SV Horn - Legia Warszawa 1:2 - Nieskuteczna Legia

05.07.2011 19:00

(akt. 14.12.2018 03:08)

<p>Legia Warszawa pokonała SV Horn 2:1. Austriacka drużyna była pierwszym sparingpartnerem legionistów na letnim zgrupowaniu.  Maciej Skorża na inauguracyjny pojedynek wystawił w Windischgarsten jedenastkę złożoną z mieszanki rutyny i młodości. Po przerwie dziesięciu zawodników zostało zmienionych. W 76. minucie plac gry opuścił Michał Kucharczyk, który poczuł ból w mięśniu dwugłowym. Ekipa z Warszawy już czwartej minucie strzeliła pierwszą bramkę, której autorem był Maciej Rybus. Wynik w 47. minucie podwyższył Kucharczyk, wykorzystując sytuację sam na sam. Pod koniec spotkania, kontaktowego gola dla rywali zdobył... Michał Żewłakow. Kolejny mecz sparingowy już za trzy dni z MSV Duisburg.Serwis Legia.Net przeprowadził tekstową relację "na żywo". Zapraszamy też na pomeczowe wypowiedzi, zdjęcia i materiały video.</p>

Zapis relacji "na żywo"

SV Horn-Legia Warszawa 1:2 (0:1)
4' (0:1) Maciej Rybus
47' (0:2) Michał Kucharczyk
86' (1:2) Michał Żewłakow (sam.)

żółte kartki: Milosević, Friess (Horn) - Rzeźniczak (Legia)

SV Horn: 1. Michael Zaglmair (46, 27. Cican Stanković) - 25. Martin Grasegger (62, 5. Patrick Osoinik), 3. Petr Šedivý, 12. Thomas Friess, 8. Patrick Wunderbaldinger (46, 23. Antonio Pranjić) - 14. Philipp Zulechner, 6. Aleksandar Đorđević (46, 22. Salmin Cehajić), 10. Miroslav Milošević (46, 18. Mario Pranjić), 20. Slaven Lalić (46, 19. Andreas Gomig) - 28. Michael Pittnauer (54, 17. Emir Dilić), 9. Mario Konrad (46, 16. Maciej Sobczyk).

Legia Warszawa: 84. Wojciech Skaba (46, 29. Jakub Szumski) - 2. Artur Jędrzejczyk (46, 25. Jakub Rzeźniczak), 13. Dejan Kelhar (46, 15. Iñaki Astiz), 17. Marcin Komorowski (46, 24. Michał Żewłakow), 14. Jakub Wawrzyniak (46, 11. Tomasz Kiełbowicz) - 23. Srđa Knežević (46, 9. Manú), 7. Damian Zbozień (46, 21. Ivica Vrdoljak), 16. Ariel Borysiuk (46, 5. Janusz Gol), 8. Daniel Łukasik (46, 32. Miroslav Radović), 31. Maciej Rybus (46, 33. Michał Żyro) - 18. Michał Kucharczyk (74, 2. Artur Jędrzejczyk).

sędziował: Thomas Prammer (Górna Austria).

widzów: 200.

Przebywający na zgrupowaniu w Austrii piłkarze Legii pokonali 2:1 SV Horn. Wtorkowe spotkanie w miejscowości Vöcklabrück, oddalonej o ok. 85 km od Windischgarsten, gdzie legioniści mieszkają w hotelu Dilly, było pierwszym meczem kontrolnym podczas zgrupowania w Austrii. Rywal wydawał się niezbyt wymagający. SV Horn to wicemistrz wschodniej Regionalligi austriackiej (III liga). Legioniści już w trzeciej minucie objęli prowadzenie po bramce Macieja Rybusa. Później miejscowy zespół doszedł do głosu, ale nie potrafił wykorzystać okazji. W przerwie trener Maciej Skorża zmienił wszystkich zawodników oprócz Michała Kucharczyka, który podawał do Rybusa przy pierwszej bramce. Stołeczny napastnik szybko pokazał, że sam też potrafi strzelać bramki i dwie minuty po przerwie, będąc sam na sam z bramkarzem gości, podwyższył wynik na 2:0. Później był festiwal niewykorzystanych sutacji - wynik mogli podwyższyć Michał Żyro, Kucharczyk czy Miroslav Radović. W końcówce spotkania pechowo w polu karnym Legii interweniował reprezentacyjny weteran Michał Żewłakow i zrobiło się 1:2. Cały mecz z ławki obejrzeli Michal Hubnik i Dickson Choto. Ten drugi podczas poniedziałkowego treningu naderwał mięsień. W Legii nie zagrał też pozyskany niedawno Danijel Ljuboja. W drugiej połowie na stadionie pojawił się przymierzany do Legii bramkarz Dusan Kuciak. 26-letni zmiennik Jana Muchy w reprezentacji Słowacji w ostatnim sezonie reprezentował barwy rumuńskiego Vaslui.