Rugby: Porażka z gośćmi z Barcelony

Jan Szurek

Źródło: Legia.Net

26-03-2016 / 00:43

(akt. 07-12-2018 / 16:31)

Zespół rugbistów Legii, który przygotowuje się do rozpoczynającej się w kwietniu rundy wiosennej, rozegrał w piątkowy wieczór mecz sparingowy na bocznym boisku przy Łazienkowskiej 3. Rywalem legionistów był zespół Barcelona Enginyers Rugby. Niestety to spotkanie lepiej będą wspominać goście, którzy pokonali gospodarzy 25:15 (5:10).

Mecz rozgrywany był na boisku to piłki nożnej dlatego po przyłożeniu gracze nie otrzymywali szansy na podwyższenie.

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

 

Od pierwszych minut spotkania przewagę zdobyli gracze z Półwyspu Iberyjskiego. Jednak w tej części meczu legioniści potrafili zatrzymać ataki rywali, a sami skutecznie wyprowadzić kontry. Dopiero w końcówce pierwszej części gry zespół z Barcelony po raz pierwszy zaliczył przyłożenie.


Legia dobrze rozpoczęła drugą połowę zdobywając kolejne punkty. Niestety im dalej tym było trudniej. Goście w końcu udokumentowali swoją lepszą grę i aż czterokrotnie zanotowali przyłożenie. W końcówce spotkania legionisci próbowali odrabiać straty, ale dobra defensywa gości pokrzyżowała im te zamiary.


Po meczu oba zespoły podziękowały sobie za grę. Dla legionistów taki sprawdzian przed meczami o punkty będzie na pewno cenną lekcją. Rundę wiosenną I ligi rugby Legia zainauguruje meczem w Krakowie z liderem, Juvenią (9. lub 10. kwietnia). A 23 lub 24 kwietnia legioniści przy ul. Obrońców Tobruku podejmą Budowlanych Lublin.

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~LL
  • 0 / 0
hart L oraz rrrre a Wy jakie wyniki i z kim osiągneliście w ostatnim czasie? Zapraszam w takim razie do którejś z wymienionych sekcji i wnieście coś od siebie.
~hart L
  • 0 / 0
niedługo przegramy z "barca" w zapasach i boksie
~rrrre
  • 0 / 0
Mecz rozgrywany był na boisku to piłki nożnej dlatego po przyłożeniu gracze nie otrzymywali szansy na podwyższenie.

pełen profesjonalizm