News: Siatkówka: Legioniści wygrywają z Francuzami

Siatkówka: Legioniści wygrywają z Francuzami

Maciej Baranowski

05.09.2015 13:52

(akt. 13.12.2018 09:11)

Drużyna siatkarska Legii Warszawa zwyciężyła z Paris Saint Cloud SF po zaciętym i emocjonującym widowisku inaugurującym turniej City Volley Cup 2015.

Zdjęcia z meczu (fot. Maiej Baranowski)

Legia Warszawa - Paris Saint Cloud SF 3:2 (15:25 25:16 23:25 25:18 15:10)

Pierwsza partia meczu nie wyszła naszym zawodnikom najlepiej. Paryżanie dominowali przez cały set, utrzymując bezpieczną przewagę nad legionistami. Słaba postawa wynikała m. in. z niskiej skuteczności ataków, które nie sprawiały gościom żadnych problemów. Na szczęście słaby obraz drużyny został zatarty w drugim secie. Tym razem siatkarze Legii Warszawa uzyskali dużą przewagę już na samym początku. Przerwy czasowe brane przez francuskiego szkoleniowca na niewiele się zdały i gospodarze szybko wygrali seta.

Trzecia partia była najbardziej zacięta. Po świetnym początku Legii do głosu doszli goście i wyrównali stan punktowy w połowie seta. W końcówce obie drużyny toczyły twardą walkę o każdy punkty. Niestety górą byli Francuzi. W czwartym secie, podobnie jak w drugim, Legia szybko uzyskała dużą przewagę - gospodarze prowadzili aż 10:2. Szybko doprowadzili także do pierwszej piłki setowej. Wtedy do gry legionistów wdarła się nerwowość i Francuzom udało się obronić kilkanaście piłek. Na szczęście dzięki dużej przewadze udało się doprowadzić do wyrównania w setach.

W tie-breaku trudno było na początku wskazać faworyta. Zarówno gospodarze jak i goście równo punktowali aż do pierwszej przerwy czasowej przy stanie 10:10. Potem Legia zaczęła grać jak z nut - szybko doprowadzili do piłki meczowej przy stanie 14:10. Kolejna przerwa czasowa nie zmieniła obrazu gry i po ostatnim punkcie cieszyli się siatkarze Legii Warszawa.

Kolejny mecz już w sobotę o godzinie 17 także na Arenie Ursynów. Legia Warszawa podejmie tym razem Polonię Londyn. Wstęp na mecz jest bezpłatny.