Rugby: Potrzebne wsparcie dla sekcji rugby

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

18-08-2014 / 22:12

(akt. 08-12-2018 / 11:55)

Od trzech miesięcy hokeiści Legii poszukują sponsorów by wystartować w ekstralidze. Teraz okazuje się, że wsparcie konieczne jest również dla sekcji rugby. Niestety sytuacja finansowa zmusiła do rezygnacji z letniego obozu mającego przygotować zawodników do sezonu 2014/2015 w pierwszej lidze. Przypominamy, że po pierwszym sezonie w 2-giej lidze, legioniści zajęli 1-sze miejsce z kompletem punktów. Potencjał, który drzemie w drużynie jest ogromny. Poza sekcją męską, są jeszcze zespoły damskie i juniorów. To daje fundament pod stworzenie jednego z lepszych klubów rugby w Polsce.

Sekcja jest zasilana przez samych zawodników, środki pochodzą ze składek. Ludzie tworzący klub pracują na zasadzie non profit, z pasji do legijnych barw i do rugby.


Sytuacja finansowa nie jest ciekawa. Klub piłkarski pomógł z zakupem strojów, udostępnia boisko boczne do treningów oraz pomaga logistycznie z meczami wyjazdowymi.
Jest wsparcie z S4 - darmowy dostęp do ich obiektów oraz Strefy Mocy, która udostępnia odżywki. Do tego dochdzą piniadze od sponsorów - około 2 tys. zł. miesięcznie. Niestey to kropla w morzu potrzeb. Takie środki nie wystarczają na przysłowiowe wkręty dla drużyny. Dlatego też juniorzy i seniorzy w tym roku niestety nie pojadą na obóz. To jednak nie koniec złych wieści. Klub był zmuszony do rezygnacji z usług trenera Grzegorza Michalika, który miał ogromny wkład w sukces zespołu w II lidze czyli w awans do wyższej klasy rozgrywkowej. 


Niestety inicjatywa budowania nowych drużyn, zaszczepianie w młodzieży miłości do rugby, spotyka sie z małym zainteresowaniem.


Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć sekcję dowolną darowizną, to powstał specjalny numem konta:


STOWARZYSZENIE RC WOJSKOWI WARSZAWA
72 1160 2202 0000 0002 4120 2036


Rugbiści będą wdzięczni za każde wsparcie.

Komentarze (6)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~do NS
  • 0 / 0
Dokładnie jak neon napisał zbiórka przed meczem z Koroną na nasze sekcje rugby hokeja. Taka prośbą od kibiców, wiernych kibiców.
~1500
  • 0 / 0
Neon
Tak powinno byc!
~Koziol
  • 0 / 0
Zapadła pełna grozy cisza...
a właściwie cisza jak makiem zasiał...

cała Legia zawsze razem ?
- Nie sądzę :))

Gdzie masz kibców hej Legio gdzie masz kibiców ?
~FNnielog
  • 0 / 0
O tej porze spia, jeebany matole. Miales przerwe w agenturze miedzy klientami, ze tu do nas wpadles?
~Kurka
  • 0 / 0
Nie dużo ale wspomogłem już . Kij ci w oko kozioł ! Tylko (L) !
~neon
  • 0 / 0
No właśnie, kim ty k... jesteś pajacu?

Zbiórka na Rugby! Na meczu z korona!