Saint Etienne - Legia Warszawa 5:2 (4:1)

Źródło:

18.07.2006 07:45

(akt. 25.12.2018 10:49)

Po zwycięstwie 2:0 z Olympique Marsylia oraz 2:1 z Stade Rennes Legia doznała pierwszej porażki podczas zgrupowania we Francji. W dodatku bardzo wysokiej 2:5 (1:4). Pogromcą mistrzów Polski okazał się 13 zespół ligi francuskiej poprzedniego sezonu Saint Etienne. W pierwszej połowie meczu w składzie Legii grali głównie zawodnicy rezerwowi oraz testowani podczas zgrupowania. <br> <a href=http://relacja.legia.net class=link>Relację z meczu znajdziecie pod tym adresem</a><br><a href=http://www.legia.net/fotoreportaz.php?id=407 class=link>Tutaj znajdziecie zdjęcia z tego spotkania</a>.
Pierwsza bramka padła w 15 minucie spotkania po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym. Drugiego gola Saint Etienne zdobyło w 30 minucie po błędzie Fabiańskiego, który źle obliczył tor lotu piłki po rzucie wolnym. Siedem minut później gola na 2:1 zdobył Michal Gottwald. Słowak najpierw próbował zaskoczyć bramkarza strzałem nogą, ale piłka została zablokowana przez bramkarza. Dobitka głową była już jednak nie do obrony. Po zdobyciu bramki kontaktowej zawodnicy Legii ruszyli do ataku. Niestety pod koniec spotkania obrona Legii popełniła szereg błędów, które wykorzystali zawodnicy Saint Etienne zdobywając dwie kolejne bramki w 44 i 45 minucie spotkania. Niestety formacja obronna w pierwszej połowie spotkania zawiodła na całej linii. Jej postawę można nazwać fatalną a wręcz skandaliczną. Nie usprawiedliwia tego nawekt fakt, że w takim zestawieniu linia obronna gra po raz pierwszy i niewykluczone, że po raz ostatni. Błędów nie ustrzegł się także reprezentant Polski Łukasz Fabiański, któremu udzieliło się chyba zdenerwowanie w szeregach defensywnych. Po przerwie na boisku pojawili się Jan Mucha, Elton Brandao, Roger Guerreiro, Piotr Włodarczyk oraz Wojciech Szala. Niestety już dwie minuty po rozpoczęciu II połowy testowany Bregerie popisał się golem samobójczym. W 63 minucie spotkania na boisku pojawili się: Choto, Hugo, Surma, Chałas i Erico. Dwie minuty póżniej Wojciech Szala musiał opuścić jednak boisko po brutalny faulu. Zastąpił go Jędrzejczyk. Legia po wszystkich zmianach grała dojrzały futbol i nie odstawała już od rywali, sprawiała nawet lepsze wrażenie niż Francuzi. Udokumentowała to zdobyciem gola w 90 minucie spotkania. Strzelcem bramki był Roger Guerreiro, który po pięknym dryblingu strzelił bramkę z dystansu i tym samym ustalił wynik spotkania. Legia po bardzo słabej pierwszej połowie przegrała 2:5. Legia zagrała w składzie: Łukasz Fabiański (46` Jan Mucha) - Artur Jędrzejczyk (46` Wojciech Szala 65` Jędrzejczyk)), Romain Bregerie (63` Dickson Choto), Mamadou Balde (63` Hugo Alcantara), Tomasz Kiełbowicz (63` Artur Chałas) - Miroslav Radović (70` Jakub Polniak), Aleksandar Vuković (63` Łukasz Surma), Marcin Burkhardt (63` Eric K`Nda), Maciej Korzym (46` Roger Guerreiro) - Michal Gottwald (46` Piotr Włodarczyk), Jakub Polniak (46` Elton Brandao).