Legia Rugby Kobiet

Rugby 7: Legia wicemistrzem Polski!

21.05.2023 03:00

(akt. 21.05.2023 03:21)

Legionistki zajęły 2. miejsce w 8. i zarazem ostatnim turnieju MP w rugby 7, który odbył się w Warszawie (AWF, ul. Marymoncka). Stołeczna drużyna znowu została wicemistrzem Polski!

W finale Legia przegrała 10:12 z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk (13. mistrzostwo), aczkolwiek w fazie grupowej wygrała z nimi aż 24:7. Warszawianki wywalczyły 2. pozycję, którą zajmowały również we wszystkich siedmiu poprzednich turniejach, i ponownie zostały wicemistrzyniami kraju.

W stolicy wystąpiła także druga drużyna Legii, która okazała się najlepsza, ale w rozgrywkach I ligi. Wygrała 6 z 8 turniejów.