News: Siatkówka: Legia wygrywa na inaugurację

Siatkówka: Pewna wygrana z Wichrem

Źródło: legiasiatka.pl

31.01.2015 18:39

(akt. 04.01.2019 13:12)

Legia Warszawa pokonała Wicher Wilkasy 3:0 w meczu 16. Kolejki II ligi siatkówki. Dominacja Legii nie podległa dyskusji. Początek meczu to spokojna gra legionistów, którzy wykorzystywali błędy gości. W połowie seta gracze Wichra „włączyli drugi bieg” i stopniowo zaczęli odrabiać straty, by przy stanie 19:20 po raz pierwszy w meczu objąć prowadzenie. Emocjonującą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze wykorzystując drugą piłkę setową i wygrywając 26:24.

Druga partia miała podobny przebieg, jednak zamiast przestoju w środkowej części seta, nasi zawodnicy konsekwentnie powiększali wypracowaną przewagę. Duża liczba punktowych bloków, dobra postawa środkowych – Daniela Rosy i Dariusza Staniszewskiego, pozwoliły na zwycięstwo 25:18

W trzeciM secie równorzędna walka toczyła się do stanu 10:10. Od tego momentu wydarzenia na boisku zdominowali legioniści. Duża liczba błędów gości, skuteczna zagrywka oraz szczelny blok pozwoliły spokojnie rozstrzygnąć partię wynikiem 25:16. 3:0 i 3 punkty zostają w Warszawie. Następne spotkanie nasza drużyna rozegra 21 lutego na hali UMKS MOS WSM Woli Warszawa przy ul. Rogalińskiego.

Legia Warszawa – KS Wicher Wilkasy 3:0 (26:24, 25:18, 25:16)

Legia: Rosa, Staniszewski, Koc, Szewczyk, Szymański, Godlewski oraz Kuś (l), Pojawis, Pietrzyk, Bodzon, Zackiewicz, Nieora

Wicher: Budny Mac., Masłowski, Kowzowicz, Lis, Budny Mat., Masłowski, Zajączkowski oraz Kędzierski (l), Mrozik, Masiul