Rugby: Legionistki wygrały turniej w Wiedniu

Zofia Szuster

Źródło: Legia.Net

16-11-2014 / 23:36

(akt. 13-12-2018 / 15:02)

15 listopada, na zaproszenie drużyny mistrzyń Austrii - Rugbyblk Donau Wien, zawodniczki Rugby Club Legia Warszawa udały się do Wiednia, by po raz pierwszy rywalizować w turnieju międzynarodowym. Oprócz nich w zawodach wzięły udział zespoły z Austrii, Węgier, Słowacji, Rumunii i Chorwacji.

fot. Thomas Lieser

Polki, prowadzone przez trenera Łukasza Nowosza, w pierwszym meczu zwyciężyły gospodynie 10:5. W drugim spotkaniu fazy grupowej rozgromiły Chorwatki z Women Academic Rugby Club Mladost 45:0. W półfinale legionistki trafiły na wymagające przeciwniczki z rumuńskiego CS Gold Rosie Montana. Mimo że Rumunki zaprezentowały ogromną boiskową agresję i wolę walki, to warszawianki wyszły z meczu zwycięsko, pokonując rywalki 29:7.


W finale zawodniczkom RC Legia Warszawa przyszło się zmierzyć ze Słowaczkami z RC Slovan Bratislava. Pierwsze przyłożenie zdobyły rosłe rywalki Polek, jednak po zaciętym spotkaniu udało się wywalczyć wynik 17:12 dla legionistek i zająć pierwsze miejsce w międzynarodowym debiucie.


Wygrana całego turnieju nie była jedynym sukcesem Polek. Dodatkowe powody do radości dała Marta Grudzińska, kapitan zespołu Legii, która wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju! Legionistkę jednogłośnie wytypowali sędziowie zawodów. W ramach nagrody, przy głośnym dopingu wszystkich uczestników zawodów, musiała ona wychylić do dna kufel lokalnego piwa.


Kolejne zawody z cyklu Central and Eastern European Cup odbędą się w maju na Chorwacji. Legionistki już otrzymały zaproszenie do udziału.

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Listek
  • 0 / 0
Po załączonych zdjęciach widac że oprócz formy sportowej wyróżniały się tez urodą:)
~laska
  • 0 / 0
Brawo dziewczyny! Pierwszy duży sukces
Brawo dziewczyny! Gratuluje samozaparcia i checi sprawdzenia sie w takim sporcie.

PS Czemu tylko Zosia pokazuję "elkę"? ;]