fot. Jan Szurek

Rugby: Derby Warszawy, walka o utrzymanie

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

26-05-2023 / 08:00

(akt. 25-05-2023 / 20:01)

Przed Legią Rugby kolejne derby stolicy z AZS-em AWF Warszawa. Obie drużyny, które nie zakwalifikowały się do fazy play-off, walczą o utrzymanie w I lidze. Mecz już w sobotę, 27 maja (godz. 20:00), na boisku przy ul. Obrońców Tobruku 11 (Bemowo).

Dwa tygodnie temu rugbyści Legii wygrali 28:12 z AZS-em AWF Warszawa w ostatnim meczu sezonu zasadniczego (14. kolejka I ligi). Dla "Wojskowych" było to 6. zwycięstwo w rozgrywkach 2022/2023.

Zarówno Legia, jak i AZS nie znalazły się w play-offach, więc czeka je walka o utrzymanie w I lidze, w której uczestniczy też ostatni zespół w tabeli (sezon zasadniczy), czyli Hegemon Mysłowice. Każdy zagra z każdym po jednym meczu.

To co, powtórzymy niesamowite widowisko sprzed tygodnia? W najbliższą sobotę, 27 maja, o godz. 20:00 ponownie odbędą się derby Warszawy i znowu to my będziemy gospodarzami tego spotkania. Ostatni mecz okazał się wyjątkowo trudny i emocjonujący, ale wyszliśmy z niego zwycięsko. Atmosfera na trybunach była przepiękna i bez wątpienia mogłyby jej pozazdrościć ekstraligowe kluby. Jeśli myślicie, że już lepiej się nie da, to się grubo mylicie. Na boisku będzie wrzało, bo AZS AWF Warszawa będzie chciał się zrewanżować, a my z kolei będziemy chcieli przypieczętować dominację w stolicy. Trybuny na takiej bitwie powinny pękać w szwach, a doping nieść się aż do Łazienkowskiej i na to właśnie liczymy. Nie może Was zabraknąć – czytamy w mediach społecznościowych legijnej sekcji rugby.

Derby Warszawy już w sobotę, 27 maja (godz. 20:00), na boisku przy ul. Obrońców Tobruku 11 na Bemowie. Drugie spotkanie Legii w fazie play-out odbędzie się 24 czerwca. Przeciwnikiem "Wojskowych" będzie Hegemon Mysłowice.

Komentarze (1)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
  • 0 / 0
Trzy sekcje i trzy mecze prawie o tej samej porze.