Reklama HEG

Siatkówka: Cztery rundy od awansu

Dariusz Oleś

Źródło: Legia.Net

20-03-2018 / 12:25

(akt. 02-12-2018 / 11:32)

Zakończyły się rozgrywki fazy zasadniczej drugiej ligi mężczyzn. Legia Warszawa zajęła czwarte miejsce i w kolejnej rundzie, rozgrywanej na zasadach play-off, zmierzy się z AZS-em Olsztyn. Będzie to jednak dopiero pierwszy z czterech kroków, jakie warszawiacy będą musieli przejść, by myśleć o awansie do pierwszej ligi. Pierwszy mecz odbędzie się w najbliższą sobotę na wyjeździe.

I runda play-off (terminy: 24.03.2018r., oraz 7/8.04.2018r..)

 

W pierwszej rundzie play-off zagra osiem najlepszych drużyn z "legijnej grupy". Schemat konfrontacji jest prosty: pierwsza ekipa zmierzy się z ostatnią, druga z siódmą i tak dalej. Pary prezentują się następująco.

 

A – MUKS Huragan Wołomin (8) – BAS Białystok (1)

 

B – KS Metro Warszawa (7) – Energa Net Ostrołęka (2)

 

C – Wola Warszawa (6) – UKS Centrum Augustów (3)

 

D – AZS UWM Olsztyn (5) – Legia Warszawa (4)

 

Rywalizacja będzie toczyć się do dwóch zwycięstw, a pierwsze spotkanie odbędzie się na parkiecie drużyny, która zajęła niższe miejsce w ligowej tabeli. Zespoły, które przegrają, na podstawie tabeli z fazy zasadniczej, zostaną sklasyfikowane na pozycjach 5-8.

 

II runda play-off (terminy: 21/22.04.2018r., 28/29.04.2018r., 2.05.2018r..)

 

W tej fazie zagrają już tylko cztery zespoły, gdzie pary będą stanowić:

 

E – zwycięzca D – zwycięzca A

 

F – zwycięzca C – zwycięzca B

 

Rywalizacja będzie toczyć się do trzech zwycięstw, a pierwsze spotkanie odbędzie się na parkiecie drużyny, która zajęła niższe miejsce w ligowej tabeli. Triumfatorzy oraz pokonani, na podstawie tabeli z fazy zasadniczej, zostaną sklasyfikowani na pozycjach 1-2 oraz 3-4. W przypadku awansu, w tej rundzie na legionistów będzie czekał Huragan Wołomin lub BAS Białystok.

 

Turniej półfinałowy (termin: 11-13.05.2018r..)

 

Zwycięzca pary E oraz F (czyli drużyny, które ostatecznie zostaną sklasyfikowane na miejscach 1-2), przystąpią do turnieju półfinałowego, gdzie w czterozespołowych grupach, będą rozgrywać spotkania każdy z każdym (bez rewanżów, łącznie po trzy mecze). Dwie najlepsze drużyny z danej grupy uzyskują awans do turnieju finałowego. Pierwszy i drugi zespół grupy drugiej, przystąpi do rywalizacji z dwoma najlepszymi drużynami grupy trzeciej.
Pozostałe (dwie) czterozespołowe grupy będą tworzyły dwie najlepsze drużyny grupy pierwszej i czwartej oraz dwie najlepsze drużyny grupy piątej i szóstej. Łącznie do turnieju finałowego awansuje sześć klubów.
Gospodarza turnieju wyłoni konkurs ofert lub (w razie braku zainteresowania organizacją półfinału) losowanie.

 

Turniej finałowy (termin 23-27.05.2018r..)

 

Do decydującego o awansie turnieju przystąpią zespoły, które w swoich półfinałowych grupach zajęły miejsca 1-2. Sześć drużyn zostanie podzielonych (w drodze losowania, przy założeniu, że jednej grupy nie może znaleźć się trzech zwycięzców półfinałów) na dwie, trzyzespołowe grupy A i B i rozegrają mecze każdy z każdym, w pierwszych trzech dniach turnieju.
Po rozegraniu spotkań w grupach, do następnej rundy przechodzą po dwie najlepsze drużyny, tworząc nową czterozespołową grupę, w której zostaną zachowane wyniki z grup w ramach tych czterech zespołów. W tej ostatniej fazie rozpiska meczów wygląda następująco:

 


IV dzień, mecz pierwszy: zwycięzca grupy A z drugim zespołem grupy B
IV dzień, mecz drugi: zwycięzca grupy B z drugim zespołem grypy A
V dzień, mecz pierwszy: drugi zespół grupy A z drugim zespołem grupy B
V dzień, mecz drugi: zwycięzca grupy A ze zwycięzcą grupy B
Awans uzyska pierwsza i druga drużyna turnieju.
Gospodarza turnieju wyłoni konkurs ofert lub (w razie braku zainteresowania organizacją półfinału), losowanie.

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094