News: Rugbiści Legii awansowali do I ligi

Rugbiści Legii awansowali do I ligi

Jan Szurek

06.06.2014 21:55

(akt. 13.12.2018 18:52)

Rugbiści Legii w meczu barażowym rozgrywanym przy Łazienkowskiej 3 pokonali Budowlanych Łódź 34:7 i awansowali do I ligi. Przewaga legionistów była wyraźna już od pierwszych minut konfrontacji. Już po pierwszej połowie "Wojskowi" maszerowali w kierunku wygranej, gdyż prowadzili 24:0. Spotkanie oglądało blisko 1000 kibiców. Większa ilość widzów nie mogła pojawić się na trybunach, ponieważ wydarzenie nie zostało zarejestrowane jako impeza masowa.

Fotoreportaż Kuby Grzeszkowskiego - kliknij tutaj

Zdjęcia Justyny Jankowskiej - kliknij tutaj

Zwycięstwo zagwarantowało historyczny awans do I ligi. Jest to niezwykły sukces drużyny, która w zakończonym sezonie pierwszy raz brała udział w rozgrywkach ligowych. W drodze na zaplecze Ekstraligi podopieczni Grzegorza Michalika nie przegrali nawet jednego meczu. Na trzecim poziomie rozgrywkowym "Wojskowi" zwyciężyli w 9 spotkaniach - wszytkich możliwych.

Punktowali dla Legii: Michał Zdziech 12, Jan Bukowski 5, Tomasz Wosiński 5, Łukasz Miśkiewicz 5, Wojciech Gryguło 5, Wojciech Borys 2.

Niebawem zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z meczu.