News: Sparing: Legia Warszawa - ŁKS Łódź 5:0 (1:0, 2:0)

Sparing: Legia Warszawa - ŁKS Łódź 5:0 (1:0, 2:0)

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

10.02.2012 15:40

(akt. 12.12.2018 04:31)

<p>Zamiast meczu o Superpuchar Legia zagrała dziś sparingowe spotkanie z Łódzkim Klubem Sportowym. Mecz trwał trzy razy 45 minut, a legioniści pokonali gości 5:0. Bramki dla Warszawiaków zdobyli Artur Jędrzejczyk, Maciej Rybus, Jakub Kosecki, Aleksander Jagiełło oraz Michał Kucharczyk. Maciej Skorża potraktował to spotkanie jako próbę generalną przed meczem ze Sportingiem Lizbona. Dlatego wydarzenie było zamknięte dla kibiców i mediów. </p>

Przez pierwszą część spotkania Legia przeważała, czego dowodem były trzy okazje Rafała Wolskiego. W 30. minucie, po starciu z przeciwnikiem, Ivica Vrdoljak został zmieniony przez Inakiego Astiza, a kilkadziesiąt sekund później bramkę dla gospodarzy zdobył Artur Jędrzejczyk. Obrońca Wojskowych wyprowadził Legię na prowadzenie po dośrodkowaniu Macieja Rybusa z rzutu rożnego. W drugiej części meczu za Daniela Ljuboję, na boisko wszedł Michał Kucharczyk. W 67. minucie, po zagraniu Janusza Gola z głębi pola, w sytuacji "sam na sam" znalazł się Rybus i na raty pokonał bramkarza ŁKS-u, podwyższając wynik na 2:0. Później swoje szanse mieli Wolski i zmieniający go w 85. minucie Jakub Kosecki. Wynik do końca drugiej odsłony się jednak nie zmienił. Legia dalej przeważała, ale w grze Wojskowych było trochę niedokładności.

W 105. minucie spotkania długą piłkę do Koseckiego zagrał Dickson Choto. "Kosa" minął bramkarza i zdobył trzeciego gola dla podopiecznych trenera Skorży. W 114. minucie ponownie Kosecki znalazł się w świetnej sytuacji, ale zamiast strzelać podał piłkę wprost pod nogi jednego z obrońców. Czwartego gola dla gospodarzy strzelił Aleksander Jagiełło, który wcześniej rozegrał futbolówkę z Bartoszem Żurkiem i technicznym uderzeniem nie dał szans Veilimiroviciovi. Wynik na 5:0 ustalił strzałem nożycami Michał Kucharczyk, wykorzystując tym samym podanie Michała Kopczyńskiego.

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 5:0 (1:0, 1:0)
Jędrzejczyk (31.min.), Rybus (67. min.), Kosecki (105. min.), Jagiełło (125. min.), Kucharczyk (131. min.)

Legia
: (I i II tercja) 12. Dusan Kuciak - 16. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski, 8. Jakub Wawrzyniak - 31. Maciej Rybus, 5. Janusz Gol, 21. Ivica Vrdoljak (30' 15. Inaki Astiz), 27. Rafał Wolski (85' 20. Jakub Kosecki), 33. Michał Żyro - 28. Danijel Ljuboja (46' 18. Michał Kucharczyk). (III tercja) 84. Wojciech Skaba - 3. Albert Bruce, 4. Dickson Choto, 15. Inaki Astiz (112' 19. Michał Kopczyński), 11. Tomasz Kiełbowicz - 20. Jakub Kosecki, 23. Dominik Furman, 35. Daniel Łukasik, 13. Aleksander Jagiełło, 9. Bartosz Żurek - 18. Michał Kucharczyk

Łódzki KS: (I tercja) 30. Bogusław Wyparło - 20. Artur Gieraga, 8. Michał Łabędzki, 6. Piotr Klepczarek, 16. Seweryn Gancarczyk - 4. Paweł Sasin, 13. Oļegs Laizans, 23. Bartosz Romańczuk, 7. Maciej Iwański, 3. Grzegorz Bonin - 11. Marcin Mięciel. (II tercja) 30. Bogusław Wyparło (55, 13. Pavle Velimirović) - 25. Damian Seweryn, 14. Adrian Jurkowski, 5. Marcin Adamski, 24. Ronald Gercaliu - 22. Robert Szczot, 15. Radosław Pruchnik, 18. Daniel Ciach, 2. Michał Goliński, 17. Kamil Słaby - 10. Marek Saganowski. (III tercja) 13. Pavle Velimirović - Dariusz Michalak, Paweł Węgrzyn, Michał Osiński, Kawa, Paul Armand Niankou, Paweł Kozub, Idrissa Cissé, Mateusz Stąporski, Maciej Górski, Maciej Bykowski