Siatkówka: Gra o awans

Logo Legia.Net

Dariusz Oleś

Źródło: Legia.Net, siatkowka.legia.com

24-04-2019 / 11:10

(akt. 24-04-2019 / 11:26)

Po jedenastu sezonach gry na drugoligowych parkietach, którym w międzyczasie towarzyszyły burzliwe losy, Legia Warszawa stanie przed szansą awansu na zaplecze PlusLigi. 8-krotny mistrz Polski i jedna z najbardziej zasłużonych sekcji „Wojskowych” ma szansę na zrobienie kroku w kierunku odbudowy wielkiej marki. Aby tak się stało, warszawiacy — najpierw Strzelcach Opolskich, a później w Kędzierzynie-Koźlu – muszą zająć pierwsze lub drugie miejsce w turnieju finałowym.

Legioniści przystąpią do imprezy jako druga ekipa grupy II. W bieżących rozgrywkach zespół prowadzony przez trenera Daniela Kołodziejczyka, w rundzie zasadniczej, ustąpił miejsca jedynie niepokonanemu BAS-owi Białystok. Nasi zawodnicy nie bez problemów ale jednak przebrnęli przez kolejny etap, jakim była faza play-off. Kolejnym przystankiem w walce o I ligę był turniej półfinałowy. Po pewnym zwycięstwie z MOSiR-em Sieradz i gładkiej porażce z BAS-em Białystok, legioniści przystąpili do spotkania o być albo nie być w finałach. Rywalem była drużyna Czarnych Rząśnia, która zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko. Po pięciosetowym boju ręce w geście radości ostatecznie wznieśli legioniści, którzy zwycięstwem 3:2 przypieczętowali swój udział w imprezie finałowej.

Tam na Legię Warszawa czeka niepokonany BAS Białystok, notująca sporadyczne potknięcia LUK Politechnika Lublin, a w dalszej fazie, być może: ZAKSA Strzelce Opolskie i Trefl Lębork, czyli satelickie ekipy zespołów PlusLigi oraz mający od kilku lat pierwszoligową aspiracje Chrobry Głogów. Pierwszy mecz zawodnicy Legii Warszawa zagrają dzisiaj (24.04) o godzinie 18, a przeciwnikiem będą akademicy z Lublina. W czwartek warszawiacy zmierzą się z BAS-em, któremu będzie okazja zrewanżować się za wcześniejsze niepowodzenia.

Terminarz Legii Warszawa w turnieju finałowym:

24.04.2019

18:00 Legia Warszawa – LUK Politechnika Lublin

25.04.2019

17:00 BAS Białystok – Legia Warszawa

Kadra na turniej finałowy: Wojciech Sumara, Daniel Rosa, Tomasz Obuchowicz, Maciej Stępień, Igor Stelmaszczyk, Kacper Buczek, Kamil Graczyk, Mateusz Grodzicki, Artur Gromelski, Kamil Szewczyk, Tomasz Belczyk, Mariusz Godlewski, Bartosz Tomczak. Trener: Daniel Kołodziejczyk.

Runda zasadnicza: 2. miejsce – 16 meczów – 37 punktów – sety 42:20
I runda play-off: Legia Warszawa(2) – UKS Centrum Augustów(7) 3:2 (3:2, 3:0, 2:3, 1:3, 3:1)
II runda play-off: Legia Warszawa(2) – KS Metro Warszawa(3) 3:1 (3:0, 3:2, 2:3, 3:1)

Turniej półfinałowy (Białystok): 2. miejsce (3:0 z MOSiR-em Sieradz, 1:3 z BAS-em Białystok, 3:2 z Czarnymi Rząśnia)

Komentarze (1)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy sierżant
  • 0 / 0
Do boju!