak, Maciej Kikolski, Jakub Zieliński i Wojciech Banasik

Polecamy

Komentarze (67)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.