Rugby kobiet

Rugby kobiet: Polki wygrały turniej, występy legionistek

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia Rugby Sekcja Kobiet

09.06.2024 22:30

(akt. 09.06.2024 22:35)

Reprezentacja Polski, pokonując w finale Francję (12:10), wygrała turniej Women's 7s Championship – Makarska 2024! Z orzełkiem na piersi mogliśmy zobaczyć dwie legionistki, czyli Ilonę Zaishliuk i Monikę Pietrzak.

Na chorwackich boiskach wystąpiły również dwie inne zawodniczki Legii. W reprezentacji Czech udanie zaprezentowała się Anezka Sladkova, natomiast w kadrze Ukrainy zagrała Kateryna Sorokina.

Drugi turniej mistrzostw Europy odbędzie się w ostatni weekend czerwca, w Hamburgu. Wcześniej Polki czeka niezwykle ważny turniej repasażowy do igrzysk olimpijskich w Paryżu (21 – 23.06, Monako).

W miniony weekend reprezentacja Polski, z legionistkami w składzie, walczyła o wejście do World Series, ale marzenia o awansie musi jeszcze odłożyć. W ostatnim meczu Brazylia, dzięki swojemu doświadczeniu, pokonała biało-czerwone i zapewniła sobie miejsce w SVNS Series na przyszły sezon.

Polecamy

Komentarze (1)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.