Siatkówka: Drugie zwycięstwo z rzędu

Źródło: siatkowka.legia.com

06.12.2015 00:53

(akt. 07.12.2018 18:20)

Siatkarze Legii po zeszłotygodniowym zwycięstwie z zespołem z Międzyrzeca, w sobotę pokonali „sąsiada” w ligowej tabeli, drużynę AZS UWM Olsztyn 3:1. Dzięki temu zwycięstwu Legia przesunęła się na 8. miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszy set to zdecydowana dominacja „Wojskowych”. Przekonywujące zwycięstwo 25:14, warszawianie zawdzięczają głównie doskonałej zagrywce, wykorzystanym kontrom i mniejszej liczbie błędów. Druga partia dostarczyła najwięcej emocji kibicom zgromadzonym w hali XXIII LO na warszawskiej Pradze-Południe. Prowadzenie zmieniało się co chwilę. Kiedy wydawało się, że legioniści rozstrzygną losy seta na swoją korzyść dzięki dwóm piłkom setowym, to rywale zwycieżyli 29:27 doprowadzili do remisu 1:1.

Trzecia i czwarta partia miały podobny przebieg. Do środkowej fazy seta toczyła się w miarę wyrównana walka, a potem gospodarze odskakiwali na kilka punktów. W dużej mierze to zasługa doskonałej gry w polu serwisowym i w ataku Kamila Pietrzyka, MVP spotkania. Sety wygrane do 17 i 22 przypieczętowały zwycięstwo „Wojskowych” 3:1 i zdobycie kolejnych 3 punktów do ligowej tabeli. Tym samym Legia przeskoczyła dzisiejszych rywali w klasyfikacji rozrywek i z dorobkiem 11 punktów zajmuje obecnie 8. miejsce.

Legia Warszawa – AZS UWM Olsztyn 3:1
(25:14, 27:29, 25:17, 25:22)