News: Sekcyjny weekend: Tenisiści na medal

Sekcyjny weekend: Tenisiści na medal

Kamil Gieroba

13.07.2015 16:07

(akt. 07.12.2018 22:12)

Kolejne medale młodych tenisistów, złoto w pięcioboju nowoczesnym, następny medal na Uniwersjadzie i debiut rugbistów w finałach mistrzostw Polski siódemek. Tak w dużym skrócie wyglądał miniony tydzień w poszczególnych sekcjach Legii Warszawa. Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem.

Tenis:

Kolejne sukcesy odniósł Kacper Żuk. Legionista na mistrzostwach Polski juniorów w Sopocie wygrał złoty medal pokonując w finale Piotra Matuszewskiego 6-1, 6-1. Żuk wygrał także rywalizację w deblu wraz z Matuszewskim, a w mikście razem z klubową koleżanką Alicją Sierzputowską zdobyli srebrno.

Z kolei w Szczecinie odbyły się mistrzostwa Polski do lat 12-stu, w których legioniści zdobyli aż osiem medali. Ze złota zarówno w singlu jak i w deblu cieszył się Maksymilian Kaśnikowski. Srebro w deblu wywalczył Sebastian Sowa. Brązowe medale zdobyli: Adrianna Piestrzyńska (w singlu i w deblu), Alan Bojarski (w singlu i w deblu) oraz Patryk Stokowski (w deblu).

Pięciobój nowoczesny:

Oktawia Nowacka zdobyła złoty medal na mistrzostwach Polski w pięcioboju nowoczesnym. Zawody odbyły się w sobotę w Drzonkowie.

Strzelectwo

Zakończyła się Uniwersjada w koreańskim Gwangju. Oddając 60 strzałów w konkurencji karabinu dowolnego, Maciej Wojtasiak zdobył srebrny medal wraz z drużyną. Marta Barszczak indywidualnie była siódma w pistolecie sportowym 30 x 30.

Rugby

W Gnieźnie odbyły  się finały mistrzostw Polski w Rugby siedmioosobowym. Legia Warszawa przegrała mecz o siódme miejsce z Arką Gdynia.