Rugby: Wysoka porażka Legii w derbach

Jan Szurek

Źródło: Legia.Net

27-09-2014 / 16:25

(akt. 08-12-2018 / 09:37)

Rugbiści Legii przegrali drugie spotkanie w obecnych rozgrywkach i o awans do Ekstraligi może być ciężej niż ktokolwiek przypuszczał. Na boisku przy Wawelskiej Skra Warszawa pokonała Legię 41:12 nie dając złudzeń kto jest obecnie lepszy w stolicy. W nagrodę gospodarze otrzymali pamiątkowy puchar.

Fotoreportaż z meczu

 

Mimo bojowego nastawienia zawodnicy Legii fatalnie rozpoczęli mecz. Już w pierwszej akcję przyłożenie zaliczyli zawodnicy Skry w dodatku praktycznie na wprost słupów co ułatwiło podwyższenie wyniku. Gdy wydawało się, że po doprowadzeniu do remisu 7:7 legioniści zdołają opanować plac gry kolejne 5 punktów zdobyli gospodarze. W końcówce pierwszej części gry ponownie zdecydowana przewagę uzyskał zespół Skry. Po żółtej kartce dla jednego z graczy Legii grali z przewagą jednego zawodnika uzyskali kolejne siedem punktów. Pierwsza cześć meczu skończyła się wynikiem 19:7 dla gospodarzy.  Taki wynik oraz fragmenty dobrej gry Legii w pierwszej połowie dały nadzieję, iż po zmianie stron uda się legionistom odrobić straty.

 

Niestety nic bardziej mylnego. Już na początku drugiej części gry grająca nadal w przewadze Skra podwyższyła wynik o 3 punkty po celnym kopie. Niestety w drugiej połowie przewaga gospodarzy uwidoczniła się jeszcze bardziej. Skra była lepsza praktycznie we wszystkich elementach gry, a szczególnie było to widoczne podczas wrzutów z autu. Praktycznie każde wznowienie gry z boku boiska i to nie zależnie czy wrzucali zawodnicy gospodarzy czy gości kończyło się zwycięstwem zawodników Skry. Niestety mniejsze doświadczenie i umiejętności powodowały, że nawet gdy zawodnicy Legii zdołali przedostać się na pole obronne Skry ich atak załamywał się po błędach technicznych lub skutecznej grze defensywnej gospodarzy. 

 

Płomyk nadziej na dobry rezultat został rozpalony po jedynej skutecznej akcji Legii w drugiej części meczu. Niestety Legia przegrywała wtedy już 12:34 i tylko znakomita końcówka mogła odwrócić losy meczu. Niestety kolejne przyłożenie zaliczyli gospodarze i wynik meczu został ustalony, 41:12.

 

Po meczu zawodnicy Skry otrzymali pamiątkowy puchar. Puchar będzie wręczany z okazji każdego derbowego meczu między Legią, a Skrą. Po  trzech kolejnych triumfach jednego zespołu trofeum będzie na zawsze trafiać do zwycięskiego zespołu.  

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094