Słabnąca pozycja Radosława Kucharskiego

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

03-10-2020 / 09:37

(akt. 03-10-2020 / 18:40)

Pozycja dyrektora sportowego Legii Warszawa, Radosława Kucharskiego jeszcze nigdy nie była tak słaba i nie można wykluczyć, że dojdzie do zmiany na tym stanowisku.

Dyrektor sportowy Radosław Kucharski jest związany z Legią Warszawa od wielu lat – był trenerem, skautem, szefem tego działu, aż dwa lata temu objął stanowisko osoby odpowiedzialnej za transfery. Początek miał niezły – zawodnicy, których sprowadzał zwykle pasowali do drużyny. Tak było z Jose Kante, Pawłem Wszołkiem, Mateuszem Cholewiakiem, Walerianem Gwilią, Luquinhasem czy Bartoszem Sliszem. Czasem działał niemal w pojedynkę – tak było w przypadku Tomasa Pekharta. O negocjacjach z nim w klubie mało kto wiedział. Nie potwierdził swojego potencjału Arvydas Novikovas – z różnych powodów, choć on został sprowadzony na prośbę Aleksandara Vukovicia. Na minus trzeba zapisać Piotra Pyrdoła i przede wszystkim Ivana Obradovicia. Choć paradoksalnie dzięki temu, że ten zawiódł, mógł zaistnieć Michał Karbownik, inaczej zapewne wylądowałby w Radomiaku. Wszystko się więc spinało.

Problemy rozpoczęły się latem. Sztab szkoleniowy ustami trenera Aleksandara Vukovicia zapowiedział, że by walka o fazę grupową europejskich pucharów mogła być skuteczna, potrzebni będą nowi, wartościowi piłkarze – nawet w liczbie czterech czy pięciu. Piłkarze ci mieli pomóc w walce o fazę grupową czyli starciu o potężny zastrzyk finansowy. Legia sięgnęła po Artura Boruca, Josipa Juranovicia, Filipa Mladenovicia, Bartosza Kapustkę,Rafaela Lopesa i Joela Valencię. Jednak tylko Boruc spełania oczekiwania. Mladenović popełnił błędy, które wiele Legię kosztowały właśnie na arenie międzynarodowej, ale przecież nie jest tak, że w Lechii ich nie popełniał. Legia biorąc go musiała być świadoma braków Serba. Lopes przyszedł kontuzjowany, musiał ją długo leczyć i potrzebuje czasu. Jak i kolejni. Kapustka i Valencia długo nie grali i trzeba ich odbudować. Niepokojące w tym przypadku jest to, że Ekwadorczyk jest wypożyczony za rok i pesymiści obawiają się, że jak się już odbuduje, to odejdzie z Łazienkowskiej. Juranović miał pecha, został poddany kwarantannie i musi nadrobić zaległości. Debiutował przeciwko GKS-owi Bełchatów w Pucharze Polski (6:1), zaprezentował się bardzo dobrze, ale jak pokazały kolejne spotkania, tamten mecz nie był żadnym wyznacznikiem formy.

Cała szóstka zagrała w najważniejszym meczu w tym sezonie z Karabachem Agdam od pierwszej minuty i wszyscy gracze z pola zawiedli, nie byli gotowi na takie starcie. W klubie zawrzało, wszyscy są poddawani ocenie. Pozycja Kucharskiego osłabła, tak słaba nigdy nie była. O ile wszyscy sobie cenią transfery z klubu i dobre pieniądze zarobione przy tych ruchach, o tyle wśród tych przychodzących, szczególnie ostatnio, nie było dobrze. Trzeba jednak pamiętać, że Kucharski i podlegli mu ludzie działają w specyficznych warunkach finansowych, z bardzo ograniczonym budżetem na kwoty odstępnego.

Sprawa nie jest przesądzona, ale nie można wykluczyć, że dojdzie do zmiany na stanowisku dyrektora sportowego. W przeszłości prowadzono rozmowy z Jackiem Zielińskim. Teraz pada za to nazwisko Mariusza Piekarskiego, będącego od dawna w stałym kontakcie z Dariuszem Mioduskim.

Komentarze (506)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Radziu, zebrałeś świetny zespół, teraz zabieraj manatki i s******aj dziadu z Legii!
~WuPe
 • 0 / 0
Mladenovic to reprezentant swego kraju, Kapustka ma się odbudować, ale gra w każdym meczu, z przyjścia Lopesa wszyscy si,ę cieszyli, że jest to piłkarz na teraz...
A to numer z tym Piekarskim...
DM najpierw zatrudnia Radka Kucharskiego na stanowisko dyrektora który z Piekarskim robi interesy a teraz...jeśli to prawda będzie bez pośrednika Piekarski robił dalej interesy w Legii z Legią )))))
Czy to nie jest Dom Wariatów ???
Oj DM chłopie oddaj klub komuś kto będzie mieć i kasę i plan bo zruinujesz do końca wszystko...
Generał broni
 • 0 / 0
Trzeba zacząć od tego, że przy normalnym prezesie pozycja tego pana nigdy nie byłaby mocna.
A Kucharski miał coś w ogóle do powiedzenia? Bo jak dla mnie to on był bardzo cichym, a wręcz dyskretnym dyrektorem sportowym.
Generał broni
 • 0 / 0
Swoje za uszami ma.
Pułkownik
 • 4 / 0
Szczerze mówiąc już dawno nie było takiego nastroju w Legii.
Wygląda to tak jakby w klubie wszystko upadlo.
Nie mamy składu z prawdziwego zdarzenia, zawiódł trener i władze. Kasa klubu jest prawie pusta
Zostaliśmy w jakimś dziwnym położeniu.
Wszyscy są smutni i zalamani , nikt nie ma pomysłu co dalej.
Ano trzeba odbudować drużynę, zmniejszyć pensje zawodników do lepszych czasów i pozwolić odejść tym którzy się na to nie godzą. Dalej przy mądrych transferach i pracy akademii mamy szanse na powrót do pucharów europejskich. Potencjał jest.
Trudno mi to przechodzi przez gardło ale pewnie przyjdzie nam wziąć trochę przykładu z Amiki i trenera Żurawia.
Prezes , dyrektor sportowy oraz Vuko zagalopowali się i doprowadzili drużynę do ruiny. Czeka nas praca od podstaw i na to musimy się przygotować.
Głowy do góry.
Generał broni
 • 1 / 0
Przede wszystkim właściciel, kolego. On tu jest największym szkodnikiem.
Pułkownik
 • 0 / 0
Mac
Nie mówię: Nie...
To co piszesz może być najbardziej prawdopodobne.
Generał broni
 • 2 / 3
Słabnąca pozycja piłkarskiego niedouka takie rzeczy tylko w Legii. A skąd on niby miał mieć mocną pozycję poza tym, że w kategorii dyrektor sportowy jest tylko trochę mniej głupi niż prezes.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Jutro zamyka się okienko transferowe a tu cisza jak makiem zasiał. Nikt nie chce tych naszych bo zmęczeni czy co?
Pułkownik
 • 1 / 0
Czy nie widać w jakiej są formie...
Po co komu tacy gracze?
Generał broni
 • 1 / 0
Pieniądze na transfery wydano na pensję dla Pana Walencji, który ma się u nas odbudować na pozycji Lukiniasa (bo to w sumie tali sam piłkarz) a potem odbudowany wróci do Brenfordu skąd szybko wyleci i wróci do Piasta.
Z innej beczki... Gdzie jest Nagy?
Szuka klubu, nie musi się spieszyć. Kontrakt do czerwca 2021 r.
To jak w tel lidze a zwlaszcza u nas pali sie w piecu kasa to jest porazka. PKP I C+ moze placic rocznie 2 x tyle I tu sie nic nie zmieni.
PKO oczywiscie
Czy właściciel ma jakiś interes w utrzymaniu prezesa na stołku, czy inne sprawy go zajmują i nie wie co się dzieje w tej firmie, a może mu głupio podjąć taką decyzję, bo przyzna się do popełnienia błędu?
Pułkownik
 • 1 / 0
a tak z innej beczki z tym Kapustka to ich ktoś nieźle wpuścił w kanał. Po 4 latach odbijania się od różnych drużyn ktoś wpadł na genialny pomysł, że właśnie w Legii się odnajdzie i będzie wzmocnieniem reprezentacji. FC Sanatorium ma specjalny ultra tajny program odbudowywania zawodników.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Pan Radosław Kucharski: skaut TAK, dyrektor sportowy NIE.
Sierżant
 • 3 / 0
Obawiam się tylko jednej rzeczy, nikt poważny nie będzie chciał współpracować z Mioduskim na zasadzie jestem dyr sportowym daje rekomendacje a wszystko zatwierdza prezes. Za to prezes nie zgodzi się na kogoś kto będzie miał autonomię
Generał broni
 • 0 / 0
Zgadza się, normalne to nie jest.
Major
 • 1 / 0
Jeśli ktoś zatrudniony w klubie z ambicjami nie spisuje się od pewnego czasu to po co go trzymać ? Tylko pytanie, czy tylko on jest winny ?
Kapral
 • 0 / 1
Miodek chyba czyta komentarze na Legia.net
Major
 • 1 / 0
Chyba raczej nie czyta.
Sierżant
 • 1 / 0
Chciałbym żeby czytał
Porucznik
 • 0 / 1
Kucharskiego to powinni dyscyplinarnie i z wielkim hukiem wywalić. Z tego co wiem, wolny jest Żewłak choć i Piekario na tym stanowisku to by była dobra opcja.
Sierżant
 • 1 / 0
Zewlak nie będzie chciał współpracować z Loczkiem. Pilarki ma dochodowe biznesy i może nie chcieć. A szkoda
Sierżant
 • 0 / 0
Piekarski*
Generał broni
 • 0 / 0
Porządki trzeba by zacząć od właściciela.
Porucznik
 • 0 / 0
Mac, on sam siebie nie zwolni, a wielka, wielka szkoda
Przede wszystkim, już dawno temu mówiono, że kluczowe transfery będą robić w zimie, aby w lecie, na kluczowe mecze, mieć już grany zespół i nie wywracać kadry "do góry nogami".
I niestety jak zwykle nie wyszło...
Sierżant
 • 0 / 0
Ostatniej zimy niewiele się działo. A latem po co były te transfery jak tak?
Ktoś to wszystko musi wreszcie uporządkować.
Generał broni
 • 0 / 0
Na pewno nie zrobi tego obecny właściciel i prezes w jednym.
Sierżant
 • 3 / 0
A winni zostaną w klubie.
Generał broni
 • 0 / 0
No bo jak loczka wyrzucić?
Ciekawy czynnik za wywaleniem Kucharskiego moze byc taki ze Legia odpadajac z pucharow , wpada w tarapaty finansowe i moze ma maksymalnie 2 zawodnikow sprzedawalnych za jakies tam pieniadze , to jak on budowal kadre zespolu? Duzo jest spasionych kotów na dobrych kontraktach a malo moejsca dla mlodych, proporcji zadnych.Ktokolwiek bedzie na stanowisku dyrektora powinien poswiecic najblizszy czas / okienko transferowe na "sprzatanie " kadry i uzupelnieniu druzyny wychowankami albo mlodymi z nizszych lig. Rocha, remy , pekhart, antolic i jeszcze kilku , pewnie za chwile okaze sie ze i lopes i juranovic , czyli szrotu troche jest i bedzie co robic . Jaroslaw Niezgoda przyszedl do Legii z wisly pulawy chyba 2liga, nie zawsze trzeba szukac kwadratowych jaj , lepiej dac szanse swoim.
Sierżant
 • 1 / 0
Szkoda że dopiero teraz ktoś w klubie widzi że mamy samych zawodników po 30 lat... Budowaliśmy zespół 3 lata i okazało się że czas na przebudowę bo nic więcej się nie da z tego zespołu wykrzesać...
Tylko teoretycznie nasza polityka jest długoterminowa. Co roku po wpadce europejskiej dochodzi do nerwowych ruchów.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Ale powiedzmy sobie szczerze. Gdyby trener zmienił się nie tydzień a miesiąc przed Karabachem i gdyby był to świetny trener i gdyby od razu dostał jednego czy dwóch świetnych graczy, to akurat z tym przeciwnikiem i tak byśmy pewnie odpadli. To była różnica 3 klas, przepaść. Puchary były przegrane w sierpniu że słabą Omonią. Gdyby wtedy się spiąć, wszystko mogłoby się inaczej potoczyć.
Skoro zwolnił trenera za lagę,tym bardziej powinien wylecieć pan przez którego tak grać trener musiał. Tak samo Bortnik,choć tu bym wezwał,wysłuchał i dopiero decydował. To fachowiec,chociaż spyerdolił dzialając w nowych warunkach. Zresztą niech Dariusz sìę wypyerdoli sam najlepiej.
Pułkownik
 • 1 / 0
Z Bortnikiem to ciekawy temat.
Może nie dał rady po covidzie, ale aby nie skorygować tego do października.To bardzo dziwne.
Tzw. tajemnica alkowy. Tylko oni ich autobusami wywozili czy jak? Tym zagadnieniem to się może kiedyś Wołoszański zainteresuje.
Generał broni
 • 0 / 0
Dokładnie, porządki od kudłatego trzeba zacząć.
Jego pozycja powinna być wylatująca przez któryś z kliku wyjazdów znajdujących się przy Ł3. Najlepiej żeby wylatując zatrzymał się po drugiej stronie ulicy. To tak na wszelki wypadek żeby nie wrócił. Swoją drogą to ciekawe czemu zamiast Vuko za swe decyzje nie został zwolniony dyrektor sportowy odpowiedzialny za transfery.
Pułkownik
 • 2 / 0
Dyrektor sportowy przedstawiał propozycję, a prezes podejmował decyzje.
Chyba obaj powinni wylecieć.
Generał broni
 • 0 / 0
DarierL

Zgadza się, ale właściciel nie zwolni prezesa...
Jak długo klubem zarządza Pan Mioduski, żadna zmiana na dłuższą metę nie ma sensu bo wszechwiedzący i tak wcześniej czy później postawi na swoim i rozpiżdży co dobre więc wszystko co się dzieje jest tylko pudrowaniem noska, Miodek out!
Generał brygady
 • 3 / 1
Po takiej klęsce głos powinien zabrać prezes bo od tego jest.
Ale widać że brak odwagi albo ludzie od PR jeszcze formolki nie wymyślili
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Zajęty jest. Szuka kasy.
Generał brygady
 • 3 / 1
Takie transfery to i ja potrafię zrobić.
Wypierdolic
Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział.
Musi odejść nie tylko Kucharski ale też Mioduski z funkcji prezesa jeśli dalej będzie prezesem to nic się nie zmieni szuka kozła ofiarnego ale on tez jest w komitecie transferowym i nie tylko on nie czuje piłki i ma kompleks Leśnego żeby udowodnić ze jest lepszym prezesem i wystawia Legie ns pośmiewisko z kim jeszcze nie przegraliśmy w Europie Malta Wyspy Owcze
Pułkownik
 • 3 / 0
Mioduski im bardziej chce, tym gorzej wychodzi.
Najwyższy czas zatrudnić kogoś innego na tym stanowisku.
Generał broni
 • 0 / 0
Dopóki kudłaty zarządza, żadne zmiany nie pomogą.
Kapitan
 • 0 / 0
A wystarczyłby jeden gracz który pociagnie reszte zespołu
Przytrzyma piłkę
Rozegra do przodu
Mózg drużyny
To caly zespół zagra odrazu lepiej
Ale za co...
Tego gracza Michniewicz posadził na ławce, a z nim dwóch kolejnych.
Nikt trzeźwo myślący nie ma wątpliwości że obecne transfery na czas najważniejszych meczów Legii są nieudane.Być może za kilka miesięcy ci zawodnicy będą wymiatać,ale szczyt formy musiał być tu i teraz.Za taki stan rzeczy odpowiedzialność ponosi dyrektor sportowy odpowiedzialny za transfery oraz właściciel klubu.Pana Mioduskiego gubi potężny kompleks względem Pana Leśnodorskiego,któremu za wszelką cenę chce udowodnić że jest lepszym prezesem
Generał broni
 • 0 / 0
Dokładnie, kolego. 1138 dni wstydu już mamy, a loczek zafundował nam kolejne kilka setek...
Kapitan
 • 0 / 1
Moneyball...
Kapitan
 • 5 / 1
Dariusz uważa się za bardzo wyjątkowego, opowiada o wizji, strategii, ale to tylko PRowe dyrdymały są. Ze wspólnikami, się pokłócił, pracowników skłócił, inwestorów zraził do siebie, a betony z PZPN i Pismaki, mają z niego polewkę...
A. Chłop myślał że zna się na wszystkim i na piłce nożnej się wybije...
Projekt życia za rok stanie się dla Kudładtego, przeszłością....
Kapitan
 • 1 / 0
Przecież to zabawa bogatego...
Podporucznik
 • 2 / 2
Jaki kozioł ofiarny? Kucharski to amator, laik i ignorant, Legii byli proponowani Ozobic i Osuwu, Svitlica proponował Kataia odzewu brak, Alibeca, Richarda mogłaby kupić gdyby tylko nieudacznik Kucharski potrafił przekonać do tego Mioduskiego, ale jak się nie ma wizji rozwoju klubu a tylko wizję sprzedaży to tak jest.
Plutonowy
 • 3 / 1
A co z pozycją prezesa mioduskiego???
U kibiców rozgrzeszenia nie dostanie!!!
Tu jest niedawna odpowiedź:

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2020-07-19/dariusz-mioduski-o-oprawie-kibicow-legii-trudno-jest-wyprowadzic-mnie-z-rownowagi/
Czy transfery byly udane czy nie mozna bedzie powiedziec mnie wiecej za pol roku i wtedy ewentualnie goscia wywalic z roboty. Przyczyna kleski jest zupelnie nieprzygotowanie do sezonu , bo slabo graja nie tylko nowi ale wszyscy i tu powinni szukac kto zawalil przygotowania , brak dynamiki , sily , pomyslu ....mozna tak wymieniac. Sciagal ogorasow jak pekhart ok prawda ale czy to glowna przyczyna ? Chyba jednak jedna z wielu.
Tylko widzisz przespałeś chyba ostatnie 4 lata. Regularne wzmacnianie składu prze DM i jego ekipę szpecjalistów doprowadziło do tego, że mamy skład węgla i papy. Przecież kolego my tu nawet w PL daliśmy w prezencie mistrzostwo miejskiemu klubowi z 25mln budżetem.
Od lat nasz skład jest drenowany z jakości nie chcesz tego widzieć twoja sprawa. Jeśli nawet coroczne wpie...le w europie ci tego nie pokazują to SORRY ślepy jesteś lub mało widziałeś. Ja już za dużo Legijnych zawodników widziałem, żeby mi ktoś tłumaczył, że białe jest białe, a Gwila to rozgrywający , że Pekhart to jakościowy napastnik (on mi mobilnością Oreszczuka przypomina) i rywali ma kuźwa przednich jak on, że Rocha to obrońca, a Antolić to jakość na miarę Jodły, Mulina czy nawet gościa z przeszczepami. Jeszcze Vuković na trenerze gość, który ledwo przebrnął przez egzamin w najgorszej szkole trenerów świata. No prawdziwe zbiegi okoliczności, Cuda Panie. Jeszcze baby z brodą brakuje choć nie wróć jest nieskorumpowany Czesława zwany też CM711.
Obraz Legii by Dariusz Bydgoski i wierzyciele.
Podporucznik
 • 2 / 0
Wiekszosc zawodnikow jest z ekstraklasy badz gralo w niej juz w czesniej. Jakos super specjalnie ciezka robota to nie byla.
Plutonowy
 • 1 / 0
Ciężka może nie była ale od oglądania tej kopaniny psycha może siąść
A może potrzebna jest rozmowa wychowawcza??!!
Generał broni
 • 0 / 0
Tylko z kim? Z właścicielem?
Chorąży
 • 1 / 2
Kozioł ofiarny. Miesiąc temu Vuković, dziś Kucharski. Tylko oni realizują czyjeś polecenia i pokitykę kadrową w zwiazku z finansami, jakimi klub dysponuje. Przyszedł zimą Cholewiak nie dlatego że był gwiazdą upatrzoną przez trenera tylko kosztował grosze.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Cholewiak Vuko chciał tak jak Petharta ! Więc nikt na siłę go nie brał z braku kasy !Dobre Kucharski negocjował po kryjomu transfer Czecha co to miało na celu ? Złość kibiców , odmówienie Pryjo , bo w zimie chciał wrócić i nawet za nie duża pensję !
Kapral
 • 0 / 2
Farmazony i ploty, artykuł typu pudelek.
Generał broni
 • 0 / 0
To nie czytaj, przymusu nie ma.
Kapral
 • 0 / 0
Artykuł na bazie, że ktoś powiedział, że ktoś od kogoś usłyszał jest plotą, żeby nie był plotą to trzeba zadzwonić/spotkać się z tym o kim się pisze. No i najważniejsze, żeby dojść do takiego wniosku trzeba przeczytać w całości.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Dodał również że Darek nie umie przyznać się do porażki i lubi znajdować sobie koziołki do odstrzału aby lud zadowolić ! Powiedział również że nasz zarząd to pewna grupka interesów i oni o dobru Legii nie myślą a o kabzie na koncie ! Bardzo sensownie wytłumaczył dlaczego karbo nie pokryje zobowiązań bieżących nawet i jeśli Darek nie znajdzie inwestora to on nie widzi szans na normalność w Legii ! Dojdzie do tego że banki będą naciskały na inwestora jak nigdy .Za bardzo nie ma kogo sprzedać po za Luqniasem i tak w gruncie rzeczy to nic nie daje !
Marszałek Polski
 • 5 / 0
cobus, Mioduski wykazuje się wyjątkową niefrasobliwością. Jego pomysł na Legię jest chory i za każdym razem będzie wracał do pu8nktu wyjścia. To już lepiej żeby Legia pękła finansowo, bo wtedy jest szansa na normalność. Ja po prostu nie wierzę, że za 70-80- milionów rocznie, nie można zbudować silnego zespołu. To jest jakiś przekręt a nie robienie piłki nożnej.
Generał dywizji
 • 4 / 0
Tak to jest jak ktoś kupuje PC a naprawia go jak mechanik samochodowy z grzechotką i kluczem nr 20 .Kiedy ten człowiek zrozumie że go to przerasta! Na siłę będzie BL udowadniał u Stanowskiemu że może a nie może ! Tego mu my kibice nie wybaczymy może być pewien ! I ten zarząd korpo siedzą i mają wywalone na wszystko ! Uważają się za nietykalnych !
Marszałek Polski
 • 0 / 0
cobus, dlatego bankructwo jest szansą na pognanie tego układu, na zaprowadzenie normalności. Ja jestem z Legią za długo, żeby nie dostrzegać w tym wszystkim szwindla, walki o pożytki i zwykłego dojenia do oporu. Chciwość jest chorobą która umiera dopiero z właścicielem.
Generał broni
 • 0 / 0
Dlatego trzeba pożegnać właściciela, najlepiej jak najszybciej.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Z tego co powiedział dziś Wandzel u Stanowskiego to BL miał jakieś nierealne plany na Legię i on go hamował ! Często na tym polu dochodziło do starć B.L DM i z tego co on mówi on chciał zgody ! Nie zgadniecie kto podpalił ląd? Przegląd śmietnikowy i potem poszło ! Wandzel jeśli mu wierzyć był w stanie sprzedać swoją firmę co byłoby dużym ryzykiem dla niego ! Więc to dziennikarze w dużej części odpowiadają za tą wojnę !
Chorąży
 • 2 / 0
Bzdura. Niezhoda byla już dużo wczesniej, min przy zatrudnianiu Czerczesowa. Mioduski już wtedy forsował opcję Sa Pinto (2015 r).
Akademia miala być w Sulejowku, ale przegieli radni Sulejowka i stracony został ponad rok.
Generał dywizji
 • 1 / 0
tu też masz rację .Patrząc co teraz się dzieje w Legii to Darek się miota po raz który i próbuje udowodnić że jego plan wypali , tylko za jaką cenę i kiedy!
Porucznik
 • 3 / 1
Sobota, 19:30 a dalej nie ma info o wywaleniu na ryj Kucharskiego. Mioduski na co czekasz?
Kolejny krok to na kolanach do Leśnodorskiego żeby zechciał znowu zostać prezesem. Panu panie Mioduski już dziękujemy.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Kolego drogi
W sobotę to szlachta się bawi. Dopiero w poniedziałek zajmuje się porządkami wśród plebsu ;)
Generał dywizji
 • 5 / 1
Co do Płatka określił jasno warunki w jakich mógłby do Legii przyjść i pracować ,ale jak to Darek chce wszędzie nos wtykać , bo zna się i na transferach i na biznesie ! Jak to mu wychodzi widzimy czwarty rok i co gorsza może być gorzej ! Chaotyczne zarządzanie klubem, pozbywanie się ludzi z klubu ,którzy znali się na swoje robocie tak jak Żewłakow a jemu się nie dziwię wcale"Darek traktował go jak kwiatek do kożucha". Przychodzą menago Vadisa ,wyprasza dyrektora, który poważny klub robi tak z dyrektorem ! Lepiej niech prezesa zatrudni co zna się na robocie a sam jest sobie właścicielem ,bo za rok będzie zmuszony sprzedać Legię i z podkulonym ogonem odejdzie ! Teraz płynności pilnuje bank, który udzielił kredytu na budowę i nie będzie czekał aż wszystko padnie ! Więc Darek musi wykonać jakiś ruch a czy dobry nie wiem ! Żaden wierzyciel nie będzie czekał aż prezes znajdzie trochę kasy ! Mają podpisane umowy z których jasno wynika harmonogram spłat ! Dochodzą wypłaty dla zawodników i zatrudnionych pracowników !
Jakie warunki określił Płatek?
Pułkownik
 • 3 / 1
A co mógł chcieć Płatek? Swobodę w działaniu, a nie nadzór prezesa.
Żewłakow w Lidze+ mówił, że chciał zostać, ale to Mioduski mu podziękował za współpracę.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Nie wtrąca się w robotę .W porozumieniu z trenerem zatrudniają zawodników bez wyraźnych nacisków ze strony DM co lubi robić .Buduje dział sportowy po swojemu jak i skating a jak wiemy w Legii w tej chwili Darek nie pozwoli na takie coś .Korpo zarządzanie ! Ah proponował mu że będzie Kucharski jego szefem z tego co wiem a on takim pomocnikiem! Czy to jest poważne nie !
DareirL

Ale masz do tego jakieś źródło, słowa Płatka czy ot tak własny domysł żeby wszystko fajnie pasowało do teorii?
Generał dywizji
 • 1 / 2
Po za Piekarskim nikt nie przyjdzie i tylko się modlić o niego ! DM uważał Źewłaka że jest z tej złej ekipy i trzeba go wykopać , bo będzie brudził ! Zamiast spojrzeć na niego jak na fachowca potraktował go jak gnoja ! Czasem sam się z niego śmiałem ,ale patrząc po czasie to miał smykałkę do tego stanowiska ! DM musi pokazywać że ciągle walczy z układami a sam nie widzi że zapędził się kozi róg !
Cobus

Ale masz jakieś źródło dla potwierdzenia swoich słów?
Generał dywizji
 • 1 / 1
A co na papierze chcesz ! Z Płatkiem tak było co mnie nie dziwi w stylu DM ! Ludzie wiedzą co się dzieje w Legii ,choć Darek udaje że sobie radzi jest wielki strach przed jutrem , bo nie wiadomo co się stanie ! Kadra duża gdzie paru zawodników jest zbędnych i nie mają szans na granie i trzeba ich się pozbyć z kontraktów ! Antolicia ponoć po blamażu sami wypychają , Karbonik i Luqnias też mogą za dwa dni z Legii odejść !
Nie na papierze ale jakiś link do wywiadu, artykułu czy czegokolwiek.
Widzę że nie masz nic więc jak zwykle tzw gównowiedza.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Kucharski, kolego odejdź jak najszybciej. Może będziesz super skautem i pozostaniesz w Legii ale dyrektor sportowy potrzebny od zaraz.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
i co to da, że pozostanie w Legii jako skaut, dalej będzie ogladał i doradzał branie emerytów, nierobów piłkarskich, czy jakiś odrzutów z innych klubów
Wybitny skaut, który utrzymał się prawi 6 miesięcy w MU (czy on przetrwał okres próbny?). No brylant, którego MU tak łatwo wypuściło. Choć to nie on jest problemem, tylko miszcz, który dał mu tą funkcję.

P.S

znajomy chodził z tym ananasem do klasy i bynajmniej nie przedstawił rysopisu pasjonata i znawcy piłki. I też średnio widział w nim cechy lidera, który może sprawować tak KLUCZOWĄ funkcję w takiej organizacji jaką jest Legia. Leśny też w swoim czasie określił możliwości Radka, a co jak co ale Bogusław częściej miał rękę do współpracowników niż jej nie miał.
Obecny prezes ma wyraźny problem przy zatrudnianiu współpracowników. Nie wiem czy on oddzielił by kozie bobki od pereł, bo z ludźmi ma WYRAŹNY problem.
Pułkownik
 • 2 / 0
Ale tacy właśnie prezesowi pasują.Ma ich pod butem.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
jammm, budowanie Wielkiej Legii to nie tylko sprawa personalna. Mioduski podejmuje złe decyzje i wprowadza zasady korporacyjne w klubie. Pytam: jaką role pełni rada nadzorcza i ile kosztuje rocznie? Natomiast pion sportowy jest systematycznie osłabiany. Legia kuleje i to nie z powodu niedoboru pieniędzy ale z powodu złego zarządzania! Pan Mioduski nie potrafi zbudować zespołu ludzi którzy mają jeden cel i którzy są w jednakowy sposób premiowani. Jest nierównowaga pomiędzy pionem sportowym a finansowym. Są też proste błędy organizacyjne. Panu Mioduskiemu coś się wydaje, czy dlatego tysiące kibiców muszą cierpieć? Seria błędów ośmiesza klub, robi z Legii pośmiewisko. Całe środowisko piłkarskie to widzi. Dlatego niech Legia finansowo tonie, bo inaczej nie wyzwoli się z nieudolności Mioduskiego!
Kapral
 • 1 / 5
Największym problemem Legii jest jak zwykle brak formy fizycznej na etapie rozgrywek europejskich. Nie trener czy dyrektor. Skoro piłkarze nie mają formy to grają jak widać. Wiek piłkarzy też nie jest przeszkodą. Najlepszy przykład to piłkarzy Omonii. Sa Pinto dobrze powiedział. Nawet Christiano Ronaldo czy Messi bez przygotowania fizycznego nic nie pokażą. Pozdrawiam
Marszałek Polski
 • 0 / 1
no to wymyśliłeś łał
Major
 • 0 / 0
Pozwolę sobie, że nie zgodzę się z taką opinią. Eliminacje wyjątkowo zostały przełożone. Liga juz grała na dobre więc o borku rytmu meczowego nie mogło być mowy, jak to było zawsze. Legia miała tyle samo czasu na przygotowanie do sezonu co pozostałe drużyny, a co pokazuje statystyka z każdym meczem ilość przebiegniętych km drastycznie spada. Na 10 piłkarzy najwięcej przebiegniętych km Legia ma zaledwie 2 może 3 w tabeli i nie są to czołowe pozycje, ale srodek rubryki. Jeśli przeanalizujemy stratę pierwszego gola. Jędrzejczyk poszedł na raz przy górnej piłce to nie jest wyznacznik braku formy fizycznej a jedynie szacowania lotu piłki. Nastepnie padł jak rażony piorunem i zamiast podnieść się najszybciej jak tylko może, to leżał i leżał a rywal biegł w pole karne. Gdyby natychmiast zareagował na sytuację możliwe, ze przeszkodziłby w celnym zagraniu i gola by nie było. Tu zabrakło po prostu woli walki w tym szukałbym przyczyny. Zawodnicy są wypaleni, nie zostawią zdrowia na boisku bo niczego im nie brakuje. Mają wysokie kontrakty wiodą beztroskie życie. Jeżeli ktoś by im uprowadził dziecko i powiedział macie wygrać mecz bo inaczej dziecko zginie. To wygraliby te eliminacje. Zostawiliby na boisku serce, płuca, wątrobę, pot, krew i łzy.
Dla mnie to sabotaż, tam trzeba czyścić do podłóg!
Generał broni
 • 0 / 0
Ale mamy już październik, a my dalej bez formy...
Gdzieś czytałem że rozmawiali z Płatkiem ale rozbiło się o kompetencje.Nikt normalny tu nie przyjdzie dopóki Nadprezes na wszystkim zna się najlepiej.
Pułkownik
 • 2 / 0
On chce mieć nad wszy kontrolę.Nie da zbytnio swobody.
Tak więc zatrudnienia uczni, bo im zależy na karierze, a doświadczony fachowiec ma swoje wymagania.
Generał broni
 • 0 / 0
No niestety, nastały trudne czasy...
"zawodnicy, których sprowadzał zwykle pasowali do drużyny. Tak było z Jose Kante,..." - no, Kante tak pasowal do drużyny, że wypożyczono go do jakiejś 3 ligi hiszpańskiej, skąd pozbyto się go po sezonie. Wow!
Cholewiak też super sprawdzony transfer, palce lizać. Gdzie on teraz jest, co on teraz gra?
Marszałek Polski
 • 0 / 3
pewnie w domu a gra może na cymbałkach, może ma gitarę;)
Plutonowy
 • 8 / 1
Problemem nie jest Kucharski tylko zje..any właściciel
100% racji kolego,to wlasciciel jest winien całej tej chorej polityki klubu
Obawiam się, że ambicja mu nie pozwoli sprzedać klubu jak nie będzie na musie.
Kapitan
 • 0 / 0
Sprzeda, bo ma zbyt dużo wierzycieli.
Chętnie pożyczę taczke żeby wywieść pajace z Lazienkowskiej 3
Jak nie będzie pod ścianą, to moim zdaniem nie sprzeda.
Generał broni
 • 0 / 0
Pełna zgoda, Chemik.
Po co go zwalniać jak kandydatury nie są lepsze szkoda kasy na zwolnienie. Po pierwsze gość który jest menadżerem piłkarzy nie powinien być dyrektorem sportowym. Po drugie gość na dyrektora sportowego powinien mieć znajomości jak Żewłakow,Ebebenge, Hasi czy Kepcija. Bez tych panów i innych trenerów nawet SA Pinto do legi nigdy nie przyszedł by Vadis, Prijo, Cafu, Duda, Ljuboja i wiele innych czy nawet też Medeiros gość który był wyceniany na 7 mln euro wtedy. Dyrektor sportowy powinien mieć kontakty poczytajcie sobie o historii Funbambu którego stanowski ściągnął z Kongo dzięki komu? Dominikowi Ebebenge. Ferevencvaros pewnie zrobiłem błąd w nazwie ale nieważne drużyna obecną w lidze mistrzów poczytajcie sobie kto tam teraz jest trenerem lub dyrektorem sprotowym ludzie znani w środowisku piłkarskim ze znajomościami i gdzie jest teraz ich klub w LM. Wiodacy jeden zespół który postawił dobrze ciągnie teraz całą ligę węgierska a co za tym idzie poziom wzrasta Mol Vidi w grupie LE i sprawdźcie kogo pokonali na swojej drodze w eliminacjach. Mioduski nie wyciąga żadnych wniosków nic go nie uczy a Legia stacza się coraz bardziej i bardziej.
Pułkownik
 • 4 / 0
Ciągle tu piszemy o fachowcach,ale co z tego jak prezes uważa inaczej.
Prezes uważa,że jest fachowcem :)
Marszałek Polski
 • 1 / 3
... a podobno najskuteczniejsza nauka, to taka, która boli - może jego jeszcze nic nie zabolało?
Oczywiście nie chdzi o napdalanie pałą czy sznyty żyletkami...
A macie jakieś dowody na poparcie swej tezy czy tylko tak sobie snujecie? To ze lud chce krwi to jedna sprawa ale skąd wiecie, że pozycja Kucharskiego słabnie? Mioduski do was zadzwonił i dal cynk, że "pozycja Kucharskiego jest słabnąca"?
"Teraz pada za to nazwisko Mariusza Piekarskiego, będącego od dawna w stałym kontakcie z Dariuszem Mioduskim." - cytujecie jakieś bzdury, ze szok. Może zadzwonicie do prezesa po komentarz albo do Piekarskiego? Agent piłkarzy legijnych będący jednocześnie dyrektorem sportowym w Legii? - niezły farmazon.
Sprawdzili historię przeglądarki prezesa i dostrzegli klikanie po transfermarkt z filtrem dyrektorów sportowych dostępnych za darmo z Polski. Sprawdzone info.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
wiedzą tak samo jak wiedzieli przy okazji zwalniania Vukovicia,
Piekario byłby idealnym kandydatem
To byłaby taka sama tragedia jak Czesio na trenera. Trzeba zerwać z tym środowiskiem i się wyzwolić. .Powiem świeżej krwi może coś zmienić . A tak to ci sami pochlebcy.
Pielgrzym tylko problem w tym,że w Legii nie ma kto zrobić researchu. Nie ma kto znaleźć odpowiednich ludzi. Mioduski nie zna tematu i każdy kolejny jego wybór to praktycznie w dłuższej perspektywie porażka. A jak jak już kogoś posłucha to właśnie albo podpisze Hasiego albo Michniewicza.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Tak, idealny kandydat.
Mniej więcej jak przedsiębiorca pogrzebowy na SOR-ze albo pies w dziale wędlin za stróża.
Pułkownik
 • 1 / 0
Kto kompetentny przyjdzie, skoro prezes wszystko chce kontrolować.
Jeszczey brakuje, aby skład na mecz ustalał.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Myślę, że w niektórych przypadkach ustalał. Może nie cały, ale pojedyncze nazwiska do wypromowania - na pewno.
Jedno to konflikt interesów drugie to oko do piłkarzy. To drugie z pewnością Mario posiada, pytanie jest inne po co mu taka robot? Jest wziętym skutecznym freelancerem, na uj mu etat za marne grosze (tak stanowisko dyrektorskie dla takiego Piekarskiego to drobne). I kolejne pytanie jak facet by sobie radził jako menadżer w środowisku było niebyło korporacyjnym.


Ja tego nie widzę i nie dlatego, że Piekarski nie zna się na piłce. Tylko dla tego, że po co mu taka fuszka?
Starszy kapral
 • 1 / 2
Legia była,jest i będzie wielka.Głowy do góry.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
a nie kiełbasy?
Ale generalnie popieram:)
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Ja też popieram.
I dlatego poproszę o profesjonalnego prezesa lub dyrektora zarządzającego.
Podporucznik
 • 2 / 4
Przypomnę, że Juranović przyszedł ponieważ Vesović jest wykluczony z gry. Choć ja bym w sumie wolał, żeby grał Stolarski. Nie oceniajcie piłkarza po trzech spotkaniach. Nie można Kucharskiego winić za transfer Obradovicia, bo to podobno przyjaciele Mioduskiego mu go rekomendowali. Jeśli chodzi o błędy to dla mnie są nimi: przedłużenie murzyna który skopał koszulkę klubową, słuchy o przedłużaniu Antolicia, czy przedłużenie kontraktu Rochy. Jak autor tekstu zauważył, Kucharski ma ograniczony budżet transferowy - a raczej w ogóle go nie ma. Przynajmniej tak piszą media.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
No Żewłak miał zaje.bisty
Co sobie naruchał waluta dowolna
;)
Podporucznik
 • 1 / 1
Zgadzam się, słabych i złych transferów jest dużo w ostatnich trzech latach.
Pułkownik
 • 1 / 1
Panie Szymczyk..!!!
Oczy Panu z żalu się popsuły ?
Kto spełnił nadzieję ? Tak do końca to nikt .
To naga prawda.
Pułkownik
 • 0 / 0
No może z wyjątkiem Boruca ktory tez popelnia błędy.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Jak chcesz mieć koszulkę z Borubarem to twoja sprawa ale czy on powinien stać w bramce? dla mnie NIE.
Pułkownik
 • 0 / 0
Myślę, że Dominik z rezerw zgodziłby się w tej kwestii.
Major
 • 1 / 2
Przecież Vuko sobie ukochał transfery z naszej ligi, więc klepnął pewnie też powracających Kapustkę i Valencię. Największych problemem Legii od lat przy transferach jest bazowanie głównie na znajomych agentach/trenerach, którzy kogoś polecą. Skauting w Legii to tylko pozory... Chodzi o to co zwykle, czyli cienki portfel Mioduskiego.
Podporucznik
 • 2 / 1
Raczej Valencii na pewno nie klepnął, skoro mówił po meczu w Płocku, że to nie jest dla niego priorytet transferowy. Vukovic chciał dostać 5-6 wzmocnień, a nie dostał żadnego. To i tak cud, że on zdobył tym składem, który miał mistrzostwo, nie męcząc się do ostatniej kolejki. Kante był czwartym napastnikiem w hierarchii po Carlitosie, Niezgodzie i Kulenoviciu. Nikt go nie chciał i odszedł na wypożyczeniu. Teraz ma zbawić Legie. Człapaka Antolicia wszyscy już wywalali z klubu, a on go zbudował. Wziął Gwilie, który był za słaby na średniaka ligi Szwajcarskiej i też wycisnął go jak cytryne. Mioduski się oburzył, bo Vukovic otwarcie powiedział, że więcej z tego składu nie wyciśnie. Odbudował Niezgode, którego Sa Pinto wrzucił do szafy. Wszyscy przecież pogodzili się z tym, że Legia na nim nic nie zarobi. Przez rok jego pracy Legia zarobiła 20 mln euro i dostał kopa w d**e od p*****lniętego przygłupa, bo nie chciał podbijać Europy szrotem piłkarskim.
Kapitan
 • 0 / 1
Jeżeli Piekarski jest rozważany to ręce opadają..Manager, prowadzący wielu zawodników, mający agencje managerska.
Na pewno, na pewno, nie będzie promował swoich zawodników.
Legia nie ma żadnej strategii, dryfujący statek.
Czesiek wystawiając taki niezgrany skład moim zdaniem zagrał przeciw Legii w dodatku celowo. Nie ufam mu.
Pułkownik
 • 2 / 0
W zasadzie wstawił nowe nabytki.
Może chciał pokazać ile te wzmocnienia są warte na puchary.
Tak w ramach solidarności trenerskiej z Vuco.
Vuco prosił o 5-6 jakościowych transferów na puchary.Jsdno dał znać do zrozumienia, że więcej z tego co ma nie wyciśnie i aby myśleć o pucharach trzeba konkretnych wzmocnień.
Po prostu pokazał, co warte są te głośne "wzmocnienia".
Pułkownik
 • 0 / 0
wyniki Legii to także jego kariera. Sam sobie w kolano nie będzie strzelał.
Pułkownik
 • 1 / 0
Ja myślę, że zobaczył po meczu z Drita i na treningach co w tej chwili ta drużyna prezentuje.Zapewne w rozmowie o zatrudnieniu prezes pochwalił transfery.
Nikt nie oczekiwał wiele po kilku dniach pracy.CzM niczym w kontekście swojego nazwiska nie ryzykował.Jedynie mógł coś ugrać.
Wow co za news! A kiedy ten patałach mioduski zakontraktuje napastnika, który prezentuje wyższy poziom niż wisła płock i lewoskrzydłowego, który prezentuje wyższy poziom od rezerwowego śląska.
Pułkownik
 • 0 / 0
Teraz to raczej nie realne bez LE.
Ciekawe jak Czesiu się teraz odnajdzie.
Już chyba sam widzi z jakim materiałem ma do czynienia.
Pułkownik
 • 0 / 0
nie zakontraktuje, zapewniam Cię, ławka jest pełna napastników; o zgrozo; trochę poobijanych ale jest
Szeregowy
 • 4 / 5
Możecie teraz minusowac, ale od dłuższego czasu uważam że odpowiednim facetem na stanowisku dyrektora w Legii dałby rade Pan Borek, tak samo jak na ławce Pan Papszun, zdjąć presję z zespołu, odmłodzić skład i dać tej dwójce pracować
Pułkownik
 • 1 / 0
Bitwy to chyba bardziej w boksie się realizuje.
Pułkownik
 • 0 / 0
Borek
Szeregowy
 • 0 / 0
Bardzo możliwe, natomiast spróbować usiąść porozmawiać mysle że warto, facet napewno by miał pomysł
Szeregowy
 • 0 / 0
I jest z poza każdego jednego układu na Legii
Chwila moment... Jeszcze przed chwilą wszystkie transfery były super.... tzw. eksperci i znaczna część kibiców była zachwycona... nie sprzedaliśmy nikogo ważnego z pierwszego składu, a na dodatek wzmocniliśmy się znanymi nazwiskami. Oczywiście wzmocnienia przyszły nie dlatego, że były takie fantastyczne, tylko dlatego, że taki Valencia, czy Kapustka nie mieli lepszych ofert... Czego można oczekiwać po 40 letnim bramkarzu? chyba nie cudów, ale ten Boruc i tak nie jest gorszy od Majeckiego... ?!!!! Mówi się, że nie wzmocniliśmy obrony... a przecież przyszedł Mladenović i Juranović!!! Tak naprawdę z mistrzowskiego składu odszedł jedynie Majecki, a kontuzji doznał Vesović.... ale jak na moj gust transfery, ąz nadto wypełniają te braki!!! Czego więc zabrakło? a no tego co zawsze... PRZYGOTOWANIA na początku sezonu. Legia od bardzo dawna ma problemy kondycyjne na początku kazdego kolejnego sezonu!!!! Mioduski zmienia trenerów jak rękawiczki a początek sezonu to zawsze dramat...
Człowieku Niezgody nie ma w Legii. Bez jego goli MP by nie było. Teraz taktyk Michniewicz będzie próbował grać prostopadłe piłki na Pekharta.
Pułkownik
 • 0 / 0
Powodzenia.On jest odrobinę szybszy od żółwia.Chociaz mam wątpliwości.
Pułkownik
 • 0 / 0
W wodzie żółw jest szybszy:)
Jest jeszcze Kante i Rosołek.
Myślę, że CzM chciał coś przekazać prezesowi: " Patrz, oto Twoje wzmocnienia na puchary".
Podporucznik
 • 2 / 1
Jak ma być normalnie. Jak w zarządzie oprócz Mioduskiego jest ten prosiaczek od koszykówki i jakiś jeszcze jeden nieudacznik.
Żona Mioduskiego jeszcze chyba jest.
Major
 • 3 / 0
Kto w nim jest to nie ma większego znaczenia. Składa się on wyłącznie z potakiwaczy Mioduskiego.
Pułkownik
 • 1 / 0
Zebranie zarządu:
Prezes mówi, kończy.Zarzad wstaje i klaszcze.
Prezes puszcza slajdy i omawia swoją wizję.
Prezes kończy, zarząd wstaje i klaszcze.
Ot całe powiedzenia zarządu.
Tak działa każda jednoosobowa firma.
Tylko kolego jednoosobowa firma jeśli urosła już do skali średnio/dużej znaczy, że była zarządzana przez fachowca. W Legii nie mamy takiej sytuacji, duży organizm dostał się w ręce kogoś komu się wyłącznie WYDAWAŁO, że on to wszystko wie. Nasz prezes nigdy nie był kibicem piłki, ma fatalną rękę w doborze współpracowników, chyba też ma problemy z własnym ego (jakieś kompleksiki z dzieciństwa?, mała fujarka?) no jak inaczej wytłumaczyć taką odporność na otoczenie się właściwymi ludźmi.
Pułkownik
 • 3 / 1
Trochę mnie przeraziła kandydatura Zielińskiego.Natomiat nie mam zdania jeśli chodzi o Piekario.Zawsze uważałem go za takiego cwaniaczka.Ale może właśnie o to chodzi.
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Mam podobne odczucia. Tylko czy agent piłkarski nadaje się na prezesa? Czy nie powinien tu trafić ktoś z doświadczeniem w tej funkcji?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ale na jakiego prezesa? Na dyra sportowego
Pułkownik
 • 0 / 0
Będzie nowy prezes?
Pułkownik
 • 0 / 0
Tak.Zona D.M
Pułkownik
 • 0 / 0
Żona DM ma już fundacje, klub jej nie potrzebny.A może córka?
Pułkownik
 • 0 / 0
Żartuję oczywiście.
Major
 • 2 / 2
"Tylko Boruc spełnia oczekiwania".... dalej przestałem czytać...
Chorąży
 • 0 / 0
Mario Piekario
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Najbogatszy klub w Polsce!
Napastnik- Pekhart- najlepszy w lidze?
Obrona- Lewczuk, Jędrzejczyk - kilka lat temu świetni. Obecnie najlepsi w lidze?
Pułkownik
 • 4 / 0
Kiedyś rzeczywiście był to najbogatszy klub.Teraz mam wątpliwości.
Młodszy chorąży
 • 4 / 0
Dlaczego Legia nie umie ściągnąć z zagranicy takich piłkarzy? To tylko kilka przykładów: Carlitos, Jimenez, Valencia, Felix, Petrasek, Manneh, Bohar, Ramirez...
Generał dywizji
 • 2 / 0
Wyciągamy wnioski...Carkitosa osiągnęliśmy a teraz Valencie na przyszły atak na grupę LM...A nie czekaj
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Tak, wiem tylko dlaczego my nie potrafimy sami wypatrzeć takich piłkarzy? Chyba tacy słabi nie byli w tej naszej lidze?
Generał dywizji
 • 1 / 0
Moim zdaniem dużo zależy od kontaktów a my takich ludzi w klubie nie mamy ...
Pułkownik
 • 2 / 0
Bo kontakty Kucharskiego są mocno ograniczone.W MU zajmował się mlodzikami żeby nie powiedzieć dziećmi.
Pułkownik
 • 0 / 0
Ale mieliśmy.Zewlak.
Kapral
 • 4 / 2
tylko Boruc spełnia oczekiwania?!?!? chyba tylko redakcji. fatalne statystyki. wybijanie do piłkarza drużyny przeciwnej (nie raz)
Major
 • 0 / 2
Warto nadmienić, że lekka ręka oddaliśmy Tymoteusza Puchacza. My go straciliśmy A gość daje gola Lechowi na wagę awansu i 40mln zł do klubu. Widać jak ma dłoni, nikogo nie nauczył przypadek z Robertem Lewandowskim. W Legii nie ma nikogo,kto potrafi oszacować młodego gracza. Kolejny przykład to Praszelik. Mam nadzieję, że asystent Czesia ogarnie tę lukę. Co by nie mówić to Lech ma smykalke do młodych. W dziale skautingu na szefa widziałbym Hasiego z dyrektor sportowy to Romeo Jozak. Trener Dan Petrescu. Ale co ja tam wiem. Lepiej iść w tanią opcję. Ktoś może powiedzieć, że łatwo dysponować nie swoją kasą, że w Legie nie stać na takich ludzi na takie stanowiska. A ja się pytam? Czy Legie stać na 4rok z rzędu bez pucharów? To jest ponad 150mln zł w plecy. Czy nie lepiej zainwestować w dział pionu sportowego i czerpać z tego wymierne korzyści? Dziś Legia byłaby całkowicie w innym miejscu. Tu nie trzeba grubych milionów euro wydawać, ale trzeba uruchomić mózg i telefony. Zamiast Kucharskiego lepiej byłoby zatrudnić Zewlakowa razem z Ljuboja żeby odpowiedzialni byli za transfery. Mają szeroki zakres znajomości. Jest tyle możliwości tylko trzeba mieć cohones i iść o szczebel wyżej pod względem ryzyka. Przecież ja nie oczekuje, że przyjdzie do nas Antonio Conte czy szef działu skautingu Ajax'u. Ale znając pewne osoby można uruchomić znajomości. Nie wierzę, że Basnik Hasi nie zainteresował by się taką posadą w klubie, w którym już był. Tania opcja wychodzi nam ostro bokiem, że dziś Mioduski musi wyprzedac po promocji ostatnich zawodników, na których moznabylo zgarnąć niezła sumę. Co tam stać nas...
Pułkownik
 • 2 / 0
Moim zdaniem nie jest to kwestia pieniędzy, tylko chęci.Prezes chce mieć nad wszystkim kontrolę, nie odda nikomu władzy, nawet w ograniczonym zakresie.
Doświadczeni fachowcy muszą mieć swobodę w działaniach, a prezes powinien ich rozliczać z efektów.
Starszy kapral
 • 0 / 1
generalnie zgoda, ale w kontekście młodych piłkarzy u pyr mi się wydaje że mimo wszystko są lepsze przykłady niż ruchacz, znaczy się puchacz (:
Pułkownik
 • 0 / 0
Puchacz niech sobie zostanie w Lechu. Tam jest jego miejsce nie popadajmy znowu w skrajności.
Marszałek Polski
 • 4 / 4
Panowie może zacznijmy wymagać od siebie
To my na dzień dobry tworzymy atmosferę wiecznego napiecia. Tu żeby był najlepszy prezes dyro trener i piłkarze i tak będzie źle. Taka natura kibiców tego klubu. Wieczne narzekanie. Wieczne przypier.dala.nie do wszystkiego i o wszystko. Aby ponarzekać tak dla przekory czy z nudów czy z tego że jesteście co niektórzy kibicami wszystkiego tylko nie Legii.
Prezes jest słaby dyro jest słaby trener był slaby. Czy obecny słaby się zobaczy. To wszystko złe wybory ale ile tych wyborów było dyktowane presją kibiców i mediów. Jesteśmy najbardziej medialną drużyną w Polsce i walą w nas wszyscy a i my dolewamy oliwy do ognia
Wszyscy chcą młodych zeby budować. A sami nie dajemy czasu na takie chece. Kazdy chce mlodych ogranych i grających jak walec na już.
To jak z ogloszemiem o pracę. Mlodego po studiach z doświadczeniem zawodowym min 5 lat
Generał broni
 • 1 / 6
JohnoQ
Ale tak jest nie tylko na forach, ale przede wszystkim w mediach. Ja nie wiem czy pierwotna jest potrzeba ludu, żeby jechać po wszystkich, czy maniera w mediach które formują opinie ludu piłkarskiego.
Wszystko razem wzięte, powoduje że nasza piłka jest myślową kloaką i taki wydziela zapach. Nawet nie użyźnia wnioskami gleby, bo wnioski są równie jałowe jak materiał z którego powstają.
Pułkownik
 • 0 / 1
JohnoQ
Tylko, że taka jest mentalność większości naszego społeczeństwa.Jestesmy marudni i roszczeniowi.No i niestety mocno sflustrowani.
Kiedyś zbytnio tego nie zauważałem.
Jednak przebywając za granicą jest to mocno widoczne.Mialem do czynienia z różnymi nacjami, ale nikt poza Polakami i Litwinami nie jest takimi " placzkami".
Wogole ludzie z Europy Wschodniej są mniej pogodni, jakby często sflustrowani.Z tego obrazu, jednak Czesi i Słowacy się wyłamują.
Takie mam wnioski.
Pułkownik
 • 1 / 0
Rzeczywistość wymusza takie a nie inne reakcje.Legia od czterech lat dołuje.Kolejne MP raczej zaciemniają obraz.Od czterech lat obserwujemy te same błędy i marnowanie pieniędzy o rankingu w Europie nie trzeba wspominać.Znasz może inny sposób aby kibice mogli oprócz forum zademonstrować swoją troskę o klub i niezadowolenie z tego jak klub jest zarządzany.Nam rozwiązanie wydaje się dość proste.Niech każdy w klubie robi to na czym się rzeczywiście zna.Wlasciciel na biznesie prezes na organizacji działalności klubu.Laczenie tych dwóch funkcji zaprowadziło nas do obecnej sytuacji.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Mjs
Cofnij się na forum. 5 lat 6 lat 7 lat 10 lat
Ciągle to samo. My awansowaliśmy do LM po 20 latach i też było narzekanie. Malo tego wyje.bali trenera co to zrobił.
Pułkownik
 • 1 / 0
Johno.Niezadowolonych zawsze znajdziesz.Tak jak i tych co to bez rac żyć nie mogą i gówno ich obchodzi że klub za ich zachowanie płaci kary.Mnie raczej chodzi o to że ludzie pisząc na forum chcą pokazać że klub ich rzeczywiście obchodzi, że się z nim utożsamiają i nie chcą się zgodzić na bylejakość fatalne zarządzanie czy wyrzucanie pieniędzy w błoto.Moze ktoś oprócz nas to czyta może chociaż wątpię nasze niezadowolenie odniesie jakiś skutek.Moze.
Pułkownik
 • 1 / 0
Dokładnie Johno, ciągle coś.
Pamiętam jak był jechany Berg, a po Omoni był tu wychwalany.
Wielu reaguje na tu i teraz.Szybkie zmiany euforia- totalna krytyka i odwrotnie.
Ciekawe jak jest w takim MC.Kupe kasy na transfery włożone, topowy trener Guardiola.Jednak triumfu w LM brak, mistrzostwo nie co sezon, jedynie jakiś puchar pocieszenia.
Jak piłkarze zaczną dawać z siebie wszystko, to powodów do krytyki nie będzie. U nas po prostu kładzie się lachę na trening i grę. Trudno przyklaskiwać sabotażowi.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Johno - ja to nazywam klientyzmem. Ludzie teraz już coraz rzadziej są kibicami, a coraz bardziej klientami - pozują na ekspertów, pouczają, opie4dalają innych a jak wynik jest "niezgodny z ich oczekiwaniami" to flekują jak ekspedientów w sklepie, którzy im wcisnęli zbucze jajka.
I zawsze idzie to ad personam. ZAWSZE.
Niestety stało się coś czego się obawiałem, zabrakło konsekwencji i zapowiadanej stabilizacji. Zawalił Bortnik z Kucharskim a poleciał Vuko. Teraz taktyk Michniewicz pojechał po bandzie z taktyką bo widział że laga na Pekharta nie wystarczy więc wpadł na pomysł grania prostopadłych piłek na dobieg do... Pekharta. Wniosek wychodzi jeden, to nie kwestia taktyczna była problemem Vukovicia, który grał tym co miał. I dostosował taktykę to aktualnych możliwości, taktyka średniowieczna ale co więcej zrobić skoro piłkarze nie mają sił biegać, presować, walczyć o drugie piłki, doskakiwać do przeciwnika, dryblować bo tutaj też trzeba mieć przyspieszenie, jednym słowem zapierdalać. Ile w tym prawdy nie wiem ale Vuko stracił pracę między innymi przez konflikt z zarządem, a powodem konfliktu były transfery których potrzebował "na już" a nie rundę wiosenną. Cała trójka wyniosła z tej sytuacji ogromne doświadczenie, w sytuacji szczególnej przez przerwanie rozgrywek na tak długi okres i krótkie przygotowanie do nowego sezonu, doświadczenie które jednak mogło przynieść korzyść w przyszłości. Poleciał Vuko, teraz poleci Kucharski i cofamy się o 1,5 roku. Kto mógłby być nowym dyrektorem sportowym? Nie wiem, z polskich nazwisk albo z obecnych pracujących na poziomie ekstraklasy jedynie przychodzi mi na myśl Artur Płatek. Świetny fachowiec, scout ale czy dyrektor sportowy? Moim zdaniem dyrektor sportowy powinien odpowiadać kompletnie za cały pion sportowy a nie tylko transfery. Mam tu na myśli długofalową wizję klubu z doborem trenera wraz ze sztabem którzy do tej wizji pasują i dostaną czas by cokolwiek zbudować, pomysł na rezerwy gdzie wybór trenera jest równie ważny, współpraca między rezerwami a pierwszym zespołem, współpraca z Akademią Legii i Richardem Grootsholtenem. Pomysł na każdego zawodnika zarówno z pierwszej drużyny, przez rezerwy po CLJ. A przede wszystkim realizowanie potrzeb trenera pierwszej drużyny. W tym przypadku Mioduski nie dał szans wyciągnąć wniosków, wyjść z kryzysu i sprawić by pion sportowy był silniejszy a poleciały głowy, szkoda.
Pietrek, prosze Cie...to ze jest kilku winnych z prezesem wlascicielem na czele nie oznacza ze Vukovic nie jest amatorem i czesc ( takze znaczaca ) nie lezy po jego stronie.

Zgadza sie, w latwych warunkach nie dzialal ale sam popelnial mnostwo bledow. Z zakresu zarzadzania ludzmi, budowy druzyny, wnioskow o transfery, wyyboru skladu, taktyki, obserwacji rywali itd.

Wez pod uwage ze ttansferow zrobiono przez 3 okienka mnostwo, kosztowaly tez wiele kasy.

Ale wiekszosc z nich kompletnie bez sensu pod wieloma wzgledami. I niestety zabto tez duzo winy ponosi Vukovic. I slusznie poniosl konsekwencje.

Choc nawet ja musze przyznac ze z Karabachem nie poleglby az tak sromotnie.
Wojtunio

Miałbym takie samo zdanie jak Ty gdyby nie to że Vuko działał w niełatwych warunkach. Do tego dochodzi forma i styl drużyny z poprzedniego sezonu. Vuko nie przejął po nikim przygotowanej drużyny, nie był też efektem nowej miotły. Stworzył bardzo fajnie grającą drużynę z piłkarzy których inni trenerzy odstawiali na bok albo poprostu nie wydobyli z nich pełni możliwości. Dla przypomnienia dobrze spędzone 45 minut:

https://m.youtube.com/watch?v=GGeI-D261fs&t=25s
Tyle razy juz to walkowalismy.

Vuko spektakularnie zawalil koncowke sezonu 2019. Potem puchary gdzie nie wyciągnął maxa z potencjalu zespolu i na 8 meczow w 5 nie strzelil gola.

Zgoda, pozniej na chwile zatrybilo ale to glownie chyba za sprawa powrotu do skladu Niezgody i transferu Wszolka. Ale i jesienia byly mocne wtopy ( Pogoń, Zagłębie).

A gdy Niezgoda odszedl to juz rownia pochyla. Jeszcze tym razem udalo sie na oparach dowiezc tylul ( z 10 porazkami ) ale to juz nie bylo nawet to co jesienią. Glownie przez glupie transfery jakie chcial i dostal Vuko. I trzeba bylo nawet podeprzec sie na wszelki wypadek ukladem z Craxa - MP za PP...

Akurat wtedy to Vuko warunki mial idealne.

Fakt, ze mial swiadomosc brakow tego zespolu - dlatego wspominal o 4-5 transferach a potem narzekał na Valencie.

Ale co sam zrobil by miec lepsze? Nie wiem jak bylo latem ale nie slyszalem by zglaszal jakies pomysly, propozycje. I moze to i lepiej bo wczesniej to chial Gvilie, Novikovasa, Cholewiaka i Pekharta...Szalu nie ma delikatnie mówiąc.
Pułkownik
 • 1 / 0
Co to znaczy w niełatwych warunkach.Wg.mnie miał dużo łatwiej niż wielu tzn.strazakow w e-klapie.Zabrsklo mu umiejętności.Robil błędy i nie starał się ich naprawić i słusznie poleciał.Szkoda że tak późno.
Jeszcze Lewczuka chial rok temu...
Wojtunio

"Vuko spektakularnie zawalil koncowke sezonu 2019" - Kojarzę słowa Hamalainena że za Sa Pinto czuli sie fatalnie pod względem fizycznym, nie chcę skłamać ale chyba Hlousek potwierdził te słowa.

"Zgoda, pozniej na chwile zatrybilo ale to glownie chyba za sprawa powrotu do skladu Niezgody i transferu Wszolka"-Ta chwila trwała conajmniej 20 meczów a na rundę wiosenną też ruszyli na pełnym gazie, już bez Niezgody, wiele zapowiadało że to będzie runda Kante, ale później czerwona kartka, kontuzja i jego forma się posypała.

"A gdy Niezgoda odszedl to juz rownia pochyla"- właśnie nie, Legioniści nadal kreowali mnóstwo sytuacji pod bramką rywali.

"Akurat wtedy to Vuko warunki mial idealne."- po 2 miesięcznej przerwie, grze co 3 dni, 4 na 5 meczów to wyjazdy. Daleko tu do idealnych warunków.

"Fakt, ze mial swiadomosc brakow tego zespolu - dlatego wspominal o 4-5 transferach a potem narzekał na Valencie."- tak bo Valencia nie jest gotowy do gry "na już"

"I trzeba bylo nawet podeprzec sie na wszelki wypadek ukladem z Craxa - MP za PP"- daleko idące oskarżenia, ja bym w to nie szedł.

" wczesniej to chial Gvilie, Novikovasa, Cholewiaka i Pekharta"- co do Pekharta mam wątpliwości...w artykule jest taki fragment "(Kucharski) Czasem działał niemal w pojedynkę – tak było w przypadku Tomasa Pekharta. O negocjacjach z nim w klubie mało kto wiedział." Czy wiedział o tym też Vuko? Nie wiem.Napewno w którymś momencie się dowiedział ale czy miał na to jakiś wpływ, czy chciał tego transferu nie wiem.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Pamiętam lat temu ileś jak Czesiek prowadząc jakąś ekipę eklasową jechał na legie zapowiadając taktykę "tureckiego półksiężyca"
I jeden z komentarzy w stylu "czesiu - tu jest Warszawa - stąd nie ma wyjścia, chyba że pod postacią kebabu".
Dlatego mam w pamięci Czesia jako Czesław Półksiężyc Michniewicz vel Kebab.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Czesław Kebab w ogóle brzmi tak jakoś fajnie. Ciepło, przyjaźnie, swojsko...:)
Pietrek, pare razy pisalem Ci ze podziwiam a nawet zazdroszcze Ci tego optymizmu, tych różowych okularów.

Ale jesli bedziesz zaprzeczal ze Vuko w kompromitujacy sposob zawalil koncowke 2019 roku to naprawde to nie bedzie poważna i merytoryczna dyskusja. Nawet Klafuric dał radę a mial trudniejsze okolicznosci.

I wybacz ale to nie trwalo 20 meczow tylko raptem kilka. A po drodze byla wspomniana Pogon, Lubin itd. W sumie 10 porazek w sezonie... Zreszta dzis wczesniej pisalem, ze jedyne co Vuko zostawil to byl w miare poukladany, znajacy sie sklad. Porzadek w szatni. Niestety nie byl w stanie pociągnąć go dalej w gore, takze blednymi decyzjami personalnymi. Natomiast Czeslaw jeszcze to bardziej popsul z Karabachem.

A co do dealu z Craxa...Tez chciałbym wierzyc ze swiat jest dobry. Tak bym wolał.

Z Vuko na dluzsza mete nie moglo sie udac wlasnie przez jego szerokie ograniczenia ktore wymienialem wczesniej. Na krótko owszem, nawet na zwycięstwo raz na dwa podejscia w naszek slabiutkiej lidze. Ale na nic wiecej. Widac to bylo zawsze. Dawno temu ale takze bardzo wraznie ostatnio.

Pozdrawiam
Wojtunio

Kończąc to bo zarzucasz mi różowe okulary co uznaje kompletnie za bezsensowne. Ty uważasz to za " kilka" meczów a ja uważam że było ich 20, zaczynając od zwycięstwa z amiką i kończąc na meczu ze Śląskiem Legia 15 razy wygrała, raz zremisowała i przegrała 4 razy. Z czego porażki z Piastem i Górnikiem mam nadzieję że widziałeś i jesteś w stanie je ocenić. Natomiast z Zagłębiem i Pogonią rzeczywiście zasłużone porażki. Każda drużyna ma prawo zagrać 2 słabsze mecze na 20. Jaśniej już nie potrafię. Pozdrawiam.
Piszac kilka mam na mysli te ktore byly naprawde udane, i z dobra gra i z wynikiem.

Ten z Lechem to taki sredni byl pamietam. Wynik dobry ale przede wszystkim szczesliwy. Tam byly szanse na 0-2 i byloby po ptokach. Ale oczywiście zwyciezcow sie nie sadzi i fakt ze druzyna sie podniosla i nie odpuscila.
Z Piastem w 11 pewnie bysmy wygrali choc rok wczesniej sie nie udalo. Za to z Gornikiem to jedynak nie byl dobry mecz, bardzo slaba skutecznosc i slaba obrona. Takze i wtedy taktyczny sukces Brosza.
Widzę że się nie poddajesz. Z Piastem byliśmy dużo lepsi grając w 10. Z Górnikiem jak sam napisałeś... nieskuteczność. Dodałbym do tego mecz życia Chudego. Bylo 0-2 a równie dobrze mogło i powinno być 5-2 czy 6:3. Arki też nie mogliśmy złamać aż w końcu Niezgoda wyjaśnił sprawę. Na 15 zwycięskich meczów w 9 Legia strzeliła conajmniej 3 gole. Żaden z tych 15 meczów nie był wygrany szczęśliwie. Nie wiem czy niechęć do Vuko Tobą kieruje, można się czepiać początku i końca sezonu ale ten okres który opisuje był poprostu bardzo dobry czy chcesz tego czy nie.
Kapitan
 • 3 / 0
Odmładzania stajni przez Kucharskiego.... Średnia wieku 128 lat... I rośnie...
Generał brygady
 • 10 / 0
Gość totalnie nie nadaje się na tą funkcje. Czas robić wypad. Żewłakowowi to buty może czyścić.
Podporucznik
 • 7 / 0
Żewłak i Ebebenge wróć!
Podporucznik
 • 3 / 0
Tyle, że Dominik doradza teraz w Rakowie.
A taka była zawsze jazda po Żewłaku, że sprowadza szrot. Musiało minąć sporo czasu, żeby ludzie docenili prace jaką wykonywał Żewłakow przy tak ograniczonym budżecie transferowym.
Pułkownik
 • 1 / 0
Pewnie że nie wszystko mu wyszło.Ale większość tak.I to trzeba doceniać.
Tak dla porównania: w tym samym momencie:
- Legia ściągnęła Lopesa. Lech Ishaka.
- Legia ściągnęła Gwillę. Lech wziął Ramiresa.
Popatrzmy jak każde wzmocnienia wpływa na daną drużynę.
patrz na transfery calosciowo a nie wybiorczo
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Przecież Ramiereza to jak poszedł do Lecha i zaczął tam grać to był tu wyśmiewany że hej
Calosciowo?

Prosze bardzo : Satka czy Lewczuk? Sykora czy Valencia? Kravets czy Juranovic? I creme de la creme Bednarek czy Boruc ;-) na razie to nie mamy podejscia... a kolejne podsumowanie moze byc w maju. Jest niby troche czasu ale perspektywy takie srednie bym powiedzial...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Lech Poznań nie istnieje.
Porównywanie się z pyrami to porównywanie się z klubem co najmniej dwa razy słabszym i gorszym. A że im cos raz na dwadzieścia lat pyknie... wielkie mi mecyje...
Podpułkownik
 • 2 / 2
Szczególnie nadwagowy Borubar jest Legii potrzebny. Odpowiedzialni za wstawianie go do I składu to policzek dla młodych. NIE- dla Borubara w Legii.
Podporucznik
 • 3 / 8
Co ten biedny Kucharski winny. Ściągnął co mógł i na co było nas stać lub co sobie za życzyli Prezes.
Ja bym go nie zwalnial. Nie zwalnial bym też Vukovicia, ale zastanowił bym się nad trenerem i osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie fizyczne bo tym względem leżymy.
Wszołek jak przychodził z przygotowaniem fizycznym z Anglii wyglądał super, teraz jest cieniem samego siebie. To samo Martins, Lewczuk,wcześniej Hlousek co się z nimi stało? Sezon polskich treningów i po piłkarzach.
Niestety ale jak piłkarze nie dostaną porządnie w kosc to później tak jest. Stasiu jak im dał popalić to biegali aż miło, non stop pressing, a teraz gra na asekuracje, nie mają sił biegać, brak szybkości.

Ale czego oczekujemy jak oni trenują raz dziennie przez półtorej godziny w tym pół godziny to rozgrzewka a kolejne pół omawianie taktyki. Żart

Teraz nie czas na trening wytrzymałościowy, ale w zimie ktoś się musi wziąć za te gwiazdeczki.
Pułkownik
 • 0 / 0
To winny trener przygotowania czy ilość czasu ile trenują?
Wszołek to akurat przychodził po długich miesiącach bez gry i bez klubu. Może i na początku pojeździł jeszcze na tzw. świeżości, ale jemu by się prawdziwy obóz przygotowawczy przydał, a przyszła pandemia i wszystko pokrzyżowała.
Major
 • 3 / 1
A i jeszcze jedno: po co przedłużono umowę z Astizem?
Pułkownik
 • 6 / 3
Przeszły trener jedynki.
Pułkownik
 • 2 / 0
To zasłużony dla nas zawodnik.Nie narzeka zapieprza na treningach.A jak jest potrzeba to wskakuje w korki i gra.To że wiek nie pozwala mu błyskotliwą grę to fakt ale też nic nam nie zawalił.
Major
 • 6 / 2
O największym minusie nie wspomniano. Była nim strata Praszelika.
Pułkownik
 • 1 / 0
To duża strata a wystarczyło żeby ten bałkański geniusz dał mu minuty potrzebnej do automatycznego przedłużenia kontraktu.
Sierżant
 • 9 / 3
Ile w tym prawdy, że Legia ma ponad 120 mln zł długów? Myśle, że trio Żewłak, Leśny, Piekarski byłoby w stanie uratować ten klub. Obawiam się, że jak Mioduski dalej będzie rządził klubem to za 3-4 lata skończy się spadkiem do 1 ligi.
Pułkownik
 • 0 / 0
Skąd info?
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Dolek formy zaczyna się przypominanie długu i spadek z ekstraklasy
Podporucznik
 • 3 / 1
Leśny? Tak uratował ten klub że zawinął z niego 40 baniek. Legia to był dla niego czysty biznes, szybki strzał.
Marszałek Polski
 • 1 / 4
Tak a za dwa lata znikniemy z pilkarskiej mapy Polski, a lech lechia wisla i jaga będą zdobywać LM
Pułkownik
 • 2 / 0
Zegrze
Nie znikniemy.Prezes weźmiemy kredyt w Luksemburgu i kupi licencję czy jakaś fuzją.
Kapitan
 • 3 / 0
Tzw. Dług właścicielski. Loczek źle zarządzał i Legia jest winna właścicielowi 120 baniek... Loczkowe.
Maksymalizacja zysków. Wystawi Legię na sprzedaż za swój wkład plus poczynione inwestycje. Ch... J że nie za swoje, ale sianko przytuli jakie założył...
To zwykły lamus jest i w d.. Pie ma Legię liczy tylko jak podbić jej wartość i z zyskiem sprzedać...
bogus idz pomagac wisle a nie jatrzysz
Pułkownik
 • 0 / 0
Albo szybciej.
Generał brygady
 • 10 / 1
Jak to jest,że taka Pogoń potrafi ściągnąć do siebie Zahovicia,który w ostatnich czterech sezonach strzelił 61 bramek,a Legia nie może... ?
Pułkownik
 • 7 / 0
Prezes chce gwiazdy eklapy, nawet te zakurzone.Z zagranicy sporadycznie, boi się ryzyka.Sparzyl się choćby na Sadiku czy Pasquato.
Brak kompetentnego scautingu i prezes nie ma na kim polegać.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
U nas zawodnicy z dryblingiem, szybkością nie są mile widziani. Co innego drevnovicie
Pułkownik
 • 1 / 2
Takich chciał Vuco.On chciał żołnierzy, a nie artystów.
Pułkownik
 • 2 / 0
Może tylko nikt nie wiedział że on w ogóle istnieje.Brsk kontaktów i rozeznania się kłania.Zreszta w Legii panuje taka moda aby grać bez napastników.Jak się któryś pozytywnie wychyli to za frytki się go sprzedaje.
Pułkownik
 • 1 / 0
Przecież sam do tego doprowadził.
No tak - Vuko chcial 4-5 wzmocnienia przed PE a co dostal? Niegotowych do gry pilkarzy. Do tego Veso kontuzjowany, Wszolek zlapal wirusa, Martins rowniez byl kontuzjowany i stracil forme, Kante rowniez byl kontuzjowany i stracil forme. Karbo stracil forme.

A do tego calego nieszczescia doszlo zle przygotowanie fizyczne po lock downie. Czym wiec grac jak nie Pekhartem? Kucharski nie jest bez winy ale tak na prawde, cala ta kleske mozna przypisac Mioduskiemu za jeg o mnie racjonalne dezyzje z tym juz kretynskimi zmianami trenerow w niewlasciwym nawet czasie i brak samokrytyki - to ze Mioduski jest Prezesem do D***! Nie pracuje w tych obszaracvh, na ktorych sie zna - ale won od pilki noznej. Wystarczy juz tego klauna na stanowisku Prezesa,.
Podporucznik
 • 2 / 2
Dokładnie, Mioduski kazał sprowadzać piłkarzy pokroju Kapustek i oczywiście trener nic o tym nie wiedział i nie był w procesie akceptacji. Zejdź na ziemię.
Pułkownik
 • 2 / 0
Niestety jest też właścicielem i się nie zwolni.
Sam powiedział, że od początku powinien samodzielnie rządzić.
Nie zna się, otacza się ludźmi posłusznymi.Jest niekonsekwentny.
Cóż my go nie zwolnimy, sam nie odejdzie, to jego projekt życia.
Narazie musimy z nim żyć.My kibice orzetwamy, kibicujemy Legii, nie prezesowi, ale czy Legia da radę?
Równia jest pochyła, trochę się obawiam o przyszłość Legii.
Kapitan
 • 2 / 0
Chciał telewizor a dostał 2 lodówki, w dodatku do naprawy...
gzil - podaj mi jakies dobre zrodlo gdzie pisze ze Vuko decydowal. Bo ja takiego nie widze. S natomiast glosy ze Vuko nie mial wiekszego wplywu - rowniez ze wzgledow ekonomicznych. Jezlei sie juz wypowiadasz to nie mysl wlasna d**a.
Pułkownik
 • 1 / 0
Może to niezbyt adekwatny przykład ale Abramowicz jak kupił Chelsea to też chciał o wszystkim decydować.Kosztowslo go to kupę forsy ale w końcu zrozumiał że tak się nie da.Teraz w Chelsea rządzi kompetentna baba.Ma wszystko w garści zatrudnia fachowców.
Abramowicz zrozumial wiec jest rowniez nadzieja ze Mioduski zrozumie.
Podpułkownik
 • 3 / 3
Proponuję zainteresować się Panem Sztylka ze Śląska Wrocław. potrafił ściągnąć Płachetę, Mousondę, Zyllę a ten nasz ściąga szrot do odbudowy i to na za pięć dwunasta przed najważniejszymi meczami roku. To trzeba mieć talent.
Marszałek Polski
 • 6 / 3
Trochę to wygląda jak pokazówka w stylu procesu lekarzy kremlowskich....
Zaczynam sie zastanwaiac - czy my na prawde mamy Prezesa kretyna? Czy po prostu ma jakis "doradzcow", ktorzy go oslepiaja. Bo slepy jest...
Generał dywizji
 • 4 / 0
Dokładnie! Choć Kucharski, w porównaniu choćby z Płatkiem, wypada blado. Ale blado, żeby nie powiedzieć dosadniej, wypada przede wszystkim prezes, który na siłę z klubu sportowego usiłuje zrobić korporację. Ti idiotyzm!!!
Pułkownik
 • 3 / 0
Nie sądzę, aby prezes kogoś słuchał, wręcz przeciwnie.Ma raczej przytakiwaczy i takich, którymi steruje.
Ma swoje wizje i je realizuje, zapewne na bazie swojego doświadczenia.Tyle, że to doświadczenie to nie klub piłkarski.Facet się nie zna i błądzi jak dziecko.
Może się w końcu nauczy, ale ile musie upaść to czas pokaże.
ALe w mediach pisze sie o tzw. "doradzcach" - ciekawy jestem kogo maja na mysli?
Pułkownik
 • 0 / 0
Ciekawe.A to doradcy zewnętrzni czy w klubie?
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Miód z polityki personalnej zrobił sobie pole minowe, po którym chodzi z młotkiem. Niestety.
Nikt nie jest doskonały ale tez nikt nie jest do końca nędzny.
Akademia i całe Książenice to jest super inicjatywa i inwestycja rzeczywiście na długie lata, która raczej będzie procentować.
Ale polityka personalna i proces tworzenia pierwszej drużyny to jest katastrofa i porażka. Tytuły cieszą ale mozoł, klimat i stres w jakim są zdobywane w końcu nas zniszczy. Ludzie do takiej roboty nie będą chcieli przychodzić - albo inaczej - będą się garnąć wyłącznie podejrzane indywidua i wszelkiej maści urodzeni w niedzielę. Bo nikt normalny i poukładany na dłuższą metę tego nie weźmie.
Pułkownik
 • 1 / 0
Za to co płaci i co zapłacił doradcom to miałby kompetentnego prezesa i dyr.sportoeego.
Przede wszystkim zmiana prezesa i dać wreszcie popracować trenerowi z 3 lata
No...takie proste a tak trudno niektorym to zrozumiec.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
3lata popracować?
Tu na forum gość zostaje trenerem i jest ebany za samo to że tu przyszedł. Potem za każdy remis zje.ba. za porażkę wyzywany od najgorszych choojozów partaczy i ogorów
I tu ma ktoś dostać czas 3lata?
Pułkownik
 • 0 / 0
Właśnie, ciekawe czy prezes byłby bardziej cierpliwy, gdyby nie presja kibiców.
Presja kibicow tu raczej nie pomoze. Choc gdyby zrobic jakas powazna akcje to moze? Musi dbac o swoj "wizerunek"
Pułkownik
 • 1 / 0
Kibice nie zmienią trenera.A tu jest Legia podobno największy klub w Polsce mający ogromną liczbę kibiców w całej Polsce.Osxolomy są wszędzie jak motocykliści.
Starszy kapral
 • 1 / 3
A może spróbować wyjąć Płatka z Zabrza?
Jak on ściąga zawodników do odbudowy albo na wypożyczenie.
Jeszcze 6 tygodni temu był wychwalany pod niebiosa, za to, że zrobił najlepsze okienko transferowe w ostatnich latach, miał na to tylko kilkaset tyś €
Dzisiaj jest człowiekiem do usunięcia ?
Pójdzie do innego klubu i będzie robił to samo, a wtedy będzie płacz, bo Legia miała takiego fachowca...
Sierżant
 • 3 / 2
Takie transfery jakie on zrobił to mógł zrobić każdy kto ma w domu dekoder c+ i ogląda Ekstraklase.
Pułkownik
 • 0 / 0
A za ile kupilo Charleroi?
Generał dywizji
 • 1 / 0
Miodek winnego musi znaleźć. Bo przecież nie on!
Transfery dobre ale nam było potrzeba zawodnikow w formie na już.
jak z novikovasem, jak byl to szrot a jak poszedl i strzelil to "co za debil puscil takiego grajka". czasami mysle jakim jestem debilem ze czytam to forum, szukacjac jednego sensownego wpisu na 10...
Novikovas byl faktycznie wyborem Vuko. Nie wypalil, trudno - zdarza sie.
Generał broni
 • 1 / 0
@Bieszczady

Kapustki, Valencii czy Lopesa niewielu tu chciało.
Pułkownik
 • 0 / 0
Zrobił ten błąd że założył iż nazwiska będą grały.A nie grają.Moze to wypali ale kiedy.
Odpali jędze Kapustka to samo
Valencia, wiadomo, że pierwszy przyszedł na odbudowanie, drugi tyle co dołączył do zespołu.
Bedą czołowymi zawodnikami Legii.
Major
 • 4 / 2
Najbardziej niepokoi fakt, że:

- nie wyciągamy wniosków
- decyzje są podejmowane pod wpływem emocji
- zamiast korzystać z doświadczenia to zwalniamy ludzi (przychodzą nowi i popełniają błedy co poprzednicy)
- brak stabilności i działania wg. określonej strategii

Tylko ciągłe zmiany, zmiany... ile razy będziemy jeszcze to przerabiać?

Na pewno wzmocnienie pionu sportowego jest potrzebne.
Powrót M. Żewłakowa, D. Ebebenge, a może zatrudnienie G. Mielcarskiego to właściwy kierunek?

Zwolnienie p. Radka coś zmieni?

Apeluje przede wszystkim o cierpliwość, zmianę prezesa i wzmocnienie pionu sportowego, w tym sztabu odpowiedzialnego za przygotowanie fizycznego.

A teraz wciąż mam kaca i dalej nie mogę pogodzić sie z ostatnią porażką. Qźwa jak to boli i szybko nie przejdzie.
A Mielcarski w jakim celu?
Major
 • 0 / 1
Moim zdaniem ma kontakty, wiedzę i doświaczenie z którego można byłoby skorzystać. W swoich komentarzach podchodzi merytotycznie bez emocji. Jak dla mnie, byłby wzmocnieniem pionu sportowego.
Pułkownik
 • 0 / 0
Prezes i Mielcarski?
Oj chyba iskry by leciały.
A ma jakieś doświadczenie, sukcesy na tym stanowisku czy sugerujesz się tym że skoro canal+ go zatrudnili w roli eksperta to Legia też powinna dać mu szansę bo przecież umie wytykać błędy które popełnili inni?
Major
 • 0 / 0
Z tego co pamietam GM byl dyrektorem sportowym w Wiśle. Nie oceniam go tylko z wystepów w c+. Pofobają mi się jego spostrzezenia, wypowiedzi ma wyważone i trafione w punkt. No i doświadczenie z boiska. Na pewno wie o co w piłce chodzi i ma charakter. Na pewno nie bałby sie wyrazić swojego zdania. A wiadomo, że w wynku dyskusji wypracowuje się najbardziej optymalne i trafione kierunki działań. Niezależnie nie powyższego w pierwszej kolejności ucieszyłby mnie powrót Żewlaka, tylko nie wiem czy to możliwe.
Był dyrektorem sportowym Wisły w latach 2004- 2006. Czyli 14 lat temu, wybacz ale mnie taka kandydatura absolutnie nie przekonuje. Maciek Murawski też potrafi się logicznie wypowiedzieć ale to czyni to kandydatem na dyrektora sportowego. Żewłakow? Tak, widziałbym go w Legii ale jako szefa scoutingu a nie dyrektora sportowego.
Nie czyni*
Kapral
 • 4 / 0
Nie biorąc Ślisza : Boruc,Alibec,Richard ,Środkowy obrońca z jakąkolwiek motoryką, Tak powinno wyglądać okno przed Europą i sądzę że była by szansa na LM spokojnie, a zamiast tego dzięki oszczędzaniu mamy jeszcze większą dziurę , a transfer ślisza miałby sens idealny gdyby nastąpił po awansie do LM/LE ,winę ponosi i prezes i dyrektor sportowy
Podporucznik
 • 6 / 1
Dokładnie, transfer Slisza był zupełnie zbędny. Teraz jak odzyskać kasę? Jak Mioduski już ma gest, to nie tam gdzie potrzeba. Dlaczego nie dostaje szans choćby Nagy? Chyba jest naszym zawodnikiem. Odsuwając go od zespołu chce odzyskać milion euro? A grają Kapustka i Valencia. Notabene ten ostatni wypożyczony.
Pułkownik
 • 2 / 0
temu Panu dziękujemy natychmiast. Właściwie to już nie powinno go być w klubie od piątku
Major
 • 0 / 4
Zwolnic i dzwonić po Juzaka :D
Sierżant
 • 3 / 0
a tak Borek skomentował ten blamaż z Karabachem i dyrektora sportowego:
https://www.youtube.com/watch?v=SXsnebhFlOU
Starszy sierżant
 • 1 / 0
I świetnie go podsumował
Ryba psuje się od głowy...
Generał dywizji
 • 1 / 0
Nie do końca.
Jest wiele mądrych strategii, chociażby taka, aby otaczać się ludźmi mądrzejszymi od siebie. Jest też oczywiście prawda, że to prezes powinien być tym najmądrzejszym w teamie.
Ja jednak uważam, że w przypadku Mioduskiego zawiedli go ludzie, na których postawił. Czy byli to źli ludzie? Niby nie. Bo przecież Kucharski miał na koncie sukcesy. Bortnik przyszedł jako uznany fachowiec. Do tego sztab ludzi z Vukovićem, Saganowski, Muchą na czele. Akademię kształtuje Jacek Zieliński.

Co oznacza obecna forma i sytuacja I zespołu Legii? A no tyle, że te uznane nazwiska nie dały rady. Fachowcy, na któych postawiono w dobrej wierze. Na kogo lepszego miał postawić Mioduski?
Pułkownik
 • 3 / 0
Znane nazwiska?
Kucharski jako dyrektor sportowy - osiągnięcia?
Sagan trener- osiągnięto?
Zieliński dyrektor akademii- osiągnięcia?
Vuco trener- osianio przed Legią?
Oni wszyscy piastują swoje stanowiska pierwszy raz.
Że Bortnik to "uznany fachowiec" to dowiedzieliśmy się z mediów.Gdyby to był taki fachowiec,to nie pracowałby w Izraelu,ani Polsce,tylko w lepszej lidze.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Fachowiec na nasza miarę. Tu lepszych nie będzie bo pracują w ligach up27
Podporucznik
 • 7 / 0
Dziwie się tym, którzy z jakąś taką pogardą piszą, że Amica to wypadek przy pracy, ze za chwile wszystko wróci do normy i będą daleko za Legią. Prawda jest taka, że jak mocno byście tego nie pudrowali Legia, jest fatalnie zarządzana. Konstrukcja drużyny to jeden wielki żart. Sami podstarzali i niesprzedawalni zawodnicy. Wypaleni goście i odpady z innych klubów. Jedyni zawodnicy, na których można zarobić to Luquinhas i Karbownik. W lechu natomiast mają tylko jednego Tibe po trzydziestce. Reszta to wszystko zawodnicy progresywni albo wchodzący w najlepszy wiek dla piłkarza. Choćby już na tym polu są w stanie mocno zdeklasować finansowo Legie w najbliższych okienkach. Moder, Puchacz, Satka, Kamiński jak pokażą się w Europie, to odejdą za grube miliony. Tym bardziej że Lech nie będzie miał ciśnienia, że musi ich sprzedawać. Do tego dochodzą tacy zawodnicy jak Ramirez, Ishak, Sykora, z których każdego mogą opchnąć po przygodzie w Europie za 3,4 mln euro do Turka czy MLS. Co dla nich najważniejsze tam już w kolejce czeka kolejny wagon z młodymi z akademii. Doszło do tego, że obecnie Lech ma dużo mocniejszy skład od Legii i nie musi wpisywać do budżetu pieniędzy z Uefy jak to robi Mioduski. Teraz mają 10 mln euro bonusu. Podobną chcą zrobić jeszcze dwa wzmocnienia last minute przed Ligą Europy. Ich ostatnie transfery bardzo udane. A obawiam się, że to nieuniknione i zaraz zaczną ściągać jeszcze lepszych piłkarzy. Dlaczego Ramirez nie przyszedł do Legii? Przecież to była gwiazda tej ligi. Legia nie sprowadza już żadnych gwiazd ligi, tylko poluje na zawodników z kończącymi się kontraktami. Przez rok zarobiono 20 mln euro, a nie sprowadzono napastnika choćby o klasie Ishaka o innych pozycjach już nawet nie mówię. Mioduski ugrzązł w czarnej dupie i zaczyna się tam urządzać. Ktoś musi mu bardzo szybko pomóc, dopóki jeszcze jest nadzieja na przetrwanie. Piekarski? On mógłby to zrobić.
Podporucznik
 • 3 / 2
Nie wypadek, to co innego? Jeden tytuł MP w ostatnich 10 sezonach. Ile razy przegrali w ostatniej dekadzie PP, przypomnij. Kiedy grali w fazie grupowej europucharów? Rutkowski nie musi sprzedawać? To czemu to ciągle robi? Z czegoś chyba musi żyć, a filantropem raczej nie jest. Inna sprawa to ich młodzież, tutaj nawet nie mamy startu. U nas jak się traktuje młodych, pokazał chociażby przykład Praszelika. Przecież grali ci co zapiera... Lech ma swoje pięć minut, jak Piasty czy Górniki. Przypomnij mi tylko ich sukcesy w ostatniej dekadzie?
Czy wypadek przy pracy? Nie, trafili z formą idealnie w czas. Poczekaj na pierwszy kryzys, 2-3 słabsze mecze bez zwycięstwa, pompowanie balonika i się zesrają. Już dziś mogę Ci to napisać. Legia obroni tytuł MP w tym sezonie a amika jak zwykle będzie oglądać nasze plecy czy tego chcesz czy nie.
Pułkownik
 • 3 / 0
Sugerujesz, aby wziąć wzór z Amiki?
Nie realne, bo nie zatrudniamy fachowców, a prezes uważa się za nieomylnego.
Zatrudniając fachowców, a prezes będzie wyciągał wnioski to nie musimy patrzeć na amike.
Tu nie chodzi o kopiowanie, bo są lepsze wzorce niż Amika, ale sposób zarządzania klubem przez prezesa.
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Juliusz błagam cię. Nakupowali szrotu typu Muhar. Dołowali strasznie, nie stać ich było na piłkarza więc hurtowo postawili z MUSU na młodych. Młodzi wypalili i tyle. Żadna strategia. Przypomnij sobie jak lech jest zarządzany. Ich prezes już liczy kasę z której uja zobaczą bo zawinie 90% dla siebie. To co teraz prezentuje lech to jest ich max możliwości które trafia się raz na 5-6 lat. Póki co uja zdobyli, mają fajną pakę po części z przypadku. Jedyne rozsądne działanie to transfer Ramireza i Tiby. Nie jeden z tych młodych nad którymi teraz się spuszczasz miał być wypożyczony ale gra bo nie mieli kogo wystawić. Tak jak sytuacja u nas z Obradoviciem i Karbo. Karbo by obijał się na wypożyczeniach gdyby Obradovic grał. Taka to strategia.
Mają swoje 5 minut i tyle. A z odjezdzaniem finansowo to nawet nie żartuj. Sprawdź jak rządzi ich prezes. Jak zobaczą z tego 10% tej kasy to cud
Podporucznik
 • 2 / 3
Jfk, nie rób z siebie idioty. Kiedy Górnik i Piast grał w fazie grupowej LE? Pomimam już to, że Lech ma o wiele większe możliwości na każdej płaszczyźnie od tych dwóch klubów.

Pietruś, a ty dalej siedzisz w swojej bańce? No cóż pozostaje mi tylko współczuć
Juliuszku

Dziękuję ale niepotrzebnie się o mnie martwisz.
Podporucznik
 • 4 / 1
Juliusz, a kiedy Lech grał ostatnio w fazie grupowej LE? I ile to trofeów nazdobywał w ostatniej dekadzie. Co więcej, porównaj proszę ilość pucharów i tytułów mistrzowskich wszystkich drużyn ekstraklasy z listą trofeów Legii w ostatnim dziesięcioleciu. Nie zapomnij jeszcze dodać ilości gier w fazie grupowej europucharów.
Podporucznik
 • 0 / 2
Nie, trafili z formą idealnie w czas. Poczekaj na pierwszy kryzys, 2-3 słabsze mecze bez zwycięstwa,
pompowanie balonika i się zesrają.

Pietruś na pewno tak będzie zwłaszcza, że Amica w ostatnich 32 meczach przegrała, aż 3 razy a Legia w ostatnich 7 tylko 4.
Podporucznik
 • 0 / 2
Jfk, ja o chlebie ty o niebie...
Podporucznik
 • 0 / 2
Mają swoje 5 minut i tyle. A z odjezdzaniem finansowo to nawet nie żartuj. Sprawdź jak rządzi ich prezes. Jak zobaczą z tego 10% tej kasy to cud

Zegrze, to tylko twoje subiektywne spojrzenie . Jakoś ich prezes wolał trzymać Gytkjaera do końca kontraktu, niż go sprzedawać, mimo dobrych ofert. Było wiadomo, że nie przedłuży. Odszedł za darmo. Przychodzi za niego Ishak i dostaje jeszcze wyższy kontrakt. Kupują Sykore za 1 mln euro.
Mioduski sprzedaje Niezgode za 5 mln euro, Carlitosa za 3 mln euro, Kulenovicia za 2 mln euro i nie pozyskuje, ani jednego wartościowego zawodnika do ataku. Wziął jedynie dwa popsute ogórki, które lokalny sprzedawca już miał zanosić do kontenera.
Podporucznik
 • 3 / 1
Dobrze Juliusz, Lech jest świetnie zarządzany przez Rutkowskiego, przyznaję Ci rację. Ma niesamowite pasmo sukcesów, ciekawe jak długo to potrwa. A teraz niech przemówią liczby z ostatnich 10 sezonów: MP (Lech 1 - Legia 6), PP (Lech 0 - Legia 6), faza grupowa pucharów (Lech 2 - Legia 5)
Generał broni
 • 3 / 4
@jfk

Szach, mat. Nie ma co zbierać :)

@Juliusz

Tu nikt nie neguje obecnego sukcesu Amiki, mają swoje 5 minut co nie było i nie jest u nich regułą. Mają młody skład. Poczekajmy na to jak połączą ligę, PP, LE i grę ich piłkarzy w reprze, kontuzje, kartki czy ewentualne transfery out.
Mogę się założyć z tobą o flachę, że ich prędzej czy później dopadnie kryzys i będą dołowali. Na chwilę obecną jest pompowana gigantyczna medialna bańka, ona pęknie. Ja sobie spokojnie będę obserwował co dalej.
Podporucznik
 • 0 / 0
Baron, nie pije alkoholu. Poza tym ja nigdzie nie napisałem, że nie będą mieli kryzysu. Chodziło mi jedynie o to, jak to będzie wyglądać w niedalekiej przyszłości. Co chwile powtarzacie, że mają swoje 5 minut. Wszyscy eksperci od Futbolu od około roku mówią o tym, że Lech gra najlepszą piłke w Polsce. Czy to jest 5 minut? Od kilku miesięcy wygrywają praktycznie wszystkie mecze, gdy w tym samym czasie zaliczyła ogromną liczbe porażek i z meczu na mecz gra coraz gorzej. Teraz wy wierzycie, że wszystko się nagle wbrew logice magicznie odwróci? Ciekawe czy jeśli tak się stanie, to kibice Lecha zaczną twierdzić, że Legia ma swoje 5 min.
Juliuszku

"Co chwile powtarzacie, że mają swoje 5 minut. Wszyscy eksperci od Futbolu od około roku mówią o tym, że Lech gra najlepszą piłke w Polsce. Czy to jest 5 minut? Od kilku miesięcy wygrywają praktycznie wszystkie mecze"

Sprawdziłem ich ostatnie 20 meczów i nie wygrywają "praktycznie wszystkiego". 10 zwycięstw, 7 remisów i 3 porażki co daje zwycięstwo w co drugim meczu i średnią 1.85 pkt na mecz co nie jest aż tak oszałamiającym wynikiem. W dodatku wcale nie grają od około roku najlepszej piłki a jedynie ostatnie kilka miesięcy bo przed przerwą koronawirusową to Legia grała najlepszą piłkę.
Zgadzam się, poza ostatnim zdaniem. Myślisz o obsadzeniu Piekarskiego w roli dyrektora sportowego? Mocne komplikado: musiałby zrezygnować w swojej agencji albo z udziałów, nad każdym transferem ciążyłyby wątpliwości co do obiektywizmu, czy Piekario nie probuje czegoś ugrać dla siebie.
Podporucznik
 • 0 / 1
"Eksperci od około roku powtarzają, że Lech gra najlepszą piłkę" To niech nadal gra, a mistrzem będzie Legia tak, jak od około pół roku. I tyle w temacie tych piłkarskich ekspertów. Aha, jeszcze tak od około roku Lech grał 3 mecze z Legią, 2 przegrał. Niech gra nadal tak pięknie, ku chwale Legii Warszawa.
Podporucznik
 • 0 / 0
Pietruś na 32 ostatnie mecze przegrali tylko 3 a Legia 11
Kapitan
 • 6 / 0
Nawet nie chce się już czegokolwiek komentować. Staliśmy się ligowym średniakiem. Niestety Pan Mioduski nie ma pojęcia o prowadzeniu klubu. Z taka gra jak jest teraz nawet o mistrzostwo bedzie ciężko. A i bardzo mało zostaje zawodników do sprzedaży
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dlatego czas na młodych Mosór, Włodarczyk, Warchoł, Niski, Cielemęcki.
Niech dwóch wypali i już jest dobrze
Podporucznik
 • 3 / 1
Może za niego Dziekanowski albo ten specjalista od gwałtów Kowalczyk. Przecież oni wiedzą najlepiej co Legii dolega. Byłaby szansa teraz się wykazać, a nie tylko ujadać. W sumie, gdyby tak byłbo, to nawet Mioduski by mnie nie zaskoczył. A co tam panie prezesie w tej radzie UEFA słychać? Nie śmieją jeszcze z Pana?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z nimi to LM pewna co rok
~Wentyl
 • 3 / 0
Jestem za tym by za Kucharskiego przyszedł Mario Piekario. Na pewno jego kontakty dają szanse ściągnięcia wartościowych zawodników.
Chorąży
 • 1 / 1
Najwazniejsze jest zarzadzanie materialem ludzkim, dopiero potem wzmocnienia. Najlepiej wypie..olic wiekszosc obibokow, odbudowac szatnie i dopiero wzmocnic
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I może upchnie ten nasz szrot gdzies
Podporucznik
 • 5 / 1
Prezesie nie rób nam tego. 6 tytułów mistrzowskich w ostatnich 8 sezonach samo mówi za siebie. Ostatni zresztą przy wydatnej pomocy Kucharskiego. To nic, że w pucharach nie ma nas od 4 lat. Pójdź drogą Rutkowskiego, przecież Lechowi w końcu się udało. Mimo ostatnich ciągłych niepowodzeń nie zwolnili trenera, dyrektora, czy prezesa. Nam też raz na 10 lat trafi się faza pucharowa. Statystyka chociażby to pokazuje. To tak jak ślepej kurze trafi się ziarno. Z pewnością nasz dyrektor ma w kajecie dużo nazwisk potencjalnych wzmocnień. Chociażby ten napastnik z Berlina, jak mu tam, aha: Piątek. On też jest do odbudowy, z Kapustą i Valencią stworzą niezapomniane trio jakiego Łaxienkowska jeszcze nie widziała. A przecież mamy jeszcze w pucharach wyjazd do Łodzi. Także nie wszystko jeszcze stracone. Łapy precz od Kucharskiego!
Chorąży
 • 1 / 1
Nie widziala w twoich snach, a odbudowywac sie moga w rezerwach, a nie na salonach. Kolejny fantasta, kucharski za takie nabytki powinien odpokutowac.
Generał brygady
 • 6 / 0
Najważniejsze, że znaleziono wszystkich winnych,

No i oczywiście nie ulega wątpliwości, że Prezes znów jest niewinny, ale tak to jest, gdy jest się niepokalanie poczętym...

Łubu dubu, łubu niech nam żyje prezes naszego klubu, nieeeech zyyyyje naaam
Podporucznik
 • 6 / 0
Piekarski wyszukał Legii kiedyś m i. n. Rogera i Edsona. Tylko wtedy miał na to pieniądze. Jakieś pół roku temu mówił w Stanie Futbolu, że nie czuje już do tego takiej pasji i nie poszedłby w dyrektory. Mocno bym się zdziwił, gdyby teraz mając swoje biznesy chciał jeszcze pracować z tak niekompetentnym człowiekiem, jak Mioduski.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Może dostęp do akademii go przekona. Poza tym Legia to jednak Legia. Nawet jak w dołku to takie lechy wisly widzewy do pięt nie dorastają
Generał broni
 • 3 / 0
Podstawowy błąd to sprowadzanie pod określone zadanie 6 nowych zawodników .Do zespołu wkomponowanie w polu dwóch nowych to jest maksimum w krótkim czasie, i musza być to zawodnicy o odpowiednim poziomie sportowym .Połowa nowych w jedenastce i jeszcze nieprzygotowanych przynajmniej dwóch ,zmiana trenera , personalna ,taktyczna łącznie z ustawieniem zespołu ,jak to mogło wypalić .Była to rozpaczliwa próba ratowania w krótkim czasie zmarnowanych trzech lat .Konsekwencje dopiero przed nami ,zapowiadają się ciężkie czasy .Jedyny ratunek to szukanie inwestora ,co może być o tyle łatwiejsze że marka Legia coś znaczy a cena spadła .Tylko że osoba obecnego właściciela ma chyba inne cele w tyle głowy ,myślę o spłaceniu kredytu za LTC ,aby mieć ten obiekt z czystą hipoteką .
Pułkownik
 • 1 / 0
Tak to jest jak nie ma koncepcji budowy drużyny.Takie życie chwila, na tu i teraz.
Jakże trudno znaleźć klub, na którym można by było się wzorować...
A dlaczego nikt nie napisze o skautingu w Legii? Dlaczego nie ma mowy o zespole jakim operuje m.in Kucharski? Przecież odkąd przyszedł Mioduski skauting Legii bazuje głównie na awansowanych na stanowisko skauta stażystów za czasów Leśnodorskiego! Dodatkowo został zatrudniony Rui Marques i tu cytuje "zasłynął wygraniem dwóch piłkarskich menadżerów w Bundeslidze i Premier League" - to świetnie obrazuje jaką wagę do skautingu przykłada Mioduski. Chitrikova,którego wyciągnęliśmy z Lecha też już nie ma.
Pułkownik
 • 3 / 1
Ciężko pisać o czymś czego w zasadzie nie ma.
Głównym scautem jest prezes.
DareirL poniekąd zgoda.. ale można odnieść się w kontekście np rywali (nie mam na myśli ligowych..). Kucharskiego podsumować jak widać powyżej - łatwo. Transfery in i out a budżet i 'zespół' pod nim? Nieistotny :)
akurat Marques jest tutaj najmniejszym problemem bo to on nam Luquinhasa znalazł, a co z resztą działu skautingu? Wszystkie transfery wyglądają na menedżerskie wtyki, przykład Kapustki który jest wrakiem piłkarza a my go bierzemy bo 1000 lat temu zagrał 2 dobre mecze w reprezentacji
Starszy szeregowy
 • 2 / 0
No coz LEGII kibicuje pol wieku to moja druzyna i tak zostanie chwil dobrych i zlych bylo duzo jeszcze gorszych niz teraz ale zawsze sie podnosilismy z kryzysu bo to jest LEGIA a nie jakies wypierdzewo teraz tez dajmy chwile oddechu narobiono kupe niedobrych rzeczy od zadufanego Vuko i prezesunia MIODKA ale pamietajcie to prezes topi kase no i trzymanie Kucharskiego dalej to strzal w kolano LEGIA wyjdzie z tego i bedziemy mieli radosc z nastepnego mistrza cenie Michniewicza za jego podejscie do zawodu mam nadzieje ze Mario ogarnie ten bajzel bo czy sie zgodzi jak dostanie propozycje od Miodka nie watpie nigdy nie byl wrogiem Legi jak niektore oszolomy co grali w tym klubie I JESZCZE JEDNO Z KLUBEM JEST SIE NA DOBRE I ZLE TO DEWIZA KIBICA PRZEZ DUZE K LEGIA TO STYL ZYCIA MILOSC NIERAZ Z BOLEM ALE TO JEST LEGIA LEGIO ZAWSZE JESTESMY NA TOPIE I PO TYM SEZONIE TEZ BEDZIE SWIETO NA LAZIENKOWSKIEJ LEGIO KOCHAM CIE BEZGRANICZNIE A IDZIEMY NA DOBRE I ZLE PRZEZ POL WIEKU
Sierżant
 • 1 / 1
Ja bym na miejscu prezesa zatrudniłbym wszystkich po kolei, a na obecnego prezesa bym po prostu dał kogoś innego, ale właściciel pozostaje ten sam..
Pułkownik
 • 0 / 0
Marzenia ściętej głowy:(
Sierżant
 • 0 / 0
Wiesz to też nie da gwarancji, tylko piłkarze dają gwarancje niestety
Chorąży
 • 1 / 0
Proponuje wyjac kase ....i zastapic wlasciciela, reszta oczywiscie do wymiany
Generał
 • 6 / 1
Jak się sprowadza zawodników na za chwilę a nie na już to się puchary ogląda w TV. Jak to jest że złodziejorz bez problemu wyłapuje jak na polskie warunki świetnych napastników, którzy od razu strzelają bramki,a u ans sprowadza się kontuzjowanych to jest paranoja. Od prawie roku wiadomo, ze trzeba nam porządnego LP oraz czas odmłodzić środek obrony, ale qurwa dziadem Wieteską.
W Legii czas na zmiany dość dziadów i emerytów. Przedłużenie kontraktu z Jedza to był Mega błąd.
Stolarski,Jedza,Lewczuk,Gvillia,Antolić,Kante,Remy,Cholewiak OUT z Legii jak najszybciej inaczej uja się zmieni.
Z Jędrzejczykiem to dziwna sprawa jest. Kiedyś gościu naprawdę reprezentował solidny, dobry poziom. Teraz jakby dostosował się do reszty. Te irytujące faule przed polem karnym, dające przeciwnikom rzuty wolne z dogodnych pozycji. Każdy wyskok do piłki to łokieć w rywala i często od razu kartka.
Pułkownik
 • 2 / 0
Jak ma się kompetentny scauting i dyrektora sportowego to można.
Jak ma się amatorów to jest co jest.
Chyba po prostu wiek robi swoje
Kucharski robił zapewne takie transfery na jakie miał budżet od prezesa/zarządu. Prawdą jest że nie ma zbyt dużych kontaktów zagranicznych.
Inna sprawa że pomylił uzupełnienie składu z uzupełnieniem pierwszej jedenastki, a takimi nie są gracze do odbudowy.
Pułkownik
 • 3 / 0
To jakie pieniądze się przepala w Legii to można znaleźć ciekawych zawodników.
No ale jak brak kompetentnego scautingu, to się bierze z eklapy.
Generał broni
 • 1 / 0
Budżet spokojnie pozwalał nam na sprowadzenie piłkarzy na już, a nie do odbudowy i po kontuzjach. A niestety to tych drugich sprowadził Kucharski.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Co do Kapustki to wymysl prezesa i jego inwestycja w przyszłość. Liczy że się chłopak u nas odbuduję. Ja zresztą też. Tylko jemu trzeba czasu
Reszta transferów na konto Kucharskiego i Vuko
Abstrahując czy udaneczy nie. Widać jednak że albo trener musi mieć znajomości albo dyr sportowy. Obaj z naszego grajdoła nic nie wyciągną. Nie mowi tu o mlodych a o piłkarzach znanych powszechnie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Od 4 lat prosto w piłkę nie kopnął ale u nas na pewno się odbuduje. W drugiej lidze belgijskiej przepadł ale Legię zbawi. Szrot jak uj
myślę,że to nie jest wina Radka
A ja myślę że jest. Takiego Nowaka w stali nie wyskakiwali i jemu podobnych? Takich chłopaków jest cała masa w innych ligach. Ja się dziwię że z takiej Barcy b kurnik może wyciągnąć zawodnika a my nie? Nie każdy jest Messim i idizw do 1 drużyny. Cała masa chłopaków odpada. I jestem pewny że by u nas pograli. Taki mamy , a raczej nie mamy skauting
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Swoje 5 groszy dolozył
łatwo zapomnieliśmy, że większość piłkarzy narzucali mu trenerzy
myślę,że to nie jest wina Radka
Generał broni
 • 7 / 2
Czerczesow mówił o przedszkolu, Sa Pinto o tym, że na piłce w klubie nikt się nie zna to o czymś już nam powinno mówić.
Co do naszej kadry - kto się z nich rozwinie? Na kim z nich zarobimy? To jest odmłodzona kadra o jakiej mówił w wywiadach prezes? Na nich zbudujemy nową i lepszą Legię z aspiracjami na Europę? Ktoś ją zbudował.
Wrzucił tą listę jeden z userów:

Lopes 29 lat
Kante 30 lat
Pekhart 31 lat
Boruc 40 lat
Cierzniak 37 lat
Vesović 29 lat
Lewczuk 36 lat
Jędza 33 lat
Remy 29 lat
Astiz 37 lat
Mladenović 29 lat
Martins 30 lat
Antolić 30 lat
Cholewiak 30 lat
Wszołek 29 lat


Aha, mamy młodziaka Valencie, który po sezonie od nas na pewno odejdzie.
Luquinhas, Slisz, Karbownik pewnie będą jako pierwsi do sprzedaży. Tu jeszcze będzie nas czekać sporo niespodzianek, które niekoniecznie nam się będą podobać.
Pułkownik
 • 3 / 0
Prezes mówi wiele, a dzieję się inaczej.
Facet się miota, zmienia koncepcję i pracowników.
Ma ciągle dziurę budżetową, ale to na własne życzenie.Poprostu przepala masę kasy przez swoje błędy.Ego ma chyba sięgające Marsa.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jeszcze żeby ci starsi dawali jakość, a to szrot taki że rzygać się chce
Pułkownik
 • 5 / 0
On już w piątek rano powinien byc wyj..ny z tej funkcji. Przede wszystkim nigdy nie powinien byc zatrudniany na takim ważnym stanowisku.
Problemem ( i to nie przede wszystkim Kucharskiego ) było zafiksowanie się na pewne nazwiska i postawienie sobie priorytetowego celu by to je dopiąć. Tak dla zasady. Bez związku z tym czy naprawdę są oni nam potrzebni i czy czasem nie przydaliby się bardziej inni zawodnicy, czy też ktoś na inną pozycję.

Tak było z wałkowanym długo Kapustką, Mladenoviciem wcześniej Obradoviciem teraz z Borucem i Valencią. No i branie po znajomości i po taniości : Pekhart, Lopez, Cholewiak, Lewczuk, Juranović a rok temu Gvilia czy Novikovas.

A na koniec najlepszym transferem okazał się ktoś ( JEDYNY ) zupełnie spoza tego klucza czyli Luquinhas. No jeszcze Wszołek jest ok ale on ma jakość samą w sobie i doświadczenie w miarę poważnej piłce.

Cała ta polityka jest tak beznadziejna że szkoda słów... Kucharski jest za to wszystko mocno odpowiedzialny ale...nie on jeden. Ktoś to wszystko aprobuje a może i inspiruje...
Warto się zastanowić czemu Novikovas, Gvilia, Mladenovic poza Warszawą grali dużo lepiej.

W mojej opinii dlatego, że pasowali do tego co zespół chce grać, a tu mamy zbieraninę bez ładu i składu, która w żadnym kierunku nie zmierza
Pułkownik
 • 3 / 1
Moim zdaniem to Mioduski za wszystkim stoi.To by też wyjaśniało dlaczego otacza się amatorami.On nimi steruje.
Doświadczony dyrektor sportowy nie był by pionkiem do wykonania poleceń.
Oj ciężko będzie z tym prezesem.
Coś trzeba zrobić, bo Legia brnie równia pochyla.
Jak o tym myślę, co ten facet robi, to jest mi strasznie smutno.A do tego aż strach pomyśleć co będzie kolejnego.
Dobrze, że jest chociaż LTC.Tylko czy to będzie wykorzystane.Budynek nie wyszkoli piłkarzy.Czy kadry są/ będą właściwe?
Ten Holender ma słaba reputację w swoim kraju.Z ZL go zwolnili.
Tay zawodnicuy jak Gwilia, Novikovas czy Mladenovic powinni mieć problem, by w naszych rezerwach się załapać! Dobrze im Mandziejewicz w wywiadzie pojechał. My po prostu mamy słabych piłkarzy! Nie zgadzam się tylko z krytyka Kapustki, jemu trzeba dac czas, opartyo grę o gościa, który rok w piłke nie grał, to idiotyzm. Dobrym piłkarzem jest Wszołek. A poza tym? napastnicy to szrot (poza Rosołkiem). Loczek teraz otworzy stragan i wyprzeda cały ten szrot jak tanie gacie na bazarze.
Kapral
 • 0 / 0
I to jest sedno, albo dać pracować jednemu trenerowi, a jak zmieniać to na takiego, który ma podobną filozofię na działanie zespołu. Jutro i po przerwie na reprezentację będziemy wiedzieć w którą stronę zmierzamy. Jestem pesymistą, ale lubię się mylić w takich sprawach
Pułkownik
 • 0 / 0
No i za to właśnie odpowiada dyrektor sportowy.Jest wizja drużyny i do tego są dobierani wykonawcy.
Co do Piekarskiego to pewnie zachodziłby jakiś" konflikt interesów"jakby przyjął posadke od Miodka ale może dałoby się to jakoś poukładać ? Tak jak z Czesiem.. ;)
Piekarski to marzenie na tym stanowisku.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Lepszego nie ma chyba w Polsce
Okręt tonie, szczury zaczynają się rzucać sobie do gardeł
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak to wygląda
Generał dywizji
 • 4 / 1
A może tak nasz zarząd poda się do dymisji jak ma resztki honoru ! Oni zawsze niewinni i nic złego nie robią !Jak tak się nic nie zmieni to i na dole będzie to samo co teraz ! Nachodzi czas inwestora w Legii na zdrowych zasadach , bo w sprzedaż przez narcyza nie wieżę ! Może i ta opcja jest dobra ,ale Darek nie sprzeda klubu !
Pułkownik
 • 2 / 0
Narcyz i inwestor?
Chyba taki, co daje kasę i o nic nie pyta, a jak trzeba to dokłada.
Z tym człowiekiem nie ma przyszłości.
On i tylko on, a za porażki winni wzzyscy inni i wszystko inne.
Oj szkoda, że w Legii nie jest jak w Hiszpanii np.w Barcelonie, że kibice wybierają prezesa na określoną kadencję.A mają też możliwość odwołania.
"Żewłak travel" itp. Szanujcie ludzi.
Starszy sierżant
 • 5 / 0
I bardzo dobrze, niech wyleci! Jeszcze tylko zmiana prezesa i wy wietrzenie kadry z przepłacanych i bez ambicji grajków!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czyli 80% grajków
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Trudno, jak trzeba to i 80%
Sierżant
 • 3 / 0
A z tym Praszelikiem to rzeczywiście spieprzył total. Razem z Vuko oczywiście, który jak widać chciał się go pozbyć.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Vuko go nie widział w składzie, w końcu mieliśmy mistrza rozegrania gwilię
Zastanawiam się, czy to faktycznie prawda, czy tylko kolejny artykuł, wynikający z fali krytyki jaka się teraz na Legie wylewa.... Czy faktycznie preziio o tym myśli? Przekonamy się niedługo...
I znowu szukanie winnych wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba, ehh
Bardzo dobrze.

Kucharski zrobił z zespołu jakiś dziwny gulasz.
Zawodnicy nie pasują do siebie, bo drużyna w ogóle nie jest budowana pod tym kątem.
Kadra jest nabrzmiała, ale nie da się z tego nic sensownego ułożyć.
Jednocześnie nadal mamy braki na pozycji napastnika, środkowego obrońcy i środkowego pomocnika.

Na papierze wygląda przyzwoicie, ale jak się widzi Luquinhasa, który na wolnej pozycji patrzy blagalnie na Mladenovicia, który z automatu wrzuca kolejną piłkę to można się zastanowić, czy ktoś w ogóle myślał
Ta dwójka to mój ulubiony przykład, bo obydwaj są niezłymi zawodnikami, ale pasują do siebie jak dżem do szynki
Pułkownik
 • 1 / 0
Pytanie na ile Kucharski jest niezależny.
To dyrektor sportowy buduję drużynę i dobiera sobie pracowników no.trener.
Z swojej pracy rozlicza go prezes.
A jak jest w Legii?
Jeśli to prezes podejmuje wszystkie decyzje, a reszta to w zasadzie doradcy, to już wina prezesa.
Podejrzewam, że prezes też macza palce. M.in. bardzo na Kapustke się upierał.
Jednak wątpię, żeby to prezes ściągał np. Lopesa, więc odpowiedzialność jest pewnie po stronie obu panów.

Niestety zmiana na pozycji prezesa to chyba jednak marzenie ściętej głowy
Pułkownik
 • 0 / 0
Ostatecznie prezes przyklepuje.Kucharski dostaje wytyczne.
Jedno mnie zastanawia.Kto opiniuje danego zawodnika w koncepcji budowy drużyny?
Czy osoba/ osoby te umieją zrobić to właściwie.W zasadzie czy w klubie są ludzie umiejącym właściwie ocenić potencjał zawodnika.Mam co do tego wątpliwości.
Zmiana musi być jakościowa, a nie sentymentalna. Jeżeli Kucharski nie poradził sobie, ponieważ nie ma kontaktów na rynkach europejskim i światowym, tym bardziej nie poradzi sobie Zieliński, który poza ligą polską nigdzie nie grał. To już taki Beret miał większe kontakty dzięki grze we Francji. Tu musi być człowiek co z niejednego pieca chleb jadł. Takim gościem był Żewłak, który grał w Belgii, Grecji i Turcji.
Piekarski nie byłby złym wyborem jednak musiałby dostać wysoką pensję, żeby zawiesić menagerkę i tu pewnie znów byłby problem skąpego Miodka.
Pamiętam, że w Trencin był całkiem niezły dyr. sportowy i wyciągał ciekawych i co ważne młodych piłkarzy z różnych lig europejskich.

Czuję, że Miodek z braku orientacji na rynku i skąpstwa znów nam zafunduje kolejnego amatora.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Trencin miał podpisaną umowę z Ajaxem i tam szli się ogrywać młode koty
Generał dywizji
 • 2 / 0
Hmmm. Piekario. Niby super fachowiec, ale on jest managerem, zarabia kokosy na swoich biznesach. Czy pogodziłby to z pracą w i przede wszystkim dla Legii - na korzyść Legii.??
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z pewnością miałby dostęp do narybku z akademii
ciekawe kiedy właściciel straci cierpliwość do prezesa i tego krejzola pogoni na zielona trawkę ?

Mioduski ma łatwość znajdowania i wskazywania winnych zaistniałych sytuacji ....tylko nie siebie
Pułkownik
 • 0 / 0
A wyobrażasz sobie jaką odprawę dałby prezesowi na drogę
Jak ktoś czeka na wielką podniosłą przemowę właściciela-prezesa, to się srodze rozczaruje. Bo Mioduski po prostu taki jest, że na szczerość i otwartość wobec mediów czy kibiców go nie stać. Ego mu nie pozwala, bo on jest nastawiony negatywnie do całego otoczenia. Media go nie pokochały, kibice też mają mu wiele za złe, a w środowisku piłkarskim toczy się bezpardonowa rywalizacja wszystkich ze wszystkimi. Uważa, że to jego klub i nikomu tłumaczył się ani obiecywał nie będzie. Padną okrągłe deklaracje i to wszystko, ale nic się nie zmieni. Uważam, że MP dla Legii w tym sezonie poważnie zagrożone.
Sierżant
 • 0 / 0
Zawsze lubiłem Piekarskiego. Kucharski niestety ostatnimi transferami pokazał, że nie wie co jest ważne dla Legii. Ważne są tylko realne wzmocnienia pierwszej jedenastki, czyli piłkarze w formie i z lepszymi umiejętnościami od obecnych. Taki transfer udał się tylko w przypadku Boruca, która sam chciał od dawna do Legii przyjść na koniec kariery (mam nadzieję, że Boruc jeszcze długo pogra na swoim obecnym poziomie).
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Inna sprawa że miał zerowy budżet na transfery
Sierżant
 • 0 / 0
@Zegrze duże transfery sprzedażowe były w poprzedni sezonie, więc mieli kasę. Nawet kupili przecież Juranovica i Lopesa. Mogli chociażby kupić tak tanich zawodników o poziom lepszych jak Owusu, Medina i Andrade. A tak oni nas pokarali za politykę transferową Kucharskiego. Lepiej zainwestować w dobrych graczy i cieszyć z grupy pucharów europejskich
Ciekawi mnie czy to już wszystkie zmiany jakie planuje Prezes, czy ma jeszcze jakieś pomysły. Jeśli nie to może lektura forum na LN mu pomoże.
Pułkownik
 • 0 / 0
Niech prezes lepiej nie ma nowych pomysłów.Kazdy kolejny robi " wrażenie'.
Porucznik
 • 1 / 4
Piekarski to jeszcze gorzej. Gość patrzy na swoje prowizje. Nie zdziwiłbym się, gdyby konflikt Mioduski-Vuko wziął się z tego, że Piekarskki naopowiadał ile to mln więcej byłby wart Karbownik jako ósemka. No to Mioduski zmienił trenera na takiego, co mu obiecał Karbo w środku pola...
Generał brygady
 • 6 / 0
Akurat Piekarski zawsze bardzo racjonalnie podchodził do "handlu" piłkarzami. Nie był pazerny i nie liczyła się tylko prowizja. Wydaje się, że przede wszystkim rozwój piłkarza był priorytetem. Dodatko wydaje się że nie działał na szkodę Legii co nie zawsze było standartem u innych menago.
Kandydatura Piekarskiego marzenie ale nie chce mi sie wierzyć,że Mario Piekario się na to zgodzi.
Mioduski cały czas sie miota i tak naprawdę obwinia wszystkich wokół za swoje porażki i nieudolne zarządzanie klubem w kwestiach sportowych.
Piekarski ma dużą kasę z własnego biznesu. Po co mu to ? Jakieś ograniczenia w które się wpędzi i będzie musiał do tego słuchać Miodka.
Generał brygady
 • 3 / 0
Niechaciany na forum Michniewicz przyszedł więc zapewne chciany Piekario nie przyjdzie...
Byłoby ciekawie gdyby Mariusz dołączył do naszego teamu.
Wiele kontaktów w Europie, mógłby to wykorzystać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wie że akademia ruszyła, jako agent młodych może mieć lepsze dojście w roli dyrektora sportowego
Marszałek Polski
 • 7 / 0
Ktoś polecieć musi
Trener poleciał 2 tygodnie temu.
Ktoś musi być rzucony nam na pożarcie. Przecież nie pani Zosia ze Sport Baru
Co do Mario Piekario to czemu nie. To on załatwił Czerczesowa. Znajomości ma mega. Nie wiem czy nie lepsze od Żewłaka
Dalej wierzycie, że Mioduski dokona jakiegoś dobrego wyboru? Historia dalej was nie uczy? Cokolwiek ten człowiek nie zrobi to jest katastrofą.
Sierżant
 • 3 / 0
Zastanawiam się jak on się dorobił swojego majątku?
Majątku dorobił się na tym, na czym się zna, czyli na prawie.
Generał broni
 • 1 / 0
Slawo, zadałeś kluczowe pytanie
Generał dywizji
 • 3 / 2
To co mówi Wandzel zaszokowało mnie dziś ! Darka problemem jest narcyzm i to go zgubi ! Szok co on zaczyna robić ! Ponoć jak przyjechali agenci Vadisa ,wyprosił Żewłaka z biura i sam rozmawiał! Często go bronię ale chyba czas przestać ! Teraz nie dziwą transfery Kapustki Boruca , pewnie sam sobie podpisał ! Potrzebny prezes i inwestor inaczej żadne zmiany nie pomogą !
Pułkownik
 • 1 / 0
Narcyz.powiiadadz.
Jak jest jak piszesz, to dopóki jest Mioduski to będzie ciągły zjazd.
Wszystko i wszyscy będą winni, ale nie on.
To jak oczekiwać refleksji u prezesa i wyciągania wniosków z błędów.
To nie możliwe:(
Pułkownik
 • 1 / 0
Ale nic jemu nie można zrobić. Jest sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Jemu muszą sie dopiero przestać podobać wykresy w excelu. To może dopiero postanowi wejść obcemu kapitałowi do Legii. A tak z tym Panem będziemy co sezon zaliczać,kolejny zjazd
Generał broni
 • 1 / 0
Narcyzm nie przeszkodził DM w osiągnięciu sukcesu w innej dziedzinie. Dlaczego w piłce ma być przeszkodą? Może sprawia, że nieco dłużej uczy się tego co nowe, ale długofalowo (akademia) działa słusznie.
Pułkownik
 • 0 / 0
A gdzie Mioduski osiągnął samodzielnie sukces.Chyba wszędzie miał kogoś, kto go rozliczał?
Generał broni
 • 0 / 0
Gubię się. Sam nie osiągnął żadnego sukcesu? To znaczy z kimś, czyli umie dobierać współpracowników. W Legii tego nie umie
Pułkownik
 • 0 / 0
Chodziło mi o to, że był podwładnym np.Kilczyka.Dobrze realizował powierzone mu zadania.
Niestety samodzielnie już tak dobrze nie jest.
To nie żadna ujma, nie każdy nadaje się na szefa czy lidera.
Generał broni
 • 0 / 0
Czy sadzisz, że Kulczyk dobierał sobie niedojdy?
Pułkownik
 • 0 / 0
Nie sądzę, aby Kulczyk dobierał niedojdy.
Chodzi o to, że czym innym jest być szefem, a czym innym wykonywany polecenia szefa.
Można być świetnym managerem, ale nie koniecznie szefem.
Generał broni
 • 0 / 0
Manager, to chyba osoba zarzadzajaca. A szef to kto?
Dokończy okienko i pewnie pożegna sie z klubem no chyba że jakimś cudem opchnie kilku i zejdzie trochę kontraktów z listy płac ale raczej jest już przegrany
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kogo tu opchnąć? Sprzrdawalni są tylko Karbo, Luqi, Wszołek i tyle
Generał broni
 • 0 / 0
Jest kilku do opchnięcia. Tylko kupca trudno bedzie znaleźć
Marszałek Polski
 • 4 / 0
No cóż, czyżby Mioduski zaczął myśleć? Mam nadzieję, że to prawda i że w końcu ten pan pójdzie do pracy daleko od Legii.
Boję się natomiast jego ewentualnego następcy, bo widzę, że zamiast powoli ściągać fachowców prawdziwych fachowców, to dalej bawią się w amatorkę.
Generał broni
 • 2 / 1
Może jest jakiś problem z tymi fachowcami?
Pułkownik
 • 2 / 0
Jaki problem z fachowcami?
Mało ich w Europie?
Poprostu prezes nie szuka fachowców.
A czemu? Może boi się, że będzie od niego mądrzejszy.
Już Są Pinto powiedział, że w Legii to tylko on zna się na piłce.
Może coś w tym jest.Furiat, ale swoje doświadczenie ma.
Generał broni
 • 0 / 0
Ilu jest też świetnych piłkarzy, którzy nie grają w Legii
Marszałek Polski
 • 0 / 0
daj spokój jest mnóstwo trenerów w Europie ktorzy by tu chcieli pracować i którzy maja pojęcie o tym co robią
Generał broni
 • 0 / 0
I uważasz, że DM ich nie zatrudnia, bo lubi przegrywać?
Pułkownik
 • 0 / 0
DM ma wielkie ego i chce być samodzielnie Panem.Obstawia się pionkami, którymi steruje.Nie dopuszcza, że ktoś będzie mu stawiały jakiekolwiek wymagania.
Przegrywa, bo jestem zapatrzony w siebiey.Brak refleksji, a powody wszędzie indziej.Facet sobie zawsze znajdzie wyjaśnienie i brnie dalej w to co robi.
Generał broni
 • 0 / 0
Zatem w Twojej ocenie to GŁUPIEC. Obyś nie miał racji!
Pułkownik
 • 0 / 0
Nie uważam, że Mioduski to głupiec.
Raczej problemem jest jego charakter.
W moim odczuciu problem jest jego ego.
Generał broni
 • 0 / 0
Ludzie z silnym ego, to zwykle ludzie sukcesu
Pułkownik
 • 0 / 0
Silne tak, ale przerośnięte to nie koniecznie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
ktoś kto zatrudnia takich asów jak jozak czy klafuric musi być w tym temacie głupcem, na biznesie się zna ale w tematach piłki za którą się wziął jest głupcem
Generał broni
 • 0 / 0
jammm, takie uproszczenia rzeczywiście nadają się to forum. Czujesz się wtedy mądrzejszy?
Starszy kapral
 • 3 / 0
Pogonić go czym prędzej i zatrudnić kogoś kto faktycznie zna się na tym.
Generał brygady
 • 2 / 0
Ale wogóle z klubu czy tylko zmienić stanowisko?
Pułkownik
 • 0 / 0
Na prezesa.
Generał broni
 • 0 / 0
To który transfer był nieudany?
Podporucznik
 • 7 / 0
Za samo sprowadzenie Valencii nie grającego rok czasu w dodatku bez możliwości pierwokupu i drugiego mistrza świata który od 4 lat praktycznie nie wącha murawy i jest za słaby na drugą ligę belgijską to kop w dupę od razu. To już trzeba mieć niezle w bani aby na najważniejsze w sezonie eliminacje do LM czy LE sprowadzac kogoś bez rytmu meczowego od tak długiego czasu. No kurde szacun :D:D:D
Generał brygady
 • 3 / 0
Valencia bo tym jak nie gramy w Pucharach jest w zasadzie zbędny w Legii.
Kapustka jeszcze będzie miał okazję pokazać swoją przydatność i możemy mieć z niego pociechę.
Ale na najważniejszy mecz sezonu oprócz Boruca, nowe transfery były nieprzydatne. Dziwne, że nikogo nie sprowadzono kto byłby wartością dodaną. Przecież potrzeba było wzmocnień. Vuko chciał skrzydłowego, obrońcę i napastnika - nie dostał nikogo z kogo bylibyśmy ukontentowani.
Dodatkowo taktyka Michniewicza się nie sprawdziła. Same porażki...
Generał broni
 • 1 / 0
I jeszcze Żoela uznano za najwazniejsze ogniwo w meczu z Azerami. Masakra
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No.kapustka to strzał w kolano
Podporucznik
 • 7 / 0
A pozycja prezesa nie słabnie? Bo ludzie tu byli i są różni, ale wspólnym ogniwem wciąż pozostaje ten prezes i te wyniki w pucharach.
Podpułkownik
 • 4 / 0
Prezio sie wzmacnia kryzysami - tacy u nas prezesi..zalosc i lipa
Pułkownik
 • 0 / 0
Prezes wyznaje zasadę: Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni.
Tak jeszcze kilka lat i facet się ogarnie.
Generał brygady
 • 5 / 0
Czas pokaże czym zaskoczy nas nasz dobrodziej i czy Mario byłby lepszym specjalistą niż Kucharski?
Ciekawi mnie to jak sytuacja będzie wyglądała za jakiś czas. Piekarski z racji wykonywania swojego fachu posiada bazę kontaktów, które mógłby wykorzystać.
Zobaczymy, zobaczymy.
Pułkownik
 • 0 / 0
Legia płaci bardzo dobrze.
Nie jeden średniak pokazał, że można zbudować dobra drużynę, niekoniecznie dużo wydając.
Choćby takie Charleroi.Wprawdzie odpadli z Amika, ale drużyna zbudowana za małe pieniądze.Lider ligi belgijskiej, 4 faza LE.
Tylko trzeba umieć szukać, a przedewszystkim właściwie ocenić potencjał zawodnika.
Generał brygady
 • 0 / 0
Czyli trzeba posiadać kompetencje, więc brak nam takiego człowieka który będzie potrafił ocenić odpowiednio zawodnika i dobrać ich w taki sposób żeby to wszystko do siebie pasowało.
Pułkownik
 • 3 / 0
I teraz dla ratowania budżetu odejdzie Karbo, Luqi i Antola, ewentualnie Wszołek. I ta taktyka 4-3-1-2 z dwoma 30-letnimi klocami z przodu może u nas zagościć na stałe. Za nimi Valencia bez formy, który i tak po sezonie odejdzie za darmo. W środku pola Slisz, Kapustka o zwrotności woza z węglem, który z tego co się słyszy nie do końca jest zainteresowany grą w piłkę oraz Gvilia jeszcze mniej zwrotny środkowy pomocnik. W sumie niczego innego nie będzie się dało grać, bo przecież nie ma skrzydłowych, ewentualnie Cholewiakiem. Taką nam piękną drużynę Kucharski zbudował. I nawet jak wrócą do formy fizycznej (gdzie się pewnie jeszcze zejdzie) to czy to jest zespół na mistrzostwo Polski?

Pekhart (31), Kante (30), Lopes (29). Jaki jest sens mieć w kadrze 3 przeciętnych 30-letnich napastników, którzy nawet w polskiej lidze się mocno nie wyróżniają, nie mówiąc już o Europie. Każdy zarabia po 300 tys euro, to nie lepiej zamiast dwóch kloców w postaci Pekharta i Lopesa wziąć jednego kozaka i dać mu te 0.5 mln euro pensji? No tak, tylko to trzeba mieć jakieś rozeznanie na rynku, a jak się bazuje tylko na polskiej lidze i ewentualnie ofertach od menadżerów to skąd takiego kogoś znaleźć? I to jest właśnie problem Kucharskiego, bo pracę jaką on wykonuje to mógłby wykonać każdy z nas. Nie problem wziąć Kante i Lopesa z Wisły Płock i Cracovii, dać im 3, 4 razy wyższą pensję. Chociaż każdy widział ich w lidze, wiedzą jakie oni mają ograniczenia i że świata to z nimi w ataku nie zawojujemy. I oni tu będą 2-3 lata, zjedzą z budżetu 2-3 mln euro na pensje, odejdą i my zostaniemy bez żadnego napastnika i bez środków na niego, bo przecież nikt ich nie kupi, a wiemy, że Europy z nimi nie zawojujemy więc tam zarobić nam nie dadzą.

I co dalej z Kucharskim i taką polityką nas czeka? Wisła Kraków sobie zakontraktuje jakiegoś darmowego 30-letniego Hiszpana z III ligi, ten strzeli 12 bramek i w miejsce Kante Kucharski go im wyciągnie, bo miał niską klauzulę i da mu 9 x wyższą pensje? Tak to my kroku do przodu nie zrobimy, a przewaga finansowa zacznie topnieć.

15 piłkarzy, którzy mają minimum 29 lat. Przepalamy na nich cały budżet, płacimy po 4-5 razy więcej niż reszta ligi (i 2 x więcej niż Lech), a za 2 lata musimy wymieniać całą kadrę. Tylko za co? Taka polityka, bez ryzyka, brania solidnych na polskie warunki 30 latków doprowadzi tylko do tego, że popadniemy w przeciętność nawet na naszym podwórku, o Europie już nie wspominając.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To najczarnieszy scenariusz. Niemniej jednak mamy 3 napastników żaden nie jest dobry
Starszy sierżant
 • 6 / 0
To decyzja nie mniej istotna niż wybór trenera.
A jeszcze ważniejsze, kto jest prezesem zarządu...
Generał brygady
 • 2 / 0
Według mnie każda z tych funkcji jest istotna. Prezydent klubu, dyrektor i trener to ważne postaci klubu.
Powinni to być fachowcy, ale czy dziś możemy to powiedzieć, że w Legii są to osoby z jakością?
To samo dotyczy piłkarzy, czy mamy tą samą jakość sportową co Legia za czasów gry z Realem?
Generał broni
 • 0 / 0
Bez wątpienia wszystkie wymienione funkcje muszą być obsadzone przez najlepszych. Ale jak to zrobić? Skąd ich wziąć?
Generał brygady
 • 2 / 0
Zacząć może trzeba od zatrudnienia Prezesa z doświadczeniem a potem... niech wykonuje swoją pracę. W jego kompetencji aby obsadził stanowiska specjalistami.
Generał broni
 • 0 / 0
Też bym chciał, żeby na tych stołkach zasiadali specjaliści wysokiej klasy. Sadzisz, że DM tego nie chce?
Generał brygady
 • 0 / 0
Trudno powiedzieć. Może chce ale niższym nakładem finansowym niż są realia rynkowe.
Wydaje się, że chce oszczędzać ale wychodzi na to że takie podejście nie przynosi efektu.
Raczej mamy spadki jakości na wielu płaszczyznach niestety.
Pułkownik
 • 0 / 0
Mioduski nie chce prezesa.Sam powiedział, że powinien od początku samodzielnie rządzić Legią.
Co do innych stanowisk, to trudno pojąć czym się kieruje.Jednak nie szuka fachowców, tylko otacza się ludźmi z swojego podwórka.
Generał broni
 • 0 / 0
Czy DM ponosi jakieś nakłady finansowe ze swojej kieszeni, czy pieniądze należą do...
No, do kogo?
Pułkownik
 • 0 / 0
Z tego co mi wiadomo, to prezes nie wkłada w klub swoich pieniędzy.Jesli już to są to zwrotne pożyczki.
A tak klub bazuje na własnych dochodach oraz na kredytach/ pożyczkach.
Generał broni
 • 0 / 0
To dlaczego ja nie zostałem Prezesem? Też nie mam pieniędzy
Chorąży
 • 1 / 2
Szukanie kozła ofiarnego. Jeszcze kilka tygodni temu wszyscy piali z zachwytu nad naszymi transferami a teraz te same transfery ponoszą winę za odpadnięcie z pucharów.
Ja wiem, że w Klubie potrzebny jest wstrząs, ale może niekoniecznie tam
Generał brygady
 • 2 / 0
Dziś widać, że transfery były niestety chybione - przynajmniej jeżeli chodzi o ten okres, w zasadzie najważniejszy z punktu widzenia ekonomii klubu jak i wizerunku.
Zobaczymy jak ci piłkarze będą się prezentować na wiosnę, może odpalą i udowodnią swoją przydatność.
Pułkownik
 • 2 / 0
Może te transfery się obronią, ale to nie były transfery na teraz.Fo odbudowy bierze się graczy zimą, kiedy jest czas.
Vuko chciał jakościowych wzmocnień.Distal je teoretycznie.
Generał broni
 • 0 / 0
Vuko miał drużynę, której mu nie rozbito
Pułkownik
 • 0 / 0
Właśnie miał.Tylko co się stało, że później jej nie było?
Generał broni
 • 0 / 0
Jedyne wytłumaczenie to epidemia.
Osobiście uważam, że to efekt działań Vuko, który zdaje się bardziej uparty niż DM
Pułkownik
 • 0 / 0
No fakt, Vuco uparty, jakby bez refleksji.
Tylko co stało się z aspektem fizyczność zawodników.
Oni do dziś nie doszli do siebie, a epidemia dotyczyła wszystkich.
Generał broni
 • 0 / 0
Z pewnością coś poszło nie tak jak miało. Czy poznamy prawdziwą przyczynę? Wątpię
Młodszy chorąży
 • 5 / 1
Jestem za panem Piekarskim!
Generał brygady
 • 5 / 0
Zawsze dobrze współpracowało się Legii z Piekario. Ciekaw jestem jakby się sprawdził jako pracownik menagementu.
Generał broni
 • 1 / 0
Czy Piekario ma jakieś doświadczenie na takim stanowisku? A kto w Polsce ma?
Generał brygady
 • 1 / 0
Czyli znowu po naukę do Legii Warszawa?
Lubie Piekario, będę mu kibicował jeżeli przyjdzie do nas. Zobaczymy co będzie.
Generał broni
 • 2 / 0
DM nie ma łatwo, niestety.
Generał brygady
 • 1 / 0
Nie ma, nie ma. Kupił najlepszy klub w Polsce, gdzie presja jak widać jest na wszystkich, tak na dietetyku jak i Prezesie.
Mam nadzie, że DM udźwignie ciężar tego bałaganu i wyjdzie jeszcze silniejszy z tej sytuacji.
Generał broni
 • 1 / 0
Albo podda się, ale bez złośliwości i odda Klub w lepsze ręce. Czyje, tego nie wiem?
Generał brygady
 • 3 / 0
Może powinien poszukać kompetentnego partera biznesowego aby razem iść po zdobycze?
Albo zatrudnić sprawnego Prezesa.
Albo albo.
Pułkownik
 • 1 / 0
Mioduski się nie podda.Jak już będzie miał nóż na gardle, to zapewne poszuka inwestora.
To projekt jego życia, a LTC to oczko w głowie.
Marzeniem prezesa jest drugi Ajax
Generał broni
 • 1 / 0
Trudno mi pisać źle o człowieku (DM), który chciałby zbudować potężną Legię i potyka się po drodze z nieznanej mi przyczyny
Pułkownik
 • 0 / 0
Zauważ, że to tylko jego słowa.On dużo mówi, a robi odwrotnie.Na moje to tylko PR.
Generał broni
 • 0 / 0
Mnie interesuje cel jaki ma DM. Chce zniszczyć Legię? Siebie?
Pułkownik
 • 0 / 0
Cel? Dobre pytanie.
Nie dowierzam jego mówieniu o top50, moim zdaniem to PR.
Nie chce zniszczyć siebie czy Legii.Robi coś na czym się nie zna, błądzi, miota się.Ego nie pozwala mu na zatrudnienie fachowców i brak refleksji.Ciagle szuka nowego i brnie w to, zamiast postawić na sprawdzone wzorce.
Generał broni
 • 0 / 0
Nie podejrzewam, że celem było to co osiągnął do tej pory. Jestem przekonany, że te porażki bolą go równie mocno. Zwłaszcza, jesli odczuwa je finansowo
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Piekario bo chyba nie ma innego poważnego kandydata
Generał broni
 • 0 / 0
Dla nas każdy dobry, kto daje nadzieję, że bedzie lepiej. A jak bedzie to zobaczymy.
No i wtedy bedzie można chwalić albo wyzywać
Przecież na to nie ma najmniejszych szans, robi wystarczające kokosy z transferów
Generał broni
 • 8 / 0
To może nowy prezes?
Generał brygady
 • 2 / 0
Już czas najwyższy aby pojawił się nowy prezes w klubie. Prawdziwy prezes, osoba która będzie się znała na tym co robi.
Ja także podtrzymuje swoje zdanie odnoście Pana Żewłakowa, powinien być w Legii! Chłopak dziś przydałby się bez wątpienia.
Generał broni
 • 3 / 0
Niestety wygląda na to, że Prezes ufa tylko sobie
Generał brygady
 • 0 / 0
Ale czy napewno? Nie zwalniałby trenerów jak rękawiczki gdyby ufał swoim decyzją...
Generał broni
 • 1 / 0
On ufa, że każda kolejna jest lepsza
Już to gdzieś napisałem: DM ma pecha
Generał brygady
 • 0 / 0
Szkoda, że jak widać Prezydent naszego klubu nie trzyma ciśnienia.
Chciałby aby nastał czas aby zatrudniony trener wytrwał 3 czy 4 lata na stanowisko lub chociaż 2. Oczywiście musi to być przemyślana decyzja odnośnie wyboru człowieka.
Pan Czesław raczej nie jest tym wyborem - mam nadzie.
Generał broni
 • 0 / 0
Cierpliwość to nie wszystko. Ile można znosić brak zadowalajacych efektów? Zwłaszcza, gdy chodzi o Klub, w którym liczy się tylko sukces
Generał brygady
 • 0 / 0
Oczywiście. Ale może to świadczy o złych wyborach DM, skoro efekty są niespecjalne.
Generał broni
 • 1 / 0
Oczywiście, że świadczy o nietrafionych decyzjach DM.
Pułkownik
 • 0 / 0
Prezes chyba jestem zbytnio wizjonerem, a za mało pragmatykiem.
Nie bazuje na sprawdzonych wzorcach, tylko wymyśla po swojemu.
Wszyscy piszą o fachowcach z doświadczeniem.Skoro Mioduski chce być prezesem, to niech będzie.Zatrudnia fachowców na dyrektora sportowego i trenera.Daje im założenia, a oni to realizują.
Wiadomo, że nie zawsze wszystko wyjdzie, to jest sport, a nie produkcja czekolady.
Generał broni
 • 0 / 0
Buduje akademię, czy to źle?
Pułkownik
 • 0 / 0
Bardzo dobrze, ale przy wyborach personalnych prezesa to przyniesie efekty?
Budynek nie wyszkoli dobrych piłkarzy.
Generał broni
 • 0 / 0
"Bez budulca nie będzie pałacu, a bez pałacu nie bedzie... pałacu"
Pułkownik
 • 0 / 0
Miejmy nadzieję, że akademia wypali.
To będzie szansa dla Legii, zarówno na wyniki sportowe i finansowe.
Tu prezes nie powinien zaszkodzić.Szkolenie to proces i wymaga czasu.
Generał broni
 • 0 / 0
Tego sie trzeba trzymać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oj nowy prezes by się przydał
Generał broni
 • 0 / 0
DM ma juz takie doświadczenie, że nie wiem, czy znajdzie równie doiświadczonego