Stadiony będą większą atrakcją niż piłkarze?
16.07.2010 15:48
Lech startuje z jeszcze wyższego pułapu. 20 września na nowym stadionie będzie koncert Stinga. 17 listopada w Poznaniu Polska zagra z Rosją. Kończy się budowa ostatniej, czwartej, trybuny stadionu o nazwie Dialog Arena w Lubinie. Arka Gdynia powinna zagrać na swoim wiosną. Nowy stadion powstaje na miejscu starego, który wcześniej służył też piłkarzom Bałtyku. Także w przyszłym roku nowe stadiony otrzymają Lechia w Gdańsku i Śląsk we Wrocławiu.
W dobrze funkcjonujących klubach na Zachodzie przychód z dnia meczu daje ok. 20 procent rocznego budżetu. Do tej pory uzyskanie takiego poziomu było niemożliwe ze względu na brak odpowiednich stadionów - mówi rzecznik Ekstraklasy S.A. Adrain Skubis.
Ekstraklasie zależy na stworzeniu modelu meczu, który jest czymś więcej niż zwykłym oglądaniem piłkarzy przez 90 minut. To wyjście samemu, z dziewczyną, z żoną i dziećmi na stadion, gdzie można zjeść obiad, wejść do klubowego muzeum i sklepu. A za wszystko zapłacić kartą, ważną także w autobusie dojeżdżającym na stadion. Zmieniają się komfort oglądania meczu i bezpieczeństwo na trybunach, każdy klub przygotowuje sektory rodzinne.
Do tej pory kluby miały wymówkę. Nie zachęcały kobiet i dzieci do przyjścia na stadiony, tłumacząc to archaiczną infrastrukturą wykluczającą komfort i bezpieczeństwo. Bywało niemiło, a toalety nie zachęcały do wejścia. Teraz to wszystko ma się zmienić. Jeśli organizowane sektory rodzinne rzeczywiście będą atrakcyjne (zwłaszcza cenowo), może wpłyną korzystnie na doping. I spełnią się marzenia zwykłych kibiców idących na mecz nie tylko po to, żeby obejrzeć dobry futbol, ale i dlatego, że na stadionie jest miło.
Autor: Stefan Szczepłek
Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.