Ryszard Staniek
fot. 400mm.pl

Ryszard Staniek potrzebuje pomocy

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

14.05.2024 08:03

(akt. 14.05.2024 11:00)

Były zawodnik Legii Warszawa Ryszard Staniek potrzebuje pomocy. W przeszłości zagrał 120 meczów z "eLką" na piersi, strzelił 16 goli, zdobył z zespołem Puchar Polski i Superpuchar.

Ryszard Staniek był piłkarzem Górnika Zabrze, Legii Warszawa, reprezentantem Polski w piłce nożnej, olimpijczykiem, srebrnym medalistą z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992r. W zeszłym roku miał udar mózgu. Jest osobą niepełnosprawną ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Wymaga opieki i wsparcia osób trzecich przy wszystkich czynnościach życiowych. Nie ma czucia w obu nogach powyżej kostek, co powoduje, że często traci równowagę i potrzebuje pomocy przy poruszaniu się. Ma bardzo słabe napięcie mięśniowe. Stracił całkowicie wzrok w lewym oku, a w prawym choroba ciągle postępuje i widzi coraz gorzej.

Potrzebne są środki na remont domu celem przystosowania go dla osoby niepełnosprawnej. Zwłaszcza remont łazienki. Potrzebne jest wyrównanie terenu przed domem i położenie kostki brukowej, aby można było poruszać się bezpiecznie chodzikiem czy wózkiem inwalidzkim. Wymaga rehabilitacji i leczenia. Nie ma samochodu. Marzeniem Ryszarda jest posiadanie wyższego i wygodnego auta, aby mógł bezpiecznie jeździć na zabiegi.

Dziś były zawodnik i rodzina proszą o pomoc finansową i za każde wsparcie będą wdzięczni. - Ryszard jest osobą o dobrym sercu, zawsze wspierał i pomagał ludziom w potrzebie. Jestem pełna wiary i nadziei, że teraz też dobro w jego kierunku powróci - mówi żona. 

Adres zrzutki - kliknij tutaj

Polecamy

Komentarze (37)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.