Słabsza forma Grosickiego

Jakub Trepczyński

11.05.2009 09:07

(akt. 17.12.2018 19:01)

W tej kolejce spotkań zanotowano sporo niespodzianek w meczach z udziałem wypożyczonych z Legii piłkarzy. Największą z nich była porażka Jagiellonii Białystok ze słabą wiosną Lechią Gdańsk. „Jaga” przegrała nad Bałtykiem 1:3. Do 67. minuty na murawie przebywał <b>Kamil Grosicki</b>. Miał on dobrą sytuację do strzelenia gola, lecz przegrał pojedynek „jeden na jeden” z <b>Pawłem Kapsą</b>. W dalszej części meczu "Grosik" nie błyszczał, do czego zdążył przyzwyczaić w poprzednich kolejkach Ekstraklasy.
Za kolejne zaskoczenie można uznać wynik konfrontacji Znicza Pruszków z Dolcanem Ząbki na poziomie I ligi. Ząbczanie pokonali podopiecznych Dariusza Kubickiego 3:1. W drużynie gospodarzy nie wystąpił Wojciech Wocial, a w składzie Dolcanu pojawili się Artur Jędrzejczyk (od początku meczu) oraz Wojciech Trochim (od. 60. minuty). Na boisku zabrakło Adama Frączczaka. Przed tygodniem Cracovia Kraków odniosła zwycięstwo z warszawską Polonią i jej piłkarze dali tym samym do zrozumienia, że łatwo skóry nie sprzedadzą i do końca będą walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak w miniony weekend zbyt trudnym rywalem dla „Pasów” była ekipa Odry Wodzisław. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Odry. Warto odnotować, że krakowianie zostali w tym meczu ukarani aż trzema czerwonymi kartkami. W ekipie wodzisławian wystąpił Maciej Korzym, którego w 70. minucie zastąpił Marcin Wodecki. Zwycięstwo na własnym terenie odnieśli piłkarze Łódzkiego KS. Pokonali oni 2:0 Górnika Zabrze. Przez 83 minuty w meczu występował Marcin Smoliński. Urodzony w Warszawie piłkarz miał doskonałą okazję do zdobycia gola, ale refleksem przy uderzeniu „Smoły” wykazał się golkiper Zabrzan. Porażki w konfrontacji z Miedzią Legnica doznali zawodnicy sosnowieckiego Zagłębia. Dostępu do bramki gospodarzy bronił Maciej Gostomski, ale nie zdołał obronić dwóch uderzeń rywali i Zagłębie przegrało 0:2. Dwie minuty w spotkaniu z Grosseto rozegrał Błażej Augustyn. Jego Rimini Calcio wygrało 2:0. „August” pojawił się na murawie w 90. minucie. W składzie Piasta Gliwice na mecz z Ruchem Chorzów zabrakło miejsca dla Przemysława Wysockiego.