News: Sparing: Legia Warszawa - Mazur Karczew 8:0 (5:0)

Sparing: Legia Warszawa - Mazur Karczew 8:0 (5:0)

29.02.2012 08:46

(akt. 12.12.2018 01:31)

<p>Piłkarze Legii korzystając z przerwy na mecz reprezentacji Polski z Portugalią rozegrali mecz sparingowy z Mazurem Karczew. Sztab szkoleniowy nie mógł skorzystać z usług legionistów przebywających na zgrupowaniach kadr - Jakuba Wawrzyniaka, Michała Żyro i Jakuba Szumskiego oraz Rafała Wolskiego, który mecz ze Śląskiem zakończył urazem i Nacho Novo - ten wyjechał z kraju załatwić różne sprawy. Legioniści wygrali aż 8:0, a mogli nawet wiecej. Świetnie spisał się nowy nabytek naszego klubu Ismael Blanco.</p>

Sparing był przede wszystkim okazją do zgrania z zespołemIsmaela Blanco. Spotkanie było też bardzo ważną częścią treningu dla powracającego do optymalnej dyspozycji Miroslava Radovicia. Zaś dla piłkarzy, którzy ostatnio grali mniej szansą na pokazanie się Maciejowi Skorży.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w drugiej minucie spotkania, a jej zdobywcą był Ismael Blanco. Kolejną dołożył Bartosz Żurek, który wykorzystał dokłądne podanie Blanco. Trzecią ponownie zdobył Argentyńczyk. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy kolejne trafienie dołożył Michał Żewłakow, a chwilę potem Michal Hubnik. W drugiej połowie padły kolejne gole. Drugie trafienie zanotował Hubnik, zaś dwa razy piłkę w siatce umieścił Rado.

Legia - Mazur 8:0 (5:0)
Ismael Blanco 1, 22, Bartosz Żurek 9, Michał Żewłakow 37, Michal Hubník 40, 52, Miroslav Radović 56, 85

Legia Warszawa: Skaba (73' Konrad Jałocha) - Rzeźniczak (73' Łukasik), Żewłakow (46' Choto), Astiz (73' Bruce), Kiełbowicz - Hubník, Vrdoljak (46' Jędrzejczyk), Furman (46' Ljuboja), Radović, Żurek (37' Gol) - Blanco (73' Jagiełło)

Mazur Karczew: (I połowa) Pusek - Tlaga, Filipczak, Centkowski, Stańczuk - Jagodziński, Zieliński, Iwan, Łaski, Dąbrowski - Wocial.

(II połowa) Chojnacki - Jagodziński (59' Łaski), Jesiotr, Bednarczyk, Centkowski (76' Zieliński) - Głódź, Lewicki, Stańczuk, Dźwigała (59' Wocial), Komosa - Tlaga.

sędziował: Jarosław Chmiel (Warszawa).