Rugby: 4. miejsce rugbistek Legii w Łodzi

Źródło:

07-10-2014 / 17:15

(akt. 13-12-2018 / 16:06)

W sobotę 4 października odbył się drugi w sezonie 2014/2015 turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Ponieważ rozgrywki zaczynały się wczesnym rankiem, legionistki pojawiły się w Łodzi dzień wcześniej. Tym razem obyło się bez większych przygód i problemów w podróży. Na pierwszy mecz drużyna Legii wyszła o godzinie 9.30. Przeciwniczkami były dziewczyny z innego stołecznego klubu - Warsaw Ladies Frogs. Wyższością nad rywalkami wykazały się zawodniczki Legii, wygrywając 17:5 i umacniając tym samym pozycję lidera w stolicy.

Drugi mecz z Tygrysicami Sochaczew, również wygrany 17:10, pozwolił legionistkom wyjść z grupy z pierwszego miejsca. Kolejnymi rywalkami w półfinałach były drugie w klasyfikacji generalnej Black Roses Posnania Poznań. Ten mecz od początku nie szedł po myśli warszawianek. Pojawiło się sporo nerwowych zagrań, niedokładnych podań i strat piłki. W efekcie poznanianki zwyciężyły 36:0. W związku z tym legionistki czekała walka o trzecie miejsce z dziewczynami z Rudy Śląskiej.


Chęć sięgnięcia po medal i miejsce na podium była duża i już na początku meczu z Rudą Śląską legionistkom udało się zdobyć przyłożenie. Niestety pod wpływem emocji nie potrafiły uniknąć błędów, a jedna z kluczowych zawodniczek musiała opuścić boisko na 2 minuty. Wszystko to spowodowało, że dziewczyny przegrały ostatecznie 17:7, zajmując tym samym 4 miejsce w turnieju. Szkoda, bo podium było tym razem na wyciągnięcie ręki.


Warto dodać, że legionistki, które nie załapały się do grającej dwunastki, również miały okazję zagrać w utworzonym na czas turnieju zespole Barbarians, składającym się z zawodniczek różnych drużyn. Powoływanie na czas turniejów Barbariansów to świetna inicjatywa pozwalająca mniej doświadczonym zawodniczkom ogrywać się w realnej boiskowej walce.


Turniej w Łodzi legionistki mogą zaliczyć do udanych - zajęły najwyższe jak dotąd miejsce w krótkiej, bo rocznej, przygodzie RC Legia Warszawa w mistrzowskich rozgrywkach. Kolejny turniej o Mistrzostwo Polski odbędzie się 18 października we Wrocławiu. Legia zmierzy się w grupie z drużynami: Tygrysice Orkan Sochaczew i Atomówki Delta Łódź.

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~nocturnal
  • 0 / 0
niektóre można by wziąć do młyna:D
~sagan22
  • 0 / 0
Ta pierwsza z prawej ładna :)