Rugby: Derby z Mazovią

Redakcja

Źródło:

01-04-2017 / 00:35

(akt. 07-12-2018 / 10:43)

Na inaugurację wiosny sezonu 2017 warszawska Legia podejmie w derbach regionu reaktywowaną sekcję rugby Mazovii Mińsk Mazowiecki. Warszawski klub wychodzi na prostą po zawirowaniach związanych ze zmianami organizacyjnymi i odejściem części starszych zawodników.

Do rozgrywek zgłoszono ponad 40 zawodników. Nowym - starym trenerem został Grzegorz Michalik (to pod jego opieką Legia zdobyła mistrzostwo II ligi bez straty punktu i awansowała do I ligi po barażu z Budowlanymi Łódź), a w przerwie zimowej do zespołu dołączyło 10 nowych zawodników i 2 wypożyczenia. Z zespołem pożegnali się za to zawodnicy Mazovii, do tej pory wspierający ten klub na zasadzie wypożyczenia. Legia wszystkie wiosenne mecze rozegra na szczęśliwym dla niej boisku Skry Warszawa, zaś pierwszym testem będzie właśnie niedzielne starcie z niedawnymi kolegami z drużyny, wzmocnionymi wypożyczeniami z Frogs Warszawa (zrezygnowali ze startu w lidze XV-osobowego rugby) oraz Pogoni Siedlce.


Na meczu, jak za dawnych lepszych lat, będzie można poczęstować się jedzeniem przygotowanym przez restaurację Łazienkowska 3, zaś rozgrzewkę przedmeczową przeprowadzi zespół trenerów Wawa Cross, z którym "Wojskowi" przygotowywali formę przez zimę. Przedmecz rozegrają kadeci, których przeciwnikiem będzie zespół Budowlanych Lublin (początek godz. 12.00).


Przewidywany skład Legii: Słowik, Kisiel, Kucharski - Woźniak, Narojek - Czajka, Pazio, Wilczyński - Borys - Żółkowski - Grygułło, Pazio - Gajda, Heciak, Szczepaniak

 

Dzień: 02.04.2017
Godzina: 14.00
Miejsce: Wawelska 5, Warszawa

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy kapral
  • 1 / 0
Mińsk Mazowiecki miasto wierne i oddane
Mieszkałem kiedyś w Barcelonie. Tam też Barcelona ma kilka sekcji - całkiem dobrą drużynę koszykówki, niezłą drużynę piłkarzy ręcznych. Oczywiście drużyny inne niż piłkarska FC Barcelona czerpią z piłkarzy nożnych popularność wynikającą z nazwy.
Myślę że podobnie będzie w Legii. Inne sekcje samą nazwą Legia rozsławioną przez piłkarzy nożnych wiele zyskują.