Świątek wygrała bitwę! Do turnieju głównego jeden krok

Redaktor Piotr Kamieniecki

30.12.2018 00:19

(akt. 30.12.2018 00:28)

Iga Świątek po bitwie na korcie w Auckland pokonała Amerykankę Claire Liu w drugiej rundzie kwalifikacji turnieju rangi WTA. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były trzy sety. Mimo złego początku, legionistka pokazała klasę i ograła wyżej notowaną rywalkę 2:1 (3:6, 7:5, 6:3).

W piątek Świątek pokonała w kwalifikacjach reprezentantkę gospodarzy, Elys Venturę. Dzień później legionistka zmierzyła się z nieco wyżej notowaną Amerykanką, Claire Liu. W pierwszym secie rok starsza rywalka Polki wygrała 6:3. Świątek zdecydowanie gorzej prezentowała się w serwisie, popełniając pięć podwójnych błędów.

W drugiej partii, walka trwała dłużej. Dwie mistrzynie juniorskiego Wimbledonu (Liu wygrała w 2017 roku, Świątek 12 miesięcy później) stoczyły zażarty bój. Wydawało się, że Amerykanka spokojnie doprowadzi spotkanie do końca i awansuje, ale Polka złapała drugi oddech i doprowadziła do stanu 6:5. Przy tym rezultacie doszło do epickiego gema. Legionistka zdobywała przewagę, przeciwniczka doprowadzała do remisu. Ostatecznie Świątek zwyciężyła i po 90 minutach rywalizacji, doprowadziła do rozegrania kolejnego seta!

Świątek ograniczyła podwójne błędy serwisowe i choć wciąż podawała gorzej od rywalki, nie przeszkadzało jej to przeć do przodu. Polka rozpoczęła trzeci set od prowadzenia 2:0, choć Amerykanka szybko wyrównała. Potem rozpoczął się jednak koncert legionistki. Tak wygrała jeden, drugi i trzeci gem - zrobiło się 5:2. Warszawianka nie odkładała przyjemności na potem - przełamała rywalkę i ograła ją 6:2 awansując do kolejnej rundy.

Polka o udział w turnieju głównym zmierzy się z wygraną spotkania Jamie Loeb - Jana Cepelova. Awans do I rundy zawodów w Auckland jest o krok!