Sparing wewnętrzny zakończył obóz

Redaktor Piotr Kamieniecki

22.06.2019 11:37

(akt. 26.06.2019 19:07)

Piłkarze Legii Warszawa na koniec zgrupowania w Warce rozegrali sparing wewnętrzny. Drużyna "Różowych" pokonała 3:1 "Szarych". Bramki zdobywali Andre Martins, Michał Karbownik oraz Maciej Rosołek. Honorowe trafienie zanotował również Mikołaj Kwietniewski.

- Zapis relacji tekstowej "na żywo"

Piłkarze Legii Warszawa zwieńczyli zgrupowanie w Warce sparingiem wewnętrznym rozgrywanym w systemie 2x30 minut. Częściej w ofensywie gościli "Różowi". Carlitos ustawiony był za plecami Vamary Sanogo i często schodził na skrzydła próbując być pod grą. Bardzo aktywny był Salvador Agra, który regularnie pędził do kolejnych piłek zagrywanych przez kolegów. Portugalczyk nie zawsze wybierał najlepsze rozwiązania, ale często miał wpływ na boiskowe wydarzenia i wykonywał stałe fragmenty gry. Długo brakowało klarownych okazji do strzelenia gola - niezłą szansę miał m.in. Sanogo, który z bliska posłał piłkę obok bramki. Po dziesięciu minutach rywalizacji boisko opuścił Luis Rocha. Portugalczyk doznał kontuzji, a w jego miejsce na lewej obronie pojawił się Tomasz Nawotka. Więcej o urazie defensora pisaliśmy w tym miejscu

Na pierwszego gola trzeba było czekać praktycznie do zakończenia pierwszej połowy. W 29. minucie Mikołaj Kwietniewski wykorzstał podanie od Mateusza Praszelika i wyprowadził "Szarych" na prowadzenie. Przed drugą połową, w obu zespołach zmienili się bramkarze. Było również więcej bramek. W 50. minucie wyrównał Andre Martins, który skorzystał z zamieszania w "szesnastce" i podania Sanogo. Nie minęło 120 sekund, a "Różowi" prowadzili już 2:1. Wszystko za sprawą Michała Karbownika, który zachował zimną krew i jako lewy obrońca spokojnie wykończył sytuację sam na sam z Misztą. To właśnie ten zespół zyskiwał inicjatywę i miał więcej okazji do strzelenia goli. Wynik ustalił w 58. minucie Maciej Rosołek, którego dobrym podaniem obsłużył Radosław Cielemęcki. Ostatnim akcentem spotkania było uderzenie w poprzeczkę Mateusza Praszelika, który był aktywny w roli ofensywnego pomocnika.

Gra treningowa zakończyła się wygraną zespołu "Różowych" 3:1. Wynik nie był najważniejszy, warszawiacy mieli szlifować m.in. grę w defensywie i rozgrywanie piłki od defensywy. Czas na solidniejsze testy przyjdzie na obozie w Austrii, który rozpocznie się we wtorek. Tam "Wojskowi" zmierzą się z Red Bull Bragantino, FK Pribram, Viktorią Pilzno oraz Universitatea Craiova.

"Szarzy" - "Różowi" 1:3 (1:0)
Kwietniewski (29. min.) - Martins (50. min.), Karbownik (52. min.), Rosołek (58. min.)

"Szarzy": Majecki (31' Miszta) - Stolarski, Remy, Astiz, Rocha (11' Nawotka) - Kwietniewski, Jodłowiec, Antolić, Kostorz- Praszelik - Niezgoda

"Różowi": Cierzniak (31' Muzyk) - Nawotka (11' Cielemęcki), Żyro, Kopczyński, Karbownik - Agra, Cafu, Martins, Rosołek - Carlitos - Sanogo