News: Rugby: Porażka z gośćmi z Barcelony

Rugby: Porażka z gośćmi z Barcelony

Jan Szurek

26.03.2016 00:43

(akt. 07.12.2018 16:31)

Zespół rugbistów Legii, który przygotowuje się do rozpoczynającej się w kwietniu rundy wiosennej, rozegrał w piątkowy wieczór mecz sparingowy na bocznym boisku przy Łazienkowskiej 3. Rywalem legionistów był zespół Barcelona Enginyers Rugby. Niestety to spotkanie lepiej będą wspominać goście, którzy pokonali gospodarzy 25:15 (5:10).

Mecz rozgrywany był na boisku to piłki nożnej dlatego po przyłożeniu gracze nie otrzymywali szansy na podwyższenie.

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

Od pierwszych minut spotkania przewagę zdobyli gracze z Półwyspu Iberyjskiego. Jednak w tej części meczu legioniści potrafili zatrzymać ataki rywali, a sami skutecznie wyprowadzić kontry. Dopiero w końcówce pierwszej części gry zespół z Barcelony po raz pierwszy zaliczył przyłożenie.

Legia dobrze rozpoczęła drugą połowę zdobywając kolejne punkty. Niestety im dalej tym było trudniej. Goście w końcu udokumentowali swoją lepszą grę i aż czterokrotnie zanotowali przyłożenie. W końcówce spotkania legionisci próbowali odrabiać straty, ale dobra defensywa gości pokrzyżowała im te zamiary.

Po meczu oba zespoły podziękowały sobie za grę. Dla legionistów taki sprawdzian przed meczami o punkty będzie na pewno cenną lekcją. Rundę wiosenną I ligi rugby Legia zainauguruje meczem w Krakowie z liderem, Juvenią (9. lub 10. kwietnia). A 23 lub 24 kwietnia legioniści przy ul. Obrońców Tobruku podejmą Budowlanych Lublin.