Romeo Jozak: Lechia niczym nas nie zaskoczyła

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

11-03-2018 / 20:22

(akt. 02-12-2018 / 11:33)

- Dobrze zanalizowaliśmy poprzednie mecze Lechii, docenialiśmy potencjał piłkarzy, braliśmy pod uwagę, że nowy trener pomoże w zaangażowaniu i wykrzesaniu energii. Ale nic nas nie zaskoczyło - mówił po meczu z Lechią trener Legii, Romeo Jozak.

- Chcieliśmy dziś wygrać i to się udało. Może nie był to najpiękniejszy mecz, ale potwierdziliśmy, że potrafimy wygrywać po meczu z Lechem Poznań. Zagrało dziś trzech nowych piłkarzy, to było ryzykowne. Popełniliśmy kilka błędów, ale najważniejsze, że sięgnęliśmy po trzy punkty.


- Po pierwszej bramce wkradło się trochę dezorganizacji, w przerwie nawet podniosłem głos. Zawodnicy się ze mną zgodzili, mieli zwieszone głowy mimo prowadzenia. W dobrym momencie trafiła się przerwa, mogliśmy zareagować.


- Cafu solidnie z nami trenuje, dziś zadebiutował w pierwszym składzie. To był dla niego trudny występ, ale to dojrzały gracz i dał sobie radę. Musi popracować jeszcze nad taktyką. Mauricio wszedł przy stanie 3:0 i fajnie, że sobie pograł. Michał Pazdan miał problem mięśniowy i przez ostatnie 25 minut dawał o tym znać. Przeszkadzało mu to w grze. W ostatnich minutach zadebiutował też Brian Iloski.


- Plan na Mauricio - nie zdradzę jaki mam na niego plan, ale muszę mieć do dyspozycji czterech zdrowych środkowych obrońców i cieszę się, że ich mam. Są przecież Pazdan, Astiz, Remy, Mauricio, możemy przesunąć tam Philippsa.


- Lechia ma wielu dobrych zawodników i nie będzie miała problemów z utrzymaniem się w lidze. Chciałbym też pogratulować moim graczom, którzy włożyli w to spotkanie wiele serducha i zdrowia.

Komentarze (15)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Pułkownik
  • 1 / 0
Dziękuję trenerze Jozak, za zwycięstwo i za walkę zespołu!

Pewnie po tych 3 bramkach węgrzynialdinio, schowa się na pewien czas do norki. Bo jak tu wszystkie bramki Legii dementować i uznawać za kontrowersyjne lub w niezgodzie z duchem sportu ?

Ukochana Legia !!
~Yorick
  • 1 / 0
PS: podobno Jozak wspomniał też o sędziach. Nikt o tym nie pisał w komentarzach, bo Legia pewnie wygrała, ale jak dla mnie sędzia za dużo pozwalał. Bardzo dużo akcji Lechii poszło po odbiorze, który wyglądał na nieczysty. Nie było powtórek, więc trudno się upewnić, poza wejściem w Cafu. Tam faul był ewidentny i nie zdziwiłbym się, jeśli w 2-3 sytuacjach też był faul. Być może na korzyść Legii też coś było, ale ogólnie nie mam żadnych wątpliwości, że sędzia na za dużo pozwolił. Warto o tym wspomnieć.
Domyślny awatar Starszy kapral
  • 0 / 0
Witam kolegów. Wie ktoś, czy jest możliwość obejrzenia powtórki meczu? A jeżeli tak, to gdzie?
Domyślny awatar Porucznik
  • 0 / 0
nsport, jutro o 9
Domyślny awatar Starszy kapral
  • 0 / 0
no to przegapiłem... :D
~Yorick
  • 1 / 0
Dla mnie podstawowe pytanie - czy Antolic dostanie jeden mecz mniej po odwołaniu. Nie kwestionuję kary 3 meczów, ale podstawy do skrócenia też są.

Jeśli będzie mógł, to na bank wskakuje do pierwszego składu. Pytanie kogo wygryzie. To piłkarz o orientacji ofensywnej, więc pewnie wypadnie Rado. Jeśli Remy lub Philipps wyjdzie w pomocy, to pojawia się nastepne pytanie - czy Cafu zdąży wygrać rywalizację z Mączyńskim. Moim zdaniem tak. Drugie pytanie o Vesovica i Jędrzejczyka, czy Veso zostanie na prawej obronie. Moim zdaniem nie.

Wtedy byłby skład
Jędrzejczyk-Mauricio-Pazdan-Hlousek
Cafu-Remy-Antolic
Vesovic-Niezgoda-? (Kucharczy? Radovic?)

Bardzo ważnym bonusem byłaby gra w powietrzu, zwłaszcza Mauricio ma znakomitą opinię pod tym względem, a wiadomo jak to jest ważne w naszej lidze.
Domyślny awatar Starszy szeregowy
  • 0 / 0
Brawo za wynik. Jednak gra to była podwórkowa... Nowi zawodnicy mają potencjał ale nie są przygotowani fizycznie. No i nie są zgrani ale to jest wiadome...
Trenerze przed czym odpoczywali Hamalainen i Eduardo?
Nie odpoczywali są w nie najwyższej formie .
Hama od meczu ze Śląskiem nic nie gra wiec odpoczynek mu się przyda.
Po prostu grali beznadziejnie... Slaby pasquato byl lepszy niż Hama ostatnio
Hamalainen i Eduardo nawet z opaską na oczach przyćmiliby Kucharczyka.Napewno mielibyśmy większe posiadanie piłki i większy spokój w grze .Hamalainen to jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy piłkarz Legii więc troche szacunku
~Yorick
  • 1 / 0
Nie popieram zachwytów nad Kucharczykiem. Zwłaszcza na początku dużo denerwujących strat i charakterystycznych zagrań "a la Kucharczyk". No ale swoje zrobił.
~lold
  • 1 / 0
a może po prostu trener rotuje składem, żeby każdy z jego zawodników (oprócz Kopczyńskiego oczywiście) miał szansę się wykazać, bo prezentują podobny poziom?
Podporucznik
  • 0 / 0
Tobie ciągle jest potrzebny słownik. Na pewno.