Legia Rugby Kobiet

Rugby kobiet: Legia na 2. miejscu w turnieju

13.10.2024 19:16

(akt. 13.10.2024 19:48)

Legionistki, wicemistrzynie Polski, mają za sobą drugi z ośmiu turniejów MP kobiet w rugby 7 (Ekstraliga) w sezonie 2024/2025. Warszawianki zajęły 2. miejsce w zawodach, które odbyły się w niedzielę, 13 października, w Gdańsku (Aleja Grunwaldzka 244).

Inauguracja trwających rozgrywek miała się odbyć 14 września, na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Ostatecznie pierwsze zawody zostały odwołane ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, zwłaszcza cyklon Boris. Pod koniec poprzedniego miesiąca warszawianki zajęły 2. miejsce w Mińsku Mazowieckim.

W niedzielę, 13 października, legionistki wygrały w fazie grupowej z KS AZS AWF Warszawa (57:0) i Mazovią Mińsk Mazowiecki (29:00), w półfinale pokonały Budowlane Łódź (33:5), a w finale przegrały z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk (0:21), które w maju br. zdobyły 14. mistrzostwo Polski z rzędu.