Rugbyści Legii kończą sezon na 3. miejscu

Jan Szurek

Źródło: Legia.Net

31-05-2015 / 21:11

(akt. 07-12-2018 / 23:28)

W niedzielne popołudnie na bocznym boisku na warszawskiej Skrze rugbiści Legii podejmowali bydgoską Alfę. Stawką meczu było trzecie miejsce w 1. lidze na koniec sezon. Legioniści pewnie pokonali gości 64:12 (26:12). Podobnie jak w przypadku sekcji koszykówki, mimo braku awansu do wyższej ligi ten wynik należy uznać za sukces.

Fotoreportaż z meczu

 

Legioniści przystępowali do tego spotkania po przegranym 12:31 (0:14) meczu w pierwszym spotkaniu playoff z Budowlanymi Lublin. W dzisiejszym meczu o końcowy rezultat nie trzeba było się martwić. Legioniści przeważali od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w 1. lidze.

 

 

Choć po ubiegłym sezonie, w którym rugbiści Legii zdeklarowali rywali na drugoligowym froncie wydawało się, że z powodzeniem będą mogli walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Niestety okazało się, że różnica poziomów jest większa niż można było przypuszczać. Zawodnicy warszawskiej Skry i Budowlanych Lublin zdecydowanie przewyższali graczy Legii umiejętnościami i doświadczeniem. Trzeba jednak pamiętać, że zespół Legii istnieje dopiero drugi rok i wciąż uczy się rugby. W przyszłym roku legioniści będą walczyć, aby po części zasadniczej zająć wyższe miejsce i w pierwszym spotkaniu play-off zagrać u siebie z zespołem teoretycznie słabszym.  

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094