News: Siatka: Zdobyte doświadczenie w Memoriale Ambroziaka

Siatka: Zdobyte doświadczenie w Memoriale Ambroziaka

26.09.2014 18:07

(akt. 08.12.2018 09:40)

Siatkarze Legii Warszawa przegrali na memoriale Zdzisława Ambroziaka 0:3 (13:25, 15:25, 14:25). Podopieczni Michała Rybaka walczyli z całych sił, lecz nie byli w stanie przeciwstawić się wyżej notowanym rywalom z Plus Ligi. W sobotę legioniści zmierzą się ze zwycięzcą meczu AZS Politechnika Warszawa – AZS Olsztyn.

Dla siatkarzy Legii, występ w Memoriale Zdzisława Ambroziaka to okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności. Podopiecznych Michała Rybaka czekała jednak ciężka przeprawa, gdyż wszyscy pozostali rywali w turnieju występują w Plus Lidze, czyli w najwyższej klasie rozgrywkowej. Legioniści szykujący się do rozgrywek na trzecim poziomie, w piątek zmierzyli się z BBTS-em Bielsko-Biała, w którym na ławce trenerskiej debiutował Piotr Gruszka.

Po wyrównanym początku pierwszego seta, legioniści szybko zaczęli tracić kontakt z ostatnią ekipą zeszłego sezonu Plus Ligi. Rywale legionistów wyglądali na placu gru pewniej i trzeba szczerze przyznać, że mieli większe umiejętności. Różnica klas była widoczna gołym okiem. Dużym kłopotem w szeregach stołecznego zespołu był słabo funkcjonujący blok. Bielszczanie bez kłopotów przedzierali się przez zasieki „Wojskowych”. Ostatecznie skończyło się na 25:13 dla przyjezdnych.

W drugiej odsłonie spotkanie legioniści po raz pierwszy i ostatni w trakcie całego spotkania wyszli na prowadzenie. Stołeczni siatkarze przez moment prowadzili przy stanie 4:3, ale rywale – tak jak kilkanaście minut wcześniej – szybko odskoczyli. Warszawiakom nie można było odmówić waleczności, ale nie wystarczała ona na wyżej notowanych przeciwników.

Legioniści z góry byli skazani na porażkę i nikt nie wyobrażał sobie zmiany rezultatu w trzecim secie. Tak też było – siatkarze BBTS-u po pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:2 i pewnie zmierzali po zwycięstwo. – Sialalalala Legia Warszawa – nucili sobie stołeczni rezerwowi i próbowali w ten sposób zagrzewać kolegów do jeszcze większej walki. Ostatecznie zawodnicy Rybaka zdołali ugrać w ostatniej partii 14 punktów, choć wielokrotnie można było być pod wrażeniem ich ambicji.

Najlepszym graczem wśród warszawian wybrano Mariusza Godlewskiego. W sobotę legioniści rozegrają ostatni mecz w turnieju i zmierzą się o piąte miejsce z AZS-em Olsztyn. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13:00. Bilety są cały czas do nabycia. Za tydzień gracze Legii rozpoczną zmagania w lidze.

Legia Warszawa – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (13:25, 15:25, 14:25)

Legia – wyjściowa „szóstka”: Rosa, Maron, Szewczyk, Szymański, Godlewski, Niedra, Kuś (L)