Rugby: Legia deklasuje Mazovię

Dariusz Oleś

Źródło: Legia.Net

25-06-2017 / 19:12

(akt. 07-12-2018 / 10:00)

W niedzielę rugbyści Legii Warszawa rozegrali swój ostatni mecz pierwszej rundy, w drugiej lidze. Legioniści na to spotkanie udali się do Mińska Mazowieckiego na spotkanie z RC Mazovia.

Zdjęcia z meczu (fot. Anna Okolus)

Mecz od pierwszego gwizdka sędziego przebiegał pod dyktando "Wojskowych", którzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie 14:0. Zawodnicy Mazovii odpowiedzieli na tę sytuację punktami zdobytymi z przyłożenia, ale to wszystko, na co było stać gospodarzy. Przez resztę pierwszej części, na boisku dominowała drużyna gości, która na przerwę schodziła prowadząc 49:5. Wszystkie punkty legioniści zdobyli dzięki przyłożeniom, a następnie podwyższeniu (5+2). W drugiej połowie zawodnicy Legii, poszli za ciosem i sytematycznie podwyższali rezultat tego bardzo jednostronnego spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Legii Warszawa 103:5.


Legioniści zajęli drugie miejsce w grupie wschodniej II ligi. Na jesieni będą walczyć w Play-offach o miejsca 4-6. Rywalami będą najprawdopodobniej, Jarota Jarocin oraz Wataha Zielona Góra.


Zwyciezca grupy wschodniej AZS AWF Warszawa będzie walczyć o prawo gry w barażu o I ligę. 

Komentarze (1)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy kapral
  • 1 / 0
Mieszane uczucia bo człowiek całym sercem za Legią, ale w końcu z Mińska...