News: Rugby: Legia zdominowała turniej rugby na plaży

Rugby: Legia zdominowała turniej rugby na plaży

Zofia Szuster

04.08.2014 09:30

(akt. 13.12.2018 17:36)

Mistrzem Mazowsza w rugby na plaży została Legia I. 2. miejsce Legia II. Dziewczyny z Legii zajęły 3 miejsce. Legia zdominowała mistrzostwa wystawiając aż 4 drużyny: 3 męskie, i damską. W rywalizacji kobiet zwyciężyły warszawskie Syrenki. Gościem specjalnym była kadra narodowa rugby, która dziś rozpoczęła zgrupowanie przed wrześniowym meczem ze Szwecją. Rozegrali mecz pokazowy z drużyną złożona ze śmiałków - gości La Playa. Całej imprezie towarzyszyła piękna pogoda.

Zdjęcia z meczu dziewczyn - Legia - Syrenki (fot. Marcin Szymczyk)

Mecze były rozgrywane na zasadach rugby plażowego - spotkanie 2 x 3 minuty. - Ale to były najdłuższe 3 minuty mojego życia - podsumowała krótko grę w ogromnym upale Zofia Szuster-Górska, zawodniczka damskiej drużyny rugby.

W trakcie zawodów pojawiła się młoda para w ślubnych strojach - zawodniczka Legii i zawodnik Mafii Wołomin, którzy tydzień temu się pobrali. Zawodników dopingowaly całe rodziny, zaś po turnieju wszyscy spotkali się na "trzeciej połowie" i wspólnie wypili piwo. To stary rugbowy zwyczaj, że wszystkie animozje i agresje zostawia się na boisku, a po meczach wszyscy razem się bawią.

Rośnie w Warszawie nowa potęga rugbowa - Legia Warszawa! Finał mistrzostw Polski kobiet w rugby zostanie rozegrany w czerwcu 2015 roku na stadionie przy Łazienkowskiej.