Reklama HEG

Siatkówka: Przebudowana drużyna rozpoczyna sezon

Dariusz Oleś, Ana Okolus

Źródło: Legia.Net

29-09-2017 / 22:30

(akt. 12-12-2018 / 22:20)

W sobotę o godzinie 17.00, w hali przy ulicy Niegocińskiej 2, nowy sezon, meczem z Lesanem Halinów, zainaugurują siatkarze warszawskiej Legii. O tym, że jest to bardzo ważny sezon dla sekcji, niech świadczy fakt, iż w okresie przygotowawczym przeprowadzono małą rewolucję w kadrze drużyny. Rewolucję, która ma dać Legii Warszawa upragniony awans na zaplecze Plus Ligi.

Po poprzednim, rozczarowującym sezonie, zarząd „Wojskowych” postanowił rozstać się z dotychczasowym trenerem pierwszego zespołu, Pawłem Rzepińskim. Jego miejsce zajął były szkoleniowiec Huraganu Wołomin, Daniel Kołodziejczyk. Były zawodnik Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz AZS-u Biała Podlaska, oprócz prowadzenia zespołów klubowych (m.in. stołeczne Metro), może pochwalić się prowadzeniem kadr województwa mazowieckiego. To właśnie z nich na szerokie wody wpłynęli m.in. Karol Kłos i Bartłomiej Lemański - reprezentanci Polski. 

 

Oprócz zmian na ławce trenerskiej, nie obyło się bez roszad w samej drużynie. Już w trakcie poprzedniego sezonu z klubem rozstali się z przyjmujący Albert Pojawis oraz Jakub Koc, a także atakujący Kacper Buczek. W ich miejsce w trakcie rozgrywek przyszli środkowy Tomasz Belczyk oraz przyjmujący Damian Gawrych. Po sezonie podziękowano również czterem innym siatkarzom. Byli to: Mateusz Grodzicki (przyjmujący) Damian Gawrych (przyjmujący), Olgierd Cybulski (libero) i Marcin Górski (rozgrywający).

 

Do drużyny dołączyli natomiast zawodnicy, którzy mają być ważnymi ogniwami zespołu w walce o awans. Kadrę warszawskiej Legii wzmocnił przyjmujący Mateusz Hes, który wyleczył kontuzję kolana i jest w pełni gotowy, by pomóc drużynie. Oprócz niego, umowy z klubem podpisali: libero Patryk Bujniak (wcześniej BAS Białystok), atakujący Igor Stelmaszczyk (Czołg AZS Uniwersytet Warszawski), rozgrywający Maciej Stępień oraz przyjmujący Mateusz Majcherek (obaj KS Metro). Po kilkunastu latach gry poza klubem, na powrót zdecydował się Piotr Świerżewski, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy ekipy z Halinowa. 32-letni środkowy będzie najstarszym zawodnikiem Legii w nadchodzącym sezonie.

 

Przygotowania do sezonu zawodnicy rozpoczęli z początkiem sierpnia od rozpisanych przez szkoleniowca ćwiczeń na siłowni. W połowie miesiąca drużyna przeniosła się do hali, gdzie przygotowywała się pod kątem taktycznym. "Wojskowi" wzięli też udział w dwóch międzynarodowych turniejach: „Praga Płd Cup” oraz „City Volley Cup”, gdzie zajmowali trzecie lokaty.

 

Jak już informowaliśmy, zmiany w sekcji związane były nie tylko z kadrą klubu, ale również z obiektem. Halę przy ulicy Naddnieprzańskiej, w której dotychczas Legia rozgrywała swoje spotkania, zmieniono na nowocześniejszą halę na Służewie, która mieści się przy ulicy Niegocińskiej 2 (kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 271). Nowy „dom” siatkarskiej Legii jest dużo lepiej skomunikowany. Ma to na celu przyciągnąć większe grono kibiców, którzy będą wspierać drużynę w walce o upragniony awans – do czego serdecznie zapraszamy. 

Komentarze (1)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~RockandRoll
  • 0 / 0
Do szkoły to ja chodziłem osiem lat plus zerówka w latach 80-tych