Redaktor Piotr KamienieckiRedaktor Ana Okolus

Piotr Kamieniecki, Ana Okolus

06.03.2019 21:06

(akt. 07.03.2019 11:39)

Siatkarze Legii wygrali w decydującym meczu z zawodnikami Centrum Augustów 3:1 i awansowali do kolejnej rundy fazy play-off drugiej ligi. W dwumeczu zwyciężyli 3:2. W półfinale rywalem legionistów będzie Metro Warszawa, które zapewniło sobie awans pokonując 3:1 Huragan Międzyrzec Podlaski.

Środowe spotkanie rozgrywane w hali przy ulicy Niegocińskiej obejrzało na  żywo nieco ponad sto osób. Na trybunach pojawił się m.in. Jarosław Jankowski, członek zarządu piłkarskiej Legii, który zajmuje się sekcjami "Wojskowych". Starcie od początku przebiegało po myśli legionistów. Nasi siatkarze szybko objęli wysokie prowadzenie i nie go wypuścili z rąk wygrywajac pierwszego seta 25:15. Niestety druga część gry należała do drużyny Centrum Augustów i skończyło się 17:25. Na szczęście legioniści pozbierali się po nieudanym secie drugim secie i w trzecim po wyrównanej walce zwyciężyli 25:22. Identycznym wynikiem zakończył się kolejny set i awans do półfinału stał sie faktem. Dużą rolę w wygranej odegrali najlepiej punktujący Tomasz Belczyk i Mateusz Pazgan.

Legia w kolejnej fazie serii play-off zagra z Metrem Warszawa. W drugim półfinale BAS Białystok zagra z AZS UWM Olsztyn.

Legia Warszawa – UKS Centrum Augustów 3:1 (25:15, 17:25, 25:22, 25:22)

Legia: Obuchowicz 7, Stelmaszczyk 8, Pazgan 14, Belczyk 17, Godlewski 9, Tomczak, Grodzicki 1, Buczek 4, Stępień 2