News: Wladimer Dwaliszwili: Kibice Legii to najlepsi fani dla jakich grałem

SV Ried - Legia Warszawa 3:3 (2:3)

29.06.2013 20:34

(akt. 04.01.2019 13:16)

W sobotnie popołudnie Legia Warszawa rozgrywała swój drugi mecz kontrolny podczas trwającego zgrupowania w austriackim Bad Zell. W sierpniu ubiegłego roku obie drużyny mierzyły się ze sobą w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Wówczas, w dwumeczu, minimalnie lepsza okazała się drużyna z Warszawy. Tym razem, po bardzo dynamicznej pierwszej połowie i słabszej drugiej części meczu legioniści zremisowali z zespołem SV Ried 3:3. Hat-tricka w meczu zaliczył Wladimer Dwaliszwili.

- Zapis relacji tekstowej "na żywo"

- Pomeczowy komentarz trenera Urbana

- Fotoreportaż z meczu

- Skrót meczu - WIDEO

Niespełna rok temu, SV Ried rywalizował z Legią w eliminacjach do Ligi Europy. Pod koniec czerwca 2013 roku obie drużyny spotkały się ponownie – tym razem  w sparingu rozgrywanym w Utzenaich. Mecz był biletowany – wejściówka kosztowała 10 euro, ale zysk przeznaczony był na cele charytatywne - dla powodzian.

Trener Jan Urban zdecydował, że w każdej połowie wystawi dwie różne „jedenastki”, ale z powodu kilku drobnych kontuzji, dłużej musieli na boisku przebywać Tomasz Jodłowiec i Henrik Ojamaa, a także Miroslav Radović i Dominik Furman.

Spotkanie od początku toczyło się w niezłym tempie, ale nikt nie spodziewał się, że po kwadransie Legia będzie prowadziła 2:0. Oba trafienia zaliczył Wladimer Dwaliszwili, który pierwszy raz do siatki trafił w 13. minucie po podaniu Bartosza Bereszyńskiego, a dwie minuty później było już 2:0. Ponownie Gruzin wykończył dobrą akcję - tym razem Jakuba Wawrzyniaka. Niestety nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Austriaków. W 16. minucie Rene Gartler minął Dusana Kuciaka i zdobył bramkę kontaktową. Wyrównanie przyszło równie szybko. 120 sekund później, do siatki – po akcji całego zespołu trafił Robert Zulj. Nie był to jednak koniec festiwalu goli w pierwszej połowie meczu. Tuż przed przerwą do siatki ponownie trafił „Lado” czym skompletował hat-tricka choć nie klasycznego. Tym razem skorzystał z podania Marka Saganowskiego.

Druga połowa spotkania nie toczyła się już na tak wysokich obrotach. Legioniści przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować. Sporo zamieszania robił Michał Żyro, a dobrze w środku pola spisywał się Janusz Gol, który miał dwie bardzo dobre okazje do zdobycia bramki, lecz żadnej z nich nie wykorzystał. Na pochwałę zasłużył Radović, który w środku pola rządził i dzielił. W samej końcówce do siatki trafili ponownie rywale. Patrick Moschl, będąc na prawym skrzydle, oddał strzał z odległości 25 metrów i trafił w samo okienko. Wojciech Skaba nie miał żadnych szans. Legioniści znowu stracili przepiękną bramkę w końcówce spotkania.

Bilans legionistów po dwóch sparingach, to dwa remisy. Szansa na poprawę będzie najbliższą w środę. Rywal nie będzie łatwy – podopieczni Jana Urbana zmierzą się ze Spartą Praga.

Bramki:
Gartler (18 min.), Zujl (20 min.), Moschl (90 min.) -  Dwaliszwili (13 min., 17 min. i 45 min.)

Legia:
Kuciak (46' Skaba) - Bereszyński (46' Broź), Jodłowiec (70' Radović), Rzeźniczak (46' Cichocki), Wawrzyniak (46' Brzyski) - Pinto (46' Augusto), Furman (46' Gol), Dwaliszwili (46' Żyro), Radović (46' Suler), Ojamaa (71' Furman) - Saganowski (46' Mikita)