Strzałek i Rejczyk blisko nowych kontraktów z Legią

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

09-02-2023 / 21:45

(akt. 09-02-2023 / 22:49)

Dyrektor sportowy Jacek Zieliński oraz dyrektor akademii Marek Śledź robią co mogą by zatrzymać odpływ młodych zawodników z Legii Warszawa. Jak udało nam się dowiedzieć Filip Rejczyk i Igor Strzałek są bardzo blisko podpisania nowych kontraktów z klubem.

Igor Strzałek od roku regularnie trenuje z pierwszym zespołem, zadebiutował w "jedynce" w ubiegłym sezonie - w ostatnim meczu z Cracovią zmieniając Josue. Zagrał wtedy jedynie przez trzy minuty. Jesień w jego wykonaniu była słabsza – z różnych powodów. Ale po urlopie znów zaczął wyglądać lepiej, chwalił go trener Kosta Runjaić. Szkoleniowiec dał mu pięć minut w starciu z Koroną Kielce i posłał do boju od pierwszej minuty w spotkaniu wyjazdowym z Zagłębiem Lubin. Nie zawiódł, dodatkowo wystąpił w meczu reprezentacji Polski do lat 19 i w meczu z Czechami miał asystę.

Obecna umowa Strzałka z Legią wygasa z końcem 2023 roku, ale przygotowana i wynegocjowana jest już nowa. Ma być podpisana na 3,5 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Zawodnik od początku był skłonny związać się z Legią na dłużej, tylko chciał zacząć grać, mieć przed sobą perspektywę rozwoju w pierwszym zespole. - Co musiałoby się stać, abym został dalej w Legii? Nic wielkiego. Zależy to głównie ode mnie – muszę po prostu wywalczyć minuty, zacząć grać, dostawać jakieś szanse, łapać doświadczenie, gromadzić te minuty na boiskach ekstraklasy. Jeśli będę widział, że zasłużyłem, by ludzie we mnie wierzyli – trenerzy i koledzy z zespołu, jeśli będą widzieli we mnie potencjał, co przełoży się na granie, to będzie wiele dla mnie znaczyć. Wtedy chętnie zwiążę się z Legią dłuższą umową, na kolejne lata. Dobrze się przecież tutaj czuję. Nie po to tyle lat trenowałem w akademii, by łatwo z tego zrezygnować – mówił w rozmowie z Legia.Net w styczniu. Te warunki zostały spełnione i złożenie podpisu pod nowym kontraktem jest już tylko kwestią czasu.

Na zgrupowanie pierwszego zespołu do Belek zimą poleciało trzech młodych zawodników w tym Filip Rejczyk. Pomocnik wypadł na obozie dobrze, grał bardzo dojrzale. Jego umowa z klubem wygasa już  końcem czerwca czyli jeszcze szybciej niż kontrakt Strzałka. Zawodnikiem są zainteresowane różne kluby, również zagraniczne. Nic dziwnego, skoro w spotkaniu reprezentacji Polski do lat 17 ze Szwecją popisał się hat-trickiem. Jak udało nam się dowiedzieć zawodnik, jego rodzice i menedżer są już po rozmowach dyrektorem akademii Legii Warszawa, Markiem Śledziem. Warunki nowego kontraktu dla zawodnika zostały ustalone, a umowa wkrótce zostanie podpisana.

Z utalentowanych zawodników akademii umowy kończą się jeszcze Maksymilianowi Stangretowi i Wiktorowi Kamińskiemu. Ten pierwszy, młodszy z napastników (rocznik ’05), grał jesienią w zespole CLJ. Ostatnio w przedsezonowym sparingu z Błonaninką Błonie popisał się trzema golami, jego drużyna wygrała 3:2. Umowa Stangreta wygasa za 4,5 miesiąca – z końcem czerwca 2023. Rozmowy w sprawie nowego kontraktu trwają. Wynik negocjacji jest uzależniony głównie od przedstawione ścieżki rozwoju, piłkarz chętnie podążyłby drogą Strzałka. Wydaje się, że rozmowy zakończą się powodzeniem.

Z kolei umowa Wiktora Kamińskiego (rocznik ‘04) wygasa z końcem roku. Piłkarz nie znalazł się w kadrze na zgrupowanie w Belek, rozmowy o nowej umowie nie są łatwe. Nic nie jest przesądzone, ale w tym wypadku nowy kontrakt nie jest tak blisko jak w pozostałych przypadkach.

Komentarze (35)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Aż miło się czyta jak nasza młodzież podpisuje kontrakty z nadzieją że będą z czasem grali pierwsze skrzypce w zespole
A nie że się sprowadza jakiś zagranicznych kuracjuszy bądź grzebie w 2 lidze koreańskiej szukając tam zawodników...
Jak to mówią cudze chwalicie swego nie znacie...A w przypadku Majchrzaka można powiedzieć "sami nie wiecie co posiadacie :)
Pułkownik
 • 0 / 0
Akademia w końcu zaczyna działać.
Generał
 • 0 / 0
Kamiński się świetnie zapowiadał.Co się stało?
Major
 • 0 / 2
Idź na mecz, zobacz jak gra i wtedy do woli oceniaj opinie innych.
Marszałek Polski
 • 2 / 7
Legia musi wprowadzać swoją młodzież do gry pierwszego zespołu Strzałek już wykorzystał swoją szansę teraz czas na następnych.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Szczególnie zamiast takich kharatinów, Sokołowskich czy Baku w obecnej formie
Świetna wiadomość! Jeszcze Stangreta i będzie dobrze. Kamiński jakby stanął w rozwoju więc nie ma co podpisywać na siłę.
Generał
 • 1 / 0
Brawo Panie Jacku
~Arek
 • 0 / 0
A kiedy podpis Kapustki???
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Razem z Josue za tydzień mam nadzieję
Pułkownik
 • 0 / 0
Kapustka już przedłużył.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dor kiedy? Chyba nie było kominikatu żadnego?
Marszałek Polski
 • 6 / 2
No i o to chodzi a nie oddawanie za darmo młodych kosztem Sokołowskich, Pichów, Kharatinów itd.
Super.
Porucznik
 • 2 / 3
Sokołowski, Pich, Kharatin, Baku, Kramer leszcze niesamowici.. Już wolałbym by trener ryzykował i wpuszczał młodych kosztem powyższych.
Podpisywać jak najbardziej.
Bardzo dobre wiadomości. Brawa dla dyrektora Jacka
Marszałek Polski
 • 1 / 1
W końcu coś ruszyło
No i dobrze. Nie oddawac za darmo.
Generał dywizji
 • 2 / 1
Co do Majchrzaka to teraz w Akademii na pozycji napastnika był on, Stangert i Kamiński. I teraz weźcie całej trójce przedstawcie plan rozwoju i obiecajcie minuty. Mam nadzieje, że go Roma wykupi. 700 tys euro + liczne bonusy to zawsze lepsza opcja niż odejście za 50 tys zł ekwitalentu za wyszkolenie.
Generał
 • 4 / 1
Boateng,

Mam podobne zdanie odnośnie Majchrzaka. Gość ledwo skończył 18 lat, nie wyróżnił się niczym szczególnym, można dostać za niego milion euro z bonusami. Nie wiadomo czy w takiej Romie okaże się objawieniem, czy takim nowym Kulenoviciem, który radził sobie w juniorach Juventusu, a kariery wielkiej nie zrobił.

Myślę, że miarą powodzenia Akademii są nie tylko transfery za wiele milionów euro, ale też te mniejsze, A nade wszystko gra zawodników wyszkolonych u nas. Jeżeli będzie na odpowiednim poziomie, wtedy marka na pewno będzie rosła.

Pozdrawiam
Major
 • 0 / 4
Kamiński jest jak nędza, ma 10 sytuacji, nie wykorzystuje żadnej a na koniec przegrywa pojedynek z pusta bramka.
Nareszcie... od samego początku pisałem, że Zieliński mimo małego doświadczenia jest właściwą osobą na właściwym stanowisku. Szkoda, że został dyrektorem sportowym tak późno.
~Zygu
 • 1 / 0
Tak w ramach info . Jacek Zieliński był dyrektorem sportowym w poprzednim klubie
Marszałek Polski
 • 4 / 0
No i super. Mam nadzieję że obaj idą w dobrym kierunku i będziemy mieli z nich dużo radości. Gratulacje panowie.
Kapitan
 • 2 / 0
I to są świetne informacje. Natomiast zastanawia mnie co się dzieje z Kamińskim. Strzelał dużo bramek, można powiedzieć, że był blisko pierwszego zespołu, ale chyba poszło coś nie tak.
Sierżant
 • 2 / 0
pamietaj ze to mlode chlopaki roznie moze byc ....byl kiedys taki Makita strzelał gra i sie zaczely imprezy, dziewczyny itd. .... 2-3lata i obudzil sie w Chojniczance.....zycie
Kapitan
 • 0 / 0
Pamiętam o kosmicie...
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Makita to takie elektronarzędzia. Chłopak ma nazwisko Mikita.
Generał
 • 0 / 0
Parę lat minęło Mikita to już nie cklopak.Chyba bliżej mu do 30 niż 20stki.Dobrze się zapowiadał i na tym się skończyło.O ile pamiętam to nawet jakieś bramki dla nas ztrzelal.
Generał
 • 0 / 0
Strzelał.
Sierżant
 • 3 / 0
co do młodych to ich życie, ale mam nadzieje ze chce wiecej niż Praszelik itd., czyli promocja na sile we Wrocławiu 6-7 bramek transfer do Włoch i ława w Serie B za fajna kase przez 2-3 lata później powrót i kluby w stylu Gliwic Płocka czy Białystok.....
Marszałek Polski
 • 3 / 0
No wiesz każdy jest kowalem swego losu. Jeden ma olej w głowie a drugiemu go brak a i szczęścia też trochę potrzeba.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nawet gdyby tak było (bo nie każdy zdolny młody będzie nagle topowy) to i tak lepiej żeby u nas strzelił te 6 bramek i odszedł nawet za 2 mln euro niż mamy oddawać za darmo (ekwiwalent).
Sierżant
 • 0 / 0
a co z Kapustką ? podpisze?
Kapitan
 • 1 / 0
Tak podpisze