Rugbyści wydarli zwycięstwo

Jan Szurek

24.09.2016 16:25

(akt. 07.12.2018 13:14)

W drugim spotkaniu nowego sezonu rugbiści Legii odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo. Legioniści pokonali Frogs Warszawa 29:26 (10:7). Nie był to jednak łatwy mecz. Miał podobny przebieg jak spotkanie w pierwszej kolejce z tą różnicą, że końcówka należała do legionistów.

Fotoreportaż z meczu

Dwa przyłożenia na początku meczu wyprowadziło graczy z „eLką” na koszulce na prowadzenie 10:0 i wtedy wszystko się popsuło. Frogsi jeszcze przed przerwą zdołali przedrzeć się przez obronę Legii i zdobyć wraz z podwyższeniem 7 punktów. Zaraz na początku drugiej części meczu zdobyli ponownie 7 punktów. Legionistom szybko udało się odpowiedzieć przyłożeniem wraz podwyższeniem. Później jednak do głosu doszli zawodnicy w zielonych koszulkach, a w grę legionistów wkradło się trochę nerwowości czego efektem były dwie czerwone kartki. W tym czasie Frogsi zdobyli 12 punktów i na dziesięć minut przed końcem meczu prowadzili 26:17. Nic nie wskazywało na to aby Legia była wstanie odwrócić losy spotkania, ale wtedy udało się przeprowadzić świetną akcję lewą stroną zakończoną zdobyciem pięciu punktów. Kolejne dwa punkty doszły z podwyższenia. Dzięki walce do samego końca udało się przeprowadzić kolejną dobrą akcję i ostatecznie wygrać mecz 29:26.