Filip Mladenović

Serbia zremisowała ze Słowenią. Asysta Mladenovicia, Kramer na ławce

12.06.2022 22:30

(akt. 12.06.2022 22:42)

Reprezentacja Serbii zremisowała na wyjeździe 2:2 ze Słowenią w Lidze Narodów. Filip Mladenović, obrońca Legii Warszawa, znalazł się w wyjściowym składzie gości, miał asystę przy golu na 1:0 i grał do 56. minuty (wówczas został zmieniony). Blaz Kramer, nowy napastnik "Wojskowych", pojawił się w kadrze meczowej miejscowych, lecz oglądał rywalizację z ławki rezerwowych.

Mladenović asystował już w 8. minucie. Dopadł do piłki na lewym skrzydle, a następnie ładnie przełożył rywala i dośrodkował (po koźle) na dalszy słupek, na 4. metr, do Andriji Zivkovicia, który skutecznie główkował.

Dodajmy, że Benjamin Verbic, były już zawodnik Legii, wszedł na boisko w 78. minucie.

Liga Narodów: Słowenia – Serbia 2:2 (0:2)
Cerin (48. min.), Sesko (53. min.) – Zivković (8. min.), A. Mitrović (35. min.)

Słowenia: Oblak – Brekalo (46' Balkovec), Bijol, Mevlja (84' Stankovic) – Karnicnik, Cerin, Kurtic, Sikosek (78' Verbic) – Zajc (46' Crnigoj) – Sesko, Celar (46' Sporar)

Serbia: V. Milinković-Savić – Milenković, Veljković, Pavlović – Zivković (46' Radonjić), Maksimović (85' Racić), Grujić (65' S. Milinković-Savić), Mladenović (56' Jović) – Tadić, Lukić (56' Kostić) – A. Mitrović.