fot. Jan Szurek

Rugby: Mecz z liderem

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

30.03.2023 22:10

(akt. 30.03.2023 22:06)

Rugbyści Legii, którzy zaczęli rundę wiosenną od 2 wygranych, mają przed sobą 3. oficjalny mecz w 2023 roku i szansę na 5. zwycięstwo w sezonie. Czeka ich ogromne wyzwanie, czyli wyjazdowa rywalizacja z liderem, Spartą Jarocin. Spotkanie 10. kolejki I ligi już w sobotę, 1 kwietnia (godz. 14:00).

W poprzednią sobotę "Wojskowi" pokonali u siebie Arkę Rumia (36:26), dzięki czemu awansowali z 5. na 4. miejsce w tabeli I ligi. W tym sezonie odnieśli 4 zwycięstwa i ponieśli 4 porażki. Przed nimi wyjazdowy mecz ze Spartą Jarocin (lider), która dotychczas 6-krotnie wygrała i raz przegrała.

Jesienią byliśmy o krok od zwycięstwa nad drużyną niepokonaną od dobrych kilku sezonów, niestety nie udało się. W minioną niedzielę Sparta po raz pierwszy od bardzo dawna poniosła pierwszą porażkę, grając na wyjeździe z Rugby Białystok. (…) Łatwo nie będzie, bo spartanie na pewno będą chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością za ostatnią porażkę – czytamy w mediach społecznościowych stołecznej sekcji rugby.

Mecz pomiędzy Spartą a Legią już w sobotę, 1 kwietnia (godz. 14:00), w Jarocinie.

TABELA I LIGI RUGBY XV (ZA PZRUGBY.PL):

Polecamy

Komentarze (2)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.