Rugby: Profico PowerPro Cup

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

13-04-2018 / 14:06

(akt. 02-12-2018 / 11:30)

W sobotę o godzinie 13 na boisku warszawskiej Skry Legioniści rozegrają pierwszy ligowy mecz u siebie w sezonie 2018. O puchar Profico PowerPro, które jest sponsorem tego spotkania, powalczą piętnastki Legii oraz Watahy Zielona Góra. Jest to pierwsze spotkanie tych zespołów w I lidze rugby XV, ale obie ekipy dobrze się znają z rywalizacji na drugoligowych boiskach.

Legia przystępuje do tego meczu po porażce 22-40 w Rumii, zaś Wataha zwyciężyła wysoko 50-10 w wyjazdowym spotkaniu w Rudzie Śląskiej. Rozmiary zwycięstwa sobotniego rywala warszawian budzą respekt, ale - jak podkreślają zawodnicy Legii - są powody do optymizmu. W przerwie zimowej Legia uzupełniła skład i trenowała cały czas - głównie na boisku bocznym, dzięki uprzejmości władz Legii. Również porażka z faworytem rozgrywek - Arką Rumia - nie wyglądała źle. Legioniści zdobyli trzy przyłożenia, a powinni zdobyć jeszcze dwa - rywale wypchnęli ich spod linii pola punktowego. Arka oceniana jest na dużo bardziej doświadczony i silniejszy fizycznie zespół niż gospodarze sobotniego spotkania, więc wygrane wrzuty do młyna (nawet te, które wrzucała Arka) utwierdziły młyn Legii w przekonaniu, że są w stanie rywalizować o wyjście do play offów i grę nawet o awans do Ekstraligi.


To ostatnie, to głównie wyzwanie organizacyjne - jednak również tutaj legioniści dokonali wzmocnień. Od niecałego miesiąca głównym sponsorem jest sponsor tytularny tego meczu - producent napojów energetyzujących oraz suplementów diety PowerPro, wraz z głównym dystrybutorem na Polskę - firmą Profico IT. Chwilę przedtem Legię wsparła firma All Promote Przenośne Nośniki Reklamowe Silverboard, która oprócz wsparcia finansowego pomaga Legionistom również w kwestiach marketingowych. Na początku roku, dzięki Warsaw Sports Group, do grona partnerów Legii dołączyła zaś firma forBet.


Oprócz zmagań rugbystów, na Wawelskiej 5 będzie można również spróbować kraftowego piwa które legioniści uwarzyli razem z Browarem Karuzela, spróbować sił na tarczach i z jajowatą piłką, dobrze zjeść i spróbować swoich sił w treningu ogólnorozwojowym będącym podstawą dla treningu rugby. Dla najmłodszych zaś - zabawy w berka z rugby tag. Można będzie też spróbować napojów energetyzujących PowerPro, które zostaną też wręczone zawodnikom obu drużyn. Zapraszamy - Wawelska 5, godz. 13.00


Dzień później sekcja rugby zaprasza na turniej juniorów i kadetów z cyklu Grand Prix MPKiJ. Ten turniej również odbędzie się pod patronatem Profico PowerPro, początek o godz. 11.00 na OSiR Bemowo przy Obrońców Tobruku.

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094