News: Siatkówka: Legioniści przegrywają w Augustowie

Siatkówka: Punkt na początek sezonu

Źródło: legiasiatka.pl

27.09.2015 14:50

(akt. 04.01.2019 13:25)

W pierwszym meczu nowego sezonu II ligi siatkarze Legii Warszawa przegrali na wyjeździe z AZS UWM II Olsztyn 2:3. „Wojskowi” wygrali pierwsze dwa sety, jednak potem nie byli w stanie postawić „kropki nad i” i zakończyć spotkania zwycięstwem.

Mecz podsumowuje drugi trener, Paweł Rzepiński: Spotkanie rozpoczęliśmy dobrze i dzięki pewnej grze udało się wygrać w pierwszych dwóch partiach. Trzeci set olsztynianie rozpoczęli ze zmianą na pozycji rozgrywającego. Nowy zawodnik od początku „zaznaczył” swoją obecność posyłając serię trudnych zagrywek. Straty z początku seta nie udało się odrobić. W czwartym secie zabrakło nam konsekwencji, przez poszczególne akcje i błędy uciekło nam kilka punktów dzięki czemu olsztynianie doprowadzili do remisu w całym meczu. Piąty set rozpoczął się od naszego prowadzenia 6:4, jednak po chwili gospodarzy wyszli na prowadzenie 8:6, którego nie oddali już do końca spotkania. Zabrakło nam konsekwencji, ale cały mecz można ocenić pozytywnie. Drużyna robi postępy, rozwija się w dobrym kierunku i myślę, że jest kwestią czasu i dalszego zgrywania, kiedy ten zespół grać będzie jeszcze lepiej.

Okazja do pierwszego zwycięstwa już w najbliższą sobotę! O godz. 17:00, Legia zmierzy się w hali CRS Bielany przy ul. Lindego 20 z Czołgiem AZS UW Warszawa. Serdecznie zapraszamy! Doping naszym siatkarzom będzie niezwykle potrzebny.

AZS UWM II Olsztyn – Legia Warszawa 3:2 (23:25, 20:25 25:17, 25:23, 15:10)

Legia Warszawa: Godlewski, Koc, Szewczyk, Buczek, Rosa, Staniszewski oraz Bujniak (l), Pietrzyk, Pawłowski, Mulik, Pojawis, Zackiewicz