Karolina Makulska

Źródło: legiasiatka.pl, Legia.Net

02.12.2014 00:21

(akt. 13.12.2018 14:41)

W ramach 9. kolejki II ligi drużyna MKS MDK Legia Warszawa zmierzyła się z UMKS MOS Wola Warszawa. Podopieczni trenera Stępczyńskiego ulegli w czterech setach 1:3.

Zdjęcia z meczu (fot. Karolina Makulska)

Pierwszy set był wyrównany, zacięta walka trwała do momentu, w którym to goście zakończyli seta asem serwisowym i wynikiem 29:31. Kolejna partia rozpoczęła się od skutecznego ataku Legii. W pewnym momencie nasi gracze wyraźnie wygrywali, ale w końcówce seta przewaga nieco stopniała. Na szczęście Kulik pomylił się na zagrywce i Legia miała pierwszą piłkę setową. Goście obronili dwa setbole, jednak chwilę później legioniści udanym atakiem ze środka wyrównali stan meczu.

Długą wymianę na początku trzeciej partii zakończył udany blok Rosy. Skutecznym atakiem i asem serwisowym popisał się Godlewski i Legia już od początku prowadziła. Tak było niemal do końca trzeciej części gry, prowadzenie 21:18 wydawało się bezpieczne. Po chwili jednak, podwójne odbicie po stronie Legii oraz blok na Jakubie Kocu sprawił, że z przewagi pozostał tylko 1 punkt. Atak Daniela Rosy dał Legii pierwszą piłkę setową, której wojskowi nie wykorzystali. Zatrzymany został Szymański i gra toczyła się na przewagi. Przy stanie 28:29 Rosa posłał piłkę w aut i to MOS objął prowadzenie w całym spotkaniu.

W czwartym secie od początku przewagę mieli goście i ją wykorzystali, Tym samym UMKS MOS Wola Warszawa zgarnął w tym starciu pełną pulę punktów.

MKS MDK Legia Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 1:3 (29:31, 25-23, 28:30, 18:25)

MKS MDK Legia Warszawa: Rosa, Maron, Koc, Szewczyk, Szymański, Godlewski, Kuś (L) oraz Nieora, Bodzon, Pietrzyk, Zackiewicz

UMKS MOS Wola Warszawa: Monkiewicz, Załęcki, Ilewicz, Siuta, Daraszkiewicz, Dziwierek Bujniak (L) oraz Wojtulewicz, Kacperkiewicz, Rudzki, Daraszkiewicz, Kulik, Siuta