News: Siatkówka: Legioniści przegrywają w Augustowie

Siatkówka: Pierwsza ważna wygrana z Hajnówką

07.03.2015 20:47

(akt. 04.01.2019 13:25)

W pierwszym meczu fazy play-out, której stawką jest utrzymanie się w lidze, siatkarze Legii wygrali z SKS Hajnówka 3:0. W pierwszym secie 25:14, w drugim 26:24 i w trzecim również 26:24. Drugie spotkanie zostanie rozegrane w niedziele o godzinie 13. - oczywiście w hali na Polnej. Rywalizacja rozgrywana jest systemem do trzech zwycięstw.

Fotoreportaż z meczu

Legioniści w pierwszym secie wręcz zdeklasowali rywali i gdyby nie kilka mniej uważnych momentów goście nie uzyskaliby wyniku dwucyfrowego. W kolejnych setach nie było już tak łatwo. Na szczęście oba zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. W drugim secie mimo kilkupunktowej przewagi przez większość czasu doszło do nerwowej końcówki. Legia prowadził 24:20, ale goście zdołali doprowadzić do remisu. Na szczęście nie zdarzył się dramat i dwie kolejne piłki wygrali gospodarze. W trzecim secie to goście uzyskali kilkupunktową przewagę, ale w końcówce warszawiacy odrobili straty. Niestety powtórzyła się sytuacja z poprzedniej partii i ponownie rywale zdołali dogonić Legię. Najpierw jednak zawodnik z Hajnówki zaserwował w siatkę, a następnie dobrą akcję przeprowadzili legioniści i rozstrzygnęli ten mecz na swoją korzyść.