Siatkówka: Poważna walka o awans?

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net, Legia Warszawa Sekcja Siatkówki

23-07-2020 / 06:45

(akt. 23-07-2020 / 01:56)

Siatkarze Legii Warszawa od reaktywacji sekcji występują w drugiej lidze. Teraz stołeczna drużyna dokonuje wzmocnień, które mają pozwolić na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Legijni siatkarze mają za sobą sezony, w których rywalizowali o awans do pierwszej ligi, lecz nie byli w stanie ostatecznie zdobyć promocji. Teraz "Wojskowi" dokonują wzmocnień, przez co będą w gronie faworytów do osiągnięcia czołowych miejsc. 

Sekcja siatkówki Legii sprowadziła już dwóch nowych zawodników. Z klubem związali się libero Dorian Kowalczyk, który w poprzednim sezonie reprezentował UKS Drawsko Pomorskie. Ważnym graczem stołecznej ekipy powinien być przyjmujący Szymon Pałka. To gracz mający za sobą grę w pierwszej lidze. Przez ostatnie dwa lata reprezentował Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki, a wcześniej występował choćby w TSV Sanok czy Karpatach Krosno. 

Kluczem do sukcesu legijnych siatkarzy może okazać się osoba szkoleniowca. Władze sekcji postawiły na człowieka, który ma doświadczenie w niższych ligach, jak i w elicie. Warszawską ekipą zajmie się Mateusz Mielnik, który ostatnie sezoy spędził w Ślepsku Suwałki. Najpierw sam poprowadził klub do awansu do Plus Ligi, a w najwyższej klasie rozgrywkowej współpracował z Andrzejem Kowalem.

Poprzednie rozgrywki stołeczna ekipa zakończyła na na piątym miejscu w grupie drugiej. Władze Legii wprost zapowiadają, że celem zespołu będzie awans do pierwszej ligi. Nowy sezon rozpocznie się we wrześniu. "Wojskowych"czeka rywalizacja z AZS Olsztyn, Bestios Białystok, Camper Wyszków, Metrem Warszawa, MOS-em Wola, Międzyrzecką Trójką, SMS-em Spała II, Centrum Augustów oraz Spartą Grodzisk Mazowiecki.

Komentarze (3)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
  • 0 / 0
Jest Verva i dobra siatkówka w Warszawie ,szkoda ze nie pod szyldem Legii.
Pięknie by było gdyby siatkarska Legia grała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mecze na Torwarze z resoviami czy innymi bełchatowami.
Super wiadomość!Kiedyś Legia to była potęga(no prawie ;-)) Pamiętam,jak do mojego Tomaszowa przyjechała Legia na mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej,a jej trenerem był Hubert Wagner.Wszyscy nasi na niego patrzyli.Tak w sumie myślę,że za kontrakty i zakupy dwóch nietrafionych grajków grzejących ławę u nas w piłkę,to można chyba super drużynę siatkarską zbudować ...ehhh....