Sebastian Walukiewicz: Mecz Pogoń – Legia? Mam nadzieję, że będzie remis

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

24-10-2020 / 10:00

(akt. 23-10-2020 / 20:43)

- Pogoń nie miała ostatnio łatwo, cała drużyna przebywała na kwarantannie. Wydaje mi się, że - mimo zwycięstwa z Lechią Gdańsk - będzie bardziej cofnięta i czekała na Legię. Mam nadzieję, że mecz zakończy się remisem – powiedział w rozmowie z nami Sebastian Walukiewicz, były zawodnik Legii i Pogoni, który występuje obecnie w Cagliari.

- Jak mam wolne weekendy, to zdarza mi się obejrzeć Legię i Pogoń – nawet jak grają z innymi zespołami. Ale wiadomo, że moje mecze kolidują czasami z grą „Wojskowych” i „Portowców”, przez co w niektórych momentach nie mam możliwości, żeby śledzić wszystkie spotkania. Choć, tak naprawdę, w Pogoni grają moi koledzy, m.in. Maciej Żurawski, a w Legii - Michał Karbownik. Na pewno obejrzę sobotni mecz.

- Jakiego spotkania się spodziewam? Trudno powiedzieć. Pogoń nie miała ostatnio łatwo, cała drużyna przebywała na kwarantannie. Wydaje mi się, że - mimo zwycięstwa z Lechią Gdańsk (1:0) - będzie bardziej cofnięta i czekała na Legię. Mam nadzieję, że będzie remis.

- Bardzo ciekawi mnie nowy napastnik Pogoni, Luka Zahović. Nie jest zbyt wysoki, a u nas w Polsce lubią rosłych snajperów, którzy mają niezłe warunki fizyczne i potrafią zastawić piłkę. Kto może odegrać kluczową rolę w sobotę? Mam nadzieje, że Michał Karbownik pokręci w środku pola i może wywalczy asystę. Jeśli chodzi o Pogoń – wierzę, że Maciej Żurawski zagra dobry mecz, może strzeli gola, a spotkanie zakończy się remisem.

- Czy wymieniałem się wiadomościami Karbo i Żurim? Nie, nie rozmawialiśmy o sobotniej rywalizacji w ekstraklasie. Myślę, że oni też mają ważniejsze rzeczy na głowie, sporo treningów i muszą się skupić na spotkaniu. Liczę na to, że będzie remis, fajne widowisko i pogadamy po meczu.

Komentarze (16)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Walukiewicza, jak sie ogra w tepym zespole jak Craxa, trzeba sciagnac na Lazienkowska
Walukiewicza dyplomata, ale ja chciałbym by po meczu skomentował zwycięstwo Legii.
Kapitan
  • 0 / 0
Ładnie powiedział.
Remis zadowala slabiakow.
Mistrz Polski wygrywa 3:0
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Jestem za :)
Generał dywizji
  • 1 / 0
Ja zawsze mam nadzieję, że wygra Legia Warszawa!
Młodemu piłkarzowi życzę powodzenia w karierze.
Nie rozumiem Walukiewicza. Jak się kibicuje obum zespołom to jest możlieość by oba zespołu w dwumeczu zdobyły więcej niż 2 punkty?
No ale on już teraz chce, aby było dwóch rannych a nie jeden zabity :-)
Jak tak to tak
Co oczywiście jest w kontekście dwóch spotkań głupotą :-) Bo lepiej raz wygrać i raz przegrać niż dwa razy zremisować. Z drugiej strony dla Legii chcę tylko zwycięstw.
Na szczęście my Pogoni nie kibicujemy - zwłaszcza po tym jak 15 lat temu byłem w Szczecinie jakiś czas i nasłuchałem się jak to ta zgoda z Legią jest do dupy bo w tym mieście Legii się nie lubi
A ja mam nadzieję, że wygramy. Taka to różnica w nadziejach :-)
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Dołączam moją do Twojej, to już mamy dwie nadzieje :)
A ja mam nadzieję, graniczącą z pewnością , że wygramy.
Nadzieja nadzieją a ja jestem pewny że dziś wygramy, nawet jak gra będzie beznadziejna.
Pielgrzym,
nie wyszło. Niestety.