Siatkówka: Gregorowicz i Prokopczuk w Legii

Maciej Ziółkowski

Źródło: tauron1liga.pl, siatka.org, Legia Warszawa Sekcja Siatkówki

26-07-2022 / 23:30

(akt. 26-07-2022 / 23:31)

Siatkarska Legia ma dwóch nowych zawodników: Rafała Prokopczuka (rozgrywający; rocznik 1999; Mickiewicz Kluczbork) i Michała Gregorowicza (środkowy; rocznik 2000; KS Metro Warszawa).

fot. Sekcja Siatkówki Legii Warszawa (Facebook)

Rafał Prokopczuk w okresie młodzieżowym był związany z MOS-em Wola Warszawa. Karierę seniorską kontynuował w AZS-ie Częstochowa, a potem przeniósł się do Heitec Volleys Eltmann. Rozgrywki 2020/21 spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, gdzie miał okazję zbierać cenne doświadczenie u boku Benjamina Toniuttiego. Sięgnął z tym klubem po Superpuchar Polski, Puchar Polski, srebrny medal PlusLigi oraz złoty medal Ligi Mistrzów. W poprzednim sezonie był rozgrywającym Mickiewicza Kluczbork – zagrał 30 meczów w I lidze, zdobył 41 punktów.

Michał Gregorowicz to wychowanek KS-u Metro Warszawa, do seniorskiej drużyny dołączył po ukończeniu wieku juniora. Środkowy ma 198 cm wzrostu, do niedawna występował w II lidze. 

Nowym szkoleniowcem siatkarzy Legii został Krzysztof Wójcik, który przez ostatnie 12 lat prowadził inny zespół ze stolicy, czyli MOS Wola. Do "Wojskowych" trafił też stamtąd Paweł Szczepaniak (atakujący).

Komentarze (2)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Witamy w Legii i życzymy powodzenia
Generał broni
  • 0 / 0
Witamy na pokładzie...