Rugby: Legia zdominowała turniej rugby na plaży

Zofia Szuster

Źródło: Legia.Net

04-08-2014 / 09:30

(akt. 13-12-2018 / 17:36)

Mistrzem Mazowsza w rugby na plaży została Legia I. 2. miejsce Legia II. Dziewczyny z Legii zajęły 3 miejsce. Legia zdominowała mistrzostwa wystawiając aż 4 drużyny: 3 męskie, i damską. W rywalizacji kobiet zwyciężyły warszawskie Syrenki. Gościem specjalnym była kadra narodowa rugby, która dziś rozpoczęła zgrupowanie przed wrześniowym meczem ze Szwecją. Rozegrali mecz pokazowy z drużyną złożona ze śmiałków - gości La Playa. Całej imprezie towarzyszyła piękna pogoda.

Zdjęcia z meczu dziewczyn - Legia - Syrenki (fot. Marcin Szymczyk)

Mecze były rozgrywane na zasadach rugby plażowego - spotkanie 2 x 3 minuty. - Ale to były najdłuższe 3 minuty mojego życia - podsumowała krótko grę w ogromnym upale Zofia Szuster-Górska, zawodniczka damskiej drużyny rugby.


W trakcie zawodów pojawiła się młoda para w ślubnych strojach - zawodniczka Legii i zawodnik Mafii Wołomin, którzy tydzień temu się pobrali. Zawodników dopingowaly całe rodziny, zaś po turnieju wszyscy spotkali się na "trzeciej połowie" i wspólnie wypili piwo. To stary rugbowy zwyczaj, że wszystkie animozje i agresje zostawia się na boisku, a po meczach wszyscy razem się bawią.


Rośnie w Warszawie nowa potęga rugbowa - Legia Warszawa! Finał mistrzostw Polski kobiet w rugby zostanie rozegrany w czerwcu 2015 roku na stadionie przy Łazienkowskiej.

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~gogo
  • 0 / 0
taranowanie się barami... bardzo kobiece... ;)
~zło
  • 0 / 0
komentowanie w internecie... bardzo odważne :)
~gogo
  • 0 / 0
a gdzie mam skomentować? u mnie na podwórku nie grały :)