Rugby: Porażka z Juvenią Kraków

Maciej Baranowski

19.09.2015 20:30

(akt. 07.12.2018 20:25)

Drużyna rugby Legii Warszawa przegrała dziś z Juvenią Kraków 15:26. Pomimo znacznie lepszej gry w pierwszej połowie gospodarzom nie udało się zdobyć kompletu punktów i zanotowali drugą porażkę w lidze w trwającym sezonie.

Fotoreportaż z meczu (fot. Maciej Baranowski)

Mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby zawodnikom Legii udało się utrzymać świetny poziom z pierwszych minut. Po dwóch znakomitych rajdach lewą stroną, warszawiacy prowadzili 12:0. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 12:5.

Tuż po przerwie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Sędzia nie przerwał akcji gości po dość ewidentnym błędzie jednego zawodnika i tym samym doprowadzili oni do remisu 12:12. Po rzucie karnym z bardzo dogodnej pozycji legionistom ponownie udało się wyjść na prowadzenie 15:12. Jak się okazało, były to ostatnie punkty zdobyte przez gospodarzy w tym meczu. Końcówka należała bowiem do gości i po kilku szybkich akcjach odskoczyli gospodarzom na ponad dziesięć punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:15 dla graczy z Krakowa.

Wcześniej na murawie zaprezentowali się gracze Skry Warszawa, którzy 17:24 przegrali z Pogonią Siedlce. Oba spotkania odbyły się w ramach pikniku rugby.